Hirdetés

Aktív témák

  • nightshadow

    veterán

    válasz G21 #544 üzenetére

    „A kézikönyv szerint támogatja az mp4, mkv formátumot, próbálkoztam mindkettővel, de semmi siker.”

    A kézikönyved szerint az mkv-t nem támogatja, az MP4-et igen:

    "• Az USB-ről történő lejátszást az alábbi videofájl
    formátumok esetében támogatott:
    - MPEG1 („.mpg” kiterjesztésű fájlok)
    - MP4 („.mp4” kiterjesztésű fájlok)
    - DivX („.avi” kiterjesztésű fájlok)
    • Az USB Photo Viewer a FAT16 és FAT32
    fájlrendszert használhatja.
    • A BRAVIA TV támogatja a DivX® szabványt.
    • Mappánként legfeljebb 300 fájl van támogatva.
    • A fájlok pontos fájl specifikációjától függően
    előfordulhat, hogy néhány fájlt, beleértve a PC-n
    módosított fájlokat, nem lehet lejátszani, még
    akkor sem, ha a fájlformátumuk megfelelő."

    Egyébként az ennél magasabb szintet képviselő EX500 se támogatja az mkv lejátszást. (Sőt én úgy tudom, hogy nincs is olyan Sony tv, amelyik támogatná az mkv lejátszását.)
    Idézet az EX500 tesztjéből:

    „A bal oldali csatlakozóba helyezve a Pendrive-ot egyből közli a jó hírt, hogy felismerte, de közvetlenül elérni nem tudjuk, csak a főmenüből vagy a kedvencekből. Az USB-ről lehetőség van képek megnézésére, MP3 zenék hallgatására, illetve .AVI filmek megtekintésére. Utóbbit sajnos csak egyszerű DVDRippel tudtuk kipróbálni, lévén a rendszer nem támogatja a .MKV videókat – mivel pedig a 720p és 1080p videók elsöprő többsége ilyen formátumban van, ezért ettől meg lettünk fosztva. Mellesleg egyébként azt elég egyszerűen orvosolja, hogy ne akarjunk olyasmit lejátszani, amire esetleg nem képes, ugyanis a könyvtárakban csak azokat a fileokat jeleníti meg, amelyeket le is tud játszani, ha nem látjuk a filet, az azt jelenti, hogy azt bizony ezen a TV legalábbis nem fogjuk megnézni.

    Az AVI lejátszással egyébként semmi probléma nem volt, simán ment, a minősége az elvárható szintet hozta.”

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák