Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sys85

    veterán

    válasz kchris78 #1 üzenetére

    A dolgok mögé is kellene látni,ennél azért többről van szó.A helyzet ami ott van nagyon sok más gyárban is probléma,csak sokkal jobban felkapják az emberek a fejüket arra,hogy Apple.
    Ha a helyzet tovább fokozódik (nem csak a foxconn-nál) akkor bizony ezer annyi más területen is lehetnek ellátási gondok.Rengeteg termék/alkatrész/alapanyag ott készül és nem csak mobilokba.Autók,háztartási gépek,ipar számára anyagok/termékek,stb.Egy ottani nagyobb termelés kiesés az európai/hazai gyártóiparra is kihatással lehet.Hogy mindenki értse akár termelés visszaesés,kényszerszabadságok,akár elbocsátások,árúhiány alapvetőbb dolgokból is nem csak az Iphone-okból.
    Csak hát mindenki az Apple kifejezésre ugrik rá,főleg a haterek,aztán annál messzebb nem is látnak,hiszen az Apple/iPhone kifejezés számukra vörösposztó...

    #Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

  • Sys85

    veterán

    válasz Salamander #9 üzenetére

    Én sem sajnálom az Apple-t egy percig sem (hiába vagyok szifon tulaj én is),nem fognak belerokkanni.
    Én is azt vallom,hogy nem kellett volna ennyire Kínacentrikussá tenni az ipart,ez már a covidmizéria alatt is bebizonyosodott.
    Csak hát már annyira erre a felállásra állt rá a világ,annyira nagyra nőtt a kínai ipar,hogy nem lenne egyszerű,se gyors leszakadni a kínafüggőségről.
    Meg igazából a nagytőkések nem is akarnak,hiszen így nagy a haszonkulcs,olcsó a munkaerő.Cserébe minden ottani kommunista hülyeség következményeinek ki van téve a világ minden része.

    #Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

Új hozzászólás Aktív témák