Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    sziasztok urak.
    Több oktatóval megyünk attól függően hogy kihez dob az adott forgalmi órán a gép, és mivel nem egybehangzó a válasz így érdekelne hogy csak én vagyok hülye vagy valahol valami valamiért nem kerek...

    Adott egy sima kereszteződés, alsóbbrendűből fordulok jobbra mondjuk.
    -Nincs előttem zebra felfestve, semmilyen más tábla csak az elsőbbség adás kötelező.
    -Az elsőbbségadás kötelező tábla vonala UTÁN viszont járda van, és azon gyalogos áll, előttem akar áthaladni az úttesten ahonnan a jobbra kanyarodást végezném.

    Ebben az esetben az én és az egyik oktató értelmezése szerint semmilyen, a gyalogosra vonatkozó elsőbbségadási kötelezettségem nincs. Nyilván ha balról már megkezdte az átkelést előttem, akkor el kell engedni, de amíg a járdán áll, addig mehetek...

    Ezzel szemben a másik oktató értelmezése az, hogy az elsőbbség adás kötelező tábla az a tábla vonalától mindenre is vonatkozik, tehát harckocsitól a gyalogosokon át mindenkit IS át kell engedjek, akkor is, ha nem azon az úton kel át ahova bekanyarodok, hanem azt is ahonnan a kanyarodást indítom... Ebben is lenne ráció de szerintem ez nem él így...

    És ha már érdekes kérdéseknél tartunk...

    Védett kereszteződésbe hajtok be innen- tudom hogy ilyen fogalom nincs de mindegy-, és jobbra folytatom az utat. Nyilván ezt végig irányjelezni kell, hiszen nem főút kanyarodik, ez irányváltoztatásnak minősül a kresz szerint ez eddig patika. Az érdekes rész nekem ez után következik, mivel irányt változtattam, az bekanyarodásnak számít, és akkor a gyalogost aki azon az úttesten akar áthaladni ahova bekanyarodok, azt át kell engednem?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák