Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz joysefke #173 üzenetére

    Sokan említik mostanában a kettős mércét, és ezzel nem is vitatkoznék, szerintem is így van, viszont örülök neki, mert nem szeretném, ha a barlangi trollok szintjén lévők nyernének. Más tészta, hogy ezt a kettős mércét szerintem illene is felvállalni, furcsának tartom, mikor ezt egyesek le akarják tagadni. Talán abból fakad a dolog, hogy sok liberális ember hisz a kultúrák értékének egyenlőségében, nem tudom. Én ebben mérsékelt liberálisként nem hiszek, és ezért azt vallom, hogy nem szabad egyformán kezelni például az USA és Kína viselt dolgait, hibáit, dominanciára törekvését, mert minőségileg más tészta az egyik és a másik, és az életminőség is, amit kínálnak a polgáraiknak.

    Egy nemzet, ami nem értékeli különösebben az egyéni emberi életet, aminél negyedannyi joga sincs az átlagembernek, mint Nyugaton, ahol az individualizmust kábé betegségnek tartják, és úgy törik le, ahogyan csak tudják, ne akarjon már engem arról meggyőzni, hogy egyenlően kezeljem az általam normálisabbnak tartott nemzetekkel! Nem érdekem egyenlőségjelet tenni az USA és Kína közé, ennyike.

    "Az USA egy ideje már azon dolgozik, hogy jelentősen megnehezítsék Kína dolgát a modern chipek gyártását tekintve."

    Szerintem jól teszik, mert ez az individualista, nyugati felfogású emberek érdeke is, akik nem szeretnének kínai rendszerben élni 30 év múlva sem, illetve nem szeretnének erős kínai befolyást sem látni a környezetükben.

    Ez a hsz így még tán ON.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák