Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz ruti #2641 üzenetére

    Na igen, ez nekem is eszembe jutott, de fentebb nem tértem ki rá.
    Érdemes összehasonlítani a nézőszámokat, az egyes első osztályú klubok tekintetében. Nem gondoltam volna, hogy pl. az érdiek, a gagyi tornacsarnokukból kiszabadulva, rendszerint bőven 1000 fő feletti nézőt vonzanak majd a meccseikre. De ott a Szeged is, ahol szintén bődületes nézőszámok vannak (persze minden csoda 3 napig tart: egy frissen feljutott csapatra nyilván sokan kíváncsiak; így volt ez anno a Váci Izzó esetében is, a 80-as évek végén). Debrecenben, Békéscsabán rendre sokan vannak. Siófokon is lesz új csarnok, ha jól tudom: ha így fogják nyomni, ott se lesznek kevesen. Az MTK-t meg a Győr2-t leszámítva, kit fogunk megelőzni ezen a listán?!? :( Persze Vác kisváros, ez ellen nem lehet sokat tenni, de akkor is: voltunk a nemzet sportvárosa is, nem is olyan régen.
    Így múlik el a világ dicsősége. Anno a Vasasnak, Szparinak világverő csapata volt - ma már az NB1-ben sincsenek (ha még léteznek egyáltalán). De van egy féltucat, NB1-et megjárt (és helyenként nem is rosszul teljesítő) csapat, ami szintén ilyen sorsra jutott, a teljesség igénye nélkül: Esztergom, Hódmezővásárhely, Kiskunhalas, Nyíradony, Eger, Újbuda stb. Remélem azért idáig nem fajul a helyzet, de tény, hogy leszálló ágban vagyunk.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák