Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacika25

    tag

    Sziasztok!

    Az én gépem most esett át egy kisebb műtéten, jobban mondva a ház :DDD . Szűkebb pénztárcájúak számára lehet hasznos. Én is az vagyok, így marad nekem is a kísérletezgetés. Szóval! A ventik zaját azzal lehet a legjobban csillapítani, ha az előttük, illetve mögöttük lévő védőrácsot kifűrészeled, vagy kivágod, utánna reszeled. Természetesen ehhez a művelethez mindent érdemes kiszedni a gépből a fémforgácsok miatt. Az alaplap felől lévő oldallemezre tettem egy akkora lyukat, mint a ventillátor, és oda 1db 8 cm-es ventit raktam. A másik oldalra 12 cm-es lyukat raktam + venti. Az összes ventim 22 Ohmos 5 W-os ellenálláson kapja a 12 V-ot. Ezek az ellenállások bírják azt a terhelést amit a venti okoz nekik, kisebb teljesítményű társai füsté válnak :) . A videókártya is kapott természetesen ellenállást. A proci, most teljes terhelés mellet is 7 fokkal hűvősebb mint volt és az alaplapon lévő minden alkatrész kap rendesen levegőt a 12 cm-nek hála. A gép halkabb lett, jobban hűl, pedig a ventik csak 66%-on működnek kb :D . A tápventi is kapott persze ellenállást. Ezt a módszert persze mindenki csak saját fellelősségére tegye, amint teljesen kész lesz a gép, felteszek pár képet a megfelelő topicba.

    Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

Új hozzászólás Aktív témák