Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Fritz Teufel #10 üzenetére

    Japánban nem nagyon gyártott senki semmit. Ők simán megvették a piacon, elküldték Tokyoba, atomjaira szedték, és addig csűrték csavarták amíg jobb lett.
    Lásd Pannónia.
    Persze vannak legendák, hogy az ötvenes évek elején autóversenyeken kidobált blokkok nem hűltek ki mire Tokyoba értek, de ők a kidobott blokkot küldték haza, nem a boxba belopózva szerelték ki...
    Ők nem úgy lettek vezető gazdasági hatalom, hogy szó szerint összelopkodtak mindent, és nem külön állami pénzen fenntartott tolvajbanda járta a világot. Japánban eleve volt jó minőségű ipar, mert azért csak összeraktak egy pár hajót, repülőt, hordozót, rádiót, és volt egy elmebeteg réteg amiben olyanok szerepelnek mint Honda, Masuda, Toyoda, Subaru, etc, akik lényegében azzá tették Japánt ami.
    Aztán persze a nyugat kapcsolt... kínában meg nem nagyon volt semmi, könnyűipart leszámítva.
    Kínában mutass valakit aki úgy ért el saját elmebetegsége nyomán akár csak lokális sikereket, ahogy anno a japánok, pláne olyat aki nem került börtönbe azért, mert a párt konkurenciát látott benne.

    Ez a kína-Japán összehasonlítás rengeteg sebből vérzik, és csak azért mert rizsszeműek, rohadtul nem egyformák.
    Aztán persze a japán mentalitás is "obsolete" lett, és ami anno azzá tette őket amivé, az most már gátja a fejlődésnek.
    Lásd szerencsétlen [Hiroshi]-t, és a vesszőfutását a Japán gazdaság megmentéséért.

    Az utolsó két mondatod pedig mindenféle realitást nélkülöz, szót fecsérelni is kár rá.

    [ Szerkesztve ]

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz Tüzi #65 üzenetére

    Rakok ide neked kettő plusz egy videót, nézd végig, és keress hasonló vonásokat a kínai gazdaság akármelyik szereplőjében.
    [link]
    [link]
    [link]
    Lehetne még iderakni a wankeltől kezdve sok mindent, de ami még igaz a japánokra, hogy eredeti ötletük nekik sem nagyon van.
    Van egy ilyen régi megállapítás, hogy vannak népcsoportok akik kitalálni képesek valamit (lásd például magyarok), és vannak népcsoportok akik az ötletet működőképessé tenni képesek (lásd japánok)

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz Darmol #89 üzenetére

    Neked próbálok segíteni azzal, hogy próbállak ráébreszteni bizonyos alap dolgokra.
    Nagyon kínánál maradva.
    Az ujgurok, a vállalkozói réteg, Hongkong (csak a legismertebbeket említve) után Te csodálkozol azon, hogy a taiwaniak nem kérnek a HisziPiszi féle államrendből, főleg azok után, hogy folyamatosan buzerálja őket, és arról beszél, hogy ha kell, akkor erővel csatolja vissza a szigetet?!
    Te ennek szurkolsz?
    Eszednél vagy?
    Ők nem akarnak oda tartozni, jól elvannak magukban.
    Hogyan akarsz valakikre a saját akaratuk ellenére rákényszeríteni valamit? Ezt tanultad a kommunista propaganda oldalakon? Szeretnél ilyen világban élni?
    Gondolkodjál már...
    Hozhatod itt fel az ilyen olyan példákat a múlt évszázad közepéről, én meg felhozom neked a holodomort, meg a Teinanmen teret.
    És ezek nagyon jó példák is, mert az általad fikázott usa, de úgy ánblokk a nyugat sose követett el népírtást a sajátjai ellen, ellenben az ajnározott keletieiddel, úgy, hogy akkor Mao-ba bele se menjünk.

    Szóval kockacukor.

    Ha rajtam múlna, kína vissza lenne lőve a digitális kor elé, egészen addig amíg nem tanulnak meg civilizáltan viselkedni.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • Amúgy pedig, az, hogy elvágnák őket az ai chipektől, és úgy általában mindentől, az a kínai nyomulás, fenyegetés, és a saját társadalmuk szarba se nézése okán teljesen valid gondolat.
    Még pont az hiányozna, hogy a HisziPiszi úgy megkergül mint az északi haverja, aztán nekimegy Indiának.
    Mert az szerinte vicces, és kell a lebensraum.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz Tüzi #119 üzenetére

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák