- Ahogy ígérték, úgy lett: itt az első Noctua vízhűtés
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- Projektor topic
- Kompakt vízhűtés
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen monitort vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Hieronymus
veterán
nincs szüksége, de egy leuralt piacra sem fog saját SoC-t csinálni, ha ott van olcsóért az intel. Nincs akkora termékpalettájuk, hogy megérne ebbe ölni. Nincs nekik évente érkező telefon, tablet, PC, se semmi. A telefon oké, van, mással csináltatják, TSMC csinálja az SoC-t, de ennyi. Belerakhatnák azt is a googlebookokba, csak akkor neki kéne esniük. Vagy, az intel csinálhatja nekik a googlebook verziós SoC-t, míg a telefont meg a TSMC
Az Intel csak alkatrész gyártó, Nem fog notebookot gyártani.
TSMC csinálja az SoC-t, de ennyi. Belerakhatnák azt is a googlebookokba, csak akkor neki kéne esniük. Vagy, az intel csinálhatja nekik a googlebook verziós SoC-t, míg a telefont meg a TSMC
Az Apple megmutatta mit ér az x86 processzorok világa.
A már kifutott M4 processzor egymagos teljesítménye jobb, mint a legkomolyabb asztali csúcs-PC processzorok (pl. Intel Core i9-14900KS vagy AMD Ryzen 9 9950X).
Többszálas teljesítményben az AMD Ryzen 7 8840HS vagy az AMD Ryzen AI 7 350 processzorokkal egyenértékű. Az Intel Core Ultra 7 155H (Meteor Lake) vagy az újabb, de energiatakarékosabb Intel Core Ultra 7 258V / 268V (Lunar Lake) modellekkel van egy szinten.Még értelmezhetőbb, ha hozzá teszem. Aktív hűtés nélküli notebook harcol az Apple oldalán.
Az új generáció (M5) sokkal erősebb.
Az egyetlen terület, ahol a Windows + Intel/AMD kombináció továbbra is vezet, az a hagyományos AAA kategóriás videójátékok futtatása.Van még egy előny az Apple oldalán. Ha kihúzod a tótőkábelt, nem csökken a teljesítmény. Magas terhelés esetén sem.
Miért menne visszafele a Google? Habár a processzor fejlesztésben le van maradva, de a cél nyilvánvalóan a saját processzor használata. A teljes igény lefedése. Telefon, notebook esetleg desktop.
-
tasiadam
veterán
azért az is benne van, hogy minek vigyék el onnan a gyártást, és ha tényleg lenne ott buli, akkor a TSMC kiesik, és nézhetnek, hogy nincs kb semmi chipjük.
-
hapakj
őstag
Itt meg gondolom beáll a google az intel mellé és csinálnak 1 hasonlót.
Csakhogy a Google számára teljesen felesleges az Intel processzor.
Pontosan az Apple mutatta meg. Nincs szüksége az Intelre, de az AMD-re sem.Mivel az Apple kötött valami megállapodást, azt gondolom kormányzati nyomás van a Google-n is. Ki kell találni valami értelmes dolgot, amit az Intel képes legyártani és szükség is van rá.
Egyetértek. Másik hír, hogy Apple SoC-ket fog gyártani az Intel.
Szerintem is bőven van egy kis kormányzati nyomás Apple és Google felé, hogy támogassák az Intel-t.
-
hapakj
őstag
Mondjuk a nem sokat zavar be a történésekbe. Kínán kívül problémás az értékesítés.
De az AMD és Intel processzorok utasításkészlete sem teljesen egyforma. Ezt a problémát is kezelnie kell az operációs rendszereknek. Ráadásul nem fordíthatják újra a teljes programot.
Pontosan ugyan az a helyzet, mint az ARM processzorok esetében.Amúgy az Intelt zavarja a probléma, hogy ott a sok hatékony utasításkészlet a CPU-ikban, de senki nem használja.
Ezért tulajdonképpen egy Rosetta féle bináris újrafordítóban gondolkodnak, csak ez x86-ról modern Intel x86-ra Binary Optimization Tool
-
hapakj
őstag
Melyik az a kettő?
Bocs, 4. A baikal, az intel, az AMD, meg vmi kínai (A VIA utódja). Papiron mind ugyan az, mégis máshogy működnek és viselkednek, de a 99% az az intel és az AMD, arra fejlesztenek.
Legjobb tudomásom szerint AArch64/ARM64-re épülnek. Olyan ez mint az AMD64 amit az Intel is használ a processzorjaiban, miután a saját 64 bites kiterjesztésük(i64) elbukott.
Itt arra gondolok, hogy van n+1 gyártónak saját AMR magos SoC-ja. És ezek közül mindig mindenkinél a saját a jó, az univerzálisak annyira nem mennek.Én amúgy nem igazán tudok túl sok jelentős mag megvalósításról.
Kb mindenki az ARM Cortex-et használja a Qualcomm-on és az Apple-ön kívül.
-
tasiadam
veterán
Itt meg gondolom beáll a google az intel mellé és csinálnak 1 hasonlót.
Csakhogy a Google számára teljesen felesleges az Intel processzor.
Pontosan az Apple mutatta meg. Nincs szüksége az Intelre, de az AMD-re sem.Mivel az Apple kötött valami megállapodást, azt gondolom kormányzati nyomás van a Google-n is. Ki kell találni valami értelmes dolgot, amit az Intel képes legyártani és szükség is van rá.
nincs szüksége, de egy leuralt piacra sem fog saját SoC-t csinálni, ha ott van olcsóért az intel. Nincs akkora termékpalettájuk, hogy megérne ebbe ölni. Nincs nekik évente érkező telefon, tablet, PC, se semmi. A telefon oké, van, mással csináltatják, TSMC csinálja az SoC-t, de ennyi. Belerakhatnák azt is a googlebookokba, csak akkor neki kéne esniük. Vagy, az intel csinálhatja nekik a googlebook verziós SoC-t, míg a telefont meg a TSMC
-
Hieronymus
veterán
Igen, de nem 10 gyártónak a cuccait kell, hanem csak 2, a többire tojnak. A qualcomm is ugyan ez, hogy van, de senki se fejleszt rá, emiatt hulladék, pedig jó is lehetne. Applenél meg beállt mögé a cég, és szépen megcsinálta. Itt meg gondolom beáll a google az intel mellé és csinálnak 1 hasonlót.
Itt meg gondolom beáll a google az intel mellé és csinálnak 1 hasonlót.
Csakhogy a Google számára teljesen felesleges az Intel processzor.
Pontosan az Apple mutatta meg. Nincs szüksége az Intelre, de az AMD-re sem.Mivel az Apple kötött valami megállapodást, azt gondolom kormányzati nyomás van a Google-n is. Ki kell találni valami értelmes dolgot, amit az Intel képes legyártani és szükség is van rá.
-
tasiadam
veterán
Mondjuk a nem sokat zavar be a történésekbe. Kínán kívül problémás az értékesítés.
De az AMD és Intel processzorok utasításkészlete sem teljesen egyforma. Ezt a problémát is kezelnie kell az operációs rendszereknek. Ráadásul nem fordíthatják újra a teljes programot.
Pontosan ugyan az a helyzet, mint az ARM processzorok esetében.Igen, de nem 10 gyártónak a cuccait kell, hanem csak 2, a többire tojnak. A qualcomm is ugyan ez, hogy van, de senki se fejleszt rá, emiatt hulladék, pedig jó is lehetne. Applenél meg beállt mögé a cég, és szépen megcsinálta. Itt meg gondolom beáll a google az intel mellé és csinálnak 1 hasonlót.
-
Hieronymus
veterán
Melyik az a kettő?
Bocs, 4. A baikal, az intel, az AMD, meg vmi kínai (A VIA utódja). Papiron mind ugyan az, mégis máshogy működnek és viselkednek, de a 99% az az intel és az AMD, arra fejlesztenek.
Legjobb tudomásom szerint AArch64/ARM64-re épülnek. Olyan ez mint az AMD64 amit az Intel is használ a processzorjaiban, miután a saját 64 bites kiterjesztésük(i64) elbukott.
Itt arra gondolok, hogy van n+1 gyártónak saját AMR magos SoC-ja. És ezek közül mindig mindenkinél a saját a jó, az univerzálisak annyira nem mennek.Mondjuk a nem sokat zavar be a történésekbe. Kínán kívül problémás az értékesítés.
De az AMD és Intel processzorok utasításkészlete sem teljesen egyforma. Ezt a problémát is kezelnie kell az operációs rendszereknek. Ráadásul nem fordíthatják újra a teljes programot.
Pontosan ugyan az a helyzet, mint az ARM processzorok esetében. -
tasiadam
veterán
"Az apple legalabb mogeallt. "
A most ismert ARM egyik alapítója az Apple.
"Az X86bol is van 2 fajta."
Melyik az a kettő?"ARM? Na abbol meg minden nap +1 "
Legjobb tudomásom szerint AArch64/ARM64-re épülnek. Olyan ez mint az AMD64 amit az Intel is használ a processzorjaiban, miután a saját 64 bites kiterjesztésük(i64) elbukott.Melyik az a kettő?
Bocs, 4. A baikal, az intel, az AMD, meg vmi kínai (A VIA utódja). Papiron mind ugyan az, mégis máshogy működnek és viselkednek, de a 99% az az intel és az AMD, arra fejlesztenek.
Legjobb tudomásom szerint AArch64/ARM64-re épülnek. Olyan ez mint az AMD64 amit az Intel is használ a processzorjaiban, miután a saját 64 bites kiterjesztésük(i64) elbukott.
Itt arra gondolok, hogy van n+1 gyártónak saját AMR magos SoC-ja. És ezek közül mindig mindenkinél a saját a jó, az univerzálisak annyira nem mennek. -
eldiablo
addikt
Amig nincs community es support egy platform mogott, mindegy mennyire jo, ha fajdalmas hasznalni. A kartya meretu gepeknel ugye a raspyberry az etalon, pedig van szebb es van jobb. Az X86bol is van 2 fajta. ARM? Na abbol meg minden nap +1 jelenik meg, es eleg nehez ra barkinek epiteni. Az apple legalabb mogeallt. De a qualcomm SoC-ja miert is jo? Ok sem alltak be moge, nemhogy mas.
"Az apple legalabb mogeallt. "
A most ismert ARM egyik alapítója az Apple.
"Az X86bol is van 2 fajta."
Melyik az a kettő?"ARM? Na abbol meg minden nap +1 "
Legjobb tudomásom szerint AArch64/ARM64-re épülnek. Olyan ez mint az AMD64 amit az Intel is használ a processzorjaiban, miután a saját 64 bites kiterjesztésük(i64) elbukott. -
hapakj
őstag
-
hapakj
őstag
Androidon meg utóbbi években annyira nem volt jellemző az x86
Az Android appokat nem egy konkrét processzorra fejlesztik.Egy köztes nyelven amihez az adott processzorra fordítják az appot.
A következő Android verzió meghozza az utólagos processzorhoz optimalizálást. Ezt már a felhasználó eszköze végzi el. A Pixel telefonok már korábban elvégezték a finomhangolást. ár csak egy kapcsolón múlik a gyorsulás.A ténylegesen architektúra specifikus natív alkalmazásokra gondoltam. Már kiváncsi voltam mennyi lehet belőle, gyors keresés után ilyen 20-30%-a az appoknak elvileg tartalmaz natív kódot.
Amúgy, ha jól emlékszem az android is megoldja ezeknek az emulációját. Asszem régen ARM-or emulált x86 felett.
-
Hieronymus
veterán
Androidon meg utóbbi években annyira nem volt jellemző az x86
Az Android appokat nem egy konkrét processzorra fejlesztik.Egy köztes nyelven amihez az adott processzorra fordítják az appot.
A következő Android verzió meghozza az utólagos processzorhoz optimalizálást. Ezt már a felhasználó eszköze végzi el. A Pixel telefonok már korábban elvégezték a finomhangolást. ár csak egy kapcsolón múlik a gyorsulás. -
tasiadam
veterán
Amig nincs community es support egy platform mogott, mindegy mennyire jo, ha fajdalmas hasznalni. A kartya meretu gepeknel ugye a raspyberry az etalon, pedig van szebb es van jobb. Az X86bol is van 2 fajta. ARM? Na abbol meg minden nap +1 jelenik meg, es eleg nehez ra barkinek epiteni. Az apple legalabb mogeallt. De a qualcomm SoC-ja miert is jo? Ok sem alltak be moge, nemhogy mas.
-
Dragon3000
nagyúr
Az apple könnyebb helyzetben van/volt, mivel saját kézben van a szoftver és az átállás után a hardver is, így mindent úgy tervezett, hogy neki jó legyen. Az ms sokszor még x86-on is szenved, így nem csoda, ha az arm részen is szenved

-
hapakj
őstag
A Chromebook is volt ARM és X86 változatban. Ez nem újdonság. De!
A Google eddig nem gyártott saját Chromebook hardvert. Az eddigi információk szerint a Googlebook is az Acer, ASUS, Dell, HP és Lenovo gyártmány lesz.
Ennek tükrében teljesen más háttere lehet a megállapodásnak.Hja, a Chromebook volt x86 alapokon Chrome OS-el. De ha jól tudom ez már az új Android alapú OS-sel fog jönni. Androidon meg utóbbi években annyira nem volt jellemző az x86
-
Hieronymus
veterán
A Chromebook is volt ARM és X86 változatban. Ez nem újdonság. De!
A Google eddig nem gyártott saját Chromebook hardvert. Az eddigi információk szerint a Googlebook is az Acer, ASUS, Dell, HP és Lenovo gyártmány lesz.
Ennek tükrében teljesen más háttere lehet a megállapodásnak. -
F34R
nagyúr
-
hapakj
őstag
Az Apple az x86 platformját nagy sikerrel átvitte ARM-ra.
Az MS és Qualcomm szenved, hogy a Windows jó menjen ARM-on.
Erre itt a Google, aki leginkább ARM-os platformját, most átviszi x86-ra. lol
-
Cassi
őstag
Lesznek ARM-alapúak is. Jó lenne tudni többet a hardverkövetelményekről, de egyelőre nincs hivatalos infó.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Akármit is használnak, a végeredmény Fuck You Over Lake lesz.

Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Google Pixel topik
- Tőzsde és gazdaság
- PlayStation 5
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Honor 600 – kezes, kitartó, költséges
- Ahogy ígérték, úgy lett: itt az első Noctua vízhűtés
- Bécs oda-vissza meglehet a Tesla robotaxival
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- További aktív témák...
- AMD Ryzen 9 9950X - Új, 1 év garancia - Eladó!
- BESZÁMÍTÁS! AMD Ryzen 9 7950X3D 16 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Intel Core i7 11700K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Intel Core ULTRA 9 285K +32GB 7600MHz DDR5 +ASROCK Z890 PRO RS WIFI WHITE! Bolti ára kb 650e Ft!
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i5 9400 6 mag 6 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Új és újszerű 17-18 Gamer, irodai, üzleti készülékek nagyon kedvező alkalmi áron! Garancia Számla!
- Bluetooth hangszóró FM rádióval
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone 16, Apple iPhone 16e, Apple iPhone 16 Plus, Apple iPhone 16 Pro
- BESZÁMÍTÁS! Apple iPad Mini 6th Gen. 256GB Wifi tablet + pencil garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Acer Nitro V15-52 FHD Gamer notebook - i7 13620H 16GB DDR5 1TB SSD RTX 5050 8GB W11
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


