Hirdetés

Aktív témák

  • Monyos

    aktív tag

    Sziasztok!

    Már rég óta használok 1 HYUNDAI lcd TV-t filmnézésre gépről.
    Korábban egy "sima" VGA kábellel volt összekötve a PC és a TV , mert ilyen csatlakozó alapból volt a készüléken. Viszont így, "csíkos" volt a képernyő./ Világos sávok futottak a kijelzőn/ Beállítottam egy alacsonyabb felbontást ,amin a TV tudta a 75 Hz -t. Így csökkent a vibrálás , de sötétben , főleg fekete háttérnél így is nagyon zavaró volt. /A videókártyán csak DVI csatlakozó van ,ezért átalakítóval oldottam meg az összekötést , ha ez számít. /

    Egy ismerősömtől kaptam egy HDMI kábelt a napokban, reménykedtem ,hogy ezzel megoldódik a probléma. A videókártyámon nincs HDMI csatlakozó ,de kaptam hozzá DVI-HDMI átalakítót ezzel dugtam össze a TV-vel.

    A vibrálás teljesen megszűnt ,örültem is neki.
    Ami azonnal szembetűnt ,hogy a TV már képes volt 1920x1080 felbontást produkálni, eddig a VGA kábellel csak 1366x768 tudott, viszont egyáltalán nem szép a képe ezen a magas felbontáson, így homályos az egész, de ez filmnézésnél nem látszik ,csak a WINDOWS ablakok,szövegek rondák... :F
    Úgyhogy ez nem is zavarna,de bármilyen filmet nézek /HD - BDrip - DVDrip/ , a sötét jeleneteknél , a világos részek túl erősek , a színek torzulnak ,így nézhetetlenné válik a film. Próbáltam a fényerőt, kontrasztot állítani ,de hiába.... :(
    A világos részeken semmi torzulás sem látszik, ott a kép hibátlan.

    DRIVER törlést/frissítést próbáltam a videókártyával , de semmi változás.
    Egy PowerColor HD4870 PCS+ -ról van szó.

    Tudok valamit tenni az ügy érdekében , vagy bele kell törődnöm ,hogy ezzel a TV-vel jobb képet nem fogok elérni? :(
    Előre is köszönöm! :R

Aktív témák