Hirdetés

Aktív témák

  • OldAkita

    aktív tag

    Utcai oszlopról, jó 10 éve, olyan rézhálós árnyékolású koax kábelt vezettem be, ami úgy érzem nem feltétlen felel meg a mai hd adásokhoz. Ház kb 25m-re van az oszloptól, ástam egy fél méter mély árkot, belefektettem egy 25-ös belső átmérőjű műanyag csövet (bár vastagabbat tettem volna) és ebbe van behúzva a rézhálós koax. A föld alatt, gondolom nem szedhet össze semmi zavaró szemetet, de az alatt a pár méter alatt, amíg feljut az oszlopra, illetve feljön a ház oldalán lévő, kb. 1.5m magasan lévő szerelődobozba, ott igen. Az oszlopra annak idején ráerősítettem egy colos acélcsövet kb 3 m magasságig, abba húztam bele a 25-ös műanyag csövet, szóval talán az leárnyékolja, de még mindig marad pár méter az oszlop tetejéig, a csatlakozási pontig. Ezeket a védetlen végeket szeretném kicserélni RG 6-os tripla szigetelésű koax vezetékre. Kérdésem az lenne, ha veszek ilyen toldót, és az alsó képen itt látható módon csatlakozót, majd levágom a védtelen részeket és ily módon két helyen az új RG6-os vezetékkel toldom, lényeges mértékben csökkenhet a jelerősség? Ha ugyanis az egész kábelt csatlakozás nélkül akarom cserélni, egyrészt sokkal drágább lenne, másrészt ki kéne ásni az egészet újra, mert túl hosszú a táv hogy újat tudnék húzni bele oly módon hogy a régit kihúzom, közbe az újat be. Másik kérdésem: A padláson a cserép alatt futó rézhálós koax ugyanúgy összeszedhet zavaró szemetet? Mert ha igen, akkor kénytelen leszek azt is cserélni. Mindez azért kezd probléma lenni, mert 1 hónapja van hd adásom és a jelerősség némely frekvencián 40-42. Hál istennek a hd adások frekvenciáján 60-70. Azonban néha-néha van olyan másodperc hogy pixelekre omlik össze a kép egy része.
    Remélem jó helyre írtam ezt a regényt :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák