Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    válasz bringasisti #98997 üzenetére

    Bocsánat a zavarkeltés miatt. Kicsit kapkodva írtam azt a kérdést.

    Először is, elszúrtam a menetet, természetesen nem a csavar a 15-ös, hanem a kulcs. A tengely szerintem M10-es.

    Másodszor, mindkettőtöknek igaza volt. Két külön önálló kérdést szándékoztam feltenni:
    1) Tegyük fel, hogy van egy nyomatékkulcsom. Akkor mekkora forgatónyomaték szükséges. Ez a kérdés független attól, hogy van-e vagy nincs valójában kulcsom. A kérdés előfutára volt a 2)-esnek.

    2) Egyébként nincs nyomatékkulcsom. És valóban azt akartam tudni, hogy ha veszek, milyet érdemes. Mert amit kinéztem, 1/4"-es nyomatékkulcs, az 25eFt-ba kerül, és csak 25 Nm-ig tud. Mivel 40 Nm-t írtatok, ezért ezt nem érdemes megvenni. Egy jó minőségű 1/2"-es Fortum kulcs pedig 27eFt. Egyébként én is túl drágának tartom. Nem hiszem, hogy csak a kerék miatt belevágok. Csak nem akarom megszakítani a menetet, igazából.

    Azért köszönöm.

    Harmadszor, a 3/8"-os nekem csak azért merült fel, mert egy ilyen méretű Crova készletem már van. Amúgy tényleg nem annyira elterjedt. Ami nekem van, az orosz és 1990 környékéről származik a lengyel piacról.

    Negyedszer, helyesírási hibát is vétettem , kerékpárom helyett kerékpáron értendő.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák