Hirdetés
- Milyen asztali médialejátszót?
- Videószerkesztés
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- [Re:] Japán és Hollandia is csatlakozna az USA Kína elleni szankcióihoz
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen monitort vegyek?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Autós kamerák
- Milyen nyomtatót vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
Új hozzászólás Aktív témák
-
marilllyo
veterán
válasz
Sefneni #9098 üzenetére
Az i5-ösben 2,8 az alap órajel(i7 nél 2,5). A turbót az is kikapcsolja játék közben. Sőt...ha több mag fut egyszerre akkor sem kapod már meg a teljes értékű órajelet. A Turbo-s órajelet egyedül 1 magon hozza a gép. Onnantól, hogy a GPU felpörög ...már le is vette az alap órajelre. Ez mindegyik típusnál így van.
Ami a Lenovo-nál jó az az, hogy viszont a Stock órajel alá nem megy. Az erősebb DELL-ek az i7-est le tudják vinni 1,8 Ghz-re. Na kösszépen...
[ Szerkesztve ]
PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com
-
Sefneni
senior tag
Érdemes különben hűtőt venni a géphez?
Nézegettem több félét is a napokban, de nem tudom hogy melyik lenne jó.
Találtam olyat is, amelyikbe bele lehet tenni a hdd-t. Szerintetek megérné azt venni?(#9101) A tiéd ne milyen véletlenül?
(Az Y50-ben ki szeretném majd cserélni a HDD-t egy 120as SSD-re, külön meg egy külső hdd-t tartani.)
[ Szerkesztve ]
Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.
-
metalbambi
tag
válasz
Sefneni #9103 üzenetére
neeeem
az enyém csak 1 snassz alulap 3 ventivel amit oda raksz ahova akarod
kialakítás miatt meg cipelhető vele a laptop, de az más kérdés... még usb csatlakozó is csak 1 van rajta
nekem viszont a szerelhetősége és a praktikussága volt az első, ahhoz meg ennél nem tudok jobbat (az én igényeimhez mérten)
[ Szerkesztve ]
Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U
-
marilllyo
veterán
válasz
metalbambi #9105 üzenetére
Ki lehet kapcsolni a hűtést rajta vagy ki kell húznod hozzá? Mennyire hangos?
PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com
-
Sefneni
senior tag
Senkinek nincs tapasztalata merevlemez dokkolós hűtővel?
Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.
-
metalbambi
tag
-
rezadam81
csendes tag
válasz
metalbambi #9095 üzenetére
Jó lenne az a G551, csak kb. semmi biztosat nem tudni még róla. Nagyon meg fogok lepődni, ha tényleg annyi pénzért tényleg az a konfiguráció lesz, ami előrendelhető a digiprime oldalán.
Amit el tudok képzelni: 860m 2gb VRAM, TN kijelző, 1TB HDD, 4GB RAM- és már ezzel is nagyon levinnék az árát, főleg h az G550-es a maga 850es vga-jával 300k körül mozog még most is.
Az y50 a TN panel miatt, és az ultrabay hiánya miatt okozott fejtörést nekem, de egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettem, mert egyszerűen tökéletes minden más szempontból számomra. -
Criton
veterán
válasz
metalbambi #9101 üzenetére
Nekem is ez van, de szerintem azért olyan húúú de brutál módon nem hűti le az y510p-t.
-
metalbambi
tag
Az Y510p azért jóval több anyagból készült, testesebb gép
bnőmnek van az, i7-el, és sli kártyával... de őszintén megmondom, h lövésem sincs az ő gépe milyen meleg szokott lenni (ugyanilyen hűtőpaddal)
Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U
-
jozsef83
tag
Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a Y500 (650M SLI) és az Y510P (750M SLI) változatok közül melyiknek jobb a hűtése? És ha mind a kettőben egyformán 750M v. 755M SLI rendszer van?
-
Danex
addikt
válasz
jozsef83 #9118 üzenetére
Ugyan az a hűtés, viszont a 650m órajele alacsonyabb, viszont a mag feszültsége is, emiatt hűvösebb.
A 650m-et fel lehet húzni a 750m szintjére, így elvileg azonos teljesítmény mellett hűvösebb.
Viszont ez tuning, tehát semmi garancia, hogy valóban sikerül elérni azt a teljesítményt.
-
ferenc113
csendes tag
Sziasztok.
Azt szeretném megkérdezni, hogy a két gép közül, melyiket válasszam és, hogy miért?Játékra és egyetemre mérnökinformatikusnak.
Lenovo Y50 70 i5-4200HLenovo IdeaPad Y510p i7-4700MQ
Előre is köszönöm. -
Draken
őstag
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Y500(750m sli) konfigom van, olvastam régebben, hogy nem eszi meg mindegyik ramot, viszont most sikerült szereznem egy ilyet, vajon megférnének a másik alapmodullal? köszi![ Szerkesztve ]
-
metalbambi
tag
válasz
ferenc113 #9121 üzenetére
Hali! Szerintem választhatod az erősebb procit, az y510p súlya alatt nem fog leszakadni a kezed még
csak ne ölben használdhamar tükörtojás sütnél akkor
Hogy miért? Közel azonos vga teljesítmény... gtx 860m vs gt 750m sli...
Proci erősebb, ennek te valszeg a hasznát fogod venni akkor
Bár nehezebb, és a hűtése is gyengébb, és többet is eszik, ráadásul kifutó termék, és sok gond van a sli vga-val, én az i7et ajánlom neked...
(bár mindenképpen meggondolnám h sajnálom-e azt az extra lóvét az i7-es Y50re)[ Szerkesztve ]
Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U
-
-
marilllyo
veterán
Nekem volt / van mindkettő. Én is az y50-re szavazok.
Az én véleményem az, hogy az a plusz 2 mag nem hoz egyelőre annyi pluszt, hogy megérje. Mire ténylegesen úgy programoznak játékokat, hogy fullon 4+4 magra... Addigra a gpu is kevés lesz.
Akkor vedd az y510p t ha nem elég 1 vinyó. Vagy akarsz bele DVD írót is.PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com
-
metalbambi
tag
válasz
Sefneni #9125 üzenetére
Mérnökinfurmatikus hallgatónak kelleni fog az erős proci
Bár én is odaírtam h gondolkozzon el az i7es Y50-en
Multizáshoz nem árt ma már a 4 mag
És gondolom ha ilyen kategóriájú gépet vesz, akkor nem CS 1.6on tolja majdFurcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U
-
chill73
csendes tag
sziasztok,
tudnatok segiteni, Y510p-m van immaron majdnem egy eve. Az Ultrabay-es videokari (750M) fan-je tegnap ota annyira zorog, hogy nem lehet megmaradni mellette.
Gondoltam cseppentek egy csepp olajat a ventibe es minden megoldodik, mint 20 eve a PC ventikbe, de ezen a ventin elso blikkre nem talaltam olyan kis gumitomiitest a haz kozeppontjan, amit ha kiveszek, latom a tengelyt - ezert kernem a nalam hozzaertobbek segiteseget, lehetoleg titkarno-szintu reszletes magyarazatokal
.
Kerdeseim:
1. Lehet e olajozni ezt a ventit es ha igen, csinalt- mar valaki ilyet? ( Es ha igen, hogy)
2. Ha nem lehet, csak a venti-csereje lenne a megoldas?
3. ha kiveszem az ultrabaybol a kartyat minden grafikai beallitas meghulyul, lehetseges ugy leallitani a kartyat szotfveresen hogy bennhagyom az Ultrabayt de nem csinal semmit (tehat nem megy a ventije sem)?elore is koszonom mindenkinek a segitseget!
chill73
-
kisza25
félisten
sziasztok az y510p-ben amelyikben nincs optikai meghajtó, meg +vga sincs annak mi van ott a helyén? lehet azért még belerakni, vagy az teljesen le van zárva?
Eladó: 2013 Hyundai I30 1,4MPI 100 2,99M Ft # 2014 Hyundai i30 CW 1,6 MPI 3,99M Ft
-
-
Sefneni
senior tag
Megjött a gép!
Egyelőre csak külsőleg tudtam vizsgálgatni, eddig nagyon tetszik
Amin viszont meglepődtem az volt, hogy ehhez is járt a külső optikai meghajtóazt hittem hogy a "legalapabb" Y50-hez nem jár. Kellemes csalódás
Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.
-
v1kt0hr
tag
Sziasztok y510p tulajdonosok! (i7,8giga ram SLI) nektek mennyi ideig bírja a gép akksiról? 1.ha játszok 2. ha neteztek/tanultok rajta?
köszi a válaszokat!Lenovo y510p, OnePlus 6
-
Because
őstag
akkor itt az idő, hogy mindhárman összehasonlító méréseket csináljatok
(#9138) v1kt0hr: na jó akkor csak ketten vagytok, eddig! egyik v1kt0hr szürke volt[/OFF
[ Szerkesztve ]
-
Hawnin
tag
válasz
v1kt0hr #9134 üzenetére
Hali! nekem y510p /i5 4GB ram 1x755m sima HD kijelző/ amit én eddig legtöbbet kihoztam belőle az 6:15 volt szimpla nettezéssel.
win8.1 et használok és én eléggé belenyúlkáltam a windows ba hogy minél kevesebb hülyeség menjen a gépen. Windows alap funkciókat is kapcsolgattam ki.
-
buborekosviz
tag
válasz
v1kt0hr #9134 üzenetére
y510p i7 / 8gb memória / 1TB SSHD / 128GB M.2 SSD / 755M SLI / 6 cellás 62Wh aksi. / Full HD / Win 8.1
Ha bent van az ultrabay kártya és SLI bekapcsolva akkor kb 3 órát megy el netezéssel.
Ha optikai meghajtó van berakva ultabaybe akkor bekapcsol az Intel HD Graphics és 4 órát megy el netezéssel.
Minden esetben átváltok energiatakarékos módra ha aksiról használom és onnantól se fényerőt se semmit nem babrálok.. csak gyári energiatakarékos.
WIFI, BT mindig bekapcsolva, billentyűzet világítás mindig maxon, bár ez nem tudom mennyit fogyasztJátszani nem szoktam aksiról de ha jól tudom visszaveszi az órajelét az SLI konfig ha nincs tápon és igencsak öli a játék élményt.
[ Szerkesztve ]
-
Draken
őstag
Srácok van valami praktika az y500 hátuljának leszedésére? Néztem leírást, videót, kicsavartam mindent, jönne is le az eleje de mintha akadna, a rácsnál egy pöcköt sikeresen el is törtem, nem mertem tovább feszíteni...
-
marilllyo
veterán
válasz
kisza25 #9141 üzenetére
Ebay-ről ócó.
[link] Ahogy nézem a képen ezen ott van az a "dizájn" elem is.
GT755M5...aki akarja megpróbálhatja.
[link] Ugyanaz azonnali vétellel. 65.000
Új 73.000. Nem is tudom, hogy most akkor örüljenek a tulajok, hogy végre lehet találni...vagy nem mert kva drága.
[ Szerkesztve ]
PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com
-
Szekaa
tag
Sziasztok!
Most töröm a fejem egy y50 beszerzésén. Annyi a kérdésem, hogy bárki utána járt, hogy ha a HDD-t kicseréli SSD-re, az nem jár garancia vesztéssel? Mert ebben a gépben nincs külön fedő a HDD fölött, hanem az egész gép kerül megbontásra. Tudom, hogy nincs matricázva semelyik csavar, tehát elvileg bontható a gép, de ez nem jelenti azt, hogy nem fogják elutasítani a garanciális szervízelést megbontás után. Akkor meg elég drága a csere.
Üdv!
[ Szerkesztve ]
-
kisza25
félisten
sziasztok, most kaptam meg az y510p HD i5 gt750 változatot, gyönyörű a vas
190eFt volt ennyiért nem tudtam kihagyni
kicsit nehézkesen indult a telepítés, valamiért a jobboldali USB-ről nem akarta az igazat, balra bedugva már megy szerencsére, a win7 drivereket honnan tudom leszedni(ha valakinek van esetleg egy elmentett linkje), mert csak win 8 driverekkel kedveskedtek (meg egy Dell laptoptáskával)
Eladó: 2013 Hyundai I30 1,4MPI 100 2,99M Ft # 2014 Hyundai i30 CW 1,6 MPI 3,99M Ft
-
spyduck
nagyúr
Sziasztok,
Y510p vs Adata SP900 m.2 Sata SSD-vel kapcsolatban ha a BIOS-ban Ahci-ról compatible módra állítjuk lesz-e valami hátrány? Azért kérdezem, mert csak úgy indul el, vagyis csak úgy elehet rá OS-t rakni.
[ Szerkesztve ]
www.hazvadaszok.hu
-
marilllyo
veterán
Nos....ez a következőképpen néz ki.
A laptopszalon azt mondja, hogy garivesztéssel járhat. Valójában NEM. Ezt csak azért mondják, hogy náluk cseréld ki az alkatrészt. Van...létezik olyan Y50 amiben le van matricázva a vinyó. Azt nem illik letépni. Vidd inkább be a laptopszalonhoz. 3000 forinttal le fognak gombolni. Egyébként ha ki is cserélik....kapsz egy számlát, hogy ..."szervizköltség" 3000 pénz. Bizonyítsd be, hogy vinyót cseréltek benne és nem te voltál
Ugyanúgy az alját kell leszedni mint az y510p-nél....de valamivel egyszerűbb.
[ Szerkesztve ]
PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com
-
marilllyo
veterán
válasz
Sefneni #9149 üzenetére
Ha náluk veszed akkor gondolom ingyen. Ha Te viszed akkor ~3000. De te a profilképed alapján lány vagy. Majd szépen csimmogatsz rájuk és megcsinálják ingyen
Más:
Y50-hez jött új BIOS meg pár driverből is van frissebb. [link]
[ Szerkesztve ]
PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com
Új hozzászólás Aktív témák
- Xbox Series X|S
- World of Tanks - MMO
- Milyen asztali médialejátszót?
- Videószerkesztés
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Windows 11
- [Re:] Japán és Hollandia is csatlakozna az USA Kína elleni szankcióihoz
- Óra topik
- Több ponton spórolhat a Galaxy S23
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- További aktív témák...
- ÚJ HP ENVY x360 Érintős Hajtogatós Erős "Grafikus" Laptop Tab -40% 15,6 AMD RYZEN 7 5700U 16/512
- ÉRKEZETT Legújabb Bontatlan Új M2 IPAD PRO 2022 12,9 128GB - 256GB Wi-Fi Azonnal DEÁK TÉRNÉL Átvehe
- ÉRKEZETT Legújabb Bontatlan Új M2 IPAD PRO 2022 11 128GB - 256GB Wi-Fi Azonnal Deák Térnél Átvehető.
- Garmin Fenix 7X solar, 42mm Rose, 2hetes, Számlás
- iPhone 14 Pro 256gb, purple ,független, bontatlan
Állásajánlatok
Cég: ELIN.hu Kft.
Város: Budapest
Cég: ELIN.hu Kft.
Város: Budapest