Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csapos2

    addikt

    Az ígért képek a TFT-m, használhatatlanná tételéről.

    Eredetileg az anti-glare réteg eltávolítását tűztem ki célul, de sajnos nem az lett belőle. A nevezett réteg eltávolításával jelentős képminőség javulás lett volna elérhető.
    Amint az itt [link] is megtekinthető.

    Nos tehát:

    Az első képen a még érintetlen monitor:

    [kép]
    [link]

    A következő képeken az eltávolításhoz szükséges dolgok láthatóak. Az áztatáshoz desztillált vízre van szükség, én természetesen csak ioncserélt vizet kaptam. Továbbá kell még maszkoló szalag, másnéven festő szalag, némi vízhatlan széles ragasztó és valami olyan ruha, vagy papírtörlő, ami erős nedvszívó hatással rendelkezik.

    [kép][kép]
    [link] [link]

    Elsőként az antiglare fólia szélénél végig ragasztottam a maszkoló szalagot, mivel ennek a ragasztója nem tépi fal majd a szalagkábelek forrasztását az LCD panelről. Erre ráragasztottam a vízhatlan széles ragasztót, hogy védjem a víztől, amit kell.

    [kép]
    [link]

    A következő kép a már ázó felületet mutatja. Érdemes meglangyosítani a vizet és úgy beáztatni a ruhát, illetve papírtörlőt.

    [kép]
    [link]

    Na, itt már a fóliát tépem:

    [kép]
    [link]

    Félúton:

    [kép]
    [link]

    Fólia lent:

    [kép]
    [link]

    A maradék ragasztót el kellett távolítanom:

    [kép]
    [link]

    Végezetül pedig, a már szinte teljesen letisztított kijelző, a széleit még nem csináltam meg rendesen, de már majd szétvetett a türelmetlenség, hogy láthassam, mit csináltam:

    [kép]
    [link]


    Senki ne fogjon bele a dologba hűbelebalázs módjára, gondosan mérlegeljen, mit veszíthet. Máskülönben úgy jár, mint jómagam.

    Most pedig, azt hiszem nézhetek új kijelző után. :)




    [Szerkesztve]

    Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

Új hozzászólás Aktív témák