Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• x360elite

senior tag

Sziasztok.

Ezt muszály megosztanom mindenkivel.
    Neve: f.steel12

Kifogások arra, hogy miért nem küldi/küldte a cuccot.

1. Nem tudja a címem mert kitörölte... :-) Na ne.... :-)
    Ha valakinek eladok valamit és postát beszélek meg, akkor nem törlöm ki a címét a privát üzik közül, vagy ha igen akkor leírom egy papírra és utána törlöm.

2. Haverjának adta a játékot hogy adja fel... Ez már eleve sántít.. Az meg főleg, hogy Ő meg pont elhagyta a címem. :-) (Király, ha egy ember pont olyan hülyének akar nézni, mint amilyen Ő maga. :-)))

3. Ezután pár nappal ismét felveszem vele a kapcsolatot, hogy nem gáz, küldje el most.
    Erre jön a válasz: havernál vannak a game-k
    ezért nem is tudtam volna még feladni..
    de már szóltam neki hogy adja fel
    ez nem rajtam múlik mostmár
    de ha kell még akkor elhozom tőle és én fogom feladni személyesen

Erre Én megkérdem, hogy mikor adja fel, mert szeretnék itthon lenni amikor érkezik....

Reakció - az mindegy mikor adom fel mert a posta kiszámíthatatlan..kábé 3-4 nap amíg oda ér de volt már egy hét is. (Én itt magamban majd meg fulladtam a röhögéstől)
    Basszus kulcs - nincs az az értelmileg csökkent fogyatékos Posta, ami 3-4 ill. 6 napig ül egy csomagon. Annyi idő alatt idehozom teveháton Egyiptomból. :-)

Erre újra megkérdeztem tőle, hogy pontosan mikor is adja fel, mert csak a feltett kérdésre adandó válasz nem szerepelt az üzenetében.
    Erre - három napra rá kapok egy üzenetet, hogy nem adja fel, mert nagyon karcos a lemez és nem tudja mi történt vele. :-)))

4. Szerintem Én tudom... :-) Haverja annyira megijedt, hogy nincs meg a címem, fogta magát és jól összekarcolta a játékot. Ez mekkora LOL. :-) Na mindegy a lényeg, hogy nem szép dolog hazudozni és hetekig hitegetni a másik felet. De ha mégis így tesz... EMBER !!! Tudja már a jobb kéz, hogy mit csinál a bal. Legalább ne bonyolódna bele a saját hazugságaiba...

5. Még valami lehet.... Szerintem te azt hitte, hogy Én előre utaltam neki. Nos sajnálattal közlöm... Az valaki más lehetett. Én soha nem utalok előre kivéve ha már üzleteltem az illetővel és az sikeres és zökkenőmentes volt. Nálam nem jött be az átverés.

De azért jó poén volt.

Nem kérek feketét, mert konkrét anyagi kár nem ért, de
    szerintem azért érdemes vigyázni vele : f.steel12

Ez inkább az Akikkel jó vigyázni üzletelés során topikba való.

[ Módosította: kaller1 ]

Miért van az, hogy a már szinte nevetségesen olcsó cuccok mindig az ország valamely eldugott csücskében mindentől távol találhatóak?" Magyarország az egyetlen ország, amely minden oldalról határos saját magával"!!!??? Kész röhely...

• x360elite

senior tag

Sziasztok.

Nem tudom, hogy szabad-e ilyet leírni, mert nem PH-s oldalon történt az eset, ezért off-ként írom.

A sztori a következő: Venni akartam egy PSP-t. Többek közt az aproxxxxd-on is nézelődtem. Itt találtam rá kittikeenglandban@citromail.hu erre a féregre. Szerencsémre nem sikerült átvernie. 12 ezerért hirdette a gépet, ami nem is pénz érte, hát gondoltam egy próbát megér (nem érte meg). Első kérdésem, hogy tudna-e képet feltenni róla. Természetesen válaszként jött a szokásos hülye szöveg, hogy szomszédjának hirdeti és már vissza vitte neki a gépet (és mint tudjuk, az arany szabály az ilyeneknél, hogy kétszer nem lehet elkérni az adott portékát, sem pedig képet készíteni róla :C :C ). Kész röhej. Na mindegy - gondoltam - majd ha személyesen találkozunk, akkor megnézem és kiderül, hogy jó, vagy nem. Ezt meg is írtam neki. Természetesen ismét csoda történt, hiszen az eddig "BUDAPESTI" lakos hirtelen hajduszoboszlóra teleportálódott az összes cuccával együtt :Y :Y . Ráadásul már az eheti programja és a munka beosztása sem volt biztos. Majd az utolsó üzenete után 10 percel törölte a hirdetést és a felhasználót is az aprxxxxd-ról.

Mindenki figyelmébe ajánlom a fent említett mail-t. Ha hasonlóval, vagy ugyanezzel (mert valljuk be ezeknek általában nincs annyi eszük, hogy teljesen új mailt csináljanak, amiből nem lehet következtetni az előzőre. :U ) találkoztok, akkor legyetek nagyon körültekintőek és csak személyes átvételbe egyezzetek bele, mert könnyen rosszúl járhattok.

Köszönöm a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

Miért van az, hogy a már szinte nevetségesen olcsó cuccok mindig az ország valamely eldugott csücskében mindentől távol találhatóak?" Magyarország az egyetlen ország, amely minden oldalról határos saját magával"!!!??? Kész röhely...

• x360elite

senior tag

Szia kedves Hardverapro !!!

Ezt a "tag"-ot szeretném jelenteni. Ez és ez lett volna az üzlet tárgya. Igen, pontosan úgy van, ahogy mindenki gondolja, vagyis "TÚL SZÉP AHHOZ, HOGY IGAZ LEGYEN" !!!! Természetesen az is volt. :U

Tegnap délután többször is beszéltünk telefonon. Mivel Ő Esztergomban lakik, azt beszéltük meg először, hogy Én megyek hozzá, mert a fia "autista" és ezért nem tud rugalmas lenni. Majd későbbiekben azt beszéltük meg, hogy akkor legyen a mai (2012.10.05) napon 09:30-kor az Árpád híd-nál Budapesten. Mondtam, hogy mielőtt indulok még felhívom. Ez meg is történt. Erre a telefonban csak hebeg-habog, hogy Én kerestem-e valami 20-as számról, és kapott vagy 20 SMS-t is. Hát mondom nem én voltam, de nem is számít. Feltettem a sorsdöntő kérdést, hogy akkor a megbeszéltek szerint rendben van e a mai találka? Természetesen nem volt rendben. Azt mondta, hogy tegnap este valaki ment és elvitte a játékokat. :Y :Y :Y :Y

Erre megkérdeztem, hogyan lehetséges ez, hiszen velem megbeszélte és mindent le is egyeztettünk. A megbeszéltek szerint fel kellett volna hívnia, ha valami közbe jön. De ugye inkább az Én pénzem fogyjon mint az Övé.... :W

A beszélgetést úgy kezdtük, - mivel Én rákérdeztem hogy honnan vannak a játékok - hogy régebben foglalkoztak adás vétellel, és ezek a cuccok vissza maradtak... Erre ma a telefonban azt mondja, hogy idézem: " nem kell idegeskedni, mert ismerősöm 2 hetente hozza a játékokat Angliából, addig is tartsuk a kapcsolatot". Vicc ez az "ember". Na itt kezdtem kételkedni az "autista" fiában is. Nem szép dolog bizalom és együttérzés keltésre ilyesmit felhasználni... Na mindegy ne kanyarodjunk el a tárgytól.

Kérném számára a jól megérdemelt és általa kiharcolt fekete pont-ot. Ugyanis konkrét anyagi kár is ért. Az üzlet ahol dolgozom, nem fizet valami fényes alapbért, hiszen teljesítmény arányos a pénz. Ez a mai napra (mivel szabit vettem ki, hogy vele találkozzak) 4500.- forint minuszt jelent nekem+ a telefonálgatások. Tehát nagy vonalakban.... Nem ajánlom senkinek a vele való üzletelést, hiszen megbízhatatlan, hazug és inkorrekt.

Az intézkedést előre is köszönöm.

.
    .
    .
    .
    Ez sajnos nem ér pontot az #1-es hozzászólásban levő szabályok miatt, de aki keresi, megtalálja majd itt.

[ Módosította: Kalandor ]

• x360elite

senior tag

Üdv. kedves moderátorok és mindenki más aki olvassa !!

Szeretném jelenteni Ifju kollégát. A hirdetéséből (amit idő közben törölt) választottam ki pár (10db) Sega Megadrive játékot, amit le is beszéltünk elsején, hogy elküldi nekem. Ehhez képest ma este negyedikén közölte, hogy jelentkezett valaki az egészre egyben (csillió-billió hónap után pont ma), ezért inkább neki adja el. Nagyon nagyon elnézést kért, majd azt kérte, hogy töröljem a privátjainkat :U . Természetesen nemet mondtam.

Tudom, hogy nem ér pontot, de aki keresi találja csak meg a nevét és tudja meg, hogy amennyiben pár ezer forint többletet remél, akkor lehet nyugodtan semmisnek tekintheti a másik fél az üzletet. Nagyon szépen bocsánatot kért. Nem is haragszom :N , de nekem meg a hosszú hétvégém csesződött el emiatt, hiszen még halottak napján is melóztam, hogy össze jöjjön a pénz a cuccra, mire megérkezik.

Privátok közzé tételéhez hozzá járulok !!!

[ Módosította: Oczu ]

• x360elite

senior tag

Előre is elnézést kérek az off-ért, de ez mi??? Lehet, hogy én vagyok hülye, de "PC2100 DDR1 400 Mhz ECC Reg Memory" ez sehogy sem jön össze. Most vagy PC2100, vagy 400Mhz. Mert a PC 2100 az 266Mhz-es memóriára utal. Sajnos nem tudom, mi a vitájuk pontos tárgya, minden esetre ez az eladó (Lolipop) hozzáértését minősíti.

Még egyszer bocs, hogy megszólaltam. :R

[ Szerkesztve ]

• x360elite

senior tag

Sziasztok.

Vitezgal nevű tagról lenne szó. Jelentkezett a hirdetésemre, hogy vinné az egészet egyben 30K-ért. Természetesen nemet mondtam. A dolog ezután lett érdekes, mert azt mondta, hogy azért kínált ennyit, mert neki igazából csak pár darab kellene. Megkérdeztem, hogy melyik darabok érdekelnék. Felsorolt 4db-ot. Mondtam neki, hogy azokat 12K-ért viheti. Ebbe bele is egyezett, majd kérdezte, hogy hol tudnánk találkozni, meg hogy pesti vagyok e. De azért szeretne képet látni a játékokról, hogy ne a találkán derüljön ki, hogy valami nem stimmel. Mondtam neki, hogy részemről ok. El is küldtem neki a képeket és azután csak nagy kuss volt. Természetesen előtte szinte azonnal válaszolt az üzenetemre, de miután megkapta a képeket már csak a szokásos csend volt. A harmadik kérdő privimre volt kegyes írni egy "gondolkozom rajta" választ.... Ez nem is lenne gond, de közben lett volna egy másik érdeklődő is, aki elvitte volna egyben az egészet. Én meg túl korrekt voltam és "vitezgal" KONKRÉT vásárlási szándéka miatt mondtam a másik érdeklődőnek, hogy viheti nyugodtan, de az említett 4db játék nélkül. Így azonban már nem kellett neki. :( A hirdetésemben megtekinthető az a 4db kép a játékokról, ami nem tetszett vitezgal-nak, szerintem viszont csak arról van szó, hogy nem tudta fillérekért megszerezni a pakkot és gondolta megtúráztat egy picit.

Fogalmam sincs,hogy ez ér pontot, vagy nem. Nem is az a célom, hanem annyi, hogy mindenki aki figyeli ezt a topic-ot lássa, hogy mire számíthat emberünknél, ha nem úgy van minden, ahogy Ő akarja. (Kicsinyes és patetikus eljárásra részéről)....

Köszönöm a figyelmet.

U.I.: Természetesen 11 napos reg.-ről beszélgetünk. :U

Pontot nem ér...

[ Módosította: domperke ]

• x360elite

senior tag

Sziasztok.

Nem hardverapro.-s dolog, de attol még vigyázzatok VELE. Próbáltam megvenni, de ELŐRE UTALÁS nélkül lehetetlen. Kértem számot, de semmi. Kértem címet, ahova mehetnék érte, de szintén semmi... :(

A tel. szám kérésre nem is reagált, amíg nem írtam neki egy kissé "provokáló" PÜ.-t. Azután közölte, hogy nincs telefonja... :DD :DD :DD

ÓVATOSAN !!!!

Mivel mi nem az apród vagyunk csak akkor jelents ilyent ha itt is megleled az adott tagot.Köszi

[ Módosította: domperke ]

• x360elite

senior tag

Erre akkor hivatkozhatnál, ha az adatlapodon szerepelne bármiféle adat. Így eléggé egyértelmű, hogy nem is akarsz kártalanítani senkit. Mert hát valljuk be, 2 percig sem tart privátban dobni egy e-mail címet a (jelenleg) károsult(ak)nak.

• x360elite

senior tag

Sziasztok.

TAG

Nálam is bepróbálkozott B. Norman. Iphone 5s-t kerestem, erre jött a sablon szöveg ("Helo. Nekem van egy telom amit keresel csak emailen beszeljunk. Ezt a fiokot miattad regisztraltam hogy tudjak irni de valoszinu ki fognak dobni tobbes reg miatt. (a reginek a visszaallitasa most van folyamatban mert megszunt az emailem...)
    Lenyeg ha erdekel irj egy emailt es megbeszeljuk: norman.banati@gmail.com"
    ), amit szerencsére még utalás előtt észrevettem itt a csalós topikban. Mindenkinek javaslom, hogy akár személyes, akár postai úton történik a vásárlás/eladás előtte látogasson el ide, mert nagyon is hasznos. Amúgy nagyon rafinált és meggyőző. Még képeket is küldött az adott termékről és adásvételit meg személyi másolatot akart küldeni nekem előre. Ha ennyire bátor, akkor esélyes, hogy eltulajdonította valaki adatait és azokkal ténykedik. Persze ez csak feltételezés, de szerintem senki a világon nem olyan értelmileg csökkent hintaló, hogy az összes személyes adatát megadva kövessen el csalásokat.

KöHömmm Bank
    1xx0xx72 - 8676xxxx - xxxx1005
    B. R. Norman

Ha ehhez hasonlóval találkoztok, akkor még véletlenül se jusson eszetekbe utalni.

Szép napot mindenkinek és legyetek körültekintőek.

Köszi PH :R

[ Szerkesztve ]

• x360elite

senior tag

Sziasztok.

Az eset a következő:

Hirdettem egy MSI 1719 hibás notit. Erre jelentkezett Dave200, aki azt mondta másnap (2018.11.26-án) megveszi. Végül nem jött, de szólt (a találkozó előtt 50 perccel írt egy üzenetet HA-n, ami csak azért gázos, mert ha éppen nem nézek rá indulás előtt, akkor ott állhattam volna a hidegben) és felajánlott egy másik időpontot, ami nekem nem volt jó. Lényeg a lényeg, végül többszöri egyeztetés után sikerült megállapodni 2018.11.28. 11:30-ban. Megadtam neki a számom, hogy hívjon fel, ha elindult és én is azonnal megyek. Na azóta nem hallottam róla semmit, viszont a vele megbeszéltek miatt 3 másik érdeklődőt utasítottam vissza és nem mellesleg rabolta az időm. A noti azóta elkelt, de attól még sunyi az emberünk. Ha írt volna egy "bocs, de mégsem kell", vagy hasonló üzenetet, akkor eszembe sem jutott volna ide beírni, de a sunnyogásnál, és a "nem reagálok, majd elfelejtődik"-nél kevés dolgot utálok jobban.

Tudom, hogy ez feketét nem ér, de szeretném, ha a neve itt maradna. Mindenki a fentiek fényében adjon el, tegyen félre neki, vagy vásároljon tőle.

Köszönöm a figyelmet.

Itt is marad.

[ Módosította: MurdR ]

• x360elite

senior tag

Hát azért nem egy ember miatt lenne az a korlátozás, rossz oldalról közelíted meg. Inkább a többi pár ezer felhasználó érdekében kell gondolkodni. Elég lenne mondjuk a kétlépcsős bejelentkezés (e-mail és telefon). Nem egy nagy művészet megoldani és onnantól maximum még egyszer tudna regisztrálni és annyi volt.

Ráadásul ezzel nem egy előre utaltatós csalót zárnátok ki, hanem jó eséllyel majdnem mindet.

• x360elite

senior tag

Mármint szerinted létezik olyan ember, akinek nincs türelme a regisztrációnál még egy sort kitölteni? Ne már.
    Lehet, hogy nem drága az új sim kártya és valóban megérhetné, DE.... A sim kártya vásárlásnál meg kell adnod az adataid. Így már az első csalás után nem ismeretlen tettes ellen indul a nyomozás, vagyis azonnal lekapcsolják a ge*it és nem tudja évekig lehúzni az embereket, ugyanis a reg-nél megadott tel. számra érkezik az ellenőrző kód, szóval más nem is tudna vele profilt létrehozni. Ha innen nézed, akkor annyira már nem is éri meg sim-eket vásárolni.

Én már régóta azt látom (sajnos), hogy arról van itt inkább szó, hogy nem akarja megcsinálni a PH, és mint tudjuk "nem akarásnak nyögés a vége". A lényeg, hogy minden ötletet csípőből utasítotok vissza, azért mert és azért mert.

[ Szerkesztve ]

• x360elite

senior tag

Na akkor.

1; nem utaltam előre senkinek... Szóval ez - döööö - :U

2; Nem az a lényeg, hogy kifejtsétek mit és miért csináltok, de maradjunk annyiban, hogy válaszadással együtt három perc alatt nem lehet semmit átgondolni. = Gondolkodás nélkül (csípőből) elutasítva.

3; bár ez nem nekem szólt, de semmit sem érsz a neten vett sim-el, ugyanis nem használhatod, csak ha átíratod a nevedre, ehhez pedig adás-vételit kell csinálni az eladóval, ellenkező esetben őt veszik elő, ha csalást követnek el a kártyával. Egy pár éve már szükséges az adategyeztetés, hogy ne aludjon el a szám. Ehhez pedig az eredeti tulaj, vagy egy legális adás-vételi szerződés szükséges, szóval ezzel a módszerrel is egy ember maximum egyszer követhet el csalást, hiszen az eredeti tulajt megkeresi a rendőrség, ha gyanúba keveredik a tel. száma.

• x360elite

senior tag

Nem vádolok/vádoltam senkit. Ne adj a számba szavakat. Nem tényt közöltem, ezért is kezdtem úgy a mondatot, hogy: "Én már régóta azt látom". Ez magán vélemény és nem általánosítás. Arról meg nem tehetek, hogy ez rosszul esik valakiknek, akik lassan 1 teljes évtizede képtelenek megoldani a felhasználók biztonságát.

- könnyű beszerezni új SIM kártyát, akár kéz alól is - maximum attól könnyű, aki szeretne a későbbiekben rendőrségi ügyet magának

- accot vásárolhat - lásd az előzőt...

- nem mindenki akarja megadni a számát - a számot csak a reg-hez kellene megadni, az adatlapján nem kell, hogy látszódjon.

• x360elite

senior tag

Értsünk egyet, hogy nem értünk egyet. e-mail cím létrehozás+csalás elkövetése, ez egyszerű.

E-mail, kamu sim+madár/csaló megtalálása, a madár megvezetése, hogy eladja neki adás-vételi nélkül, elmenni a sim-ért, kipróbálni, hogy működik-e, vagy darab vas, elkövetni a csalást, hopp ezzel a tel. számmal már nem tudok újra regelni a PH-ra. Na kezdjük elölről - e-mail, kamu sim+madár/csaló megtalálása, a madár megvezetése, hogy eladja neki adás-vételi nélkül, elmenni a sim-ért, kipróbálni, hogy működik-e, vagy darab vas, elkövetni a csalást - Ez már több utána járást, rafináltságot, pénzt igényel mint az első (jelenlegi nagy hatásfokú biztonság) :U

Szóval....

[ Szerkesztve ]

• x360elite

senior tag

Persze.... Mert 50 sim kártyát venni, az csak úgy megy, hogy felütöm az aranyoldalakat és elsőre ott világít a lehetőség. Ez még viccnek is rossz. Inkább a költségekről van itt szó, amibe a biztonság kerülne. Ezért mondtam, hogy értsünk egyet, hogy nem értünk egyet. Ez van.

Én soha nem fogok előre utalni, tehát engem annyira nem érint sem Bánáti úr, sem a többi féregnyúlvány. Ettől még lehetne nagyobb biztonság az oldalon.

Van több lehetőség is.

Pl.: Személyi okmányok másolatának bekéréséhez, vagy bankszámlaszám megadásához kötni a hirdetési jogosultságot, stb és ha valakit csaláson kapnak akkor ugyanúgy kitiltják, de visszajönni már nem tud még egyszer. Nekem személy szerint egyikkel se lenne gondom, mert becsületesen üzletelek. Sőt, szerintem egy korrekt tagnak se lenne probléma. Rengeteg olyan lehetőség van, amivel egy ember maximum egyszer tud visszaélést elkövetni, de ezek bizony pénzbe kerülnek.

Ha viszont ingyenes, vagy nagyon olcsó megoldást szeretnétek, akkor soha sem lesz semmi. Volt anno egy haverom, aki fele annyi pénzből akart kétszer olyan jó motort venni mint mi többiek. Gondolom sejted, hogy kinek a vasa járt hétről hétre szervizben...

• x360elite

senior tag

Először is 6 hónap áll rendelkezésre az aktiválás/regisztrációra egy sim kártyánál. Másodszor pedig nem a vásárlás napjától, hanem a csomagolás napjától számítódik ez az idő. Most beszéltem az ügyfélszolgákkal, szóval erről ennyit.

Kalandor: Tehát akkor lássuk még egyszer érthetően. Akárhány sim szart vehet, de már az első csalása után lehetetlen, hogy visszajöjjön, ha van egy számlaszám és egy név+cím hitelesítés okmány másolatokkal. Mi olyan bonyolult ezen. Esetleg minden 3 napban új személyit is csináltat és el is költözik szaros 100.000.-ért? Meg kicsit sem lesz gyanús a szolgáltatónak sem, hogy naponta regisztrál sim-et évekig ugye....

Ahogy mondtam. Szerintem "nem akarásnak nyögés a vége". Az sem semmi, hogy egy jó ötlet megvitatása odáig fajul részedről, hogy "trollkodok". Inkább zárjuk a dolgot. Egyet értünk, hogy nem értünk egyet. Ez van.

Kemény, még a végén én leszek elmarasztalva :U

[ Szerkesztve ]

• x360elite

senior tag

Azért nem teljesen úgy van a vaterán, hogy átvertek és kapod a pénzt 100.000.-ig.

Annyi mindent kell hozzá teljesíteni, hogy kb. 100.000.- alatt meg sem éri elkezdeni, mert többe van a leves, mint a hús. Ráadásul hosszú hónapokig húzódig (talán egy tejes évig is), és még akkor sem biztos, hogy kártalanítanak, csak akkor, ha "a vatera csapata mindent rendben talál a kérelemben". Szóval csak óvatosan.

• x360elite

senior tag

Kivéve akkor, ha minden üzletet adás-vételivel csinált, mert akkor lehet belőle bármennyi, akkor is PTK eset, egyetlen kivétel van, ha mindig ugyanolyan terméket árul, ebben az esetben van értelme feljelentést tenni a többi károsulttal együtt.

[ Szerkesztve ]

Hozzászólok Aktív témák