Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stracker06

    aktív tag

    válasz sanzi89 #5988 üzenetére

    Tavaly egyszer nagyon megszívtam. Elvileg jól volt beállítva a váltóm, legalábbis azzal a beállítással mentem kb. 300 km-t mindenféle hiba nélkül. A barátnőm kb 14 km-re tőlem, egy másik településen lakik, viszont pont a Tisza másik oldalán, tehát komppal kell mennem. Szóval, tavaly nyáron éppen feléjük tartottam, amikor abban a városban ahol Ő lakik(tőlük kb 3-4 km-re), a kerékpárúton előzésbe kezdtem, de sajnos nem tudtam befejezni. :O (Azért volt a legfelső lánckeréken a lánc mert éppen egy kanyarból gyorsítottam ki és mindig így szoktam, ha gyorsan szeretnék nagy sebességet elérni.) Valamiért beesett a lánc a fogaskoszorú és a küllők közé. Én sem értem, hogy miért, talán a rázkódástól (azon a részen rossz volt az út). Lényeg a lényeg, nem volt nálam semmiféle szerszám, nem számítottam arra, hogy kb. 25km-en lerobbanok. Már könyékig olajos voltam és szétszedte a lánc a kezem, de sehogyan sem tudtam kiszedni, feszegetni sem nagyon akartam a hajtókarokkal, mert a hátsó kereket egy héttel azelőtt fűzték teljesen újra. :(((
    Szóltam barátnőmnek, hozzon szerszámokat. Hozott, ezután még vagy fél órát szórakoztam vele az út szélén. Ekkor gondoltam, hogy jobb a biztonság, teszek rá egy ilyet. Vettem egyet, rátettem, de mivel 4 kis köröm tartja, nem passzol pontosan, így mindig lötyög és hozzáér a lánc, ha a legfelső lánckeréken van. Szeptembertől nem nagyon voltam otthon, a suli miatt, ilyenkor nyáron meg a másik bicajomat használom. Viszont augusztusban szeretném használni azt is amiről eddig írtam, így gondoltam, hogy lecserélem ezt a műanyag izét (már tudom, hogy küllővédő tárcsa :DDD ) egy olyanra ami tutira passzol és nem fog ott lötyögni.

    A lánc leesésének okát tényleg nem értem. Előtte hibamentesen ment, a lánc és a hátsó fogaskoszorú pedig egy évesek voltak akkor amikor ez történt. Ráadásul annak idején pont nem a leggagyibb alkatrészeket (racsni-shimano, lánc-nem emlékszem, de azt mondták középkategóriás) vettem rá, hogy ne legyen gáz. Sajnos, mégis lett. :W

    Szerk: akkor ránéztem a váltóra még egyszer, de jelentőset nem állítottam rajta. Azóta egyszer sem váltott túl, mióta feltetettem ezt a műanyagot, vagyis kb. valóban nincsen semmilyen szerepe, de nekem biztonságérzetet ad. :))

    [ Szerkesztve ]

    SFm™

Új hozzászólás Aktív témák