Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz Darmol #75 üzenetére

    Röviden, mert tényleg nem akarom erre elvinni a beszélgetést. A szovjet blokkot mindenki érezhette a saját bőrén, nem mondom, hogy egy nem nagyravágyó átlagember számára nem volt jobb a 80-es évek Magyarországában élni, mint a 2020-as évek nyugati társadalmában, viszont a 80-as évek nyugati társadalmában még a magyar helyzetnél is jobb volt élni. Akárhogy is forgatjuk, Kína megmutatja, hogyan képzeli el a világot, az oroszok meg megmutatták már 40 évig nekünk is az egész keleti blokkal együtt, és most is, a sajátjaival, éppen a háborúban. Az az egész nem egy eszme exportjáról szól, csak egy félbolond választási győzelmi próbálkozásának befuccsolása utáni eszkalációról.
    Németország meg azért jó példa, mert egy időben két nagyhatalom uralta, és a mai napig látni a különbséget a két fél között. Vehetjük kivételnek, ha akarod, de aztán elkezded felsorolni a korrupt és elmaradott országokat, amikben egy adott helyzet alakult ki valaminek a hatására, viszont ott nincs összehasonlítási lehetőség, tehát lehet, hogy az amcsi beavatkozás nélkül még rosszabb lett volna a helyzet. Afganisztán jól megmutatja, hogy hová fejlődött az ország 10 év alatt, és aztán mi történt, miután kivonultak. Pont az átlagember, akár egy nőn keresztül. De vehetjük Iránt is, nézd meg, mi van ott most. Értem én, hogy darázsfészek, és húzkodják a bajszukat, de az a konfliktus inkább Izraelnek köszönhető. Korea, Japán és hasonlók meg... nézd meg az első két felét, vagy a másodikat. Mi is a gond?
    Ha pedig arra céloztál, hogy egy kínai világuralom alatt a világ szépen lassan megváltozna, ahogy a fenti országok felében is lett valamiféle nyugatos betagozódás idővel, akkor nem tudom a választ. Azt látom, hogy Kína még mindig nagyon zárkózott, és azt is, hogy Kína nem egyenlő a vezetőjével, ahogy India sem, Oroszország sem, és sorolhatnám. Törökország sem. Viszont hogy, hogy nem, mindegyik hasonló ország élén egy ezer éve bebetonozott diktátor-féleség áll, vagy bontakozik ki éppen úgy, ahogy a fent említett példa-országaidban. A kérdés tehát nem a nép, hanem a vezetőkről szól, akik teljes együttműködésre nem hajlandók.

Új hozzászólás Aktív témák