Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Ha már így távdobásnál vagyunk.... Nincs igazi távdobó botom, feeder téren egy Eurostar Master Class Distance (80-150gr) van, bojlisból meg a fentebb mutatott botot rendeltem. Centiztem az Ignis csomagtartóját, sajnos csak úgy tudnék kétrészes bojlis botot vinni, ha egyedül megyek, mert előre lóg az anyósülésre.
    Amire kíváncsi lennék: Úgy gondolom, egy átlag hobbi pecás egy távdobó feeder bottal olyan 120m körül tud maximum dobni. Saccra azt gondolnám, egy háromrészes bojlis bottal ezt egy 15-20m-el lehet túldobni. Ami érdekelne, hogy egy kétrészes nagy gyűrűs bojlis bot mennyivel tud többet mint egy háromrészes? (A 200m-hez, ami előbb le lett írva, szerintem profi cucc, technika, és fizikum kell) Gondolom többet tud, mert a távdobó botok kétrészesek. Fáj a szívem egy ilyenre, mert szebben dolgozhat, de az a fránya szállítás...
    Amúgy az esetek 95%-ában bőven elég a 60, max 70m-es dobás, de van olyan tó, ahol tényleg meg kellett (volna) dobni a tó közepén egy kavics padot, ott voltak a nagy amurok. :K

Új hozzászólás Aktív témák