Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz xerobyte #85018 üzenetére

    Ezek közül én egyértelműen a Cube-ot választanám, ha maradnál a Cross kategória mellett.

    A 29"-es monti szerintem egy univerzálisabb megoldás, mert felmennek rá a cross külsők is, és így sokkal nem lesz lomhább aszfalton, amennyiben a súlyuk hasonló a cross-al.
    Ami a terep használatot illeti, ott azért a mtb már sokkal magabiztosabb. Merevebb, nagyobb a rugóút, szélesebb a kormány, más a geometria, ezáltal stabilabb lesz az irányítása a rázósabb terepeken, és a meredek dombokon is sokkal bátrabban lehet leereszkedni, mert a súlypontod hátrébb kerül mint a cross-on.
    Ezt alapvetően neked kell tudnod, hogy milyen szintű terepre mennél vele, és milyen arányban lenne az aszfalt és a terep. A cross bicaj is szerethető, nekem is van a monti mellett, el lehet vele menni túrázni, jobb minőségű föld utakon, könnyű terepeken, túra útvonalakon, de azért azt ne várd tőle, hogy elmész egy erdőbe és gondtalanul fogsz menni vele árkon bokron. Ami a cross mellett szól még, hogy könnyű rá csomagtartót és sárvédőket szerelni, amennyiben ez szempont.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák