Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz fricc_ #2541 üzenetére

    Én időközben rákérdeztem Sharkoon supportnál a 1053 chip és a 6 TB HDD támogatás ügyében, ezeket a válaszokat kaptam:

    "the firmware is not for your new chipset. The ASMedia firmware is for older
    cases with ASM1051 chipset. It can`t update your case. So far, we do not have
    a update tool and new firmware for the new ASM1053 chipset.
    Do you have any problems with it?."

    "I have passed to the chipset manufacturer. So far we do not have new firmware
    for this chipset. Once it will be available, we put it on our homepage for
    download.
    We wrote 4TB , because there are no higher capapcity HDD`s in the market. Now,
    when they`re available, we tested them and correct the max. capacity size. All
    USB3 chipsets in our cases works up to 6TB.
    If you can reproduce the problem at other PC`s, it is also possible, that the
    device is defective. In that case, please claim it with your dealer, wher it
    was bought."

    Magyarán az ASM1053 chiphez jelenleg nincs flashelési, frissítési lehetőség, nekik se....ígérték, amint elérhetővé válik, rögvest felteszik az oldalukra.(csak mikor...?) Kérdezték mért fontos azt birizgálni, talán vmi probléma van a házzal, én mondtam, h alvó mód és HDD leállítás nem működik, mert nem mindegyiknél van beállítva. Erre csak azt írták, h ha más gépeken is produkálja, akkor vsz a rack a hibás, szerintük. Holott nyilván ennek hiánya se akkora gond és pusztán a chip firmware-rének beállításaitól függ, de nem mélyedtek bele.

    4 vs 6 TB HDD kezelésre elismerték, h valóban nemrég még 4 TB volt kiírva és jelenleg ennél nagyobb HDD nem is nagyon érhető el, de tesztelik bla-bla és elvileg minden Sharkoon USB3 chipset kezelni fogja a nagyobbakat is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák