Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #34576640

    törölt tag

    Sziasztok,
    (az előző kommentet légyszi töröljétek)

    Összeszedtem pár kérdést a megállás/várakozás témakörében. Csináltam képeket is amiket a megadott kérdés mellé belinkelek.
    A válasz adást megpróbáltam a felosztásokkal megkönnyíteni 1/A, 1/B stb..

    1,

    Az tiltó tábla az úttestre vonatkozik.

    Járdára - részben vagy teljes terjedelemben - csak akkor szabad állni, ha a következő feltételek mindegyikének eleget tud tenni.
    - jelzőtábla/útburkolati jel megengedi a megállást
    - a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el
    - a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5m hely szabadon marad
    - a jármű tengely terhelése az 1000 kg-ot nem haladja meg

    És mi a helyzet az útpadkával? Ezeken a helyeken meg szabad állni?

    [link]

    [link]

    Előbbinél nincs füves terület, utóbbinál viszont van. Járdának nem járda, úttestnek nem út test.
    Az útpadka fogalma:
    útpadka: az útnak az út test mellett lévő útburkolattal el nem látott része

    "Az önkormányzatok saját hatáskörben általában megtiltják a tulajdonukban lévő zöldterületen, közterületi zöldfelületen lévő gyepfelületen a megállást. Kivétel a gyephézagos és gyeprácsos felület."

    Kérdések
    A,Honnan tudhatom, hogy épp tilt vagy megenged az önkormányzat?
    B, Ha útpadkán állok meg és fizetős zónában vagyok, akkor fizetnem kell, vagy a parkoló jegy csak az úttestre és/vagy az erre kialakított parkolási helyekre vonatkozik?

    2,
    Ez a rózsaszín valamit minek nevezik? Oda fel lehet állni? Se nem úttest se nem járda. Fekvőrendőr? Ezzel kapcsolatban sem ír semmit a kresz.

    [link]

    3,
    Ezen kívül más szabályt nem tudok kétirányú forgalmi útra: "ahol a jármű és az úttesten lévő záróvonal vagy a jármű és az úttest másik szélén álló jármű között legalább 3m széles hely nem marad tilos megállni".
    Nincs tiltó tábla, nincs záróvonal. Az úttest másik széléig mérve meg marad a 3 méter hely. A másik oldalra értelemszerűn már nem lehet megállni, de az egyik oldalon megállhatok.

    Kicsit bizonytalan vagyok de elméletileg megállhatok szerintem. Általában a kétirányú forgalmi utakon külön kiszokták jelölni, hogy hol lehet megállni de nem árt tudnom a munkám miatt, hogy ha nincs segítség, akkor megállhatok-e egyéb helyen is.
    Sok szűk kétirányú utcában is sokszor meg kell várni amíg elhalad a szembe forgalom, hogy utána kikerülhessem a parkoló kocsi oszlopot.

    Ezeken a helyeken az úttesten megállhatok?
    A, Itt külön van parkolásra kijelölt hely, de nincs úttestre vonatkozó tiltó tábla!
    [link]

    B,
    [link]

    C, Itt nincs záróvonal, az úttest másik széléig mérve meg marad a 3 méter hely.
    [link]

    Nagyjából most ennyi :)
    Köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák