Hirdetés

Keresés

Aktív témák

• haraihajnal

csendes tag

Kedves Hozzáértők,segítségeteket szeretném kérni LED LCD TV vásárlásához,én sajnos nem tudok dönteni,rá találtam erre a fórum oldalra és már nagyon sok hozzászólást végig olvastam és most teljesen el vagyok bizonytalanodva,hogy esetleg rosszul választok.
    Én már jó ideje szemezgetek 3 TV márkával:Panasonic TX-L32S20 ES,erről azt írta valamelyikőtök,hogy megbízható.A digitalplazanal,ára 114980 Ft.
    A másik Philips 32PFL6606,ára 123000 Ft,Samsung UE32D6510 161000 Ft.Ezt drágának találom.Amit szeretnék,ne legyen 32colnál kisebb és 37 colnál nagyobb.Eredeti 100Hz szeretnék,és fontos lenne,hogy a párom jó minőségben tudjon foci meccset nézni.Mpeg4 legyen benne,a válaszidő rövid legyen,a kontraszt is jó legyen,Full HD.,esetleg saját készítésű fotókat tudjak végig nézni rajta.Energia fogyasztásban is alacsony,tükörkép ne legyen,és ha lehet backlit direkt legyen hogyha ez nem drágítja.DVD.lejátszót tudjak csatlakoztatni,hogy filmet nézni és zenét tudjak hallgatni.Fekete csíkok ne legyenek benne oldalt,mint a Sonynál.És nem kell mozgás érzékelő,hogy ott ülök a készülék előtt vagy sem.
    Internetezésre,,játékra nem lenne használva,csak mint Tv.Sajnos a párom sem ért hozzá,hogy jó döntést hozzunk.A vásárlással nem sietek,de ebben az évben meg venném,az áfa emelés miatt!Én teljesen rátok fogok hagyatkozni.És üzletben vagy webshopban vegyem,nem mindegy,tartok tőle,hogy amint olvastam,lehetőség van hibás TV venni valamelyik webshopban,pl.amit már vissza vittek valami októl fogva és nekem eladják jó áron.Ezt pl.hogyan lehet ki szűrni?Kompromisszumra hajlandó vagyok,ha az elfogadható.
    Segítségeteket előre is meg köszönöm és várom az ajánlataitokat.Remélem a fontos kritériumokat soroltam fel,amire TV.vásárlásnál figyelni kell.Hajnalka

Hajnalka

• haraihajnal

csendes tag

Helló fiúk,máma megint bővítettem a TV vásárlási ismereteimet.A sok hozzá szólások között olvasgatva,nagyon sok dicséretet kapott az LG.Többek között LG32LV5500 ami 138400FT, és LG37LE5500 ez 149900Ft.Ti mit szóltok hozzá?A kettő nem sok mindenben tér el egymástól,de amit én szeretnék úgy gondolom mindent tud.És az eddig kiválasztottakat talán ki dobnám a kosaramból és a fenti 2-tő-ből választanék.Egy kis megerősítést kérek,vagy ha ismeri valaki ennek a 2 TV-nek a negatívumait,ha van ilyen,meg kérem ismertesse velem.
    Igaz az előző levelemhez nem szólt hozzá senki,talán most sikeresebb leszek és kapok választ is!Üdv.

Hajnalka

• haraihajnal

csendes tag

válasz Lehiñito #12923 üzenetére

Szia,köszönöm a válaszod,de amit te ajánlasz az LG32LK530-ast az CCFL-es ezt nem akarom,LED-eset szeretnék.De a 32LK430-is CCFL,42LK430-as is CCFL-es.
    Tehát az én választásom azért eset a LG32LV5500,LG37LE5500 mert mind a kettő tudja az eredeti 100Hz,tudja a 24p Real Cinemat és LED LCD a kisebbik,míg a nagyobb EDGE led plus.Én az elmúlt napokban szinte minden kifejezésnek utána néztem,hogy mit jelent,és ezért esett a választásom a 2 TV-re.Bízom benne,hogy amit le írtak a 2 tv-ről az megfelel a valóságnak is!És a választásom a 37LE5500 esett,remélem,hogy jól döntöttem a jövőre nézve is.Ami még nekem mint nőnek fontos volt,hogy nem csak fekete a TV kávája,hanem fekete és bíborvörös szegély,ami egy jobban illik a stíl bútorberendezéshez,és van helye is a tv-nek a nagysága miatt.De természetes,hogy bemegyek egy boltba és megnézem őket magamnak.

Hajnalka

• haraihajnal

csendes tag

válasz #34784256 #12934 üzenetére

Szia,az és választásom is a 37LE5500-ra esett,de mielőtt meg venném mindenképpen bemegyek egy boltba és meg nézem őket és össze hasonlítok.Köszönöm a hozzászólásodat,de nagyon sokat fejlődtem TV ügyben,amit fiuk nektek köszönhetek,mert én meg találta a TV-met.Remélem jól döntöttem a jövőre nézve is.

Hajnalka

• haraihajnal

csendes tag

válasz kovacss72 #12960 üzenetére

Helló,örülök,hogy megosztottad az elégedettségedet a TV.ről.Igen az ára egy kicsit húzós,de a többi Tv.márkával ellentétben még mindig megfizethetőbb,ha a tudását vesszük figyelembe.Olvasgatva a hozzászólásokat az sem mind egy,hogy milyen kábelt használunk,ez agy rém.Megkérdezhetem,hogy te mit kaptál a gyártótól hozzá,HDMI,vagy valami mást?Én szeretnék rácsatlakoztatni DVD-is,a hozzá értők azt írják,hogy az RGB SCART-ot kéne használni ebben az esetben.Kérem,ha tudja valaki ossza meg velem milyen kábelt használjak!LG37LE5500-ról lenne szó.

Hajnalka

• haraihajnal

csendes tag

válasz Watt25 #12967 üzenetére

Helló,kösz a kábel tanácsaidat,majd meg látjuk,melyikkel lesz a jobb.
    Á,és nem utolsó szó ként: eltudjátok képzelni azt,hogy a külföldi web shopokban adnak rossz tájékoztatást egy TV részletes leírásánál,vagy az itthoniak.Máma azt fedeztem fel a technikdirekt.de német webárúházban,hogy az a TV amit én kinéztem magamnak LG 37LE5500,náluk backlites,míg ezzel ellentétben nálunk EDGE LED-ként van írva,ez nem rossz sőt,ha a német mond igazat,akkor nagyszerű.De létezhet ilyen tévedés?Vagy már elképzelhető,hogy a nyugati és keleti piacra szánt termékek között is "már"ilyen különbség lenne,mint nagyon sok más terméknél?

Hajnalka

• haraihajnal

csendes tag

válasz #34784256 #13000 üzenetére

Helló,megnéztem az lg honlapján és ki derült,hogy mit értettem félre,eredetileg is edge led, és a backlight control funkció pedig szabályozza a tv fényerejét.A DVD le játszómon pedig SCART a kábel lehetőségem.

Hajnalka

• haraihajnal

csendes tag

Helló fiúk,Kérdésem,ki tud meg bízható webshopot-kat ajánlani,akik meg bízhatóak és nem vernek át.Pl. a garancia terén,amint olvastam az egyik fórumozó azt írta,hogy az outlet shopok nem ebbe a kategóriába tartoznak.Ismeri valaki vagy halott-e e boltról: digitalko.hu.
    Itt 3 év gari van.Lehet butaságot kérdezek,de nem vagyok tisztában azzal sem,hogy ma idehaza mennyinek kell a garanciának lenni-e?Nézelődtem már olyan webshopban is ahol 5 év garit adtak!Hogyan lehet így el igazodni?A héten készülök meg venni a TV.
    Vagy ne gondolkodjak webshopban,menjek üzletbe!

Hajnalka

• haraihajnal

csendes tag

válasz Ragnar95 #13281 üzenetére

Köszönöm,Én is lg vagy samut veszek,csak még nem tudtam el dönteni,hogy melyik márkát vegyem,80 % ban az LG fele hajlok,ez egy tavalyi modell lenne 37LE5500.A samu pedig egy 32"C6510 ez is tavalyi modell,ezért a tv ért nem adok annyit,drágának találom.És amiért az lg választottam az az,hogy a 32" tv a szélesvásznú film nézhetetlen ezért a 37"lett a nyerő.
    Szerintetek jó a választásom?

Hajnalka

• haraihajnal

csendes tag

válasz Ance #13516 üzenetére

Szóval,én is tv vásárlás előtt állok, még mindig,kb.2 hónapja!!!!!!!!!!!!Kezdtem a Panasonickal,Philipsszel,majd az lg,és most a Samsungnál tartok.De amiért reagálok az az,hogy a samunak van 4 tv.je is amiben van PIP.ezek a következők:
    ue40c6510 ez 2010 modell
    ue32c6510 ez 2010
    ue32d6510 ez 2011
    ue32d4010 ez 2011
    A baj csak az,hogy amíg én az ue32c6510 szeretném,a párom az ue32d6510 szeretné,na így aztán nagyon nehéz lesz a döntés.Amit én nem értek a 2 tv-nél az az ár,mert a 32d tud 3dimenziót és olcsóbb 50eft.Míg a 32c drágább,de tudásban annyit tud mind a 2tő.A 3d fogyasztása is nagyobb,akkor ,hogy van ez, tud valaki nekem elfogadható magyarázatot adni erre?Ha igen azt örömmel venném,mert így talán a páromat is meg tudnám győzni,hogy ne vegyünk 3d tv.A,és én fizetek.És most már nagyon szeretnék túl lenni ezen a tv vásárláson,mert tele van vele a hócipőm.Segítsetek,mivel érveljek,hogy NE a 32d legyen a nyerő?

Hajnalka

• haraihajnal

csendes tag

válasz BBéci #13572 üzenetére

Én az árukeresőben találtam rájuk,és ott hasonlítottam a 4 tv össze,ma már a 40c6510 nem található,a 32c6510 a Plázamarket és a Mobilix kínálja és mind a kettőre a full hd van írva.Az,hogy a 2 tv készülék új vagy nem, nem tudom,és azt sem tudom,hogy a full hd valós paraméter vagy nem.De hogyha meg kérdezted, elképzelhető,hogy nem felel meg a valóságnak.Azt már eldöntöttem,hogy a MM-ban fogom meg venni a készülékemet,mert utálom azt,ha hülyének és átverhetőnek néznek.Igaz,hogy az ár, az más náluk, magasabb,de egy biztos,ha reklamációra kerül a sor akkor nem kell vakarnom a fejemet,hogy hogyan is tudjam érvényesíteni azt.Az érdekes,hogy a német idealo.de webáruházban is meg találhatóak ezek a tv.Akkor ők is átverik a jó népet!És hogyha nem csal az emlékezetem akkor a samsung márka oldalán is full hd van feltüntetve.Akkor ki hazudik, a gyártó vagy a kereskedő?Nem rég rákérdeztem az egyik ilyen webáruház kereskedőnél,hogy hogy van az,hogy X kereskedőnél van az XY kereskedőnél már nincs,válasza,hogy ők sokat rendeltek belőle és ezért van még raktáron.Most mondja meg nekem valaki,hogy nekem mint vevőnek miért kell ennyire körültekintőnek lennem és azzal foglalkoznom,hogy most átvertek vagy nem?Hülye kérdés,nincs rá válasz.Tudom ilyen világot élünk!

Hajnalka

• haraihajnal

csendes tag

válasz Jégtörő #13571 üzenetére

Kösz az infót,mai kérdésem ezzel kapcsolatos lett volna.

Hajnalka

Aktív témák