Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • super dríve

    csendes tag

    Sziasztok!
    Mind a a 2,5”mind a 3,5”mobil rackek fórumát végig olvastam de csak nem találtam kielégítő választ a kérdéseimre. Talán segít valaki tisztába tenni a dolgokat és megoldani a problémát! Adott egy LGLF652v smart tv és egy Kolink 3.5”külső ház aminek saját tápja van . Ebbe vettem egy 3,5” 2Tb Toshiba belső vinyót. Azért vettem kimondottan belsőt mert esetleg a későbbiekben pc-be lesz berakva és így ez a praktikus megoldás. Nincs semmi gond a tv-n kapcsolatos felvételekkel minden féle módban működik a felvétel. Nem kellett leformáztatnom a vinyót a Tv-vel sem .Ahogy megvettem az új vinyót leformáztam a pc-n ,nem csináltam particiókat egyben látja az egészet mind a pc mind a tv is. Raktam rá dolgokat a pc-ről, és a tv is csinált rá egy saját mappát magának amibe a felvételeket pakolja, így minden oké. Elférnek egymás mellett és mindkettőt szépen kezeli a tv. A tv által felvett dolgokat persze csak a tv tudja kezelni, de ezzel nincs is probléma. Pc-n a Tv mappájának csak a könyvtárszerkezete látszik, de ez sem zavar mert úgyis a tv-n akarom nézni a felvett anyagokat. A külső házat tehát a belső vinyóval áram alá helyezem (bekapcsolom a tápot) és aztán a USB1 portra csatlakoztatom. A tv felismeri szépen és a Smart hare alkalmazásban vagy a bemeneti forrásokban is megjelenik a HDD. A baj ott van hogy a tv állandón pörgeti a vinyót kb. 2-3 napja. Tehát nemcsak adathasználat esetén (írás-olvasás) hanem mindig. Tudom hogy a Kolink házba nincs Asmédia chip vagy hasonló ami alvó módba tenné a vinyót (Persze én nem voltam elég figyelmes a vásárlásnál)de volt egy megoldás ami eddig segített. Beszéltem Chaten az Lg egyik szakijával aki azt mondta hogy aktiváljam a tv-n a beállításoknál a HDD-ECO módot és az segít. Igaza is volt ! Igaz hogy a kék led továbbra is világított a kolink házon de ha nem volt „aktív használatban a vinyó” akkor nem pörgette, teljes volt a csend. Direkt megnéztem többször is hogy például éjszakai ütemezett felvételek esetében is csak a film felvétel alatt pörgött dolgozott a vinyó aztán szépen leállt és csak a kis led világított hiszen a táp továbbra is bevolt kapcsolva és áram alatt volt a külsőház de a vinyó nem pörgött. Nagyon örültem neki mert így a tv HDD-ECO funciója kiváltotta ha csak részben is a drágább külső házakat. Az sem zavarta a külső hdd-t hogy a tv-n alul a menüsoron esetleg ott volt a legutóbb használt alkalmazások között a Smart hare is . Ha nem használtam semmire a vinyót akkor a tv szépen alvóba küldte( jelzem a led továbbra is világított de már nem pörgött a vinyó!) kb.10perc után. Ennek aztán kb. 2 napja vége lett. Tegnap reggel egy éjszakai ütemezett felvétel után meglepődve vettem észre hogy a vinyó folyamatosan pörög, és csak akkor áll le ha lekapcsolom a tápot . A tv-n a HDD-eco beállítások továbbra is aktívak mégse áll le a vinyó. Próbaképpen rátettem ugyanarra az USB1 portra egy kimondott külső vinyót ami nem saját tápos hanem az USB-n kapja az áramot de azt sem akarja alvóba tenni a tv. Nem tudom mi lehet a gond a vinyókat megnéztem tesztprogikkal és tökéletes állapotban vannak. a rajtuk lévő tartalom is mind megvan és a tv is tökéletesen látja úgy ahogy eddig is ,csak az Eco mód nem akar működni . Végső megoldásként arra gondoltam hogy visszaállítom a tv-t az alapbeállításokra talán az segít?! Tudom hogy van akiknek az a gond hogy ütemezett felvételnél alig tudja a tv fölébreszteni az alvó vinyót és sokszor talán emiatt nem lesz felvétel. Ez nálam eddig nem okozott problémát…! Sokkal inkább idegesit hogy nem akar leállni a vinyó ha nincs rá szükség!Talán van valakinek hasonló tapasztalata vagy valami ötlete hogy mit tehetnék. Az az igazság hogy nem akarnék EGY „INTELLIGENSEBB” külsőházat venni ha anélkül is működne az alvó mód ahogy eddig is. Az pedig hogy állandón világít a kék led pedig egyáltalán nem zavar csak ne pörögjön a vinyó ha nem kell! Várom a tanácsokat és észrevételeket ha vannak……!
    Üdvözlettel: super dríve

Új hozzászólás Aktív témák