Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    Üdv!

    A hétvégén mondhatni csöppet szívtam a Win2000 installal! Beszereztem végre az új lapot, procit (ASUS A7N8X-E Deluxe+ 2500 Barton). A régi konfigomra egy Win2000-et nyomtam fel! Eddig nincs is semmi gond! Kényelmi szempontból előnyös volt (mobil rack miatt), hogy a vinyó, amiről boot-ol primary slave helyre kerüljön. (csak hazaviszem a vinyót, benyomom és már bootol is róla). Minden flottul működött, fölment az alaplapi driver (ASUS TUSL2-C), minden egyéb driver, DirectX stb., amikor is mondom nosza, service pack install! Először egy SP1-et tettem föl, reboot és... Boot közben leáll: kék képernyőre írt valami ilyesmit, hogy inaccessible boot device... stb stb. Nézem a boot.ini-t, teljesen rendben van, de a vinfos csökkentett módban sem áll fel, helyreállítani sem lehet! BIOS-ban pedig kijelöltem konkrétan a vinyót, amiről bootolnia kell (nem meghajtó betűjel szerint, hanem konkrétan a device-t)
    Előlről minden, minden föl, SP4 föl, a probléma ugyanaz. Na ennek fele sem tréfa! Aztán gondoltam trükközök: lehúztam a primary master-nek beállított CD-meghajtót és átjumpereltem a vinyót primary master-nek és láss csodát: a rendszer gond nélkül bebootolt! CD-romot így visszatettem slave-nek!
    A poén, hogy SP előtt gond nélkül tudott bootolni, de akármelyiket tettem föl a négy közül, mindig elk**ta a boot sequence-t! Pedig mondom boot.ini-hez nem is nyúlt! Na erre varrjatok gombot :F

    Get Moded!

  • Goose-T

    veterán

    válasz DM-Fan #1 üzenetére

    Nekem akkor csinált ilyet, amikor beraktam slave-be egy haver vinyóját, majd elindítottam. Kiderült, hogy a vinyómon volt egy régi idôkbôl fennmaradt boot vírus, ami még egy másik haver régi vinyójáról került át és az akarta megfertôzni a berakott slave vinyót, de a Win ezt nem engedte. Miután leirtottam a vírust, minden tökéletesen müködött.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Aktív témák