Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• kzolee216

tag

válasz motor12 #11171 üzenetére

Következő oldalról töltsd le az Nvidia Inspectort. --->[link]

Találsz benne *.bat fájlokat. Ezek annyit tesznek, hogy beállítják az órajeledet és csökkentik a feszültséget mind a két VGA kártyán. Értelemszerűen, ha neked crashol a géped, akkor a 750m-est célszerű használni.

Ha szeretnéd használni az én beállításomat, akkor leírom mit kell csinálnod:
    Neked annyi a teendőd, hogy létrehozol egy undervolt.bat fájlt, majd annak a tartalmába a következőket írod:

C:\utility\NvidiaInspectorForY510p\nvidiaInspector.exe -setBaseClockOffset:0,0,135 -setBaseClockOffset:1,0,135 -setGpuClock:0,1,1059 -setGpuClock:1,1,1059 -setMemoryClock:0,1,2500 -setMemoryClock:1,1,2500 -forcepstate:0,5 -forcepstate:1,5

Mint láthatod, nekem a C:\utility\ mappámban található az NvidiaIspector ezért, ha te azt más helyre teszed, akkor azt javítsd.

Nekem is ugyan úgy Crash-elt a VGA-m, mint neked. Ezzel a beállítással nyertem 15 fok mínuszt és még a videokártyám is megfelelő teljesítménnyel megy.

A undervolt.bat fájlt minden indításkor el kell indítanod, ezért célszerű automatikus indulással a rendszerrel indítani. Arra is vagy egy kisebb script-em, amit oda tudok adni, ha érdekel.

Remélem így tudtam segíteni :)

Hozzászólok Aktív témák