Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Monyos

    aktív tag

    üdv!

    Segítségeteket szeretném kérni. Eddig mindent megoldottam itthon, ha volt valami a bicóval, de most egy komolyabb eset állt elő, ami már fejtörést okoz. :B
    Egy 2009-es UMF Hardy 4 kerékpárról van szó. Ki lett cserélve a komplett hátulja (új kerék,új fogaskoszorú, lánc) viszont amire nem figyeltem , hogy az első lánctányér fogai is el vannak kopva, sőt a terhelésnek köszönhetően már meg is hajlottak. Úgyhogy új hajtóművet kell vennem (lánctányérok nem cserélhetők), meg akkor már a monoblokk is csere, az is nagyon tönkre volt már, így is 5 évig bírta.

    A jelenlegi monoblokk PowerSpline típusú , de ehhez ahogy néztem 14 ezernél kezdődik a hajtómű, ennyit már nem akarok költeni rá, csak városban használom, ezért szeretném cserélni egy négyszögtengelyesre.

    Viszont itt kezdődik a csavar, nem mindegy , hogy mekkora a tengelyhossz és a csapágyház.

    Ezt jelenti a csapágyház méret? : [link]
    Mert ez alapján az enyém 73mm.

    A tengelyhossz ugye a láncvonal miatt fontos. Megmértem, a jelenlegi tengelyhossz: 113 mm.
    Tehát akkor ha én veszek egy 113mm tengelyhosszú és 73mm csapágyházba tartozó négyszögtengelyes monoblokkot akkor az nekem jó is? És veszek hozzá egy sima négyszögetengelyes hajtóművet és már jó is minden?

    Vagy ez nem ennyire egyszerű és az adott hajtóműhöz kell nekem mérnem a tengelyhosszt?
    Tehát szummázva:
    Ha én EZT a hajtóművet kinéztem akkor honnan tudom, hogy mekkora lesz vele láncvonalam és ez alapján mekkora tengelyhosszú monoblokk kell?

    Lehet kicsit bonyolult és hosszú voltam, de próbáltam mindenre kiterjedően feltenni a kérdést. :R

    (A képeken még elég gány állapotban van a bicó, azóta tisztítva lett. Nehogy valaki megszóljon. ;] )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák