Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ludsimon

    veterán

    válasz Tomi_Sci #8010 üzenetére

    A kerékpározás 1-2 ágától eltekintve sose az izomlufikról szólt. :D

    A pályakerékpárosokon van brutál izom.
    A többi szakág mindig is a teljesítmény/kg-ról szólt. Minél könnyebb valaki annál gyorsabb.

    Ha nem akarsz elszálkásodni, meg amúgy is vékony alkat vagy akkor hihetetlen sokat kell enned az elégetett kalóriáknak megfelelően. Sokat kerékpározol, sokat eszel. 2500 kcal után 375g szénhidrátot kell elosztani naponta + a létfenntartáshoz szukséges minimum is hozzáadódik ami egyénenként változó súlytól, kortól, de olyan ~ 240 g. Ez a 615 g szénhidrát hihetetlenül sok. 1 csomag 500g tészta + 300g tészta még. Vagy más szénhidrátforrás. Nem tudom próbáltad e, de nekem egy általános edzés az 2400-3000 kcal égetéssel jár és én képtelen vagyok ennyit enni még úgy is, hogy ezt a mennyiséget elosztom 5 felé úgy se megy. Hihetetlen mennyiség egyszerűen!
    A grand tourosok azért néznek úgy ki, mert elégetnek 3000-4000 kcal-t és reggel nem ehetnek verseny előtt csak nagyon keveset, délután ehetnek, de hát gondolj bele, 1 kg tésztát megenni ami ha vízben felforr lesz belőle 2,5 kg. Egyszerűen képtelenség megenni! Ezért van az, hogy a sprinterek hihetetlen módon +3-4 kg-ot is feltömegelnek több hetes versenyek előtt, hogy maradjon tartalék a végére.

    Ja és ezt az urban legendet nem tudom hol hallottad. :D
    Pedálfordulatnak semmi jelentősége mennyi zsírt/izmot égetsz vagy szedsz fel. :D

    [ Szerkesztve ]

    undefined

Új hozzászólás Aktív témák