Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Vasinger! #6232 üzenetére

    Úgy értettem, hogy ha jót akarsz magadnak és nem szenvedni,
    Igazán nem szenvedés, egyszer lefújom és 400+ km-ig nincs rá gond száraz időben. Esőt is egész jól bírja, bár ez talán az egyetlen gyenge pontja.
    akkor olajat használsz
    Érdekes következtetés.
    abból is ez a Rohloff egy elég jó cucc és nincs nagyon elszállva sem árban.
    Sztem átlagos cucc és olcsónak se mondanám. 50 ml-ert veszel 1700-ért kb, na én 600 ml-t veszek 2000-ért.
    Akkor melyik a drága? :P
    Zsír az nem bicikli lánc kenésére van és pont.
    Akkor az összes gyártó is egyben egy kontár idióta, amiért gyárilag zsírozzák a láncokat? :D
    Zsírban fürdetésről hallottál már bicikli alkatrészek (lánc) terén? ;)
    Erről bárkit megkérdezhetsz.
    Sok emberrel beszélgettem erről, magam is végigmentem a "milyen kenőanyagot a láncra" mizérián és laikustól sem hallottam még ilyen ellenállást.
    A fújós sz@rokból meg ha 1 flakont ki tudsz úgy fújni, hogy ne legyen a biciklin minden tiszta fekete, akkor Te vagy a világ legügyesebb embere.
    Nem tartom magam a világ legügyesebb emberének, de ha te mondod... ;]
    Amúgy sem fekete színű. Eleinte újságpapíroztam én is, de azóta találtam egy sokkal ügyesebb megoldást, semmi cécó, és oda megy, ahova kell, pazarlás se nagyon van.

    Ha majd tanulsz a kenőanyagokról, akkor rájössz majd, hogy milyen előnyökkel szolgál a zsír ezen a területen az olajhoz képest. Főleg a vivőanyagban oldott változat, aminek jobb a penetrációs képessége, mint a Rohloff-nak, könnyebben bejut oda, ahova kell majd megszilárdulás után nem tud kiperegni onnan, mint egy viszkózusabb olaj. Ezt jól példázza az is, hogy Rohloff neked 200 km-ig jó, én a Berner-rel a dupláját hajtom két kenés között. ;)
    Aki hosszabb utakra indul - mint pl. szki -, neki érdemes elgondolkodni, hogy akar-e "szenvedni" az olajokkal, amik még egy Pest-Pécs utat se bírnak ki oda-vissza. :P

    Azt még nem néztem, de amúgy most már komolyan érdekel. Miből számolja a kalóriaégetést egy km vagy pulzus mérő óra?
    Na, hát erről fogalmam sincs. :F

    (#6236) sssent
    Na de épp ez az, hogy nincsenek rajta elektródák. :Y

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák