Hirdetés

Aktív témák

• PetyaKmet

csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy ''lama'' a kérdés, de a probléma a következö:

Otthon is van internet, meg munkahelyemen is. Szeretném azt elérni, hogy a munkahelyi gépröl tudjak tallózni az otthoni gépemen. Természetesen mindkét gép online van a neten.
    Minkét gépen XP az operációs rendszer.
    Szerintetek milyen progit kell használnom, illetve mit kell beállítanom, hogy a munkahelyi gép ''lássa'' az otthonit?

Kerestem a topicokban, de szerintem ezzel kapcsolatos dolog nincs még.

• PetyaKmet

csendes tag

Tényleg nem igazán értek hozzá...
    Ezt hogy kell csinálni? Beírni a böngészö sorába hogy http://és az otthoni internetszámom?? Vagy hogyan???

• Gh0sT

addikt

válasz PetyaKmet #3 üzenetére

Ezt letöltöd:

Bővebben: link

Ne ijedj meg, a server rész is benne van! Feltelepíted az otthoni gépedre (persze ne csak a klienst). Aztán a klienssel megpróbálsz csatlakozni az otthoni géped IP-jéhez.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

• Kazimír

őstag

válasz PetyaKmet #3 üzenetére

Vannak erre ftp-s programok, de a Totalcommander is tudja. A commander menüsávjában van egy Hálózat menüpont, az alatt megtalálod (FTP kapcsolódás)
    Azon belül viszont a beállításokról, hogy mit és hogyan...nos erről kérdezz egy hozzáértőbbet, aki nem sajnálja az időt, hogy elmagyarázza. Én egyszer próbálkoztam más gépére kapcsolódni, de sztem a kolesz szerver nem engedte, azóta nem foglalkozom vele
    Szerk: Nos, íme a hozzáértőbb, aki ráadásul meg is előzött. És minő véletlen: Az ő gépére szerettem volna anno csatlakozni :D

[Szerkesztve]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

• PetyaKmet

csendes tag

Köszi az eddigieket, szóval akkor most arra várok, hogy valaki elmagyarázná nekem, hogy a Total Commanderben mit s hogy kell beállítani, hogy a munkahelyi gépemről tallózni s esetleg fileokat tudjak letőlteni az otthoni gépere.

Ha esetleg van olyan egyszerű, de nagyszerű magyar nyelvű progi, ami meg tudja ezt csinálni, akkor annak a nevét is szívesen várom.

• Peet

senior tag

válasz PetyaKmet #6 üzenetére

hi!

Nos, ha csak fájlokat szeretnél átvinni egyik gépről a másikra, akkor 3 viszonylag egyszerű lehetőséged van ezt megoldani:
    1. elküldöd magadnak e-mailbe ami kell (hátránya, hogy egyszerre csak pár MB-ot lehet küldeni, továbbá csak egyirányú mert ha éppen bent dolgozol, akkor csak haza tudsz küldeni, majd ha otthon vagy akkor tudsz bentre küldeni)
    2. FTP szervert üzemeltetsz otthon amit a munkahelyedről el tudsz érni, az ftp-ként megosztott könyvtárba tudsz bemásolni és onnan leszedni. (hátránya, hogy ha bármikor szeretnéd elérni akkor mindig mennie kell az otthoni gépnek, vagy wake on lannal be kell tudnod kapcsolni ami nem annyira egyszerű , további hátránya, hogy a otthonról nem tudod elérni a munkahelyi gépedet, csak ha ott is ftp szervert működtetsz, de ez nem megengedett cégeknél, kivéve, ha Te vagy a rendszergazda :) )
    Az igazi gond az otthoni ftp-vel még az lehet, hogyha le vannak tiltva a munkahelyeden a portok amiken lehetne ftp-zni. (jobb helyeken le van tiltva)
    3. használsz egy ingyenes szolgáltatónál regisztrál ftp-t, de ez is csak úgy fog működni mint az e-mail, csak itt nem vagy csak nagyobb fájlméret korlát lesz.

Ha nem csak fájlokat szeretnél elérni a neten kerseztül, hanem esetleg irányítani is a gépedet az kicsit bonyolultabb, és az szinte biztosan nem engedélyezett a munkahelyeden!

Röviden ennyi! :)

Ha valami nem világos kérdezz!

• PetyaKmet

csendes tag

hi!

Nos, ha csak fájlokat szeretnél átvinni egyik gépről a másikra, akkor 3 viszonylag egyszerű lehetőséged van ezt megoldani:
    1. elküldöd magadnak e-mailbe ami kell (hátránya, hogy egyszerre csak pár MB-ot lehet küldeni, továbbá csak egyirányú mert ha éppen bent dolgozol, akkor csak haza tudsz küldeni, majd ha otthon vagy akkor tudsz bentre küldeni)
    2. FTP szervert üzemeltetsz otthon amit a munkahelyedről el tudsz érni, az ftp-ként megosztott könyvtárba tudsz bemásolni és onnan leszedni. (hátránya, hogy ha bármikor szeretnéd elérni akkor mindig mennie kell az otthoni gépnek, vagy wake on lannal be kell tudnod kapcsolni ami nem annyira egyszerű , további hátránya, hogy a otthonról nem tudod elérni a munkahelyi gépedet, csak ha ott is ftp szervert működtetsz, de ez nem megengedett cégeknél, kivéve, ha Te vagy a rendszergazda )
    Az igazi gond az otthoni ftp-vel még az lehet, hogyha le vannak tiltva a munkahelyeden a portok amiken lehetne ftp-zni. (jobb helyeken le van tiltva)
    3. használsz egy ingyenes szolgáltatónál regisztrál ftp-t, de ez is csak úgy fog működni mint az e-mail, csak itt nem vagy csak nagyobb fájlméret korlát lesz.

Ha nem csak fájlokat szeretnél elérni a neten kerseztül, hanem esetleg irányítani is a gépedet az kicsit bonyolultabb, és az szinte biztosan nem engedélyezett a munkahelyeden!

Röviden ennyi!

Ha valami nem világos kérdezz!

Köszi, tehát akkor FTP!

Tehát akkor a kérdések:

1. Hogyan kell otthon beállítani a gépemet, hogy az FTP szerverként üzemeljen?
    Milyen programot (ha lehet, magyar nyelvű)-t kell feltelepítenem hozzá?

2. A munkahelyemen nem lesz gond, mert itt nincs rendszergazda. Tehát itt milyen progit kell telepítenem? (szintén előny lenne az egyszerűség, és a magyar nyelvűség)

3. Milyen programmal lehet ''távolról'' is bekapcsolni a gépemet otthon? Kábelnetes (FIBERNET) internetelérésem van.

Légyszi, ha tudjátok, akkor ''szájbarágosan'' magyarázzátok már el, mert kezdö vagyok!
    Előre is köszi a válaszokat.

• iwu

addikt

no-ip.com

ha alendelón onlinban van az otthoni gép, akkor ez kiválló a célra, olyan, mintha betermináloznál, mindent elérsz, progit futtacc stb...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

• PetyaKmet

csendes tag

Előszőr ezt az FTP-zést szeretném kipróbálni.
    Tehát akkor a kérdések:

1. Hogyan kell otthon beállítani a gépemet, hogy az FTP szerverként üzemeljen?
    Milyen programot (ha lehet, magyar nyelvű)-t kell feltelepítenem hozzá? Mit kell azon beállítani?

2. A munkahelyemen nem lesz gond, mert itt nincs rendszergazda. Tehát itt milyen progit kell telepítenem? (szintén előny lenne az egyszerűség, és a magyar nyelvűség)

3. Milyen programmal lehet ''távolról'' is bekapcsolni a gépemet otthon? Kábelnetes (FIBERNET) internetelérésem van.

Légyszi, ha tudjátok, akkor ''szájbarágosan'' magyarázzátok már el, mert kezdö vagyok!
    Előre is köszi a válaszokat

• iwu

addikt

válasz PetyaKmet #11 üzenetére

ezek freek...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

• Gabesz84

őstag

válasz PetyaKmet #11 üzenetére

beszerzel egy serv-u ftp servert pl. ez ha jol tudom otthoni hasznalatra ingyenes.
    Innen: Bővebben: link
    feltelepited.
    Ezutan vagy elindul magatol, vagy elinditod, es akkor elojon egy varazslo, itt megadod amiket ker, es mar megy is a szerver. Minimalis angoltudasra szukseg lesz, mert angol nyelvu a progi.
    A szerverhez kapcsolodni barmilyen ftp klienssel tudsz, pl Total Commander:

remelem segitettem...

• PetyaKmet

csendes tag

Na itt vagyok...
    Tegnap letőltöttem a Serv-U v6.0 -ás szerverprogramot.És elkezdtem felinstallálni.
    Még soha nem csináltam ilyet (szervert a gépemen) ezért ismét néhány kérdéssel fordulok hozzátok.
    Telepítés után elindul a beállítás varázsló... és feltesz néhány kérdést:

1. Eljutottam addig, hogy kéri az IP címet.
    Ezt ugye úgy tudom meg, hogy Start - Vezérlőpult - Hálózati és internetes kapcsolatok - Hálózati kapcsolatok - Helyi kapcsolat - Támogatás - Megtaláltam és beírtam!

2. Ezután valami domain nevet kér.. Ez mi?? Ezt írja ki: Please enter a descriptive name for the domain that is being created. This can be the IP name (like ftp.domain.com) or any other description that you prefer.
    Ide mit kell beírni?

3 .A következő kérdés amit nem értek: Do you want to create anonymous acces to the server? This is a specialt account with the username ''Anonymous'' that does not require a passwort. Allow anonymous the acces? (Yes/No)
    Ez mit jelent? Mit érdemes bejelőlni? Alapértelemezetten Yes-en van, és ha ott hagyom akkor kér egy Anonymus home directory-t.

4. Do you want to create a name account? This is an account requiring a user name and password to log in. Create name account ? (Yes/No) Alapértelmezetten Yes-en van, és ha így hagyom akkor kér egy ''account''-ot és egy jelszót.

5. Ezek után a munkahelyi gépemen hogyan kell beálítani a Total Commandert, hogy tudjam ''böngészni'' az itthoni gépemet? Végűl is ez lenne a célom.

Előre is köszi, ha segítetek!

• Peet

senior tag

Nah, ismét itt.

Szóval látom az otthoni ftp szerver mellett döntöttél. Nos előre szólok ha tényleg kezdő vagy még a témában, nem lesz egyszerű beüzemelni.

Nah akkor kezdjünk neki (ha valamit kihagynék akkor szóljatok rám):

1. Szükséged van egy számítógépre internet eléréssel (gondolom már megvan és müxik is rajta a net), ami mindig be van kapcsolva, vagy legalább is akkor amikor el szeretnéd érni.

2. Nagy valószínűséggel dinamikus IP címet (ez a géped címe a neten) kaptál a szolgáltatótol, tehát ha kivülről (pl: munkahely) csatlakozni szeretnél a gépedhez, tudnod kell mindig az aktuális IP címedet, de mivel ez minden gépindításnál nagy valószínűséggel más és más, sőt egy nap többször is változhat így szükséged van egy ''ingyenes'' domain névre (pl: sajatgepem.dyndns.org ) ami fix és a változó IP címek ehhez a névhez rendelődnek hozzá. Ilyen ''ingyenes'' domain nevet több helyen is lehet készíteni a neten (pl: dyndns.org, no-ip.com ...stb.). Ha itt ezeken az oladon regisztrálod magadat akkor kapsz egy domain nevet és egy programot amit majd fel kell raknod a gépedre és az elfogja küldeni mindig az aktuális IP-det a domain szolgáltatónak és az hozzárendeli a nevet amit kaptál, majd az a név mostantól a Te gépedre fog mutatni.
    (A 192.168.*.* IP az nem a net felőli IP-d!)
    Persze nem kell domain név ha van otthon valaki és megtudja neked monadni pl ICQ-n vagy telefonon a jelenleg a gépednek kiosztott IP-t.
    A jelenlegi IP-det megtudhatod pl ha a wigwam.hu oldalra ha fellépsz a bal felső sarokban.

3. Ha megvagy ezzel, akkor valami nagyon egyszerű és magyarnyelvű ftp szerver programot kell nézned a neten (javaslom a google-t vagy itt a prohardver fórumban nézz szét).

4. Az ftp szerver beállítása némileg programonként eltérő, de az alap elv az, hogy kijelölsz a gépeden egy könyvtárat amit elszeretnél érni kívülről, majd ennek az eléréseéhez létrehozol egy felhasználói nevet és egy jelszót, amit majd pl: a totalcommanderben is meg kell adnod. Be kell állítani a portot (kaput) hogy melyik porton éred el (a gépeden kb 65000 port van és ezek közül némelyik már foglalt, a maradékból kell választani). FTP -nél az alapértelmezett port a 21-es (akár ezen is hagyhatod). Ha 21 nem kell sehova beírnod semmit, ha más lentebb írom mit kell tenned majd ha csatlakozol.

5. Az ftp szervernek állandóan futnia kell amikor a gép megy, hogy eltudd érni.

6. Ha belődted az ftp szervert és míg otthon vagy próbáltasd ki valakivel, hogy müxik-e, ha nem addig csináld míg ő el nem éri, mert ha ő nem (akkor Te sem fogod).

7. Ha müxik otthon az ftp szervered akkor pl: totalcommanderben az ftp gomb alatt tudsz egy kapcsolatot létrehozni.
    Itt a következőket kell csak kitöltened (magyarnyelvű totalcommander):
    - felső menüsor ftp gomb
    - új kapcsolat
    - kapcsolat neve: pl: otthoni gépem
    - kiszolgáló neve: a létrehozott domain neved : majd a választott port (pl: sajatgepem,dyndns.org:5000 ha 5000-et állítottál be portnak)
    - felhasználói név: amit az ftp szerver progiban beállítottál a könyvtárhoz
    - jelszó: amit az ftp szerver progiban beállítottál a könyvtárhoz
    ennyi elég is, esetleg még a passzív mód használtata az átvitelhezt kipipálhatod.
    majd OK.

Ezek után megjelenik a kapcsolatod és ha az van kiválasztva majd rányomsz a kapcsoldás gombra már kapcsolódik is a gépedhez.

Remélem értehető voltam, mondtam, hogy elsőre nem lesz könnyű, de ha kicsit rákeresel a témára ennél szájbarágósabban is leírják itt-ott és még képekkel is illusztrálják a beállításokat.
    Itt a PH-n is rengeteget írtak már erről a támáról, csak keress rá mint pl: ftp, ftp szerver, dinamikus IP, hálózat...stb.

Sok sikert! ;)

[Szerkesztve]

• Gabesz84

őstag

válasz PetyaKmet #15 üzenetére

1. Jol csinaltad, de ha minden infora szukseged van akkor jobban jarsz ha parancssorva beirod az ''ipconfig /all'' parancsot.

2. Ekkor ha mindenigaz az elso ket sorban latsz egy olyat hogy ''Állomásnév.... : valami''
    A masodikban pedig egy olyat hogy: ''Elsődleges DNS utótag... : masvalami.hu''
    Ebbol kiolvashatod a gep domainnevet, ami ''valami.masvalami.hu''. Jobbik esetben. Ha ADSL van otthon, vagy barmi mas, ami nem ad allando IP cimet, akkor az elozo kollega altal leirtak szerint kell regisztralnod egy domain nevet.

3. Anonymous accesrre NO-t mondjal. Ekkor annyi tortenik, hogy az ftp servered nem lesz elerheto felhasznalonev/jelszo paros nelkul.

4. Azt kérdezi, hogy akarsz e letrehozni egy felhasznaloi fiokot. Persze hogy akarsz, tehat ''YES''. Ekkor szepen megadod a felhasznalo nevet amit letre szeretnel hozni, majd a hozza tartozo jelszot.
    Ezutan megherdezi hogy mi legyen ehhez az accounthoz a home directory, (ez az a konyvtar, amit a szerverre belepes utan elsonek latni fogsz) tehat itt azt a konyvtarat add meg amit el szeretnel erni a munkahelyedrol. (termeszetesen meg lehet osztani tobb konyvtarat is, de eloszor juss el idaig)

5. Ha ezzel megvagy, akkor azon a gepen!! amire telepitetted a servert, probal kapcsolodni a serverhez total commanderrel.
    Ezt a Halozat->FTP kapcsolodas paranncsal teheted. Elojon egy ablak amiben van egy olyan gomb, hogy ''Új kapcsolat...'' idekatt. Elojon egy masik ablak, ezt szepen kitoltod. Ha nem megy a kitoltes akkor kerdezz még, de szerintem egyertelmu. Miutan kitoltotted, leokézod, és rákattintasz a ''kapcsolódás'' gombra.
    Elvileg ekkor csatlakozik a serveredhez. Ha ez otthonrol mukodik, akkor valoszinuleg a munkahelyedrol is menni fog. Ha van tuzfalad, akkor hagyd szabadon a 21-es portot, mert ezen szeretne kommunikalni a szerver.

kb ennyi. Ha valtozo ip-d van, akkor abban en nem tudok segiteni, mert meg sosem csinaltam olyat, faggasd az eolttem szolo kollegat:)

hubasszus, ilyen hosszu hozzaszolast meg sosem irtam:)
    ja megvalami, ha szukseged van gyorsabb segitsegre az adataimnal megtalalod az ICQ szamom, vagy az MSN cimem (egyezik az email cimemmel). Nyugodtan kereshetsz.

[Szerkesztve]

• GAlli

tag

ajánlom figyelmedbe a realvnc nevű programot , ezzel a fileátvitel nincs ugyan megoldva , de iranyithatod az otthoni geped Bővebben: link

• Gonya

csendes tag

Épp ezt akartam mondani én is, annyiban kiegészítve hogy ne RealVNC-vel hanem UltraVNC-vel próbálkozz. Annál már fájlok másolgatása ide-oda is megy. Nálam bevált, topicnyitóval azonos helyzetben voltam. Egyszerűen meg lehet csinálni, mindkettőre felteszed a server és viewer részét is. majd kitalálsz egy jelszót, megeadod az ip címeket és kész.

• GAlli

tag

válasz Gonya #19 üzenetére

hmm ? ultravnc ? nem is hallottam rola, hehe ez nekem is joljön :):) linket adsz esetleg ?

• Peet

senior tag

válasz GAlli #20 üzenetére

Google

Persze van távoli menedzselésre is lehetőség pl:
    - vnc
    - ultravnc
    - remote administrator (tud magyarul is) ...stb.

...viszont ezeknél valamivel lasabb a fájlátvitel mintha ftp szervert csinálna, viszont lehet egyszerűbb és ''hasznosabb''. :)

Ha távoli asztali kapcsolatot szeretne és minél egyszerűbben, arra ott a Windowsba beépített Távoli asztali kapcsolat. Itt azt hiszem nincs fájlmegosztás, de távolról elérhető a gép. XP-ben (legalább is a professionalban) alapból benne van, 2000-nél fel kell telepíteni.
    XP-ben a start / programok / kellékek / kommunikáció / távoli asztali kapcsolattal lehet elérni.

Érdemes az ilyen távoli vezérléseknél a grafikai beállításokat levenni, hogy gyosabb legyen.

[Szerkesztve]

• PetyaKmet

csendes tag

Hű!!! Köszi a részletes útmutatót.Majd este, ha hazamegyek, akkor próbálkozok, és jelentkezek, hogy hol akadtam el.

• Peet

senior tag

Most látom csak :) , hogy fiberneted van.
    Amikor nekem Gödöllőn fibernetem volt, elég ritkán változtattak IP-t (vagy az is lehet fix IP volt, akkoriban nem nagyon foglalkoztatott ez) szóval, ha szerencséd van még lehet a domain regisztrálást is megúszod! :)

• Gabesz84

őstag

válasz Peet #21 üzenetére

A windowsos tavoli asztal kapcsolatnal, vagy hogyhijjak, IS van fajlmegosztas.
    A szervergepre bejelentkezve az osszes olyan fajlt fel/le lehet masolni, amihez az adott felhasznalonak jogosultsaga van.
    es jo hogy emlitetted, lehet hogy a topicindito a windows-os tavoli asztal kapcsolattal egyszerubben is meg tudna oldani a problemajat....

Aktív témák