Hirdetés

2017. január 22., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-09-13 13:52:29

PROHARDVER!

- CSAK az írjon, akit anyagi kár ért és CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
- amit írj le üzletfeledről: nicknév, linkeld adatlapját + az apróhirdetést, az okot max. 10 sorban, de személyes adatát ne!
- ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor sem itt sem máshol már nem kell!
- ne írj indulattal, fenyegetőzve, vagy ha még egyeztettek,
- moderátori válasz a bejelentésedben lesz (link: "itt szóltam hozzá" rész ikon)
- ha a problémád megoldódott, írd meg a topicban is az eredeti hsz-re válaszolva
További információk, linkek:
- a rendőrségi feljelentés menete
- partnered adatait csak a rendőrség kérheti ki, ha feljelentetted (mi nem fogjuk)
- ha egy üzlet jól zárult, a hardverapró értékelési rendszerét használd!
- üzletrontókat a Jelentem gombbal jelezheted

- a korábbi "Akikkel jó vigyázni az üzletelés során!" topic

Összefoglaló kinyitása ▼

(#7001) Norbi0517

Norbi0517
(lelkes újonc)

S.O.S Aki ismeri Notes kollégánkat, és tud róla valami információt az tudna nekem dobi egy pü-t? Akár némi jutalomért is, amennyiben segít visszaszerezni az elveszett pénzemet!!

(#7002) Oczu válasza Zjunior (#6996) üzenetére

Oczu
(VIP)

Ez is egyfajta hozzáállás, ne írd le a történetet. De akkor se kiabálj, ismerni kellene a netikett fogalmát. Ennyi erővel itt mindenki kiabálhatna, de nem teszi.

[ Szerkesztve ]

(#7003) pcminden válasza Oczu (#7002) üzenetére

pcminden
(kvázi-tag)

Z Junior és Norbi0517 minél hamarabb irány be a rendőrségre és feljelentést tenni, ez 100% biztos hogy az a csaló lesz aki feltörte az elaller nickemet is. Én már megtettem a jogi lépéseket, javaslom nektek is. A feljelentésben mondjátok el hogy érkezett már több feljelentés is, én a Pest megyei Szigetszentmiklósi Rendőrkapitányságon tettem bejelentést, erre tudtok majd hivatkozni. Véleményem szerint szerencsétlen Notes-nek is feltörték a fiókját, mint ahogy lesz itt még jó pár embernek. Ne ordítozzatok és ne szidjátok egymást hanem minél hamarabb tipli be a rendőrségre és megtenni a feljelentést és minden hasznos információt vinni ami segíthet levelezés, telefonszám, számlaszám, hirdetés stb.....MINÉL HAMARABB :R

(#7004) Zjunior válasza basaharc502 (#6998) üzenetére

Zjunior
(PH! kedvence)

Igen amatőrök voltunk szerinted mind a 20-an 25en?
Haggyuk már....

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#7005) Oczu

Oczu
(VIP)

Nagyon röviden: ne utalj előre pénzt senkinek, soha a HardverAprón!

Kicsit bővebben: az utóbbi időben elszaporodtak a csalások. Szimpatikus(nak tűnő) felhasználók a távolságra, utánvét extra költségére vagy másra hivatkozva kérik, kihasználva a jóhiszeműséget. Sajnos hetente kerülnek elő újabb megkárosítottak, és bár a rendőrségi feljelentés a tettesek könnyű azonosíthatósága miatt végül vádemeléssel és eljárással (illetve a tettesek kézrekerülésével és börtönbüntetéssel) zárul, ezek az ügyek évekig eltartanak, és a pénzt addig se adja vissza senki.

A HardverAprón - ellentétben a Vaterával, Teszvesszel - nincs hitelesített ellenőrzése a személyes adatoknak, az előre utalás nem bevett szokás, hanem hatalmas felelőtlenség. Hülyeség, konkrétan. Eddig is mindenhol felhívtuk a figyelmet minden apróhirdetés alatt a szürke keretes boxban, mégis sokan úgy gondolják, hogy ez fölösleges elővigyázatosság, marhaság. Nem az! NE UTALJ ELŐRE! Nem tudjuk világosabban és érthetőbben mondani.

[ Szerkesztve ]

(#7006) Nyúlfogó

Nyúlfogó
(újonc)

Üdvözlök.Mindenkit.
Egy kóklert szeretnék bejelenteni.
Az ismerősöm javíttatott nála és szörnyű amit a laptopjával művelt.
És ahogy itt vissza olvastam nem ő az egyetlen károsult.

Már kitiltották elméletileg a profilja szerint, de amit nem értek megint feltünt és hirdet.

Mobileman

mobileman(* A felhasználó jogait az eredményes laptop javítások miatt végleg felfüggesztettük! :-))

Ez hogy lehet?

(#7007) n.andras74 válasza Zjunior (#6996) üzenetére

n.andras74
(fanatikus tag)

Még mindig aktív? Vagy ez mikori mikori történet?

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#7008) flucky-boy válasza stepi (#6985) üzenetére

flucky-boy
(lelkes újonc)

A kedves kolléga elfelejtette közölni, hogy először a futár visszahozta a csomagját, mert nem tudta kézbesíteni.
A GLS már csak ilyen...
Aztán meg megy a fenyegetőzés és a fikázás....
Gratulálok a kollégának...
Én sem ajánlom senkinek....

A Privátokra illik válaszolni....Te is elvárod, max nem mondod ki....Flucky

(#7009) Zjunior válasza n.andras74 (#7007) üzenetére

Zjunior
(PH! kedvence)

Aktív Új accounttal...

NOTES Néven...

fentebb megtalálod! :W :W

(#7010) Notes válasza Zjunior (#7009) üzenetére

Notes
(őstag)

Te mirôl beszélsz!Mondtam mindenkit rendezek szerdán!

Romanes eunt domus!

(#7011) rewo válasza Notes (#7010) üzenetére

rewo
(lelkes újonc)

Kedves Notes!
Te vagy elaller is?

(#7012) Hooper válasza Notes (#7010) üzenetére

Hooper
(őstag)

Jó nagy kamugép vagy. Szerencsére én nem dőltem be. 09.16 óta beszéltél összevissza. Minden mondatod vége az volt hogy utaljak már mert neked nagyon kell a pénz, de cserébe semmit nem voltál képes produkálni.
Remélem rendeződnek a dolgok.

(#7013) Notes válasza rewo (#7011) üzenetére

Notes
(őstag)

Nem tudom ki ez az elaller,de nem is érdekel!Mindenkinek visszafizetek mindent akiknek kárt okoztam!

Romanes eunt domus!

(#7014) rewo válasza Notes (#7013) üzenetére

rewo
(lelkes újonc)

Hát ô is ezt ígérte.

(#7015) Zjunior válasza Notes (#7013) üzenetére

Zjunior
(PH! kedvence)

MIKOR????

(#7016) wolandino

wolandino
(tag)

Sziasztok,
PrinczA tagtól vettem egy passzív VGA-t.
Megegyeztünk a próbagaranciában(leírtam neki, hogy ha kompatibilitási gondok vannak, akkor sem kell, és vissza az üzlet, azt írta ok).
Nem gyanakodtam rá, hisz már 2002 óta tag, meg személyes találkozónál is kimondottan normális fickónak tűnt. Betettem a gépembe a kártyát és folyamatosan fagyott tőle, majd egy idő után el se indult vele a gép. Írtam PrinczA -nak, hogy élnék a megbeszélt próbagari adta lehetőséggel és vissza az egész, de semmi válasz-miközben láttam, hogy folyamatosan aktív-de nem válaszol. Ment még egy levél, hogy legyen szíves mégis írjon valamit-megjegyzem attól sem zárkóztam volna el, hogy adjak valamennyi kompenzációt, és nem az eredeti árat, hanem mondjuk annak 90%-át adja csak vissza. A második levelemre se semmi, majd írtam neki, hogy ha nem válaszol, akkor a ph-n keresztül próbálok valamit elérni.
Nem tudom ezért milyen szankció jár, de a srác nem veszi fel a telefont, nem válaszol, holott az üzlet előtt, még nagyon kommunikatív volt. Nem egyenes ember, és már erős a gyanúm, hogy tudta jól, hibás hardvert árul.
Köszönettel,
Wolandino

(#7025) Kozma Janos

Kozma Janos
(lelkes újonc)

üdv

egy fekete pontot kérnék az alábbi fórumozónak GoldAngel. Nem korrekt, hogy lebeszélünk valamit, és még hívogatnom is nekem kell, hogy mi legyen. Aztán benyögi, hogy vett mást és különben is....

(#7029) zolee5016

zolee5016
(őstag)

AZT HISZEM BEDŐLTEM !Látom már fel is függesztettétek FECIKEEE felhasználót!!! Aki még beleszaladt velem együtt az kérem jelentkezzen

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---Az Amd egy kis kitérő az Intel,-és NV felé vezető úton

(#7030) Oczu válasza wolandino (#7016) üzenetére

Oczu
(VIP)

(#7032) vittuka

vittuka
(fanatikus tag)

Sziasztok! Kiosztanék 2 feketét ha lehetséges, nem szoktam ilyet de most lett tele a hócipôm..
Az elsôt Onadiar fórumtársnak egy alábbi ramos üzletért ! Történt ugyanis, hogy megkért dobjam fel utánvéttel a csomagot, ez kereken 1000ft postaköltséget jelentett, majd megírta hogy nem veszi át, valamint a kedvenc mondatom így hangzott "Nagyon sajnálom ha kell a posta költséget elküldöm neked valahogy ha gondolod.". Na most a HA kell és a HA gondolom nagyon megragadt, elkeseredett próbálkozásokat tettem a lehetséges módokra hogyan juttassa vissza hozzám, de lassan egy hónapja többszöri privátra sem válaszol.
Az anyagi kár így megvolt, a feketét szerintem jogosan kérem, legyen az elsô értékelése egy akkora fekete pont, hogy a késôbbi pirosak ki se látszódjanak mögüle!

A másodikat uborka3 fórumtársnak szeretném adni, egy memória volt az üzlet tárgya, jó fej voltam feldobtam neki mert sürgôs volt, de a pénz késôbb sem érkezett meg hozzám (2900ft postával), ennek lassan fél éve már de gondolom nincs elévülési idô.. Szóval mehet ide is a fekete pont ha megoldható!

Egyenlôre ennyi, de szerintem jövök még!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#7033) winhate

winhate
(senior tag)

Hatalmas FEKETE pontot kérek THEKILLER12 részére.

Ezt küldtem neki postán 2011-09-05 -én.

A postaköltég 2000 ft volt.
A csomagot 2011-09-26 -án kaptam vissza : Képek
Itt még majdnem 1000 ft kellett fizetnem , hogy átvehessem nagy BOLDOGAN.

A srác átvert és nem hajlandó visszafizetni ezt az összeget.
Ráadásul már lett volna vevő ami miatta elmaradt!

köszönöm a figyelmet

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#7034) stepi válasza flucky-boy (#7008) üzenetére

stepi
(kvázi-tag)

Milyen futár??? Tudod bizonyítani? Kértem hogy küld át a feladóvényt, nem tetted ! :(
Tojtál az egészre... a pénz ott volt nálad, használtad.. és nem zavart hogy valaki ezért fizetett.. :(((

Mindennek annyi az ára, amennyiért megveszik !!! Ezért mellőzd, az ilyen jellegű hozzászólásokat! Veszprém-Notebook...Beszámitás, CSAK piaci ár alatt !!!...

(#7035) PrinczA válasza wolandino (#7016) üzenetére

PrinczA
(őstag)

"PrinczA tagtól vettem egy passzív VGA-t."
Igaz!

"Megegyeztünk a próbagaranciában(leírtam neki, hogy ha kompatibilitási gondok vannak, akkor sem kell, és vissza az üzlet, azt írta ok)."
Ez így van!

"Írtam PrinczA -nak, hogy élnék a megbeszélt próbagari adta lehetőséggel és vissza az egész, de semmi válasz-miközben láttam, hogy folyamatosan aktív-de nem válaszol.
Ment még egy levél, hogy legyen szíves mégis írjon."

Levelet, e-mailt nem kaptam.

„valamit-megjegyzem attól sem zárkóztam volna el, hogy adjak valamennyi kompenzációt, és nem az eredeti árat, hanem mondjuk annak 90%-át adja csak vissza.”
Nem ebben egyeztünk meg.

"A második levelemre se semmi, majd írtam neki, hogy ha nem válaszol, akkor a ph-n keresztül próbálok valamit elérni."
Ez nem levél volt, hanem PH privát.

„de a srác nem veszi fel a telefont,”
Nem volt olyan nem fogadott hívásom, amit nem hívtam volna vissza.

„Nem egyenes ember”
Ezt kikérem magamnak!

„folyamatosan aktív”
Mobilról olvasom a fórumokat, írni nem írok, privátokkal nem foglalkoztam, macerás mobilról.

Ha a kedves vevő arra nem képes, hogy egy e-mail, sms-t írjon, esetleg felhívjon, (ha visszahívom, és nem tudja felvenni, visszahívjon), akkor legyen kedves, várja meg, míg olyan helyzetbe kerülök, hogy válaszolni tudjak (nem az oviban vagyunk).
Most, hogy elfoglaltságom engedte, PC-ről is ránéztem a PH-ra, privátban válaszoltam a vevőnek.

A „HardverApró Szabályzat„-ban nem találok kötelező válaszolási időt, sőt arról sem találok semmilyen leírást, hogy az eladók-vevők más úton, módon nem érintkezhetnek.

2011-09-14 18:15:xx - az adásvétel időpontj
2011-09-16 08:39:58 - ekkor, ajánlottam a kártyához egy kiegésszítőt
2011-09-21 21:02:32 - ekkor jelezte a vevő privátban, hogy vmi kompatibilitási gond van (a megbeszélt 1hét próba, pár órával lejárt)
2011-09-25 23:29:27 - 7016. ez ekkor született
2011-09-29 10:43:07 - ekkor jeleztem (privátban), hogy OK, vissza minden.

Minden jót PrinczA

[ Szerkesztve ]

(#7038) wolandino válasza PrinczA (#7035) üzenetére

wolandino
(tag)

2011-09-21 21:02:32
Ekkor szóltam először, hogy gond van a kártyával.

2011-09-23 00:13:54
Több mint egy nap múlva ismét írtam, hogy szeretnék kapni egy választ.

2011-09-23 20:13:19
Itt írtam még egyszer, amiben azt is leírom, hogy ha a PH-hoz fogok fordulni, ha nem lesz valami eredmény.

2011-09-25 23:29:27
Ekkor írtam a fórumokba.
Szerintem 4 nap bőven elég idő, de szerintem más sem lett volna türelmesebb, de ennyi idő alatt szerintem még mobilról is lehet annyit írni, hogy figy, mobilrol netezem, 1 héten belül válaszolok. Nem tudom valaha kaptam volna-e választ, ha nem fordulok a ph-hoz.
Egyébként már hajlok arra, hogy igen.
Gondolj bele az én szemszögemből, semmi reakció. Nekem nagyon úgy tűnt, hogy kutyába se vesznek.A helyemben te sem gondoltál volna másra szerintem.

Telefonon pedig próbáltalak hívni, de ki voltál kapcsolva, lehet túl későn hívtalak, de sajna, vagy szerencsére sokáig szoktam dolgozni.
Úgy gondolom annyiban mindenképpen hibáztál, hogy egy ilyen dolgot akkor is illik komolyan venni, ha teszem azt "2-3 órája lejárt a próbagarancia"-mondjuk ha ezzel a válasszal állsz elő, akkor az agyvérzésem után ugyancsak ezen a fórumon kötöttem volna ki-bár csak azért nem írtam hamarabb, mert előbb meg kellett bizonyosodnom, hogy a gépben a kártya rossz, ugyanis új ház, új vinyó, új ssd stb... lett beépítve.A régi kártyám meg akkor nem volt kéznél.

Jövő héten a megadott intervallumban keresni foglak a kártyával.

PH-nak
Szeretném kérni a ph-t, hogy szüntesse meg PrinczA a büntetését, mivel nem bizonyítható a rosszhiszeműsége.Ha mégis hoppon maradnék, majd ismét írok.

Köszönettel,
W

[ Szerkesztve ]

(#7039) PrinczA válasza wolandino (#7038) üzenetére

PrinczA
(őstag)

“Szerintem 4 nap bőven elég idő, de szerintem más sem lett volna türelmesebb, de ennyi idő alatt szerintem még mobilról is lehet annyit írni,”
Ha nem nézem, nehéz írni!

„Nem tudom valaha kaptam volna-e választ, ha nem fordulok a ph-hoz.„
Ez feltételezés, kérem a bíróságot, ne vegye jegyzőkönyvbe.

„Egyébként már hajlok arra, hogy igen.”

„Telefonon pedig próbáltalak hívni, de ki voltál kapcsolva, lehet túl későn hívtalak, de sajna, vagy szerencsére sokáig szoktam dolgozni.”
Most ki voltam kapcsolva, vagy nem vettem fel?
Este mindig kikapcsolom ~20-21:00 körül, bekapcs reggel, felkelés után pár percel.

„Jövő héten a megadott intervallumban keresni foglak a kártyával.”
OK! De ha lehet ne privátban (mert lehet, hogy nem nézem), hanem, személyesen emailen, mobiltelefonon, sms-ben, vagy vonalas telefonon.
Minden adott volt eddig is.
Jaj, a vonalas nem, de most már az is.

„PH-nak
Szeretném kérni a ph-t, hogy szüntesse meg PrinczA a büntetését, mivel nem bizonyítható a rosszhiszeműsége.”

Köszönöm.

„Ha mégis hoppon maradnék, majd ismét írok.”

Minden jót
PrinczA

(#7040) Oczu válasza wolandino (#7038) üzenetére

Oczu
(VIP)

Rendben van, feloldom a hirdetési jog megvonást

(#7041) koti78 válasza Oczu (#7040) üzenetére

koti78
(újonc)

Helloka!!!!!
Jo lenne ha teljesen felfüggesztenétek Guliver00-át mert nem hajlando semmire válaszolni és nem akarja rendezni a tartozását.Elöre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten Állatkertje!!!!Csak alacsony a kerités!!!!!!!!

(#7042) flucky-boy válasza stepi (#7034) üzenetére

flucky-boy
(lelkes újonc)

Tudom bizonyítani. Előkeresem neked, de nem nagyon érek rá foglalkozni ilyen illemtelen alakokkal.
A bocsánatkérésedre mai napig várok!!!!!!!!!
A hangnemet, amit megengedsz magadnak, azt senkinek nem tűröm el, pláne egy ismeretlen kis alaknak!!!!!

A Privátokra illik válaszolni....Te is elvárod, max nem mondod ki....Flucky

(#7043) -U2-

-U2-
(újonc)

NOTES látom ki lett tiltva...sajnos én utaltam neki egy laptop rendelése miatt és ahogy látom nagyon rosszul tettem...
Ki mit tud róla, ki dőlt be még neki? Hogyan áll az ügy? Tegyek feljelentést ellene?

(#7044) tajcsi

tajcsi
(őstag)

HEGEANABOL ügyével mi van?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7045) Oczu válasza -U2- (#7043) üzenetére

Oczu
(VIP)

igen, tegyél feljelentést mindenképpen

(#7046) kaller1 válasza tajcsi (#7044) üzenetére

kaller1
(PH! nagyúr)

Mi lenne vele? :U

.::> mobiltelefonok szoftveres javítása - szerviz <::.

(#7047) tajcsi válasza kaller1 (#7046) üzenetére

tajcsi
(őstag)

pusztán érdeklődöm, tudom hogy ette itt a népet, és hogy feljelentették, azért kérdem hogy hogyan halad az ügy?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7048) -U2- válasza Oczu (#7045) üzenetére

-U2-
(újonc)

Rendben, köszi!

Ki mit tud róla infókat?

(#7049) Oczu válasza Nyúlfogó (#7006) üzenetére

Oczu
(VIP)

Elárulnád, hogy ki az ismerősöd? Ha neki javított, miért te írod be? Kérek egy nick-et.

(#7050) P-SZ-S

P-SZ-S
(fanatikus tag)

Üdv!

asderr kollégát szeretném jobb belátásra bírni, ugyanis elvégeztem neki egy kvázi munkát, amit távvezérléssel kellett megoldjak és közbe mondani neki hogy mit csináljon és sikerült is amit kért, teljes mértékben elvégeztem a feladatot. Mire közölte hogy másnap utalja a pénzt. Ez történt még szept. 24-én, azóta írt már mindenfélét, mostanra sajnos már nem is válaszol. Többször is közöltem vele hogy itt fogom jelenteni ha nem érkezik az összeg, de elolvasta és nem reagált.
Kérném a tisztelt Moderátor Urak segítségét!

Köszönöm,
P-SZ-S

Ez nem csalás, "csak" inkorrekt dolog. A másik topikban kérjél rá egy feketét, azt megérdemli.

[ Módosította: kaller1 ]

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.