- Ahogy ígérték, úgy lett: itt az első Noctua vízhűtés
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- Projektor topic
- Kompakt vízhűtés
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen monitort vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kansas
addikt
-
inc3gnito
csendes tag
Linux alatt is fognak profitálni az Rdna3 tulajdonosok( mint én) az FSR4.1 támogatásból?
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem ez hazugság. Az is kap optimalizálásokat. A legacy státusz az, amikor nincs optimalizálás, de még nincs legacy státusz. Ezért van az, hogy a 6000 sorozat is kap FSR 4.1-et.
#19 Sinesol : Az a gond, hogy a felhasználóbázisnak halvány fingja sincs arról, hogy miképpen kell írni a shader fordítót, és nem is tesznek erőfeszítést, hogy megértsék. A valóságban az történt, hogy szét lett választva az RDNA 1/2 és az RDNA 3/4 driver. Ennek az oka, hogy nem lehetett jól optimalizálni a kódot egy fordítóval úgy, hogy az egyik csoport normál, míg a másik dual-issue hardver. Tehát azzal, hogy elkezdett a fordító dual-issue felé optimalizálni, jó volt az RDNA 3/4-nek, de rosszabbá vált az RDNA 1/2 sebessége. Tehát, ha az AMD nem választja szét a drivert, akkor elkezdenek lassulni a már futó játékok is RDNA 1/2-n. És ezért döntött úgy az AMD, hogy akkor két shader fordítót fejlesztenek párhuzamosan, egyet az RDNA 1/2-nek, egyet pedig az RDNA 3/4-nek. Tehát ez nem azért van, mert nem adnak ki új profilokat a régebbi kártyákra, azért van, hogy ne legyenek lassabbak, és külön ki is emelték közleményben, hogy jönnek továbbra is új funkciók, bugfixek, optimalizálások, stb.
#21 Sinesol : A release notes mindig a driver által támogatott összes hardverre érvényes. Tehát amikor egy játék kap új profilt, akkor az az összes támogatott hardverre ott van. Az egyetlen nagy különbség a shader fordító, mert az szeparált, de ez szándékos, nem akarják, hogy az RDNA 1/2 dizájnok sebessége 10-20%-ot essen az újabb shader fordítótól, amit az RDNA 3/4-re terveztek, mert úgy kb. ennyit romlana a teljesítmény. Ez az AMD-nek jóval drágább, mert így kétszeres költségbe kerül minden kapcsolódó munka, de összességében ez a jobb módszer, ha a teljesítményről van szó.
Ez egyébként nagyon lényeges dolog, mert a gyártók általában igyekeznek minden hardver támogatását úgy megoldani, hogy összességében a driverben csak egyetlen modul legyen minden komponensből. És ez addig nem is okoz gondot, amíg az a modul csak picikét lassít a régi hardvereken, mert óhatatlan, hogy valamennyit lassítani fog, ha a működését átírják az újabb dizájnokra. Az nem szokványos, amit az AMD csinál, hogy egy modulért szétválasztják a drivert, mert ez mindig sokkal költségesebb, ugyanis a szükségesnél kétszer több drivert készítesz mindig, ami lényegében kétszer több pénz, kétszer több idő, kétszer több tesztelést, stb. Vannak azonban helyzetek, amikor annyira sokat lassítanak az új modul a régi hardvereken, hogy megéri ez az anyagi befektetés. Ezt egyénileg dönti el az adott cég. Az Intel szokott hasonlót csinálni, és ők is ugyanilyen okkal, a szétválasztott driverek gyorsabbak az adott hardverdizájnra.
-
Sinesol
veterán
Pedig igaz a most látottak alapján. Ha rámész az AMD honlapjára és a 6700XT-t megjelölöd, hogy hozzá szeretnél drivert letölteni, akkor ott van, hogy "New game support: Forza Horizon 6". A letöltési cím pedig egy a verziós driverre mutat, én nem a b verziósra, amit a 7000-res és 9000-res széria kap.
Szerintem csak copy paste szöveg az egész. Gyanus lett, hogy a 9000-es szeriat is emlegeti a release note, miközben korábban emlitve volt, hogy elvileg külön uton megy tovább driver terén a támogatás, akkor mégis minek szövegelnek a 6000-es drivernél az ujabb kártyákrol? Szóval ránéztem a 9070xt driver release notes részére és teljesen ugyanaz a szöveg van ott is. Szóval élek a gyanuval, hogy az a release notes a legujabb kártyákra érvényes.
Főleg, hogy eleve a maintanence mód azt jelenti, hogy friss játékokhoz nincs gyors optimalizáció, max később "ha igény mutatkozik rá"... -
PuMbA
titán
Olvastam a nyilatkozatot, gyakorlatilag mellébeszélés az egész, de muszaj volt valamit mondani, mert kisebb botrányt keltett, hogy ennyire hamar leveszik a kezüket a régi generációról.
Szép kis porhintés az a rész, hogy "required by market needs".Lényegében, ha nagyon sir a nép, akkor kap talán optimalizációt uj game is, egyszer, majd...minden bizonnyal.

Pedig igaz a most látottak alapján. Ha rámész az AMD honlapjára és a 6700XT-t megjelölöd, hogy hozzá szeretnél drivert letölteni, akkor ott van, hogy "New game support: Forza Horizon 6". A letöltési cím pedig egy a verziós driverre mutat, én nem a b verziósra, amit a 7000-res és 9000-res széria kap.
-
Sinesol
veterán
Kap friss, optimalizált drivereket új játékokhoz:
"In a statement of clarification to Tom's Hardware, AMD says that "New features, bug fixes and game optimizations will continue to be delivered as required by market needs in the maintenance mode branch" to its RDNA 1 and 2-based GPUs"
Olvastam a nyilatkozatot, gyakorlatilag mellébeszélés az egész, de muszaj volt valamit mondani, mert kisebb botrányt keltett, hogy ennyire hamar leveszik a kezüket a régi generációról.
Szép kis porhintés az a rész, hogy "required by market needs".Lényegében, ha nagyon sir a nép, akkor kap talán optimalizációt uj game is, egyszer, majd...minden bizonnyal.

-
PuMbA
titán
Kap friss, optimalizált drivereket új játékokhoz:
"In a statement of clarification to Tom's Hardware, AMD says that "New features, bug fixes and game optimizations will continue to be delivered as required by market needs in the maintenance mode branch" to its RDNA 1 and 2-based GPUs"
-
Sinesol
veterán
Ez egy bölcs döntés szerintem és abszolult a javukra írható, hogy a régebbi vasakat is kellőképpen támogatják.
Nekem 9060Xt-m van, de előtte 7600-as volt és szerintem elég sok embernek van 7600-as vagy 6600-6700-as Radeonja.
A jelenlegi piacon meg egy gépet összerakni kész anyagi csőd és16 gb Ram 120e ft kb, ami több, mint nevetséges.Nem lehet azt mondani, hogy ne figyelnének a piacra vagy arra, hogy legközelebb is legyen egy érv az AMD mellett.
A 6000es széria már csak bugfixeket és biztonsági frissitéseket kap, azt is csak késve. Friss, optimalizalt, uj játékokhoz igazitott driverek már nem lesznek. A 7000 még kap normális drivert, de ki tudja meddig még...
-
Joe 89
tag
-
ddaydome
senior tag
Ez egy bölcs döntés szerintem és abszolult a javukra írható, hogy a régebbi vasakat is kellőképpen támogatják.
Nekem 9060Xt-m van, de előtte 7600-as volt és szerintem elég sok embernek van 7600-as vagy 6600-6700-as Radeonja.
A jelenlegi piacon meg egy gépet összerakni kész anyagi csőd és16 gb Ram 120e ft kb, ami több, mint nevetséges.Nem lehet azt mondani, hogy ne figyelnének a piacra vagy arra, hogy legközelebb is legyen egy érv az AMD mellett.
-
kriszpontaz
veterán
> Ez érinteni fogja a sima PS5-t is?
"Xbox Series X Could Outrun PlayStation 5 With AMD FSR 4.1 Thanks To 2x Hardware Edge And Better SDK Support"
https://wccftech.com/xbox-series-x-outrun-playstation-5-amd-fsr-4-1/Remélem legalább erre válaszul megcsinálják, nem csak a PS5 Pro eladását akarják nyomni vele.
-
S_x96x_S
veterán
-
Kansas
addikt
Cronos: The New Dawn Minden high beállításon on FSR 4 quality n száguld...Unreal 5.5 engine. Érdemes figyelni a CPU illetve GPU használatot. Alíg van leterhelve a max 60 fps max miatt.Adaptiv sync bekapcsolva. 80 % on megy a GPU a CPU 31 % on... A gpu 101 wattot eszik csak... Ha bármilyen húzós jelent jön van tartalék a GPU ba nem 100% on pörög.Ott alighanem van valami olyan CPU-limit ami a teljes CPU átlagon nem látszik... csak akkor van bármennyi tartalék is, ha a "húzós jelenet" nem igényel extra CPU erőforrást, csak GPU-t.
-
inc3gnito
csendes tag
Cronos: The New Dawn Minden high beállításon on FSR 4 quality n száguld...Unreal 5.5 engine. Érdemes figyelni a CPU illetve GPU használatot. Alíg van leterhelve a max 60 fps max miatt.Adaptiv sync bekapcsolva. 80 % on megy a GPU a CPU 31 % on... A gpu 101 wattot eszik csak... Ha bármilyen húzós jelent jön van tartalék a GPU ba nem 100% on pörög. -
inc3gnito
csendes tag
Sziasztok! Én Cachyos linuxon játszok proton-cachyos el (proton 11 optimalizált verziója) steam alatt már régóta FSR4 et használva (Radeon 7600 xt 16 gb RDNA3 GPU val ). Gondolom ezután hivatalosan itt is minden játékban ahol eddig FSR3.1 legalább működött tudom használni az FSR4.1 et. -
hapakj
őstag
Mindig élmény nézni, hogy az AMD kiszenvedi a szoftver support-ot a hw-ei EOL-jára

-
kilua
őstag
Ahogy az AMD-t ismerni, lehet mar driver se addigra lesz azokra a kartyakra.
Arrol nem is beszelve, hogy sok jatek vagy nem tamogatja, vagy csak 1-2 ev utan kap patchet rá.Eclips21: Mivel plusz memoriahasznalattal jar több feature is, igy max valami nagyon alap verzio, mivel nincs tulsagosan elengedve memoria terén ez a konzolgeneracio. Igy is altalaban 720p nativ rendert skalaznak fel, sőt olyat is irtak egy cikkben, hogy gepigenyes jatekokban 540p-re is beesik a nativ felbontás PS5 eseten.
Attól függ milyen lesz. Az intel xess is jól működik rdna 2 rog Xbox allyn például Hogwarts legacy alatt.
-
erer1000
őstag
Optimalizacio es specializalt celhardver nagy konzolon szinte mar alig van, a hardver atlagos pc hardver, a konzol api szinte ugyanaz, mint a dx12, szoval kb. azt tudja a gep, amit a neki erőben megfelelő pc. Sokszor minimalisan valtoztatnak csak a kódon, igy is megy mindenen ‘oszt jovanazugy…
Ezert is van az, hogy mig regen olyan teljesitmenyt tudott az uj PS2 vagy 3, hogy PC evekig nem tudta hozni, a PS5-öt mar megjeleneskor verte egy erős közepkategorias gpu is.
A Switch kicsit mas teszta, mert ott még ma is erős az optimalizacio, főleg exkluzivak terén, na es a hardver maga is egyedibb, nem lehet letudni egy half assed porttal a multiplatform cimeket.
Na igen. Apex és a Factorio az a két port amit rendszeresen használok és rendesen le a kalappal hogy megoldották switchen.
Viszont ami kicsit szomorú, az a WoT Blitz hogy milyen lassú töltési idők, rendszeresen kidroppol és a "lobby"-ba meg menükben turkálva recseg ropog.
Ellenben csatában olyan smooth, atomstabil hogy azért meg nagyon hálás az ember. Szóval ez ellentmondásos hogy a menü akadozó, de 3D meg patika
-
Kansas
addikt
Vagy nem igaz a hír... nyilván egy RX6700 szintű grafikai egységtől csodát várni nem érdemes, még a fix hardver/szoftver jelentette optimalizációs előnnyel együtt sem, de azért hogy 30fps-t 1080p-ben se tudjon magából kipréselni, azt maximum path tracing(de legalább is erős RT) mellett tudom elképzelni, amiben hírhedetten vacak az RDNA2 architektúra. Azt viszont a fejlesztők nyakába varrnám, ha vannak olyan marhák, hogy path tracinget erőltetnek konzolon. Meg hát az UE5 engine is elég vacak, ha nem töltenek elég időt az optimalizálásával. PC-n is.
#5 Ne gyere ezzel a marhasággal, pls. Szimplán nem igaz. Már sokan sokszor debunkolták ezt.
-
Sinesol
veterán
Optimalizacio es specializalt celhardver nagy konzolon szinte mar alig van, a hardver atlagos pc hardver, a konzol api szinte ugyanaz, mint a dx12, szoval kb. azt tudja a gep, amit a neki erőben megfelelő pc. Sokszor minimalisan valtoztatnak csak a kódon, igy is megy mindenen ‘oszt jovanazugy…
Ezert is van az, hogy mig regen olyan teljesitmenyt tudott az uj PS2 vagy 3, hogy PC evekig nem tudta hozni, a PS5-öt mar megjeleneskor verte egy erős közepkategorias gpu is.
A Switch kicsit mas teszta, mert ott még ma is erős az optimalizacio, főleg exkluzivak terén, na es a hardver maga is egyedibb, nem lehet letudni egy half assed porttal a multiplatform cimeket.
-
erer1000
őstag
Ahogy az AMD-t ismerni, lehet mar driver se addigra lesz azokra a kartyakra.
Arrol nem is beszelve, hogy sok jatek vagy nem tamogatja, vagy csak 1-2 ev utan kap patchet rá.Eclips21: Mivel plusz memoriahasznalattal jar több feature is, igy max valami nagyon alap verzio, mivel nincs tulsagosan elengedve memoria terén ez a konzolgeneracio. Igy is altalaban 720p nativ rendert skalaznak fel, sőt olyat is irtak egy cikkben, hogy gepigenyes jatekokban 540p-re is beesik a nativ felbontás PS5 eseten.
nem vagyok jártas Switchen kívül más konzolokban, de ha PS5 nél ez tényleg ennyire drasztikusan beeshet, akkor vagy az optimalizáció fronton vannak kurva nagy bajok, vagy a vas öregedett el nagyon gyorsan. Nem tudom PRO mennyire gázos ilyen szempontból.
-
Sinesol
veterán
Ahogy az AMD-t ismerni, lehet mar driver se addigra lesz azokra a kartyakra.
Arrol nem is beszelve, hogy sok jatek vagy nem tamogatja, vagy csak 1-2 ev utan kap patchet rá.Eclips21: Mivel plusz memoriahasznalattal jar több feature is, igy max valami nagyon alap verzio, mivel nincs tulsagosan elengedve memoria terén ez a konzolgeneracio. Igy is altalaban 720p nativ rendert skalaznak fel, sőt olyat is irtak egy cikkben, hogy gepigenyes jatekokban 540p-re is beesik a nativ felbontás PS5 eseten.
-
bobalazs
nagyúr
Tehát RDNA 2 jövőre. Lehet még többet várni.
-
Eclips21
őstag
Ez érinteni fogja a sima PS5-t is?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Tőzsde és gazdaság
- PlayStation 5
- Google Pixel topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Honor 600 – kezes, kitartó, költséges
- Ahogy ígérték, úgy lett: itt az első Noctua vízhűtés
- Bécs oda-vissza meglehet a Tesla robotaxival
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- További aktív témák...
- Dell Latitude E7240 Core I5-4310U CPU / 4GB DDR3 RAM laptop
- Playstation/Xbox/Nintendo Switch Kontroller javítás, konzol és laptop karbantartás, pasztázás
- HP ProBook 450 G8 15,6" i5 1135 G7, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Új Lenovo T14 Thinkpad G5 WUXGA Ultra7 155U 12mag 32GB 512GB SSD Intel iGPU Win11 Pro 2év Garancia
- Samsung Galaxy S24 Ultra - Titanium Violet - 12/512GB - Megkímélt szép állapotban.
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

Cronos: The New Dawn Minden high beállításon on FSR 4 quality n száguld...Unreal 5.5 engine. Érdemes figyelni a CPU illetve GPU használatot. Alíg van leterhelve a max 60 fps max miatt.Adaptiv sync bekapcsolva. 80 % on megy a GPU a CPU 31 % on... A gpu 101 wattot eszik csak... Ha bármilyen húzós jelent jön van tartalék a GPU ba nem 100% on pörög.
Sziasztok! Én Cachyos linuxon játszok proton-cachyos el (proton 11 optimalizált verziója) steam alatt már régóta FSR4 et használva (Radeon 7600 xt 16 gb RDNA3 GPU val ). Gondolom ezután hivatalosan itt is minden játékban ahol eddig FSR3.1 legalább működött tudom használni az FSR4.1 et.
Arrol nem is beszelve, hogy sok jatek vagy nem tamogatja, vagy csak 1-2 ev utan kap patchet rá.

