Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Novics

    senior tag

    válasz Cathfaern #66012 üzenetére

    Nem olcsó, de én még ennyiért is megrendelném, csak ott most éppen nem kapható. De még kutakodok.

    A KöHÉM rendeletben csak ennyi van:
    g) legalább az első keréken, legalább 2 db, egy átmérő mentén elhelyezett borostyánsárga színű, mindkét oldal felé hatásos oldalsó fényvisszaverővel (küllőprizmával). A küllőprizmák helyett vagy mellett alkalmazható két oldalon fehér fényvisszaverő körgyűrű felület is a kerékpántok közvetlen közelében vagy az ENSZ-EGB 88. sz. előírásának megfelelő gumiabroncsokon.
    Vagy a "fényvisszaverő körgyűrű" lehet ezekből a vackokból? Van erről valami hivatalos állásfoglalás? Én egyszer kérdeztem meg a rendőrséget, akkor szépen beidézték a rendeletet, de semmi támpontot nem adtak.
    Esetleg ez lehet a kibúvó:
    (4) A kerékpárra felszerelt fényvisszaverőknek sötétben, tiszta időben - olyan járműből, amelynek távolsági fényszórója azt megvilágítja - 150 méterről észlelhetőnek kell lenniük. Ha ennek megfelelnek, akkor talán.
    Bár gondolom, hogy a rendőr sem fog kötekedni, ha legalább azok a vackok fent vannak a küllőkön, és éppen nem gurult el a gyógyszere.

    A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

Új hozzászólás Aktív témák