Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• hujabeni21

újonc

Sziasztok,

2019 decemberében volt egy adásvétel egy iPhone XS-ről, vodafone függő készülék, a telefont a szolgáltató letiltotta. Volt adásvételi és miután a tiltás megtörtént az eladónak átvételi elismervénnyel odaadtam a telót azon címszó alatt, hogy hoz egy másikat, persze ez nem történt meg.
    A storyt már akkor megírtam, amikor megtörtént a baj, az adminok tiltották is a felhasználót, most csak szeretném tájékoztatni a fórumot arról, hogy is ért véget a történet.

Feljelentést tettem, de mivel adásvételi szerződés van az üzletről, ezért a rendőrség visszadobta, hogy a PTK. szabályozza, így ők nem tudnak mit csinálni.

Köjegyzőn keresztül fizetési meghagyást indítottam ami kézbesítési fikcióval jogerőre is emelkedett, behajtóhoz került, viszont természetesen az eladó nevén semmi nincs, így behajthatatlanként az ügy lezárásra fog kerülni 1-2 napon belül.
    Így minden költséggel nekem ez egy -330 ezres üzlet. Se telefon, se semmi. Sajnos költséges úton kaptam egy leckét.

Vigyázzunk, mert mindig lesz olyan aki át akar verni...

Üdv,
    Beni

Ez nagyon szomorú, de azért érdeklődj még utána, hogy mit lehet tenni, mert a fizetési meghagyásod jogerőre emelkedett.

[ Módosította: Kalandor ]

Hozzászólok Aktív témák