Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    őstag

    válasz qnadam #23 üzenetére

    Én a multkor a komcsi oszcilloszkópokkal és labortápokkal szívtam be. Szép dolog az, ha a gyűjtők megveszik őket, mert inkább gyűjteményekben lehessen nézegetni őket, minthogy a kukában végezzék. De miután az emberek rendkívül esztétikusnak és epikusnak találják őket, én meg javításhoz akartam volna őket használni, rendkívül dühítő, hogy tripla árat kell/kellene fizetnem az eszközökért.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz negro #54 üzenetére

    Aki mondjuk napi 1 millió forintot keres (mert bizony ilyenek is vannak), annak nem sok pénz 5 milliót kiadni álmai videókártyájáért. Ez kb olyan, mintha te átlagemberként vennél 25 ezerért most egy voodoo2 sli párt, hogy átéld, ami akkor kimaradt.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz negro #55 üzenetére

    Nekem most is van egy új DX9-es Matrox, igaz, dobozban (Matrox M). Eléggé csalódást keltő a teljesítménye 2D és 3D alatt is, így aztán számomra már világos, hogy miért váltottak AMD és nVidia chipekre később.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz vrob #60 üzenetére

    Én sok olyat ismerek, aki 300-400k körül megkeres egy-egy nap, aztán érdekesmód egyik se maffiózó, hanem egyszerű magyar átlagemberek, pl fakereskedő, orvos, ipari alpinista, gázszerelő, és nem olyan elrugaszkodott példák, hogy életemben 1x találkoztam velük, hanem emberek, akiket tényleg ismerek, akik nap mind nap elmennek mellettem az utcán.

    Ha ez itt magyarországon sikerül az embereknek, akkor biztos vagyok benne, hogy tőlünk nyugatabbra, ahol az emberek kezében azért több pénz forog, szintén sikerül.

    Akikre te gondolsz, és akiknek az abszolút csúcs a nemzetközicégtopvezető meg ilyenek, ez
    tipikusan a mély szakmai ismeretekkel és háttértudással nem rendelkező, általában érettségivel vagy valami kamu bölcsész szakmával a háta mögött különféle gyárakban és irodákban robotoló, gyerekkorát diszkóban végigtomboló, tv előtt hentergő embertömeg, aki kétségbeesetten próbál feljebb kapaszkodni a ranglétrán, és közben nem érti, miért nem lett miliomos.... pedig gyerekkorában kétszer ügyesen kattintott a powerpointban, és a tanárbácsi megdícsérte az anyukája előtt, mert olyan ügyes volt. Ezzel NEM azt mondom, hogy te ilyen lennél, de szerintem keress jobb ismerősöket.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz spirit007 #66 üzenetére

    Én vettem 3 db mobilracket abban az időben, hogy a vinyóimat abba pakoljam bele. Mindegyik mobilrackben volt 2 vagy 3 db venti. Pár hónap után szétkoptak, elkoszosodtak - akkor még nem tudtam, hogy lehetne ezeket javítani - ezért olyan kotyogó, visító hangja lett a gépnek, hogy egy idő után ki kellett dobálnom belőlük az összes ventit :D

    Egy db maradt meg belőlük, amit elfelejtettem kidobni, azt épp egy hete javítottam meg, és raktam vissza az egyik mobilrackbe. (igen, a mai napig van egy IDE mobilrack a gépben, és igen, időnként használom).

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz Pötyi #92 üzenetére

    Szerintem azért maradtak fenn, mert a trendeket követték, letisztult, és egyszerű technológiákkal operáltak. Pl dos alatt kb 20 sor volt assemblyben wav fájlokat lejátszani a hardverükön. Nem volt saját music chipjük, simán rárakták a yamaha chipjét húzódozás nélkül, később meg egyszerűen megoldották sound fontból. Görcsölés és húzódozás nélkül követték a trendeket, miközben más gyártók görcsösen ragaszkodtak a mindenféle chipjeikhez, techológiáikhoz. A creative simán licenszelte, megvásárolta, másoknak eladta és/vagy licenszelhetővé tett a chipjeit, ha szoftveres oldalon kellett más technológiájával kompatibilisnek lennie, azonnal implementálta a drivereiben (a3d) annélkül, hogy szent háborút kezdett volna folytatni a saját technológiája érdekében, aztán amikor eljárt ezek felett az idő, simán kidobta visítás nélkül (eax). Szóval egyszerűen jobban tudtak alkalmazkodni a kihívásokhoz, mint a konkurensek.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz Szirtimorc #96 üzenetére

    Csak a nevére. Ha már CAD gyorsítás, akkor Intense3D Wildcat. Használtam egyet fél évig, először még nagy dolognak tűnt, hogy 20 ezer polygon helyett 40ezret tudok real time forgatni, aztán rájöttem, hogy kár volt pénzt kiadni érte.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz Tigerclaw #109 üzenetére

    A későbbi driverek tudnak már rendes d3d-t is, egy S3 Virget valószínűleg elver. Ha nem tudnád eladni, akkor én önként vállalom, hogy örökbefogadom :D

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz hobizoli #106 üzenetére

    2001-ben vettem egy ilyet 500 forintért (piacos) hangkártya gyanánt, a tesóm által használt p1-133 számítógépbe.

    A windowsban feltelepítettem, újraindítottam, szépen le is játszotta a windows indítási hangot. És durrant egyet, majd állóra fagyott a gép, és soha többet nem adott ki hangot. Valami lerobbanhatott róla. Fordulatból ment is a kukába :DTudom, tudom, mai szemmel nézve már érték, mit tettem, stb. :D

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák