Hirdetés
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
mentor_4
tag
-
Duree
veterán
Az EU az öngólt már rég berúgta a saját gazdasága számára az "állami támogatás tilalma" és a "szabad verseny majd megoldja" elvek abszolúttá tételével.
Ez lehet, hogy működne egy gazdasági Európa Bajnokságban, ahol a feltételeket, kereteket az EU képes kontrollálni, de - legalábbis a stratégiai ágazatokban - ez már egy gazdasági VB. Az EU persze bejut még a versenyfutás 100-as döntőjébe az USA és Kína mellett, de a fentiek miatt 20 m-rel hátrébbról indul és nincs doppingja sem, miközben kínai bevallottan szénne van doppingolva (szabad is neki), az amerikai meg fű alatt doppingol, és egyébként is ő a korábbi világbajnok, szóval benne van a lábában az egész.
Innen az EU-nak nem lehet nyerni.Az igen maximálisan jól látod a helyzetet.
-
DigitXT
félisten
"ha nem lenne világos, a kapcsolóközpontokban fogják el a forgalmat, dedikált eszközökön, amik nem a szolgáltató eszközei, nem a szolgáltató üzemelteti őket.": ha nem lenne világos, a lehallgató berendezés azt a forgalmat tudja "elfogni", amit a szolgáltató eszköze kiforwardol. Például a kábeltv-s forgalmat nem tudod elfogni szolgáltatói eszköz közreműködése nélkül.
Na, akkor most már majdnem értjük egymást... Nem a BTS adja át a forgalmat, így erre a funkciójára nincs szükség, mi több, kifejezetten törvényellenes, ha van neki, és nézegetik. (Amit a másik topikban pedzegettek, hogy nem csak ez a funkció, hanem mondjuk simán szabotázs is belefér a távoli menedzsmentbe, szóval nem mindegy, kinek a kezében van.)
Ui: hiába vinnéd el a témát más, általad jobban ismert irányba, én BTS-ről beszéltem.
-
bambano
titán
"Azért van, mert kötelező, hogy legyen.": Nem igaz, mivel nem így működik a dolog.
Ui: ha nem lenne világos, a kapcsolóközpontokban fogják el a forgalmat, dedikált eszközökön, amik nem a szolgáltató eszközei, nem a szolgáltató üzemelteti őket.
Abban az egyben igazad van, hogy a technológiai lehetőséget biztosítani kell...
Ellenberger a BTS-be épített távoli "diagnosztikai" funkció az nem ez. Az nem kell."ha nem lenne világos, a kapcsolóközpontokban fogják el a forgalmat, dedikált eszközökön, amik nem a szolgáltató eszközei, nem a szolgáltató üzemelteti őket.": ha nem lenne világos, a lehallgató berendezés azt a forgalmat tudja "elfogni", amit a szolgáltató eszköze kiforwardol. Például a kábeltv-s forgalmat nem tudod elfogni szolgáltatói eszköz közreműködése nélkül.
-
DigitXT
félisten
Azt kellene elfogadni, hogy a törvényes lehallgatás lehetőségének biztosítása azonosan egyenlő a lehallgatás technológiai lehetőségének biztosításával.
Hogy a lehetőséggel mi történik, azt a jog korlátozza, más nem nagyon.
De félrevitted a vitát, mert nem az a kérdés, hogy én vagy más rendszergazdák jogilag lehallgathatunk-e, hanem az, hogy miért van a bts-ben forgalom kicsatolására lehetőség. Azért van, mert kötelező, hogy legyen."Azért van, mert kötelező, hogy legyen.": Nem igaz, mivel nem így működik a dolog.
Ui: ha nem lenne világos, a kapcsolóközpontokban fogják el a forgalmat, dedikált eszközökön, amik nem a szolgáltató eszközei, nem a szolgáltató üzemelteti őket.
Abban az egyben igazad van, hogy a technológiai lehetőséget biztosítani kell...
Ellenberger a BTS-be épített távoli "diagnosztikai" funkció az nem ez. Az nem kell. -
bambano
titán
én hozzá is férhetnék, ha akarnék
És ennek mi köze a *TÖRVÉNYES* lehallgatáshoz? (Pont, hogy jogellenes cselekedet.)őt csak a jog korlátozza
Na ugye!
Ezt akkor most vesd össze azon állításoddal, hogy a törvény írja elő, hogy lehallgathass bárkit a routereiddel. Nem ír ilyet elő, sőt! Kifejezetten tiltja. Akinek meg jogosultsága van rá, az nem egyedileg az eszközöket fogja hekkelgetni... (Illetve lehet, viszont annak a törvényessége kérdéses, lásd Pegasus.) A mobilhálózat forgalmának lehallgatásához nincs szükség a BTS ezen diagnosztikai funkciójára. Se kínai, se helyi hozzáféréssel. (Gondolom nem te biztosítod a lehallgatást a titkosszolgálatnak.
)Azt kellene elfogadni, hogy a törvényes lehallgatás lehetőségének biztosítása azonosan egyenlő a lehallgatás technológiai lehetőségének biztosításával.
Hogy a lehetőséggel mi történik, azt a jog korlátozza, más nem nagyon.
De félrevitted a vitát, mert nem az a kérdés, hogy én vagy más rendszergazdák jogilag lehallgathatunk-e, hanem az, hogy miért van a bts-ben forgalom kicsatolására lehetőség. Azért van, mert kötelező, hogy legyen. -
DigitXT
félisten
"Mondd ki nyugodtan, hogy semmit nem tudsz a törvényes lehallgatásról.": bármit kimondhatsz, az még nem lesz igaz.
"Ha ezek után a beszállító ezt úgy implementálja, hogy természetesen az ő mérnökei bármikor képesek erre, az megfelel a törvénynek?": akinek rendszergazdai jelszava van az eszközön, az technológiailag képes lehallgatni bármit, őt csak a jog korlátozza.A mikrotik cuccokban is van lehallgatási lehetőség, a kábeltv-s eszközökben is van lehallgatási lehetőség, én hozzá is férhetnék, ha akarnék.
én hozzá is férhetnék, ha akarnék
És ennek mi köze a *TÖRVÉNYES* lehallgatáshoz? (Pont, hogy jogellenes cselekedet.)őt csak a jog korlátozza
Na ugye!
Ezt akkor most vesd össze azon állításoddal, hogy a törvény írja elő, hogy lehallgathass bárkit a routereiddel. Nem ír ilyet elő, sőt! Kifejezetten tiltja. Akinek meg jogosultsága van rá, az nem egyedileg az eszközöket fogja hekkelgetni... (Illetve lehet, viszont annak a törvényessége kérdéses, lásd Pegasus.) A mobilhálózat forgalmának lehallgatásához nincs szükség a BTS ezen diagnosztikai funkciójára. Se kínai, se helyi hozzáféréssel. (Gondolom nem te biztosítod a lehallgatást a titkosszolgálatnak.
) -
bambano
titán
a *TÖRVÉNYI ELŐÍRÁSNAK* tesz eleget
LOL.
Mondd ki nyugodtan, hogy semmit nem tudsz a törvényes lehallgatásról. 
Mondjuk internetszolgáltatóként egyrészt meglep, hogy nem, másrészt ott nincs BTS:
lényeg az, hogy a törvényes lehallgatás nem a BTS-en zajlik, és soha nem mindenkire.Ui: lehet, neked kellene még dolgoznod a véleményeden. Gondolatkísérlet! Új törvényi előírás keletkezik arra, hogy kérdés nélkül mindenkit adott területen hallgassunk le.
(Abszurdnak hangzik, de tegyük fel.) Ha ezek után a beszállító ezt úgy implementálja, hogy természetesen az ő mérnökei bármikor képesek erre, az megfelel a törvénynek? Mondom, csak gondolatkísérlet, mert nem így működik, de a hozzáférés szabályozás jelenleg is fontos, és nem, nem adunk a beszállítónak ilyen hozzáférést, mert az gáz..."Mondd ki nyugodtan, hogy semmit nem tudsz a törvényes lehallgatásról.": bármit kimondhatsz, az még nem lesz igaz.
"Ha ezek után a beszállító ezt úgy implementálja, hogy természetesen az ő mérnökei bármikor képesek erre, az megfelel a törvénynek?": akinek rendszergazdai jelszava van az eszközön, az technológiailag képes lehallgatni bármit, őt csak a jog korlátozza.A mikrotik cuccokban is van lehallgatási lehetőség, a kábeltv-s eszközökben is van lehallgatási lehetőség, én hozzá is férhetnék, ha akarnék.
-
DigitXT
félisten
"Amikor egy BTS-ben gyárilag benne van, hogy a komplett forgalmat ki tudja csatolni (nem csak kínai) szerverre "hibakeresés" céljából az gáz.": úgy érted, hogy amikor egy bts azzal, hogy ki tudja csatolni a forgalmat, a *TÖRVÉNYI ELŐÍRÁSNAK* tesz eleget, az gáz?
Nem kellene dolgoznod még ezen a véleményen, különös tekintettel arra, hogy ez már elhangzott ebben a két topicban?
a *TÖRVÉNYI ELŐÍRÁSNAK* tesz eleget
LOL.
Mondd ki nyugodtan, hogy semmit nem tudsz a törvényes lehallgatásról. 
Mondjuk internetszolgáltatóként egyrészt meglep, hogy nem, másrészt ott nincs BTS:
lényeg az, hogy a törvényes lehallgatás nem a BTS-en zajlik, és soha nem mindenkire.Ui: lehet, neked kellene még dolgoznod a véleményeden. Gondolatkísérlet! Új törvényi előírás keletkezik arra, hogy kérdés nélkül mindenkit adott területen hallgassunk le.
(Abszurdnak hangzik, de tegyük fel.) Ha ezek után a beszállító ezt úgy implementálja, hogy természetesen az ő mérnökei bármikor képesek erre, az megfelel a törvénynek? Mondom, csak gondolatkísérlet, mert nem így működik, de a hozzáférés szabályozás jelenleg is fontos, és nem, nem adunk a beszállítónak ilyen hozzáférést, mert az gáz... -
DzsannyX
tag
Világgazdasági szinten értelmezhető EU-s alternatíváról, illetve annak hiányáról írtam. (nem politizálok) Nem látsz ma a kritikus ágazatokban (chipgyártás, AI stb.) ilyen jelentős EU finanszírozott projektet? A XIX. században a kritikus ágazatokra állami monopóliumok épültek állami pénzből (pl.: vasút, hírközlés). Ott van az Airbus, ami tudatos német, francia együttműködésből és pénzzel lett a világ legnagyobb gyártója. Azóta pedig ...?
-
cami][us
őstag
Az EU az öngólt már rég berúgta a saját gazdasága számára az "állami támogatás tilalma" és a "szabad verseny majd megoldja" elvek abszolúttá tételével.
Ez lehet, hogy működne egy gazdasági Európa Bajnokságban, ahol a feltételeket, kereteket az EU képes kontrollálni, de - legalábbis a stratégiai ágazatokban - ez már egy gazdasági VB. Az EU persze bejut még a versenyfutás 100-as döntőjébe az USA és Kína mellett, de a fentiek miatt 20 m-rel hátrébbról indul és nincs doppingja sem, miközben kínai bevallottan szénne van doppingolva (szabad is neki), az amerikai meg fű alatt doppingol, és egyébként is ő a korábbi világbajnok, szóval benne van a lábában az egész.
Innen az EU-nak nem lehet nyerni.Ahhoz képest jól kipárnáztuk, a kínai akku gyárakat. Lehet hogy mégse tiltottak azok a támogatások?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
dongettó
tag
Nem mindegy, hogy a legjobb baratod hallgat le, vagy a Hazmester.
Legjobb barát az azért durva lenne. Olyankor már ellenségek sem kellenek.
-
bambano
titán
éteri lenne, ha végre valaki bizonyítékokat is tenne le az asztalra
Az, hogy konkrétan neked nem írják meg a "bizonyítékot", nem azt jelenti, hogy nem tényeken alapul az egész. Amikor egy BTS-ben gyárilag benne van, hogy a komplett forgalmat ki tudja csatolni (nem csak kínai) szerverre "hibakeresés" céljából az gáz. Meglehet, hogy arrafelé ez rendben van, de nálunk lehallgatásnak számít, amit nem csinálhat egy infrastruktúra beszállító, csak a(z arra felhatalmazott) titkosszolgálat, hovatovább, a titkosszolgálatok se mindenkit hallgatnak le, legalábbis jogállamban."Amikor egy BTS-ben gyárilag benne van, hogy a komplett forgalmat ki tudja csatolni (nem csak kínai) szerverre "hibakeresés" céljából az gáz.": úgy érted, hogy amikor egy bts azzal, hogy ki tudja csatolni a forgalmat, a *TÖRVÉNYI ELŐÍRÁSNAK* tesz eleget, az gáz?
Nem kellene dolgoznod még ezen a véleményen, különös tekintettel arra, hogy ez már elhangzott ebben a két topicban?
-
DigitXT
félisten
" ... nem szabad majd megfeledkezni a mezőgazdaságról ... "
Azt már intézik → Mercosur
#3 " ... ezt nem tudta még senki alátámasztani tényekkel. A nélkül csak vádaskodás ... "
Így van! Én nem szurkolok itt senkinek, ez nem egy focimeccs. Viszont éteri lenne, ha végre valaki bizonyítékokat is tenne le az asztalra. Sajnos a fejlett nyugaton sokan megszédülve a saját fingjuk szagolgatása közben már úgy gondolják, hogy az érzelem, tény.#9 BaJaZo
" ... az állítás, miszerint nincs bizonyíték "hátsó kapuk" létezésére a kínai eszközökben, nem jelenti azt, hogy nincs is, csak azt, hogy nem bizonyítható ... "
Kössz! Épp erről beszéltem. Az érzelem = tény, ugye?
éteri lenne, ha végre valaki bizonyítékokat is tenne le az asztalra
Az, hogy konkrétan neked nem írják meg a "bizonyítékot", nem azt jelenti, hogy nem tényeken alapul az egész. Amikor egy BTS-ben gyárilag benne van, hogy a komplett forgalmat ki tudja csatolni (nem csak kínai) szerverre "hibakeresés" céljából az gáz. Meglehet, hogy arrafelé ez rendben van, de nálunk lehallgatásnak számít, amit nem csinálhat egy infrastruktúra beszállító, csak a(z arra felhatalmazott) titkosszolgálat, hovatovább, a titkosszolgálatok se mindenkit hallgatnak le, legalábbis jogállamban. -
Flashback
veterán
Csere helyett nem lenne gazdaságosabb kifuttatni a jelenlegi eszközöket és szép lassan cserélni? Esetleg csak a kritikusabb helyeken cserélni elsö körben?
-
Tasunkó
őstag
Aha, szeretnek, mivel Europa strategiai fontossaggal bir, ezert vagyunk elhalmozva ennyi kinai szarral, amibe bele van epitve a killswitch, hogy egy esetleges haboru idejen meg tudjak benitani az egesz infrastrukturat.
Drágábban adják a kínaiak mint amennyiért otthon. Az elhalmozástól azt várnám hogy az otthonihoz képest féláron. Már a kínai árunak lassan a nyugati kínai áru is konkurál.
-
A Molyember
tag
Aha, szeretnek, mivel Europa strategiai fontossaggal bir, ezert vagyunk elhalmozva ennyi kinai szarral, amibe bele van epitve a killswitch, hogy egy esetleges haboru idejen meg tudjak benitani az egesz infrastrukturat.
-
DzsannyX
tag
Az EU az öngólt már rég berúgta a saját gazdasága számára az "állami támogatás tilalma" és a "szabad verseny majd megoldja" elvek abszolúttá tételével.
Ez lehet, hogy működne egy gazdasági Európa Bajnokságban, ahol a feltételeket, kereteket az EU képes kontrollálni, de - legalábbis a stratégiai ágazatokban - ez már egy gazdasági VB. Az EU persze bejut még a versenyfutás 100-as döntőjébe az USA és Kína mellett, de a fentiek miatt 20 m-rel hátrébbról indul és nincs doppingja sem, miközben kínai bevallottan szénne van doppingolva (szabad is neki), az amerikai meg fű alatt doppingol, és egyébként is ő a korábbi világbajnok, szóval benne van a lábában az egész.
Innen az EU-nak nem lehet nyerni. -
Duree
veterán
Az unio öngólt fog rúgni, nem is kicsit, és lehet többet.
-
Morph76
senior tag
Az én kérdésem az volna, mi lesz helyette? Mindenhol megy az ipari kémkedés, és lesz is! Mit számít kinek van kiszolgáltatva az ember?
-
Tasunkó
őstag
Nem mindegy, hogy a legjobb baratod hallgat le, vagy a Hazmester.
legjobb barátod LOL az olcsó munkaerőélvező és áruterítő központ. biztos szeretnek is
-
donki
senior tag
Amikor már túl nagy a technológiai lemaradás Európában, akkor ez marad egyedül. Nekünk magyaroknak azonban teljesen mindegy, hogy ericsson vagy huawei, egyik sem magyar cég. Számunkra ez tehát ellenséges döntés. Na és persze számunkra az is teljesen mindegy, hogy kínai vagy svéd backdoor van beépítve. Nem magyar egyik sem. Tehát jöjjön amelyik olcsóbb és jobb.
-
A Molyember
tag
Miért, az EU tagországok nem hallgatják le egymást orrba-szájba?
Nem mindegy, hogy a legjobb baratod hallgat le, vagy a Hazmester.
-
Yeffy
veterán
-
g-thomas
senior tag
Nagyon helyes.
A kritikus infrastruktúra megbízható partnerekkel való kiépítése átalakítása nemzetbiztonsági érdek, ennek egy jól felfogott álláspontnak kellene lennie az EU-s társadalmakban.
Ezzel lehet erősíteni is az európai cégeket. Kína ugyanezt teszi a sajátjaival sokkal durvább előnyhöz juttatva azokat. Nyilván pénzbe fog kerülni, de hosszútávon kifizetődik a biztonságos infrastruktúra.
Az, hogy jelenleg nincs back door és nincs bizonyíték, nem jelenti azt, hogy nincs. Egyébként nem rossz példa a dán és norvég használatú elektromos kínai buszok, amik be voltak kötve a kínai céghez és onnan vezérelhetők voltak. Nos a kínai cégek meg be vannak kötve az állampártba. Nagyon biztonságosan hangzik. Minél több kritikus dolog elérhető Kína által, annál jobban ki vagyunk szolgáltatva egy nem szövetséges államnak.
-
fukasza
junior tag
Miért, az EU tagországok nem hallgatják le egymást orrba-szájba?
Az azért mégis családban marad.
-
Tasunkó
őstag
Az a vicc hogy nem is biztos hogy a kínai állami lehallgatás a probléma, hanem az hogy ott akkora kupi van hogy random bármilyen dzsunka/orosz/iráni/kazach kft. rátelepszik, és ráforrasztanak valamit, vagy firmwaret módosítanak.
-
kisharsany
aktív tag
-
Kaiku
senior tag
" ennek is van reális igazság alapja." - ezt nem tudta még senki alátámasztani tényekkel. A nélkül csak vádaskodás és vélelmezés van. És ha már cserélik, akkor én csak a magyarban bízok, ha már nyúlják az adataimat, akkor magyar nyúlja és a mondjuk franszia vagy germán.
+1
-
Dragon3000
nagyúr
"nem jelenti azt, hogy nincs is, csak azt, hogy nem bizonyítható"
Ennél is rosszabb a helyzet, amire a Kaspersky eset elég jól rámutatott pár éve. Nem volt a Kaspersky virusírtóba back door. Aztán Kaspersky/orosz kormány egy frissítéssel amit észre se veszel mert ja visrusírtó frissít na bumm nyitott back doort.
Azaz az, hogy jelenleg nincs back door az nem jelent semmit. Jön egy update amikor kell és lesz. A core infrastruktúrát egyszerűen nem lehet kitenni ennek.Azért egy szoftvert ne keverjünk össze egy hardverrel, eleve egy cégnél egy frissítés nem úgy megy, hogy jaj jött, akkor egyből feldobom, azt külön tesztelni is kellene főleg fontos adatokkal dolgozó helyeken...
-
<Adamsky>
nagyúr
Az megvan, hogy ezek az adatok nemzetbiztonsagi szempontbol minositett adatoknak szamitanak? Ahogy latom nincs. Bebeszelhetitek magatoknak, hogy ezek erzelmi alapu dontesek, de nagyobbat nem is tevedhetnetek.
"Az megvan, hogy ... " – és neked, hogy még mindig az érzelmeid, benyomásaid vezérelnek? Az egész EU ezért szív, és kezdünk lassan beleállni a földbe, mert ideológiák mentén vagyunk (a többség, a vezetők) gondolkodni.
-
rgranc
aktív tag
-
Dare2Live
félisten
Az az állítás, miszerint nincs bizonyíték "hátsó kapuk" létezésére a kínai eszközökben, nem jelenti azt, hogy nincs is, csak azt, hogy nem bizonyítható. A csere után viszont határozottan kijelenthető majd, hogy "hátsó kapu" nincs kínai távközlési eszközökben, mivel kínai eszközök sincsenek.
De mi lesz helyette? Amerikai? Valamilyen más ázsiai?Azokban nincs "hátsó kapu"? Ha kizárólag európai lesz, akkor van értelme a cserének."nem jelenti azt, hogy nincs is, csak azt, hogy nem bizonyítható"
Ennél is rosszabb a helyzet, amire a Kaspersky eset elég jól rámutatott pár éve. Nem volt a Kaspersky virusírtóba back door. Aztán Kaspersky/orosz kormány egy frissítéssel amit észre se veszel mert ja visrusírtó frissít na bumm nyitott back doort.
Azaz az, hogy jelenleg nincs back door az nem jelent semmit. Jön egy update amikor kell és lesz. A core infrastruktúrát egyszerűen nem lehet kitenni ennek. -
Dare2Live
félisten
bttw ennél durvábban szorította ki Kína az Ericson, Nokia párost Kínából...
-
doooo
veterán
Pont a leszakítás a cél minden területen. Kezdték a könnyűiparral, majd jött a nehézipar aztán a vegyipar és most éppen az autóipar lebontása zajlik. A lábakkal gyakorlatilag végeztek is, most jöhetnek a stratégiai ágazatok... Semmiképpen nem szabad majd megfeledkezni a mezőgazdaságról és a hozzá tartozó gépiparról és feldolgozókról sem!
-
Carlos Padre
veterán
" ... nem szabad majd megfeledkezni a mezőgazdaságról ... "
Azt már intézik → Mercosur
#3 " ... ezt nem tudta még senki alátámasztani tényekkel. A nélkül csak vádaskodás ... "
Így van! Én nem szurkolok itt senkinek, ez nem egy focimeccs. Viszont éteri lenne, ha végre valaki bizonyítékokat is tenne le az asztalra. Sajnos a fejlett nyugaton sokan megszédülve a saját fingjuk szagolgatása közben már úgy gondolják, hogy az érzelem, tény.#9 BaJaZo
" ... az állítás, miszerint nincs bizonyíték "hátsó kapuk" létezésére a kínai eszközökben, nem jelenti azt, hogy nincs is, csak azt, hogy nem bizonyítható ... "
Kössz! Épp erről beszéltem. Az érzelem = tény, ugye?
Az megvan, hogy ezek az adatok nemzetbiztonsagi szempontbol minositett adatoknak szamitanak? Ahogy latom nincs. Bebeszelhetitek magatoknak, hogy ezek erzelmi alapu dontesek, de nagyobbat nem is tevedhetnetek.
-
<Adamsky>
nagyúr
Pont a leszakítás a cél minden területen. Kezdték a könnyűiparral, majd jött a nehézipar aztán a vegyipar és most éppen az autóipar lebontása zajlik. A lábakkal gyakorlatilag végeztek is, most jöhetnek a stratégiai ágazatok... Semmiképpen nem szabad majd megfeledkezni a mezőgazdaságról és a hozzá tartozó gépiparról és feldolgozókról sem!
" ... nem szabad majd megfeledkezni a mezőgazdaságról ... "
Azt már intézik → Mercosur
#3 " ... ezt nem tudta még senki alátámasztani tényekkel. A nélkül csak vádaskodás ... "
Így van! Én nem szurkolok itt senkinek, ez nem egy focimeccs. Viszont éteri lenne, ha végre valaki bizonyítékokat is tenne le az asztalra. Sajnos a fejlett nyugaton sokan megszédülve a saját fingjuk szagolgatása közben már úgy gondolják, hogy az érzelem, tény.#9 BaJaZo
" ... az állítás, miszerint nincs bizonyíték "hátsó kapuk" létezésére a kínai eszközökben, nem jelenti azt, hogy nincs is, csak azt, hogy nem bizonyítható ... "
Kössz! Épp erről beszéltem. Az érzelem = tény, ugye?
-
Lacccca87
addikt
Nem tök mindegy kinél van az adat... Én annak sem örülnék ha a franciáknál lenne ha már szóba került..vagy akár európai országnál semmivel sem különb...
Már mindenkinél is van..és? Lett bajod belőle? Nem...
Az ipar? Az más kérdés EU a gatya szárában sincs iparban annyira lelakott fos lett.... EU vezetők full úgy tekintenek magukra mint valami elit közösség...ami szánalom...csak egyre hülyébb szabályokat tudnak szarni semmi mást amivel a ZEU saját magát nyirja ki...
Mióta ez a vezetés van azóta süllyed az EU.... EU magának köszönheti, hogy lassan mindenki átlép rajta...
Amúgy meg igen nincs bizonyíték a mai napig sem, hogy lenne vmi hátsó kapu pl a kínai routerekben vagy akármelyik cuccban is... Ez csak üzlet amcsik részéről is a tiltás.. az, hogy még Kínában az állam támogatja a cégeket hááát és? Támogassa máshol is ha ez baj a nagy EU -nak ... Bár ez pont Amerikában is van szóval...Nem az adat a kerdes, legalabbis elsodlegesen. Hanem az infrastruktúra biztonsag.
-
sfefe
addikt
Nem tök mindegy kinél van az adat... Én annak sem örülnék ha a franciáknál lenne ha már szóba került..vagy akár európai országnál semmivel sem különb...
Már mindenkinél is van..és? Lett bajod belőle? Nem...
Az ipar? Az más kérdés EU a gatya szárában sincs iparban annyira lelakott fos lett.... EU vezetők full úgy tekintenek magukra mint valami elit közösség...ami szánalom...csak egyre hülyébb szabályokat tudnak szarni semmi mást amivel a ZEU saját magát nyirja ki...
Mióta ez a vezetés van azóta süllyed az EU.... EU magának köszönheti, hogy lassan mindenki átlép rajta...
Amúgy meg igen nincs bizonyíték a mai napig sem, hogy lenne vmi hátsó kapu pl a kínai routerekben vagy akármelyik cuccban is... Ez csak üzlet amcsik részéről is a tiltás.. az, hogy még Kínában az állam támogatja a cégeket hááát és? Támogassa máshol is ha ez baj a nagy EU -nak ... Bár ez pont Amerikában is van szóval... -
bambano
titán
Lehet, hogy rovid tavon tobbe kerul, de vegre figyelembe veszik a hosszutavu rejtett koltsegeket is.
Ha kontextusba akarod helyezni, az elmult 50 ev "helyezzunk ki minden gyartas keletre, lehetoleg kinaba, mert az ugy nekunk rovid tavon olcsobb, az meg hogy mi lesz a kovetkezmenye hosszu tavon legyen valaki mas problemaja" hozzaallas eredmenyeben elunk jelenleg. Az EU sajat maganak epitett ki fuggeseket es biztonsagi kockazatokat, amikor mindent kiszervezett a hazai gyartas helyett, mert az ugy kenyelmesebb, olcsobb, nem kornyezetszennyezo stb.. igy a szavazoknak szimpatikusabb.Nem akarok politizálásba átmenni, mint nagyjából minden fórumban páran mostanában, de el fog következni az az idő, amikor a legnagyobb érték a munkalehetőség lesz. A munkalehetőség kiszervezése, exportálása lesz az eredendő főbűn.
Egyébként pedig a kapitalizmus úgy működik, hogy az előnyöket lekaszálja egy kisebbség, a rejtett és külső költségekkel meg foglalkozzon más, leginkább az állam, azon keresztül pedig minden adófizető. Ha exportálom a munkalehetőséget, akkor itthon marad egy jövedelem nélküli ellátatlan unatkozó ember, külföldön meg létrehozok egy munkát, amiért profit, megélhetés, adó és járulékok járnak. Ez a kínába telepített meló a legkisebb pénzdarabbal is nemi kapcsolatba kerülő managgák ostobasága volt.
Ha belevennénk a termék közvetlen költségei közé a kiszervezéssel okozott társadalmi terhet is, mindjárt nem érné meg kivinni a melót.
-
fukasza
junior tag
Ha már kidobjuk a kínai kémeket, legalább ne amcsi kémeket importáljunk a helyükre, hanem gyártsunk sajátot! Ideje EU-s ipart építeni.
-
dongettó
tag
Az új eszközök már Hirosima és Nagasaki kompatibilisek.
-
BaJaZo
aktív tag
Az az állítás, miszerint nincs bizonyíték "hátsó kapuk" létezésére a kínai eszközökben, nem jelenti azt, hogy nincs is, csak azt, hogy nem bizonyítható. A csere után viszont határozottan kijelenthető majd, hogy "hátsó kapu" nincs kínai távközlési eszközökben, mivel kínai eszközök sincsenek.
De mi lesz helyette? Amerikai? Valamilyen más ázsiai?Azokban nincs "hátsó kapu"? Ha kizárólag európai lesz, akkor van értelme a cserének. -
Carlos Padre
veterán
Azok kedvéért, akik nem képesek az értő olvasásra: a cikkben elhangzanak vélemények, hogy a kínai cuccok cseréje sokba kerül. EZ IGAZ. Azt is lehet érzékelni, ha nincs is benne betű szerint, hogy a továbbiakban nem kínait vesznek, az is sokba kerül. EZ IS IGAZ. Nőnének a költségek. Ez is igaz.
Emellett azt az állítást is nehéz lenne kritizálni, hogy a döntés geopolitikai alapon született. Szóval ez is igaz.
Elegendő ténnyel támasztottam alá az állításomat?
Amiből vitát lehetne generálni, hogy a geopolitikai alapok mellett van-e technológiai, biztonsági alapja IS a döntésnek. De abból a szempontból, hogy minden ordas nagy hazugságban van igazság is, már szükségtelen, mert láthatóan van igaz kijelentése a megállapításnak.
Lehet, hogy rovid tavon tobbe kerul, de vegre figyelembe veszik a hosszutavu rejtett koltsegeket is.
Ha kontextusba akarod helyezni, az elmult 50 ev "helyezzunk ki minden gyartas keletre, lehetoleg kinaba, mert az ugy nekunk rovid tavon olcsobb, az meg hogy mi lesz a kovetkezmenye hosszu tavon legyen valaki mas problemaja" hozzaallas eredmenyeben elunk jelenleg. Az EU sajat maganak epitett ki fuggeseket es biztonsagi kockazatokat, amikor mindent kiszervezett a hazai gyartas helyett, mert az ugy kenyelmesebb, olcsobb, nem kornyezetszennyezo stb.. igy a szavazoknak szimpatikusabb. -
Tasunkó
őstag
" ennek is van reális igazság alapja." - ezt nem tudta még senki alátámasztani tényekkel. A nélkül csak vádaskodás és vélelmezés van. És ha már cserélik, akkor én csak a magyarban bízok, ha már nyúlják az adataimat, akkor magyar nyúlja és a mondjuk franszia vagy germán.
Az adat csak cégekhez megy, esetleg közvetve nagyhatalmakhoz, ilyen kis állam mihez kezdene vele. Viszont miután volt egy aliexpresses butafonom, ami továbbította az esemeseim, talán mégiscsak az EU vagy az USA lopja mint Kína. Legalább nem pitiáner, egyénekre szabott csalásban utaznak, hanem mindenkire vonatkozó átverésben.
-
bambano
titán
Azok kedvéért, akik nem képesek az értő olvasásra: a cikkben elhangzanak vélemények, hogy a kínai cuccok cseréje sokba kerül. EZ IGAZ. Azt is lehet érzékelni, ha nincs is benne betű szerint, hogy a továbbiakban nem kínait vesznek, az is sokba kerül. EZ IS IGAZ. Nőnének a költségek. Ez is igaz.
Emellett azt az állítást is nehéz lenne kritizálni, hogy a döntés geopolitikai alapon született. Szóval ez is igaz.
Elegendő ténnyel támasztottam alá az állításomat?
Amiből vitát lehetne generálni, hogy a geopolitikai alapok mellett van-e technológiai, biztonsági alapja IS a döntésnek. De abból a szempontból, hogy minden ordas nagy hazugságban van igazság is, már szükségtelen, mert láthatóan van igaz kijelentése a megállapításnak.
Oké, a cikk azon része, hogy pontosan hány fillérbe kerül az átállás, az eléggé sacc/miatyánk alapú...
-
bambano
titán
" ennek is van reális igazság alapja." - ezt nem tudta még senki alátámasztani tényekkel. A nélkül csak vádaskodás és vélelmezés van. És ha már cserélik, akkor én csak a magyarban bízok, ha már nyúlják az adataimat, akkor magyar nyúlja és a mondjuk franszia vagy germán.
Azok kedvéért, akik nem képesek az értő olvasásra: a cikkben elhangzanak vélemények, hogy a kínai cuccok cseréje sokba kerül. EZ IGAZ. Azt is lehet érzékelni, ha nincs is benne betű szerint, hogy a továbbiakban nem kínait vesznek, az is sokba kerül. EZ IS IGAZ. Nőnének a költségek. Ez is igaz.
Emellett azt az állítást is nehéz lenne kritizálni, hogy a döntés geopolitikai alapon született. Szóval ez is igaz.
Elegendő ténnyel támasztottam alá az állításomat?
Amiből vitát lehetne generálni, hogy a geopolitikai alapok mellett van-e technológiai, biztonsági alapja IS a döntésnek. De abból a szempontból, hogy minden ordas nagy hazugságban van igazság is, már szükségtelen, mert láthatóan van igaz kijelentése a megállapításnak.
-
joey04
titán
egyszer ki kell fizetni. minél később, annál rosszabb.
-
Fritz Teufel
addikt
Mint minden ordas nagy hazugságnak, ennek is van reális igazság alapja.
Sokba fog kerülni: igen. Problémákat fog okozni: igen.
Nem ez a kérdés, a kérdés a másik választási lehetőség ára és költsége, mibe kerül nekünk pénzügyileg, társadalmilag és egyéb területeken, ha marad a kínai.
Erről nem beszél a "független" kpmg. A kínai kamara nyilván nem független, nekik ezt nem vetem a szemére.Ideje volt felébredni, és elindulni a helyes úton akkor is, ha az a nehezebb.
" ennek is van reális igazság alapja." - ezt nem tudta még senki alátámasztani tényekkel. A nélkül csak vádaskodás és vélelmezés van. És ha már cserélik, akkor én csak a magyarban bízok, ha már nyúlják az adataimat, akkor magyar nyúlja és a mondjuk franszia vagy germán.
-
bambano
titán
Mint minden ordas nagy hazugságnak, ennek is van reális igazság alapja.
Sokba fog kerülni: igen. Problémákat fog okozni: igen.
Nem ez a kérdés, a kérdés a másik választási lehetőség ára és költsége, mibe kerül nekünk pénzügyileg, társadalmilag és egyéb területeken, ha marad a kínai.
Erről nem beszél a "független" kpmg. A kínai kamara nyilván nem független, nekik ezt nem vetem a szemére.Ideje volt felébredni, és elindulni a helyes úton akkor is, ha az a nehezebb.
-
Fritz Teufel
addikt
Pont a leszakítás a cél minden területen. Kezdték a könnyűiparral, majd jött a nehézipar aztán a vegyipar és most éppen az autóipar lebontása zajlik. A lábakkal gyakorlatilag végeztek is, most jöhetnek a stratégiai ágazatok... Semmiképpen nem szabad majd megfeledkezni a mezőgazdaságról és a hozzá tartozó gépiparról és feldolgozókról sem!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Formula-1
- Balu77: MS365 home family (6usr) kalandok, miért nem ér semmit az 5 csillagos értékelés
- Autós topik
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- M.2 SSD hűtés
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- EAFC 26
- Futás, futópályák
- Vigneau interaktív lokálblogja
- Gaming notebook topik
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Blue -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5505
- LEXAR 32GB DDR4 3200 MHz laptop RAM - utolsó darab
- Samsung Galaxy S24 Ultra - Titanium Violet - 12/512GB - Megkímélt szép állapotban.
- Apple iPhone 11 Pro Max / 256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 81%
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Ellenberger a BTS-be épített távoli "diagnosztikai" funkció az nem ez. Az nem kell.
Ezt akkor most vesd össze azon állításoddal, hogy a törvény írja elő, hogy lehallgathass bárkit a routereiddel. Nem ír ilyet elő, sőt! Kifejezetten tiltja. Akinek meg jogosultsága van rá, az nem egyedileg az eszközöket fogja hekkelgetni... (Illetve lehet, viszont annak a törvényessége kérdéses, lásd Pegasus.) A mobilhálózat forgalmának lehallgatásához nincs szükség a BTS ezen diagnosztikai funkciójára. Se kínai, se helyi hozzáféréssel. (Gondolom nem te biztosítod a lehallgatást a titkosszolgálatnak.
Mondd ki nyugodtan, hogy semmit nem tudsz a törvényes lehallgatásról.
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


