Hirdetés

Aktív témák

  • lacam

    aktív tag

    Nah akkor ilyenem is lesz! :DD

    Kezdő hozzászólásnak csak annyit, hogy:
    Én lenni: Laca (M lenni vezetéknév elsőbetű)
    Én lakni: városban, Budapesttől számított 68.884 km-es sugarú körén!

    ...a többit majd később, talán! ;)

    Rohadok a melóhelyen, csak az boldogít, hogy épp az imént pusziltam be egy melegszendót reggeli gyanánt. (noéspersze: mindjárt itt a hétvége! Már csak bő 5 óra és leteszem a lantot a hétre, lassan végzek a 2007-es év 40. hetével!) :C

  • lacam

    aktív tag

    Rohadtul hasogat a fejem, még a hányinger is elkapott.....gondolom a neonfény teszi. Hogy fogom kibírni ezt a pár órát?! :U

    Pedig milyen jól kezdődött ez a nap, erre ez a fájdalom...áh, így a meló sem megy igazán.
    Egy Panadol már "elfogyott", most várom a hatást. Mennyi kell neki? Kb 3/4órája csúszott le a bogyó, lassan már éreznem kéne a hatását, nemde? :F
    Na mindegy, majd valahogy csak vége lesz ennek a szemét napnak. A poén az, hogy nekem holnap hajnalban még lesz egy kis dolgom, így éjjel pihenni sem tudok. :Y

    Szar nekem! :W :)

  • lacam

    aktív tag

    ...éééés a héten már vége a melónak (legalábbis a melóhelyen).
    A fejfájás is elmúlt (köszi neked Panadol! :R ) szóval most nagyon :C

    Most írhatnám hogy hideg van (rühellem ezt és az ennél hűvösebb időt), de minek tegyem, "rinyáljon" emiatt a hóhér!
    Vacsora, valami film és később összeugrunk pár haverral (még nem 100%)....de ha mégsem, az sem probléma, elvégre egész héten hajnal 4kor keltem (köszi munkáltató) ezért jól fog esni pár óra pihenés.

    Holnap, ha az idő is úgy akarja, kocsi ellenőrzés. (olajszint, estébé).

    Ennyi volt mára! :))

  • lacam

    aktív tag

    Melós nap volt ez is, de mint tudjuk, a munkának (majdnem mindíg) megvan a gyümölcse.
    Délelőtt egész nap a kertben tettem-vettem. "Imádok" diót verni a fáról...na nembaj, elég évente egyszer megcsinálni. Egyik ismerősöm azt monda, hogy a hó és a dió ami biztos hogy leesik, így nem kell vele sokat szüttyögni. Nah igen, de így csak egyszer kellett jól megcsinálni s most van egy zsák diónk....márcsak törni kell... :K

    A városunkban ma (a hétvégén) expo van. Mentem, láttam, megszerettem alapon vettem valamit, amit remélem nem bánok meg. ;)

    Airis T620 PDA! Nagyon tutti cucc! Ma már eleget hallottam a "következő lehetőségnél forduljon jobbra"-t, de nem untam meg! :) Jó szolgálatot fog még ez tenni nekem.

    Hazafele jövet meg vagy 6 mentőt (és megkülönböztető jelzéssel megáldott kocsit) láttam, kíváncsi lennék hogy mi történhetett, nemsemmi dolog lehetett.

    Na megyek, megeszem a mirelitpizza-vacsorámat.

    Uff

  • lacam

    aktív tag

    ...mégvalami.

    Nemtudjátok, megoldható valahogy hogy az emlegetett PDA kékfogon keresztül kapja a netet? Sügér ötlet tudom, gyök2 sebességgel, de nincs "kedvem" a wireless router-es megoldásokhoz.

    Google a barátom és a "pda internet via bluetooth" kulcsszóra csak FuSi Loox help-et kaptam. Tudom, lehetne ötleteket mazsolázni onnan, de fenetudja mennyire hasonlók/különbözők a típusok. (addíg meg nem akarom elbaxni a netbeállításokat PC-n, míg fix, hogy jó nem lesz) A leírás szerint kapcsiból 192.168.0.1-re kéne állítanom a BT IP-jét, ezen meg van más hálózati eszköz (hálókaresz és router hegyek vannak a gépem mellett) ...szóval ez az az apróság, amiért csak BIZTOS sikerért fektetném meg a már működő rendszert.

    Ha tud valaki segíteni ebben, kérem ne tartsa magában!

  • lacam

    aktív tag

    Mekkorát szívott Hamilton pár órája! :Y

    ...aki még nem látta (és meg szeretné nézni az ismétlést, most NE olvassa el az off-topic bekezdést! :K

    Namtudom mit b@xtak el a csapatnál, annyira nem hülye a fiatal srác, hogy ne jöjjön rá, hogy körönként 7 másodperc időveszteség az nagyonsok! Csak azt tudom feltételezni, hogy a csapata nem engedte hogy jöjjön...tudomisén, esetleg valami üzemanyag taktika miatt. (ha már meg van az ok és nem ez, akkor bocsánat, ha hülyeségeket írok, igazság szerint nem láttam a futam végét, reggelizhetnékem támadt)

    Juteszembe, nagyon finom a füstöltsajtos tejfölös lángos mifelénk :K de sajnos a "kedvenc" lángossütödénk zárva volt. (itt 3 van egy rakáson, abból csak 1 volt nyitva...szerencsére) Jó időben érkeztem, mert én hoztam el az utolsó füstöltsajtosat...kifogytak füstöltsajtból.

    Kocsit is megtankoltam, nem olcsó mulatság az autó, ennek ellenére szeretem. Nem csak "hobbi kocsi", ezzel napi szinten ingázok a melóhelyre (napi 110km), havi durván 2000...nem kevés (egyesek szerint nem is sok....nézőpont kérdése). Remélem még sokáig bírja a gyűrődést. 6litert eszik 100-on a maga 1.5literes motorjával. ('92-es Uno) szerintem egész korrekt.

    Nah most vissza a PDA-hoz, nyomkodom még egy kicsit (kb egész nap! :C ) Majd ha lesz valami tennivaló a nap folyamán, úgyis kiderül. :K

  • lacam

    aktív tag

    Összejött a "PDA-net"! :C

    Amennyire rühelltem anno az ActiveSync-et (mert elég bonyolult összeráncigálni a Bluesoleil-lel) most annyira tetszik! :K

    Nagggyonf@sza, csak arra kell figyelni, hogy a Bluesoleil-ben (a Serial A) melyik com-portot használja. Azt ActiveSync-be ezt beírni ("Automatic"-ról "Internet"-re állítani), OK-zni (nem eszköz csatlakoztatása...eddig azzal próbálkoztam, 0 sikerrel) kell, csak EZEK után kell párosítani a PDA-val. Ekkor a PDA-n van lehetőség ActiveSync-es csatlakozásra....na odapipa PDA-n, majd ActivSync indítás a kisgépen, connect via Bluetooth és már össze is konnektálódott. Nem csak szinkronizál, hanem (ha meghagyjuk a kapcsolódást a háttérben) simán megy a netböngésző is :K .

    google a barátom! :C

  • lacam

    aktív tag

    Az oldal üzemeltetőjének (vagy aki a karbantartásért felelős) üzenem, hogy PDA-ról nem tudom megnyomni az "OK" gombot a bejelentkezéshez (nem klattyantható az "OK", csak mint szöveg van jelen. [TAB]-bal is végigzongoráztam, a lehetőségeket, úgy sem lehet elérni)....de az is elképzelhető, hogy a hiba az én készülékemben van. :K

    Wifi-routert tud valaki hyper olcsón? :B

    Ma végig "scanneltem" a helyi Interspar-t és környékét...egy rakat wlan hálót talált, de sajnos egyik sem nyílt. :U (najó, nemsajnos...gondolom mindenki védi a saját hálóját)

    Sokan mondják hogy a LI-ion akkukat nem kell kisütni, de én inkább rajtahagyom 12-16órát az első 2-3 töltéskor...csak nem rontom el?! ;)

  • lacam

    aktív tag

    Hehe, tévedtem. Mégis be lehet lépni! Csak a PDA-n lévö iexplorer k@ki. Opera böngészövel zsír! :C

  • lacam

    aktív tag

    Jellemző, ha aludhatnék délig, akkor fix, hogy reggel 7-kor kidob az ágy.
    ...utána próbálnék visszaaludni, de a belső óra nem engedi, addíg forgolódok, míg megunom, és kikelek.

    Irány a helyi pékségbe reggeliért. (egy, azaz 1 db sajtos perec (nem, nem olyan, amilyen anno május 1.-én volt...azok még méretes darabok voltak)) Nem laktam jól, de nem is baj, nem akarok meghízni....nincs kedvem "égazsír" Norbi és a másik fitnesszes, tudomisén ki műsorába jelentkezni. :DD

    Vettem ezen felül 2.5mm->3.5mm sztereo jack átalakítót, csak hogy legyen mit a PDA-ba konnektálni, ha a helyzet nem engedi a hangos zenét, naés ne felejtsem el, a kocsihoz egy ablaktörlő lapátot. Beszarok, rám akartak sózni egy cca. 3000ft-os lapátot, ami barátok közt is 48cm-es, azzal nagyon ráfaragtam volna. Még jó hogy lemértem, mert a kocsié 45cm-es volt. Átmentem egy másik üzletbe (ahol nem volt ehhez a típushoz való) de megdobtak egy Tipo-lapáttal, ami méretben hasonló (ugyannak tűnik) és az ára 1300ft...tökéletes a mérete! Ennek a biznisznek nagyon örültem, hisz a havi "költőpénzem" igen jelentős százalékát sikerült eltapsolnom a már sokat emlegetet kütyümre, ezért kivetem magamra a "luxus-stop"-ot. Benzin+kaja+haza (mivel még nincs saját lakásom....ez van) se több, se kevesebb, így próbálom kihúzni a következő fizuig...jön a megszorító intézkedések hónapja. :Y

    Délutános vagyok, lassan kezdhetek készülődni...kb 1 óra az út a melóhelyre, s ha nagyobb a forgalom, rögtön a f@x rossz oldalán találhatom magam...ehh, este 11 körül esek haza, ez a része nemnagyon tetszik a dolognak. (bár akár némi túlórát is bevállalnék :K Na igen, pénzből él az ember)

    Erről jut eszembe, pár napja ismét felkeresett egy haver, hogy "nosza, állj neki és csináldd meg a gépem ingyé' " (erről írtam egy logout-os blogot) Nem küldöm el a fenébe, nem vagyok bunkó, még egyenlőre a "most nem érek rá"-stádiumnál járok, kíváncsi leszek mikor fog komolyabban lerohanni. :U

    Majd még jövök... :K

  • lacam

    aktív tag

    Ugye nem említettem még hogy hol melózom? Nem is baj....hisz egyik ismerősöm megpedzegette, hogy akadna egy másik (ugyan ilyen jellegű) munka Budapesten, nemkicsit több pénzért. Most megy a filózás...menjek, maradjak...menjek, maradjak. Annyit tudni kell, hogy ez a hely, ahol vagyok, egy nagy multi cég (bár az alkalmazottakat nemigen becsülik, mert tudják, mindenki helyettesíthető...a kiszemlelt munkahely is multi) s ez nagyon szépen mutat egy önéletrajzban. Na az is nagy cég, de közelsem ilyen híres/hírhedt, max szakmai körökben. Hmm....

    Ha nincs munka az a baj, ha van munka (és jobb is lenne) az a baj :Y Röhej, lehet hogy kihagyok egy nagy lehetőséget...ha váltanék, de nem válik be, akkor meg azért tépném a hajam, hogy itt hagytam ezt. :U

    Bocs hogy nem konkretizálok...a történet szempontjából majdnem lényegtelen a két cég neve. (amit tudni kell róluk, azt leírtam)

    Mégvalami: A jelenlegi helyemen kicsit több mint fél éve vagyok. Ha lépek, akkor mindent 0-ról kezdenék...az szép és jó, hogy új dolgok, esetleg több kihívás és szerencsére oktatásból sem lenne hiány (ők fizetik persze!) viszont ha valamiért megválnánk egymástól, a CV-mben csak annyi állna:

    x-helyen 7hónap
    y-helyen (tudomisén) 6 hónap

    ...az eshet le, hogy megbízhatatlan vagyok, nem vessznek fel, akármilyen tapasztalt is vagyok. Én így látom, lehet hogy rosszul...még soha nem voltam multinál HR-es :D

  • lacam

    aktív tag

    Egy olyan lánnyal dumálok MSN-en (megj.: szabály ellenes...de ugye este 7kor a főnökök már az asszonnyal duhajkodnak, és szerencsémre perpill minden meló kész) akivel már nagyon rég nem beszéltem, így most kicsit jobb a kedvem, hátha gyorsabban letelik a műszak! :)

  • lacam

    aktív tag

    ...csak engem rühell annyira a szerver, hogy nem enged logout-ot böngészni? "...próbálja később...blabla"
    Azthiszem (remélem :D ) nem! :DD

  • lacam

    aktív tag

    Ismét itt, és műszakváltás...

    Összefutottam azzal az illetővel, aki beleültette a fülembe a bogarat (nem szószerint érteni! :D ) jól érvelt a melóhely váltás mellett. Az a csapat akikkel egyszerre érkeztünk ide, már felbomlott. Pár hónapja már kilépett valaki s úgy tűnik, sanszos hogy még ketten (sőt, lehet hogy egy harmadik ember is....Ők hárman az említett helyre) távoznak.

    Hmm...nekem is be kéne küldenem az önéletrajzomat?! :U Veszteni nem veszthetek semmit. :K

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    Uh...még csak délután 5.

    ...husszú este elé nezek. :U

  • lacam

    aktív tag

    ...és még a kaja is kifogyott az automatából! :(((

  • lacam

    aktív tag

    Új nap, ismét meló...

    Szerencsémre perpill nem sok meló akad, így tudok írni pár szösszenetet. (és át tudom olvasni az index.hu-t és társait)

    Délelőtt sikerült nagyon korrekt áron hozzájutnom egy PDA kijelző védő fóliához. Kemény 600pénz volt. (máshol 2000felett dobálják őket...azokban két darab van, de ugye még így is sokkal jobban jártam)
    Teszem rá a fóliát, rittig buborékos lett...fffene. ...pedig "érzéssel" és erre különösen vigyázva próbáltam "felszerelni" a kijelzőre. Félsiker. 3/4részig kifogástalan, de az utolsó negyedben sikerült 3-4 viszonylag nagy buborékot csinálnom.
    Nekiessek tűvel? Annál jobban féltem a kijelzőt... :U

  • lacam

    aktív tag

    Ma ismét idegesítően korán keltem (7óra) annak ellenére hogy megtehetném, hogy egy kicsit hosszabban pihenjek...kihasználnám, hogy nem délelőttre megyek...ez van, a belső óra... :U

    Piacolás után ismét egy füstölt sajtos tejfölös lángos, és máris szebb a nap.

    Nincs gondom az öregekkel (úgy érzem ők már olyan kort megértek, amit én soha nem fogok) de egy-kettő nagyon idegesítő tud lenni. Állok a sorban, ő odajön mellém (soron kívül, álltak mögöttem is!) és kikérné az ő "csak kicsit sült" lángosát. Na álljon meg a menet. Attól hogy idős (tisztelem őket, nehogy félreértések legyenek) még nem kéne tapló módon viselkednie. Várja ki a sorát, és ne furakodjon elém (és mások elé). Erre rájött még az a tipikus TBC-s köhécselés és az "ő csak kikéri..." kezdetű mondat. Namondom, itt ment el az étvágyam. Amilyen gyorsan csak tudtam, fizettem és távoztam a lángossütőtől, inkább beültem a kocsiba és ott majszoltam a kajámat, Boros&Bochkor társaságában.

  • lacam

    aktív tag

    Délelőtt, még munkába indulás előtt nekiestem egy kis szervíznek...

    Szétkaptam a nyomtatómat (canon i320) kipucerváltam a nyomtató fejet. Eredmény? Fenetudja. A színek szebbek lettek, viszont a fekete?! Az k@l@pk@ki. Csíkoz, halvány...stb

    Az igaz, hogy utángyártott tinta a lelkem, de nehogymár ne tudja kiköpni magából a gép... most kicsit tanácstalan vagyok, mi lehet a baj?! A fej, vagy a tinta? Ha a fej, akkor sz@rban leszek, mert a gép közel sem ér már annyit mint maga a nyomtatófej. Lehet hogy ismét ki kell takarítanom, hátha megjavul...

    Nyomtatófejigazításkor a következő eredmény született: [link]

    Az "A" oszlop az érdekes....elvileg kellene lenni egy aránylag teljesen kitöltött négyszögnek, az "A"-ban akárhogy nézem, csak csíkos négyszögek vannak... :O

    Hmmm....

  • lacam

    aktív tag

    Jelentem, tegnap nagygeneráloztam a nyomtatómat, eredmény: x@r!

    A színes tinta fúvókái szépek (meg is látszik a próbanyomaton), de a feketéé?! (ami a monitoron fekete négyzet, az az A4-es papíron tigriscsíkos négyzet)

    Ma amúgy is pakoltam, két szekrény kirámolása között megáztattam forróvízbe, majd meló előtt kicseréltem alatta, (jóóó forróón tartom) az otthonikat meg megkértem, hogy ha lehet, pár óra múlva azért vegyék ki a cuccot és álítsák ár egy rongyra, had száradjon. Reméljük ez a project sikeresebb lesz, nincs kedvem nyomdát venni. :U

  • lacam

    aktív tag

    Hát...úgytűnik megfeküdt a nyomtatóm... :U

    Sajnos még mindíg undorító, amit nyomtat, pedig tegnap órákig állt a vízben a fej. Még párszor biztos megpróbálom megmenteni, nem hagyom annyiban, de nemtudom lesz-e eredménye, tegnap egész nap ezen filóztam...sikerül-e megcsinálni. Sajnos csak este 11-re értem haza, így vizet (tudtommal forró vízben kellne áztatni) nem tudtam cserélni alatta...

    Jövök hazafelé, kb70-nel, több okból is

    -este nem száguldozok, mert a látási viszonyok (érthető okból :) ) korlátozottak
    -út sem kátyú mentes (mint a magyar utak 90-95-9?( :D ) %-a)
    -200méter múlva falu

    ...és sajnos beszaladt elém egy macska. Azt tudni kell rólam, hogy szeretem az állatokat (ráadásul macskám is van). Tehát, beszaladt elém egy macska s sajnos elkaptam. :U :( Nem tudtam elkerülni, pedig fékeztem...szerencsétlen, nagyon sajnálom.
    Miközben ismételt elindultam s azon filóztam hogy el-e tudtam volna kerülni a macskát (már a faluban) észrevettem egy nagytestű kutyát az út közepén mászkálni. Namondom satu. Szerencsére már messziről látszott így megvártam míg el tudok menni mellette. Mi történt tegnap azon a településen? Mindenki kiengedte az állatokat? :(((

    Nah most megyek, kicserélem a nyomtatófejem alatt a vizet, utána SPAR kajáért, OBI-ba pár apróságért és benzinkútra benzinért a rotakapába....

  • lacam

    aktív tag

    Ehh, ezen már csak a csoda segíthet, én meg még ölöm is bele a pénzt.

    Órákig "mosogatom" a nyomtatófejet eredmény nélkül. Ugyanolyan x@r. Időközben kifogyott a tinta én meg vettem hozzá. Nem volt drága, de a "megszorítások hónapjában" minden fillérre figyelnem kell... lehet hogy kár volt beruháznom rá.

    Mostmár ott tartok, hogy semmit nem veszthetek, nekiesek alkohollal (na nem pálinka, azt nem pazaroljuk ilyenre! :D ) mosószeres vízzel meg mindennel, amit itthon találok... :U :Y

    Hátha...

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    Ma ismét fejfájásra keltem, nem jó előjel.

    A reggeli procedúra után indulás a városi kirakodóvásárba, csak mert az jó! :)
    Vettem egy "szöszmösz" papucsot (amolyan öregúr-style...nemröhög :D ), kell is, hisz most volt lakásfelújítás és a linóleum helyett mindenhová járólap került. Qrvahideg! A fagyos téli estéken jó szolgálatot fog tenni...enélkül egy nagyobbfajta (85kilós) jégkockává válnék, miközben a konyhában csinálom a vacsorámat.

    Miközben ezt írom, már le is csúszott egy Panadol extra, remélem pár percen belül megérzem a hatását.

    ...naszóval, kirakodó vásár. Tele volt a placc, de ezen ne is csodálkozzunk, hisz a szaküzletek árai nemkicsit magasak s ezért a kisebb pénzű emberek inkább ide járnak, inkább megveszik a ..kmm, hogy írjam hogy ne sértsem meg egyesek lelkivilágát..nemnapon pigmentált egyéntől a lábbelit, a ruhát, vagy akár a szivargyújtóról működő kompresszoros "pumpát", csaptelepet, Hilti (- nek tűnő :D ) ütvefúrót, mint a szaküzletben, tripla ennyiért.
    De ne csodálkozzunk, sajnos lassan már csak a gagyit engedhetjük meg magunknak....jó felé halad ez az ország, nemde?! :Y :(
    (megj.: Láttam kinn egy elég pénzes ismerőst is, lehet hogy már csak megszokásból jár piacolni?! :D )

    Hazafelé beugrottunk a hozzánk közel eső hyperszupermarketbe (InterSpar)....tudjátok milyen hhhattttalmas akció van? (gyerünk, mindenki fusson a spar-ba! :D ) Pontgyűjtés van!
    Ha összegyűjtesz 50 pontot, akkor megvehetsz maganakd egy evőeszköz készletet. (kés, kanál, kiskanál villa...ennyi, mindenből 1 darab!) Ehhez hozzá lehet jutni 50pont + 1000ft-ért! A poén az, hogy 50pont eléréséhez 50000ft-ot ott kell hagyni a boltban. Tehát egy ilyen "karcsú" készlethez már 51000ft-ért is hozzá lehet jutni! A HÜLYÉNEK IS MEGÉRI, UGYE?!
    Már nagyon kész vagyok ezektől az akcióktól...

    ...jah? És úgy kell megkérni a kedves eladóhölgyet hogy ugyanmár, adja oda a pontot, mert az jár 1000ft-onként! (biztosan spajzolják magunkak!)

    Egyenlőre ennyi....most megyek vissza a kirakodóvásárba, mert elfelejtettem PDA tokot nézni, hátha van olcsóé', boltban 15000ft-ba kerül.

    Üdv

  • lacam

    aktív tag

    Nincs!

    Mondjuk mimást is vártam?!

    Egyesek, mikor megemlítettem a "PDA tok" kifejezést, néztek bambán. Na ez nem róható fel nekik, szerintem elég ritkán kérnek tőlük ilyesmit. Mikor már a kezemben volt a gép akkor persze segítőkész volt mind, de sajnos ekkora böszme bőrszütyőt egyik sem árult. (szem.ig. tartó és pénztárca hegyekben egy ilyen nagyobb (mű)bőrtok sem akadt :(

    Na most először volt alkalmam kipróbálni a gép wi-fi tudását is. Leültünk egy kávézó melletti padra és sikeresen kapcsolódtam a kávézó nyílt hálójához. Egész korrekt sebességgel töltődött be a logout.hu :DD :K

  • lacam

    aktív tag

    Nah, már melóhelyen.....jó korán van. :U Ha valaki még nem volt kinn, Nekik mondom: piszkosul HIDEG van!

    ...ehhez még a fáradtság is párosul. Éjjel fél2 körül sikerült elaludnom, fél5kor pedíg sikít az óra... :((( :U ergo egy kicsit "neszólj hozzám" hangulatom van.

    Amúgy egy előző hozzászólásomban szereplő csúsztatást szeretném helyesbíteni!
    Az evőeszköz készlet nem 51000ft, mert 50000-ért árut is veszel......de akkor is "érdekes", hogy 200000ft-ot kell a boltban hagyni ahhoz, hogy egy 4db-os készletet lehessen akciósan vásárolni. Hmm....

    Megvalami: Szombaton milyen munkarendben kell dolgoznom?! Most ezen filózok....most délelőttös vagyok, semmi kedvem szombat délután melózni (mert a délutános hét egyik napját melózzuk le, ugye) ráadásul szombat esti elfoglaltságaimat csak kicsit húzná keresztbe ez a helyzet...szabadságaimat már kivetették velem egész évre, már ezzel sem tudok variálni. :Y :U

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    Tudom hogy már a t.kötök tele a sok közlekedési témájú írással (logout-os blogomban akad 1-2...na még nem olyan sok :D ) de nagyon felhúztam magam tegnap, hazafele menet.

    Gurulok kellemes tempóban, mindenki megy, végzi a dolgát, mikoron egy vasuti átjáróhoz értem...s amilyen szerencsés vagyok, pont akkor vált pirosra.

    Nem akarok szabályt szegni, törvény- és szabálytisztelő állampolgár vagyok ( :Y :K :DD ), megállok (annak ellenére, hogy a sorompó még áll, csak pár másodperc után csukódik). Megállok és várok...és várok....és várok. Ekkor látok meg a távolban egy vonatot. Már tervezem hogy fogok kistartolni, mert a mögöttem lévő kisteher nagyon rám állt.
    Meglepetés: A vonat megáll az állomáson, ami az átjárótól kb300 méterre van. Namondom ez nem lesz jó....nem is lett. Vagy 5 percet szobrozott ott, mikor újra felmordult a diesel és elkezdte vontatni az utána kötött vagonokat. Komolyan mondom, majd' tíz perces álldogálás azért, mert így vannak beállítva a sorompók?! Nem azt mondom, hogy akkor csukódjon, amikor már az autósnak esélye se legyen megállni, de erre kitalálhatnának valamit, ne kelljen már kilométeres sorokba feltorlódniuk az autóknak, csak mert egy vonat ÁLL az állomáson! :U Vagy csak én látom rosszul?!

    Na mindegy, ez kikívánkozott belőlem.

    Ma amúgy qrva x@rul keltem, nagyon kevés volt ez a pár óra (4, tegnap 3óra volt...két nap alatt 7óra, egész kevés) alvás....fáradt vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    Új nap, ismét melóhelyen...

    Már most érzem, hogy hosszú napom lesz.
    Ma pofavizit is várható! :Y

    ...ráadásul ragadnak a szemeim, jó lenne egy RedBull, de nem tesznek energia italt az automatába (pedig szerintem lenne rá igény), ezért ki kell mennem a közeli kisboltba, ha sikerül kicsit elszabadulnom. :U

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    Nem reggeliztem (ritkán szoktam, de néha azért pár falatot mégis tömök az arcba) éhes vagyok.

    Tegnap elmaradt a pofavizit, örültem is neki :D ...hogy ma lesz vagy nem, nemtudom.
    Hazafelémenet kicsit kiégettem a kipuff rendszert. Nem szoktam 80-90nél gyorasbban menni (szeretnék, de ez egy régi kocsi, injektor nuku) de ha megtiprom, nagyon megugrik a fogyasztás, s most sajna költség érzékeny időszakomat élem...amúgyis a benzinkút felé tartottam, miért ne hajtsak "kellemesebb" tempóban?! Csak ilyenkor hallom a motort 3000-es fordulat felett, de még így, 15évesen is iszonyat szép hangja van a kocsinak! :K
    Az Uno-val nem lehet 200km/h-val száguldozni, ezért nem kell hatalmas gyorshajtásra asszociálni, nem kell notórius gyorshajtónak elkönyvelni, mert nem vagyok az. ~120-ig nyomtam neki, tök egyenes, belátható útszakaszon, se elöttem, se mögöttem senki...csak én, a kocsi és az út. :K Kár hogy nincs ingyen(!) autópálya a melóhelyig. :DD

    Délután rokonokat vittem bevásárolni. Rühellem a bevásárlóközpontokat. Sok ideges vásárló, eröltetett mosolyú, minimálbéren dolgoztatott eladók, és egy rakat cucc, ami vásárlásra csábít. Inkább kinn maradtam a parkolóban és keresgéltem a wifi hálókat. Sajnos nem volt nyílt, pedig neteztem volna! :B

    ...hopp, majd elfelejtettem. Padlószőnyeg-csere is tervben van/volt(?), ezért útba ejtettem a Diego-t. Na igen, választék az van, de az árak?! Úgytűnik a csere majd csak jövőre lesz esedékes, amúgyis lassan karácsony, lesz mire költeni. :Y

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    Rég nem látott sor kígyózott a közeli büfében (a bejáratnál volt a sor vége...ez kb 20-25embert jelent), ezért hagytam az egészet a 'csába és megoldottam másképp a reggelit :D

    Új időpontot kell keresnem, úgytűnik 9óra körül ekkora sorok vannak. Mikor menjek? Reggel 6-fél7 vagy délelőtt 10? Hmm...ez a jövő zenéje.

  • lacam

    aktív tag

    Mekkora röhej!

    Napokig le volt zárva a 6oson egy útszakasz, mert újra aszfaltozták...ez érthető! De az már kevésbé, hogy miután végeztek, 1 hónapra rá már FELMARTÁK! Vagy 50méteres darabot ismét "kiszedtek" az útből, pedig (mivel naponta arra járok) semmi baja sem volt!

    Biztosan kell nekik a pénz. Szétb@xák és most ismét lehet felmarkolni az építés költségeit. (gondolom "véletlenül" a valós költségek majd' dupláját)

    Magyarland! :U

    Na jó, ártatlanság vélelme: Lehet hogy valaki akkorát fékezett, vagy olyat gyorsult, hogy a kerék felkaparta az új aszfaltot, vagy tudomsién...valaki hőkezelte az utat ebben a +10C fokos "kánikulában", az megolvadt, de pillanatok alatt ugrottak és javították.....volna, ha nem hagyták volna ott úgy, mint eb a ....végtermékét. Felmarták, viszont javítani már luxus, futóműmegerőszakoló szintkülönbségeket otthagytak maguk után.

    Amúgy ma megint x@rul keltem, fáradt vagyok...és még itt a tudat is, holnap meló....de!
    Szombaton lagziba kell mennem. Különös a helyzet, mert nem ismerősként/rokonként/stb megyek, hanem a zenészek fuvarosaként. Rokon zenél (többnyire a városunkban és annak x km sugarú körében), de mivel most kicsinyhazánk főfaluja az uticél, szükség van rám. (ugye egy végigzenélt éjszaka+kis pia után nem egészséges 77 (GéPéeS alapján) km-t levezeni hajnalok hajnalán) Ezért szombaton hajnalok hajnalán kelés, és vasárnap hajnalok hajnalán érkezés...(meló után közvetlen indulás, mert ugye a zenekar nem késhet! :K )

    Egyenlőre ennyi...majd még jövök! :K

    Szerk.: HeJesírás + hüJesékeg javítása! :Y :))

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    Szombat van és munkanap...ehh..

    Már megvolt a reggeli szendvics, ezért az éhség+fáradság kombóból már az egyiket megszüntettem.
    Tegnap a PDA és a TV-tuner összeheggesztésével x@rakodtam, több (de inkább) kevesebb sikerrel.

    A lényege a következő lenne:

    PC-ben TVtuner. A TVtunerrel TVadást netre varázsolni, onnan PDA-val "elcsípni" és örülni hogy apró kijelzőn is nézhető a ZoneRomantica csatorna! :Y :DD

    Nah nem poénkodunk...szóval a lényeg kb az amit leírtam, a végét kéretik viccként értelmezni. Ha rajtam múlna, az összes ilyen nyálas x@r "filmet" lehúznám a WC-n, bár van aki szereti, ezért örüljetek hogy nem rajtam múlik! ;]

    Szóval, ez a project egyenlőre csak papíron működik (NÁLAM!...másnál kóser, ezt egy logout-os írás is bizonyítja [ha érdekel a téma, a "Szakmai..." fórumban keresgélj])

    Egy másik kérdés:
    Alonso vagy Hamilton?
    Hamilton vagy Raikonen?
    Raikonen vagy Alonso?

    Nagyon kíváncsi leszek a végeredményre. Nemtitkolom, én Hamiltonnak szurkolok, s hogy miért?

    Mert ilyen fiatalon is képes ilyen piszokgyorsnak lenni, a szezon elején, versenyeken keresztül mindíg állvahagyta a mezőnyt. Mondjatok még olyan versenyzőt, aki mindjárt a legelső F1-es évében világbajnok(esélyes) volt? Nem terem minden fán, ergo van tehetség a srácban. ( eleinte azthittem, hogy nem lesz olyan versenye az évben, hogy ne állna dobogóra...persze ez nem következett be, de nem járt ettől túl messze :D ) Az Alonso nekem alapból unszimpatikus, a stílusa az "úgyis átülök a rönyóba annak ellenére hogy szerződésem van a McLarennel" hozzáállás nem javította a megítélését nálam. Raikonen, az "alkesz", aki szarik a szabályokra (akkor is elmegyek hójáró (vagy tudomisén milyen) versenyre, ha a csapatom megtiltotta, mindezt persze álnéven) szerintem nem F1-be való, bár ha rangsorolnám a versenyzőket még ő is Alonso előtt végezne! :DD
    Ez az én VB sorrendem. Ha nem az egyik lesz a VB, akkor az utánalévő:

    --Hamilton
    --Raikonen
    .
    .
    .
    .
    --Massa
    .
    .
    --Sato
    .
    .
    .
    .
    --Vettel
    --Baumgartner Zsolt :C
    --Alonso :P

    Majd még írok!

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    Egy nap kimaradt, de mindjárt írom az okát.

    Szombat hajnalban (mivel munkanap) ismét vekkerre ébredtem. Napi 8óra robot után irány Budapest, mint a zenészek söfőrje! Jókis beosztás ez...zenészeket vinni-hozni, úgy hogy én is átérezhettem a lagzifílinget, zenétől kajáig mindent. (kivéve természetesen a pia, de mivel szerencsémre nem lételemem az alkohol, ezt egy pillanatig sem bántam) Éjjel kettőig tartott, kb 2órás úttal számolva, cca 4-fél5re estem haza, 25órás "műszakot" tarottam.

    Egyik rokonom mesélte, őt már hagyta cserben a GPS Budapesten. Azt kell hogy mondjam, nagyonkirály kis kütyü ez a navi rendszer. Budai alsórakpart lezárva, pár "újratervezés..." után simán kinavigált a városból. :C -t neki! :DD Eddig csak kisebb városokban használtam, de úgytűnik nagyvárosban, magas házak között sem képes hibázni! :)

    ....nade MI TÖRTÉNT HAMILTONNAL? :DD

    Az, hogy az elején elb@xta a nagy rivális, Alonso előzését az egy dolog, de mi a fene történt a kocsijával, hogy belassult? Még nem tudom, de a blog megírása után körbenézek, biztosan leírták már a megfejtést erre a kérdésre (vagy hazudnak egy nagyot, hogy legyen min csámcsognunk).
    Gratulálok Raikonennek! (és örülök hogy Alonso csak a 3. lett a bajnokságban! ;] )

    Majd még jövök...

  • lacam

    aktív tag

    ...micsoda? Üzemanyag csalás?! :Y
    Pedig már azt hittem nem lesz több botrány a 2007-es szezonban, de úgytűnik az utolsó futam után is képesek valami kéteset produkálni a csapatok. Mekkora lenne ha a benyújtott McLaren óvást követően tényleg elvennék a pontokat a 4., 5. és 6. helyezettől! :C Az lenne aztán a slusszpoén, ha Hamilton pályán kívül, utólag lenne VB! :D Ilyet a vicc.hu hasábjain sem lehet olvasni, komolyan mondom, röhej.

  • lacam

    aktív tag

    Tegnap volt alkalmam megnézni az új magyar (siker?!)sorozatot, a Tűzvonalban-t.
    Az összes epizód fenn van az interneten:

    [link]

    A fenti link az első részé...ha valakit érdekel, nézze!

    Jó szórakozást!

  • lacam

    aktív tag

    Voltam oly rendes, hogy ma műszakot cseréltem egy kollégámmal, ezért ismét hajnali vekkerrekelés.

    Jól indul a nap, reggeli megvolt, meló kész, csak így tovább! ...a gond az, kétlem hogy így lesz. :Y

    Elkezdtem olvasni a Havas "már minden voltam, kukástól-kormányszóvívőig" Henrik Méhkirálynő című könyvét. Hát nemsemmi a csaj, a szó legnegatívabb értelmében. Ez az én véleményem, másnak biztosan más, bár még nem értem a könyv végére....

    ...nemhiszem hogy az utolsó pár fejezet után megváltozik a róla kialakult véleményem.

  • lacam

    aktív tag

    Most hallom, Hamilton miért lassult be?
    Mert az az ujonc megnyomta a kormányon a rendszer ujraindito gombot. A képen látszott is, hogy baxtatja a váltót. Miért nem váltott le/fel a verda? Mert még nem töltödött be a driver! Ez nagyon gáz.
    ...ugye windows fut azon is? :D

    Szerk: ezt ismerösöm mondta, ö olvasta valahol a neten...ha nem igaz, sorry, én is meg lettem vezetve!

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    ...korán keltem, pedig ma akár délig is fetrenghettem volna.
    Szar nekem, tudom...ráadásul egész nap esik.

    7től már szólt a Bumeráng, csináltam dolgom, 10kor már ideje lett volna reggeliznem, neki is álltam, de megcsörrent a telefon. Rokont el kell vinni orvoshoz, mert....

    Nah akkor reggeli elmarad, öltözés, gyorsanmenés, mert ha sokáig tart a vizit, akkor nem érek vissza fél1-re. (Kb ekkor kezdek el készülni a melóra.)
    Szóval orvoslátogatás: Sokan voltak a rendelőben, ezért annyiban maradtunk, hogy a rokon majd telefonál, ha végez a dokinál és majd értemegyek, hazaviszem.
    Mondanom sem kell, nem szólt. Már kezdtem kicsit ideges lenni, ezért 2óra eltelével újra autóbaültem és elmentem a rendelőbe. Üres! Namondom, ez szép lesz. Keresés....szerencsére megtaláltam, épp a buszmegálló felé tartott. Persze utána futottam és megkérdeztem, miért nem szólt, mikor nem ez volt megbeszélve?! Válasz nem érkezett...lehet hogy nem akart ezzel terhelni? Pedig nem volt probléma, én ajánlottam, hogy hazadobom.
    Na mind1, meg volt a mai "érdekes történet" is.

    Ezen felül még egy jack - RCA kábelt is "heggesztettem", f@x@ kis ruszki forrasztópákával, csak mert kellett...nehogymár unatkozzak, nem volt jobb dolgom! :C

    ..jah és délután 3kor reggeliztem! :Y :D

  • lacam

    aktív tag

    9 nap szabadság!

    Mától, jövőhét végéig szabin vagyok...rámfért. Igazság szerin ez egy kényszermegoldás volt. Muszáj volt kivennem ezeket a napokat, különben a főnök kénye kedve szerint adta volna ki nekem. (merthogy szabadságot nem tartunk benn, s legfőképp nem fizetünk ki)
    Nem volt sok (17nap erre az évre) de 7 még megmaradt, ezért az elkövetkező egy hét valamint karácsonykor, a két ünnep között jöhetek el pihenőre. Na persze ez sem biztos! Ünnepek közti szabi akkor biztos, ha aznap itthon vagyok és nem mondták, hogy márpedig be kell menni...nem mondok újat, gondolom mindenkinél így van.

  • lacam

    aktív tag

    Hoppá, azthiszem kicsit rég irtam ide...na segáz, nemsokmindenről maradt a blogom.
    Minden téren szívás...amit csak el tudtok képzelni.

    ...most meg itt b@xom a rezet melóhelyen, miközben mások a hétvégi bulit tervezik. Nem soká', csak reggel 7kor fogok hazaesni. Deyóóó....és a legvégén még vár vagy 60km alsóbbrendű út. (kamionosok kedvence). Juhéé! :U

Aktív témák