Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sheld

    senior tag

    válasz dipeti #8436 üzenetére

    A cikk ami FAIL. :D Mivel az i7-es csak 2.4 GHz-en pörög, így az y510p-ra igaz a teszt (bár ezt is fenntartásokkal kell kezelni, lást Throttlestop.) Másrészt, volt szerencsém kipróbálni i5-ös GT750m SLI-s gépet, az enyémmel szemben (i7 GT755m SLI, de visszavéve 750m órajelekre), és nagyon nem mindegy, hogy milyen proci van a gépben. A maximum FPS-ekben valóban nem nagy az eltérés, de a minimum FPS FHD-n igen is jelentős (18 helyett 27, és ilyenekre kell gondolni.). Ha a ThrottleStop aktív, a helyzet még szebb, mivel a 18 helyett a minimum fps Crysis 3-ban már nem esik 30 alá (egészen pontosan 31 volt a minimum amit mértem), a maximum FPS-ben v-syncet kikapcsolva is nagyobb, már 15FPS volt az eltérés.

    Szerintem az y50 csak olyan játékokban jelent előnyt, amik abszolút nem használják ki az SLI-t, tehát csak 1VGA-val hajlandóak futni. Ilyen pl.: titanfall (ami nagyon jól meg single GT755-ön is), NFS: Rivals (ami szintén maxra húzva FHD-n megy single GT755-el), az utolsó játék amivel találkoztam a SimCity volt, az új, ami szintén nagyon szépen ment signle GT755-el.

    Az y50 mellett szóljon még a hűtés. (Ami az y510p-ben is csak az ultrabay-es kártya esetében gázos.)

    Az y510p-ben levő GT755m SLI viszont erősebb játékok alatt, és jobb a bővíthetősége.

    Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

Új hozzászólás Aktív témák