Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • danielblack

    csendes tag

    válasz LiquidCool #2399 üzenetére

    Igen-igen... Én is előszeretettel nézegetem ezt a wikipédiás oldalt... Elképesztő dolgok...
    Ja és igen, ugyebár elméletben van nekünk 500 valamennyi BMP-1 páncélozott harckocsink amelyet sokan ismerhetnek a régi sorkatonai időkből, vagy az Angyalbőrben című magyar sorozatból. Csak az a kár, hogy valahogy az elmúlt 8 év Mszp-s idő alatt eltüntek a Magyar Köztársaság területéről ezek a járművek, mivel Szekeres pajtásék előszeretettel adták el őket anyagárba, esetleg egy olcsó autó árán őket más országoknak.... Ez most derült ki mert jól jöttek volna az árvizeknél vagy a vörös iszapnál... És Hende hiába kereste nem találta őket, mert el lettek adva... Érdekes, hogy a volt Varsói szerdődés országai mai napig használják előszeretettel ezeket a gépeket, csak mi akarunk megszabadulni ezektől az eszközöktől...
    Mindenki fikáz, hogy jaj szovjet fegyver így- meg úgy, de a délszláv háború alatt is egy Szovjet Sz-75 légvédelmi rakétarendszer lőtt ki egy NATO lopakodó vadászbombázót, ami elvben láthatatlan a radaroknak...(Nemtudom most hirtelen, hogy Dvina vagy Volhov lőtte le)
    A mi-24 es helikopter is sok dologban jobb az amerikai tesójától, valahol összehasonlító cikket is olvastam róla... Szóval míg másnak jó ez a kitűnően megtervezett technika, (mai igaz már nem mai, de helyt áll a világban)... nekünk csak anyagárban eladogatni meg kidobni jó... Iraknak is Gyurcsány odaadott ingyen 35 BMP-t meg 77 T-72-őt... Szerintem simán lehetne különféle eszközöket gyártani ezeknek az eszközöknek az alapjára, pl speciális vontatók, önjáró tarackok...

Új hozzászólás Aktív témák