Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #20 üzenetére

    Ez nem a 5 % teljesítmény miatt van, mert pl a CP gyorsul undervolt hatására. Van bennük 7-10 % OC még így is és a fogyasztása akkor is elmarad az RDNA3 OC fogyasztásától ami 450 W fölé is megy .
    Egyszerűen a gyártási kihozatalt növelik ilyen ostyaárak mellett.
    A nagyobb energiaszivárgású GPU-kat is el tudják adni így magasabb SKU nak. Pl 320 W helyett 375 W TDP kerettel az AD 103 nem 4080 lesz hanem 4080 Ti magasabb áron
    Ez lehet csak 10 ből 1 GPU-nál kell, de az nagy tételben 10% drágábban eladható SKU-t eredményez. Az árát meg úgy is te meg én fizetem meg, nekik meg csak egy határt kitolás a gyártási folyamatok alatt.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • csabicsepp

    aktív tag

    válasz Kansas #20 üzenetére

    Szerintem te is tudod a szomorú igazságot:
    Elértünk már egy ideje egy olyan szintre, hogy az élet minden területén egy kis fejlődésért cserébe egyre nagyobb árat fizetünk.

    Amire te is gondolhatsz az a Föld nevű lesajnált bolygónak a teherbírása. Ennek a figyelembevétele lassan a tényleg senkit se érdekel kategóriába esik. Azok is kezdenek már belefásulni, akiket eddig érdekelt. Remélem szerencsénk lesz megint ahogy eddig is...

    Annak én is örülnék ha végre megint visszatérne a kevesebből többet elv a fejlesztéseknél, és ez a 4060ti úgy lenne gyorsabb hogy kevesebbet fogyaszt a 3060ti-nál. Alapban, mókolások nélkül. Tőlem lehet egy übermensh verzió a nekem semmi nem elég emberkéknek is.... pl. 4060Ego+ és társai... Meg lehetne egy 4060Eco.... meg optimalizált szoftverek, meg toronyóra aranylánccal :))

Új hozzászólás Aktív témák