Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RufuszX

    senior tag

    válasz htom127 #15 üzenetére

    Nem találkoztam még vele. 80$-ért talán inkább a huawei óráját venném.

    Teszt nincs róla a neten?

  • GéBé

    tag

    válasz htom127 #20 üzenetére

    Hát így 3 nap használat után első körben a következőket tudnám mondani róla:

    Ebayről rendeltem szingapúrból, 2 hét alatt érkezett is szépen, ahogy kell. Sima egyszerű barna színű dobozban. A doboz tartalma: az óra, egy kínai és angol nyelvű használati utasítás, direkt usb töltő, semmi extra.

    - anyaghasználat és minőség az árához képest kifogástalan. A szíja puha nem gagyi kaucsuk, a műanyag hátlap nem az a ropogós fajta, tökéletesen illeszkedik, a fém ház pedig kimondottan minőségi külsőt ad neki. Amit itt hibának felhoznék, az az, hogy az usb csatlakozót takaró műanyag fedél nyitása elég fura, nem is lehet elsőre simán csatlakoztatni a töltőt, kicsit trükközni kell.
    Sim kártya is tehető bele, én ezt még nem próbáltam ki.

    - masszív használattal 3 napot simán kibírt, 2 óra alatt fel is töltődik.

    - a kijelzője egész szép színű, kontrasztos, felbontása is egész jó (már ha egy 1.5 colos kijelzőre ilyet lehet mondani :D), jól reagál az érintésre, a görgetés fura egy picit, de már kezd ráállni a kezem így nem is küzdök vele. Közvetlen napfényben viszont nem látható jól még maximális fényerőn sem (mert lehet állítani a fényerőt is, ez viszont okos ötlet).

    - a telefonnal elsőre gond nélkül "párosodott" a BTnotification appot ajánlják hozzá gyárilag, ingyenes a playből, letöltöttem, gyors be is lehet állítani amit kell. Hagyni kell neki 3-4 percet amire leszinkronizál mindent. Az aktuális híváslistát, sms-eket, telefonkönyvet hibátlanul át is húzta magának. Amúgy az óráról lehet sms-t küldeni (csak viccesen kicsi a qwertz billentyűzet a 1.5 colon :D), hívást is indítani. Ami fura, hogy ha hívás érkezik, hiába a telefonon fogadom, akkor is automatikusan kihangosítja az órára (hacsak a bluetooth gombot nem nyomom meg a telefonon). Erre gondolom van beállítás, de még az istenért sem jöttem rá, hogy hogy lehet megoldani, hogy csak akkor hangosítsa ki az órára, ha az órán fogadom a hívást.

    - 3 féle témát lehet az órán állítani, kettő brutál színes, egy van ami sima fekete hátterű színes ikonokkal - én ezt használom. Többféle módon lehet lapozni az ikonok között, nekem átforognak. Amúgy mindenféle akadás nélkül üzemel, nagyon gyorsan reagál..eddig nem sikerült megakasztanom.
    3 féle óra-felszín közül lehet választani, kettő analóg számlap és egy digitális - én ezt használom. Amit kicsit hiányolok, hogy nincs több lehetőség se a témákban se ebben - illetve letölteni sem lehet hozzá többet.
    Amúgy van lehetőség 3 widget elhelyezésére is, automatikusan a hívást és az sms-t teszi ki - ez jópofa tulajdonság.

    - Ugyanúgy, mint a telefonoknál itt is legördíthető értesítési sáv van két füllel. Az egyiken az értesítések a másik fülön van lehetőség repülő módba tenni, némítani, bluetoothot kikapcsolni.

    - Több fajta hangprofil adható meg, elég jól testre lehet szabni őket, én többnyire a sima rezgő értesítést használom csak, ami amúgy elég erős, de nem rázza le a fél kezed (mint munkatársam Motorola órájánál tapasztalható :D)

    - Nagyon sok alkalmazás van rajta, számológép, világóra, képnézegető, videólejátszó, zenelejátszó - ami amúgy kiválóan működik a telefonnal (sima google music appal), tudod a telefonod kameráját távolról irányítani...erre nem jöttem rá miért jó, de lehet - bár itt azért eléggé szaggat. Ébresztő funkció, naptár (sajnos google naptárral nem szinkronizálható) ami riaszt eseménykor. Van beépített 1.3 megapixeles kamerája, ami hát irtó gyenge, de van :D a fényképeken kívül videót is lehet vele rögzíteni, amit persze vissza is tudsz nézni az órán. Hangot is tudsz vele rögzíteni, ami hasznos, hogy pl hanghívást is lehet. Ezek is visszahallgathatók :)
    Van külön filemanager, ha nagyon elvesznénk az adatok között, és még böngésző is :)

    - Van rajta "Pedometer", lépésszámláló, kalóriahasználat vagy mi, jelez, hogy x időnként állj fel és picit mozgasd át magad, illetve alvásmonitor is van. Találtam hozzá app-ot, viszont ezek még tesztelés alatt vannak.

    - Állítólag facebook felugró üzeneteket is kellene tudni kezelni, bár ez eddig nem működik, illetve a böngészőjét sem tudtam még tesztelni, de mókolok bele már egy simkártyát és ezeket is kipróbálom.

    Összességében eddig nagyon bejön...főleg ennyi pénzért. Ránézésre nincs az a gagyi recsegő-műanyag hatása, igaz az én kis kezemen picit érdekes, de hát női okosórák inkább csak zsebbenyúlós változatban vannak.
    Első sorban én arra használom, ha tömegközlekedem vagy a táskámban van a telefon akkor ne mulasszak el hívást/üzenetet, illetve ha épp nincs kéznél headset vezetés közben akkor kihangosítva tudjak beszélni rajta. A hangszórója amúgy meglepően jó, még a zenét is egész normálisan adja vissza :)

    Ha a többi funkciót is sikeresen kipróbáltam akkor írok még róla.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák