Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • belovary

    senior tag

    Sziasztok!

    Infót, véleményt kérnék tőletek!

    Van egy régi laptopom, ami felett eljárt az idő, az asztali gépem sajnos kuka.
    Szóval szeretnék venni egy gépet, a praktikusság szempontjából laptop lenne a legjobb.

    Néztem az Apple Mac Mini-t, de amennyire mondják hogy jó, annyi fenntartásom is van vele...
    Néztem több gépet is, Alienware egész jó gépek, csak elég horror az áruk.
    Valahogy mindig oda jutottam, hogy Lenovo Y510P...
    Az ár is barátságosabb mint egyes gépeknél, és azért a tudás is elég kellemes.

    Elég sokat olvastam az írásaitokat, régebbieket, újakat egyaránt. Nem hittem hogy egyáltalán egy új, és nem éppen olcsó gépnek ennyi "hibája" lehet. A hangszórós gond pl...

    Szóval olvastam, hogy nincs benne ODD, és lehet venni külön hozzá stb...
    Viszont olvastam, hogy az Ultrabay lehetőséggel ki lehet venni az egyik grafikus kártyát, és meghajtót, hűtést lehet beletenni... Lehetséges hogy egy ODD tegyünk bele?
    Értem én, hogy a mai világban már minden netről megy, meg külső HD-ról, de azért jó lenne ha nem kéne külön lennie ha egy DVD-t akarok megkukkantani...

    Ja, és mielőtt valaki úgy érezné, hogy agresszívan szeretne felvilágosítani, vagy ilyesmi, jelzem, hogy már nagyon nem értek a gépekhez, és már nem is nagyon érdekel...

    A fontos számomra, hogy azért a játékok nagy részét elbírja, és ne kelljen lecserélni 2 év múlva, plusz filmek vágását, képet szerkesztését bírja mint a fene. :)
    Tetszik ez a gép, bár pár csatlakozó még elférne rá (Firemware)...

    Előre is köszönöm a véleményeket, hozzászólásokat!

  • belovary

    senior tag

    Értem...

    Most nézegetem neten, hol lehet venni...
    Olyat még nem láttam, hogy ODD -vel lehetne venni.
    Most alapból benne van már a 2 grafikus kártya??? Mert ha jól értelmezem nagyon sok helyen nincs.
    Azért gondoltam, ha van olyan lehetőség, hogyha éppen nem játékra van használva, kivenni az egyik grafikus kártyát, és akkor az ODD menne bele, és akkor onnan mehetne minden.
    Mondjuk ha olyan helyzet van, hogy nem jó ha lóg egy külön ODD usb csatlakozással...

    Néztem most az ASUS ROG G750JH gépet is, na az is elég faja. :)
    Na meg az ára is... :D

  • belovary

    senior tag

    Az igazság az, hogy külföldön élek 2 éve, és azért lenne jobb megoldás a hordozhatóság, mert több alkalommal hazautazom, és itt is jobb ha tudom hurcolni.
    Tudom, hogy az asztali gép lenne a tuti, mert abba azt pakolok amit akarok... :)

    Ezért ajánlották a MAC MINI-t, mert hogy bombabiztos az OSX, vágásra, szerkesztésre kiváló.
    A csatlakozási lehetőségei sem rosszak, de az iPhone-on kívül sosem volt Apple termékem, és ezért kicsit idegenkedem tőle, meg egy "raklap" cuccom van már ugye, ami nem igazán fut el OSX-en.
    Na meg ugye az csak egy doboz. Igaz, van monitortól kezdve minden, de akkor majdnem ott vagyok, mint egy asztali gépnél... Na meg annak a grafikus kártyája nem tudom mire elég... :D

    Nehéz téma ez...

    A márkákat, és kategóriákat nézve óriási különbségek vannak... Árban! :)
    Régebben volt egy Acer gépem, úgy állíthattam össze a neten, volt is benne minden szép dolog. Sajnos ilyen megoldással nem találkozni ma már. Persze lehet összerakni gépet, de mégsem ugyanaz... akkor plusz kértem bele ilyen-olyan kimenetet, nem volt gond...

    Mindegy, az látom, hogy lehet hogy árban nagyon elhúznak pl az Asus, Alienware... de azért tudásban nincs akkora különbség, nem?
    Lenovo szerviz még mindig akadozva működik amúgy? Bár melyik márkaszerviz nem...

  • belovary

    senior tag

    Hali!

    Bele lehet keveredni ebbe a keresős dologba... :)
    Az Asus, Alienware, gépei nem rosszak, csak drágák...
    Most keresgélem, hol is lenne érdemes vásárolni, de ahány online üzlet, annyi fajta
    konstrukció...

    Találtam egy üzletet, egész jó az ár, viszont a Lenovo-ból van 6-7 féle...
    Na most összehasonlítottam őket, és a sorozatszámon kívül és az áron kívül minden más ugyanaz bennük. Egy vagy két másik sorozatszámnál van, hogy a memória számával játszanak, de soknál még az sem, mégis drágább... Most ezeknél már eleve 2 grafikus kártya van?

    Találtam olyan üzletet is, ahol benne van az ODD... :)
    Ez is érdekes, mármint sehol nem láttam eddig...

  • belovary

    senior tag

    Sziasztok!

    Valaki kiokosítana, az nVidia kártyák terén?
    Néztem a honlapon, és geForce-ból is akad jópár fajta, plusz pár oldalt még megnéztem, hogy melyik is a csúcs, melyik a kevésbé csúcs, stb...
    De nem igazán igazodok ki rajta, hogy most mi a logikája a számozásnak...
    A G750M gyengébb mint a G755M???
    A GTX-esek erősebbek?
    Ugye y50p -ben elviekben két grafikus kártya van. Mégis azt írják, hogy egy-két drágább laptop amely GTX-es kártyával van felszerelve jobb...

    Na szóval okosítsatok ki légyszi! :D

Új hozzászólás Aktív témák