Hirdetés

2019. július 21., vasárnap

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-07-09 22:39:02

PROHARDVER!

CSAK az írjon, akit anyagi kár ért, CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
ami kell: üzletfél nickneve, apróhirdetés linkje + ok max 15 sorban
ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor itt már nem kell
a válaszunk a hozzászólásodban lesz (link: "itt szóltam hozzá" doboz ikon)
ha a probléma megoldódott, írd meg az eredeti hsz-re válaszolva
a rendőrségi feljelentés menete 👮
más felhasználóról (kitiltásáról) adatvédelmi okokból nem adunk felvilágosítást
a privát üzeneteket nem látjuk, nem is láthatjuk csak mindkét fél engedélyével
személyes adatok (név, cím, email, telefon, bankszámlaszám) közzététele tilos

Összefoglaló kinyitása ▼

(#22051) kajku

kajku
(újonc)

Jó estét!

A figyelmet szeretném felhívni Vaskezű88 nevű felhasználóra (korábban evil88), mivel nem korrekt egyén. Senkinek nem ajánlom a vele való üzletelést!
Le szeretném írni a történteket a tőle való "vásárlásomról", hogy mások is tudjanak róla és okuljanak belőle.

Ezt a terméket szerettem volna megvenni tőle:
https://hardverapro.hu/apro/lg_34uc98-w_2/hsz_1-50.html

Sajnos az előre utalás mellett döntöttem... Utalás után közölte nem tudja elküldeni, mert külföldre ment dolgozni, majd édesapját megkéri adja fel a nevében. Ez nem történt meg. Miután írtam neki, mikor érkezik meg, közölte: èdesapját nem éri utol. Újabb napokat várakoztam, mire megint egy halogatós választ kaptam. Kezdtem ideges lenni, mert elég nagy összeget utaltam el, amiért akkor már bő 1 hete semmit sem kaptam csak ígéreteket. Ezért felvetettem neki, hogy küldje vissza a pénzt és majd ha haza jön külföldről, lebonyolítjuk az üzletet. Ezt nem tette meg pénztelenségre hivatkozva (nem vitt ki magával annyi pénzt és onnan nem tudja visszaküldeni), illetve a szülei sem tudják teljes mértékben csak a harmadát. Persze ez sem történt meg, senki nem utalta el nekem a harmadrészét sem a vételárnak. Ekkor már kellően hitelét vesztette a szememben Vaskezű88, de mivel állította amit, kivártam amíg "haza ér". De ő eközben 2 üzletet is lebyonyolított postai úton! A 2 hardverapró felhasználóval beszéltünk akikkel üzletelt, s az egyikőjüknek azt írta otthon van és feladja neki, ami meg is történt! Ekkor nekem még mindig állította, hogy külföldön van!
Amikor állítólag haza jött (ekkor már 3 hét telt el az üzletkötésünk óta), azt mondta nem ér rá, amit egy minősíthetetlen hangvételű üzenetben közölte. Ezután utolsó esélyként az egyébként általa kitűzött dec. 24. dátumra közöltem ráérek, elmegyek személyesen a termékért vagy ha nem ér rá aznap sem, a hatósághoz kell most már forduljak. Közölte hagyjuk az egészet, inkább visszautalja a pénzt, de csak karácsony után tudja ezt megtenni 27-én.
Ezt teljesítette is.
Bár visszakaptam a pénzt nagy nehezen, miután hatóságot emlegettem neki, mert nem kaptam semmit a pézemért nov 29- dec. 24-ig sem, végülis csak visszautalta 27-én.

Az én károm egy végeláthatatlan hazugság, kamuzás, tulajdonképpen használta a pénzem 1 hónapig. S legvégül közölte végül inkább megtartja a terméket magának...

Legyetek vele óvatosak! Semmiképp sem ajánlom senkinek, hogy előre utaljon ennek az illetőnek!

Már kitiltva.

[ Módosította: Kalandor ]

thermaltake tsunam,chieftec cft-650 14cs,bulldozer fx8350,gigabyte gtx 970 ,4x4 gb corsair vengeance1600mhz ddr3,2x 250gb hdd,1x 2tb hdd

(#22052) KEndre válasza seniman (#22049) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Töröl például egy e-mail címet? :F

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre!

(#22053) Oki23 válasza seniman (#22049) üzenetére

Oki23
(tag)

Ha mondjuk az email cím automatikus törlésére gondolsz, azt nem nehéz belátni, hogy elég könnyű megkerülni.

[ Szerkesztve ]

(#22054) seniman válasza Oki23 (#22053) üzenetére

seniman
(PH! kedvence)

Azért annyira nem,mint egy telefonszámot lebetűzni,hogy az adathalász botok ne gyűjtsék be.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#22055) Oki23 válasza seniman (#22054) üzenetére

Oki23
(tag)

Pl.:
"banati kukac gmail pont com"
Vagy ha ez a formátum is szűrésre kerülne, akkor mondjuk az alábbi:
"dobj egy üzit a banati kezdetű gmailes címre"
stb.

(#22056) Williamgrant válasza philoxenia (#22045) üzenetére

Williamgrant
(PH! kedvence)

Na végre, pontosan leírta valaki a lényeget! :R

A jeni és társai féle hisztigépeket - akik önnön kapzsiságuk miatt (ugyan túl szép hogy igaz legyen, de én olyan szerencsés, szép, kurva okos, mázlista *megfelelő aláhúzandó) buknak pénzt - kellene először tiltani, mert az első körös IQ teszten (olvasás! Ne utalj előre! ) sem tudnak tovább jutni és egy piti senkiházi csaló ótvar, kilométerekről bűzlő, szuperlúzer szövegével hagyják magukat megvezetni.
Utána pedig van képük arcátlanul oda marni, ahonnan a segítséget várták, ahelyett hogy a rendőrséget kérnék számon hogy egy minden adatával, címmel, képpel, személyivel visszaeső csaló miért nem ül börtönben). Ugye bár mindenki más hibás, csak ők a suta amatőr naivák nem, akiket átvertek.
Alig várom azokat a rendőrségi feljelentéseket amiket a használtautó.hu kap a nepperek miatt, akik a tipikus hülye magyart a 60.000km-es autókkal átdobták a palánkon...

Komolyan, a közösségnek ezek az emberek többet ártanak mint a Bánáti felé piti csalók, miattuk lesznek a többieket érintő (normális intelligens fórumozókról beszélünk) negatív változások.

Ha már itt tartunk, miért nem write only ez a topik is mint a Moderátort keresek? Jeni és sértett társai el zümmögnének magukban, a megfelelő jogokkal rendelkező ember pedig folyamatosan ezekből kezelne egy összefoglalót, amiben le lenne írva hogy mire kell vigyázni. A HA használattal automatikusan el kell olvasni és pipálni, hogy vette az adást. Probléma letudva.
Írjak egy ilyen Összefoglalót? :)

Olcsó 5.1-es hangfalszett: https://hardverapro.hu/apro/genius_sw_5_1_5000_hangfalszett/hsz_1-50.html

(#22057) seniman válasza Oki23 (#22055) üzenetére

seniman
(PH! kedvence)

Akkor ne csináljunk semmit,jó ez így engem úgysem tud átqrni,más meg magára vessen,nem? :F

(#22058) Oki23 válasza seniman (#22057) üzenetére

Oki23
(tag)

Ezt nem mondtam, valamit mindenképp tenni kéne, de ez tényleg könnyen kijátszható.
Lenne is ötletem, igaz egy kicsit bonyolultabb mint egy sima email törlés, szóval nem tudom mennyire megvalósítható a jelenlegi rendszerben. De mivel sajnos nem valószínű hogy mostanában felhagy a tevékenységével, talán kifizetődő lenne trükkösebb megoldásokat is bevetni.

(#22059) Williamgrant válasza seniman (#22057) üzenetére

Williamgrant
(PH! kedvence)

Pontosan. Minden másra ott a rendőrség. Akiknek az a dolga, ezért fizetik őket az ÉN pénzemből is hogy ezeket az ügyeket felderítsék és az igazságszolgáltatás elé vigyék.
Miért nem az ORFK ügyeletén ötletelünk?
Pl. kevesebb sunyi trafi és a kocsiban alvó rendőr mehetne az OTPhez a bánáti számlát ellenőrizni.

Olcsó 5.1-es hangfalszett: https://hardverapro.hu/apro/genius_sw_5_1_5000_hangfalszett/hsz_1-50.html

(#22060) jeni válasza janeszgol (#22046) üzenetére

jeni
(PH! félisten)

részemről biztosan már nem!

hiszen bárki - bárkit átverhet ,ennek nem lesz retorzió hatása a H.A-n.

MIÉRT IS LENNE?

az esetből a tanulság,hogy nem lehet kötelezni a tagot arra,hogy mégis küldje el az árut vagy a pénzt utalja vissza.
még az utánvétel sem garancia semmire, holott ez ott szerepel mint utalási forma,akár egy téglát is elküldök szépen becsomagolva 100000Ft utánvétellel.

arról nem is szólva,ha át sem veszi egyéb okok miatt!

mit tesznek vele?

ha nem rendezi a tartozásait,akkor hát kizárják és kész!

én a részemről lezártam és levonva a tanulságot, számomra csak a fórum maradt mint tapasztalat átadás,mint segítség és egyéb infók megosztására lesz használva.
a H.A. része számomra végleg bezárult!
még privátban sem fogom senkinek javasolni ha rákeresve találnék neki megfelelőt!

XFX Pro 650W & Seasonic Prime Ultra 550 W Gold eladóak.

(#22061) KEndre válasza Williamgrant (#22059) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Ahogy mondod. A bankszámla számai ismertek, és mivel a károsultak oda utaltak, a rendőrnek csak meg kéne néznie a beérkezett pénzeket. Passz. Milliós lehet ez a szám. :O

Tudtommal van egy Bánáti-károsultak FB-csoport, simán léphetnének...

[ Szerkesztve ]

(#22062) seniman válasza KEndre (#22061) üzenetére

seniman
(PH! kedvence)

Ezért kérdeztem én nemrég,hogy ez a számla hogy nincs még zárolva?Bankszámlát csak nem tud olyan sűrűn csinálni mint egy ezredik reget.

(#22064) KEndre

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Egy éve keresik régi ismerősünket (police.hu):

[ Szerkesztve ]

(#22065) Chaser válasza dewil666 (#22040) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

ez a megoldás pont a normika féléket nem fogja megállítani, max mosolyog egyet:)
másért én személy szerint nem vállalom a felelősséget anyagiak terén, szóval sok meghívó tőlem nem menne ki ( : és mivel az oldal pénzből él, kell a látogatottság, ez sem megoldás
a megoldás még paypal lehet, bár az sem megy mindenkinek, és ez ph-tól független - és persze ez sem 100% védelem -
továbbra is marad: gondolkozni kell
komolyan nem értem referencia nélküli embernek h lehet 10ft-ot is elküldeni előre?:) ezt lematekozhatná nekem a ph-t feljelentő úr, mert nagyon érdekelne mi zajlik le ezeknek az embereknek a fejében ilyenkorm és az a megoldás, h most már soha senkinek semmikor nem utalunk....ovis szint de nagyon erősen ( :

ezt meg jelenteni szeretném, hogy on is legyen, biztos én gondoltam túl, h csak előreutalásos fizetés van, kb kinti árak meg alatta, ajándéééééék és ez túl szép...de valahogy mégis bezárta a hirdetést mikor páran érdeklődtünk publikban ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#22066) Williamgrant válasza Chaser (#22065) üzenetére

Williamgrant
(PH! kedvence)

Feljelentő "úr" ? Ne viccelj kérlek, most komoly dolgokról van szó. ;]

(#22067) Williamgrant válasza jeni (#22060) üzenetére

Williamgrant
(PH! kedvence)

Bölcsen döntöttél. Kerüld a vaterát, a jófogást, a teszveszt és minden más hirdető oldalt, mert mindenhol a felhasználási feltételek szerint elvárják hogy gondolkozz mielőtt cselekszel és kettővel több neuron hálót alkotó sejtet néznek ki a felhasználókból, mint kukoriból.

A GDPR miatt ezúton jelzem, hogy a hozzászólásom Töki vagy Pöcsi őrmester részére való átadásához ezúton hozzájárulok!

[ Szerkesztve ]

(#22068) adi mester válasza jeni (#22014) üzenetére

adi mester
(fanatikus tag)

13 éves Telenoros eőfizetésemet dobtam vissza egy T-s flottáért (még piros pannonos simem volt:D) -> megszívtam a másfél éves előfizetést + sokan szimplán kártyások maradnak + nincs az a szolgáltató, aki ilyenről iratot állítana ki, bukó az ötlet.

Számlaszám megadását kevesen vállalnák be egy idegen oldalon, szintén kiesett.

Lakcímes azonosítás bizonyos helyzetekben jó lehetne mint alternatíva (kódot papír alapon kiküldik, utána lehet csak regisztrálni), de az meg kényelmetlen, hogy várni kell napokat egy kódra + albérlet mindent megold / lecsúszott ipse, gondolom ide - oda költözik.

IP cím tiltás jó megoldás, a jelentsd a csalókat topik és a moderátorok munkája aranyat ér, szigorítani a regisztráción nem igazán érdemes (felesleges és csak a frissen regisztrálók szívnának vele), szigorításra életképes alternatíva amúgy sincs, kérjék be a személyi számot? 1 nap alatt IQ függően generál akár 3-at is :DDD

Van egy jó fél éve, aztán elkapják, őrölnek azok a kerekek, csak nagyon lassan, ilyenkor érdemes megolajozni őket a rendőrség basztatásával, hogy a ti ügyeitekkel is foglalkozzanak. Megkárosították az embert, nem is kis összeggel, a megkeresett pénzetek benne válik sz@rrá, a rendőrség dolga lenne, hogy előkeríti a családját, barátokat, ismerősöket, azt addig menni, amég elő nem kerül.

A kártyáját biztosan használja, valahogy leveszi a pénzt. (hacsak nem altcoint vesz belőle) A levételnek nyoma van, vissza követhető, bank a rendőrségnek kiadja az infót, követelni kell a kikérését, le kell követni, elő kell keríteni, foglalkozni kell vele, mert hogy a topikban elszabadulnak a sérelmek, indulatok, az nem megoldás. Ha meg bárki kideríti, hogy hol van, meg kell látogatni, ki kell hívni a rendőröket, aztán bilincsbe verve beültetni a hátsó ülésre. Ha nem sikerül elsőre beülnie, kicsit meg kell igazgatni gumibottal, bíró elé pár hét mire kerül, addig meg minden gäné összeforr...

Ha bármi esze lenne, finomítana a sablonokon, a "keresetét" meg elásná valamelyik kert végében és önként menne a börtönbe 2 évre...azt egy ilyen senkit nem lehet megtalálni. :(

[ Szerkesztve ]

Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

(#22069) zsozsóka

zsozsóka
(újonc)

ne egymást marjátok,nem az a hibás aki előre utal,tájékoztatás ide vagy oda,aki becsületes nem élhet úgy,hogy mindentől fél és soha nem utal előre,hiszen az eladók sem szoktak előre cuccot küldeni utólagos fizetéssel
és az oldal sem hibás,hiszen nekik az üzlet a lényeg elsődlegesen
hanem a féreg csalók
paypal rendszerű késleltetett fizetés megoldás lehet,hamar elvenné a kedvét a csalóknak
egy ötlet azért életképes lehet: napi pár(száz vagy ezer) emil arra a pár forgalomban lévő ismert emil címre lehet csodákat tenne :K

A válaszod köszönöm Zsolt

(#22070) Bandeszka09

Bandeszka09
(újonc)

Az a balga, aki előre utal. Meg ne csináld már, hogy egy nagyobb üzletet le bonyolitassz előre utalással??!! Inkább megveszem a terméket drágábban,személyesen, minthogy pár ezret spóroljak mert a világ végén olcsóbb..Tehát lehet itt vergődni, mert ez az nincs, ne utalj előre kész Előre utaltál egy idegen embernek? Ha rá fázol ez van. Örüljetek, hogy egyáltalán van egy ilyen felület, nem úgy mint például más aprós oldal, amiket én kifejezetten utálok. Inkább köszönjük meg, hogy ilyen gerinctelenségek után is üzemel az oldal :((

(#22071) hatpersze

hatpersze
(fanatikus tag)

Üdv

Esetleg két lépcsős fizetési rendszer? A HA nyit egy "központi" számlaszámot, a vevő oda utal. Ha beérkezett az összeg, megy a jelzés az eladónak, aki feladja a csomagot, ha az megérkezett, a HA továbbküldi az összeget az eladónak. Esetleges reklamáció esetén (rossz, nem megfelelő termék) vissza lehet tartani a kifizetést a közös megegyezés ideéig. És mondjuk egy bizonyos szint eléréséig (összeg, esetleg mennyiség) ez kötelező útvonal lenne új felhasználóknak. Tudom hogy ez is nyűg, de talán így lehetne a legjobban szűrni az ostobákat, és a bűnözőket.
Egyébként lehet macerás kiépíteni egy biztonságos adok-veszek oldalt, és az elején kevesebb lenne a hirdetés, de egy idő után elterjedne a híre, és sokan inkább egy ilyen helyen hirdetnék a portékájukat, keresnének megfelelő portékát.

Nagyon sajnálnám ha tönkremenne a HA, tizen éve szinte kizárólag itt csereberélem a kütyüimet, és biztos vagyok benne, ha a megbízhatósága nőne, a magyar tech adok-veszek bázist teljesen ide lehetne csalogatni.

(#22072) B.i.L válasza hatpersze (#22071) üzenetére

B.i.L
(senior tag)

Ez megoldás is lehet,és a HA is kaphatna az utalás összegéből.Így támogatni lehet,és kevesebb lenne az un.: minden rendben sztori.

Horgászni mentem...B.i.L

(#22073) Bodz válasza hatpersze (#22071) üzenetére

Bodz
(Ármester)

eBay-en és Amazonon is vannak csalók, pedig az a kettő aztán más liga, mint a Hardverapró. Nincs teljesen biztonságos oldal.

Az ellen pl nem véd semmi, hogy valaki megkeres e-mailben egy szép szöveggel, aztán a minden veszély érzet nélkül utalnak neki. Egy kicsit gondolkozni kellene a vevőknek is, akkor kisebb az esélye a csalóknak.

[ Szerkesztve ]

(#22074) koxx válasza hatpersze (#22071) üzenetére

koxx
(MODERÁTOR)

Persze ez nagyon jol hangzik, adsz ra nehany milliot? Teljesen eletszerutlen az otlet, ez nem az ebay.
Hasznalni kene kicsit az agyunkat mielott boldog boldogtalannak utalgatunk nehany ezer forint sporolas remenyeben. Az en szememben teljesen eletkeptelen az aki nem tud maganak egy termeket megtalalni es varja a sultgalambot (a csalot)

[ Szerkesztve ]

(#22076) Kollateral02 válasza koxx (#22074) üzenetére

Kollateral02
(újonc)

Ha nem tiltotok ki (B.Norman vagyok), akkor javaslok egy ötletet. Tudjátok, mindig a hackerrel kell alkudni :)

De tényleg. Elmondom mikor hagyom abba, és mi a javaslatom. Mert egyébként szeretem nagyon a lapcsaládot, jó oldalak vannak benne, és jó a szerkezete / felépítése stb.

De Kalandor bácsi megint önfejű lesz, és ki fog tiltani. Ha nem, akkor délután írok :)

(#22077) Kalandor válasza hatpersze (#22071) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

A HA nyit egy "központi" számlaszámot, a vevő oda utal. Ha beérkezett az összeg, megy a jelzés az eladónak, aki feladja a csomagot, ha az megérkezett, a HA továbbküldi az összeget az eladónak.
Ilyet egy pénzintézet tehet meg, mi nem vagyunk az.

(#22078) dewil666 válasza Kalandor (#22077) üzenetére

dewil666
(őstag)

Ezt nem jól tudod. Pl ügyvédeknek is van és letéti számlának hívják. Az más kérdés hogy milyen költsége van egy ilyennek.

[ Szerkesztve ]

Laptop-asztali pc tisztítás, újra pasztázását vállalom! dewil666 felhasználónak 255, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#22080) Kalandor válasza dewil666 (#22078) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Tudom, így vettem meg a házamat hogy 2 hónapig ügyvédi letétben volt a pénz, de ők erre fel vannak jogosítva és ez egyedi megállapodások útján megy. Tranzakciók tízezreit nem folyathatod át egy cégen csak úgy, mert komoly pénzmosás elleni jogszabályok vannak.

(#22081) tippm86

tippm86
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Úgy vettem észre, hogy csak a keresek hírdetésekkel tud pénz kicsalni, ha szüneteltetve lenne ez az opció?

Ez jelenleg 12528 alkatrész hírdetésből csak 543-at érintene.

[ Szerkesztve ]

(#22082) PHM válasza tippm86 (#22081) üzenetére

PHM
(PH! addikt)

Akkor a hirdetők feladják majd "kínál" típusúként.
El kell fogadni, hogy hülyeség ellen nincs orvosság.
Bár az igaz, hogy ez kissé megnehezítené a csaló(k) dolgát.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#22083) janeszgol válasza Kalandor (#22080) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

No igen. Ez kivitelezhetetlen, legalábbis legálisan. Akkor már inkább nyomtassatok pénzt és a károsultakat kártalanítsátok. :D
Kb megegyező minőségű tipp.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#22084) Kalandor válasza tippm86 (#22081) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Ha betiltjuk a keres kategóriát, akkor beírják szövegesen, hogy keresek.
Ha betiltjuk a keresek szót, akkor odaírják, hogy vennék.

Ne haragudjatok, de ezt tényleg nem gondoljátok át posztolás előtt?

(#22085) horppc válasza Kalandor (#22084) üzenetére

horppc
(kvázi-tag)

Pedig annyira egyszerű lenne, hogy nemigaz.

Simán a privát üzeneteknél oda kellene tenni a mintapéldát, illetve mindenhova beépíteni (majdhogynem akár idegesítő szinten)
Lenne egy accept, értettem gomb, vagy akár amit ki kellene tölteni, pl x-eléssel hogy ez az idegesítő ablak eltűnjön.

//
"hogy nekem van egy" :
//beixeli az user igen értettem a kockázatot, átfognak verni valszeg, oké (+1-2 alap kérdés beugró szinten naivabbaknak)

majd eltűnik (1 sávra szűkül) az ablak.

Ekkor aztmondom, hogy volt figyelmezetetve. (mint itt a csaló topikban, a fenti kép, de ide ezt betenni már baromira késő mert senki sem olvas előre csaló topikot, csak amikor már megszívta)
Maga ez hogy ne utalj előre" ez végképp nem jelent semmit mert az utánvét ugyanugy nem ér semmit, ahhoz nagyon primitivnek kell lenni, hogy az utánvétben reménykedjen az user.
Vateránál volt vagy 10 éve ilyen 100 ft os utalósdi, ezekszerint a vatera az pénzintézet volt, nemtudtam.
Meg lehetne mondjuk 500Ft is, azon sztem nem múlna itt senkinek. Csak tényleg az az érdekes, hogy lehet így elesik az oldal rengeteg hirdetőtől mert nemértik mi az a bankkártya meg hogyan működik, és ezt nem szeretnék. (érthető) Az h a normi félék meg vígan dőzsölnek itt kedvükre, ugyvannak vele hát jolvan az,
végülis a rendőrség feladata, és ez igaz, csak legalább legyenek figyelmeztetve. ( a privát üzeneteik menüjében erre lenne lehetőség)
Anno még amikor 10en éves voltam a vaterán egy mailra dobtam üzenetet egy amd procira és meg is szívtam de megvolt a tanulópénz. Viszont ha ezt előre tudtam volna akkor nem írok rá, de ez max valahol apróbetűsben lehetett esetleg.
Biztos vannak jogi keretek stb, de legalább legyenek az userek figyelmeztetve, pár alap kérdéssel.

És ha ez a dolog már a hardverapró beépített része lenne, aztmondom hibátlan.Nem értek az oldal módosításához, de nekem nem tűnne egy nagy eresztésnek, ahhozképest amennyire előnyére válna.
És amikor valaki ír utána a csaló topikba hogy ráirt normira majd átvágták, akkor lenne egy búsuló topik külön, csak oda áthelyeződne a komment.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=XkOUq2vNjH0

(#22086) horppc válasza horppc (#22085) üzenetére

horppc
(kvázi-tag)

majd eltűnik (1 sávra szűkül) az ablak.** //Az ablak neve az lenne, szia norman vagyok lenne rám pár perced?//

De a privát üzenetek része maradna, a privát levelezések felett, bármikor újranyitható lenne ez a rész.

[ Szerkesztve ]

(#22087) Butcher82

Butcher82
(senior tag)

Azt azért ne felejtse el senki, hogy az csak egy dolog, hogy egy csalónak van egy saját "receptje". Ki tud találni mást is. A megoldás a problémára még mindig a körültekintés az odafigyelés és az, hogy a meséket nem hisszük el.

Kellemes Húsvéti Ünnepeket!!! :D By Happy! Season 2 ***Go Ahead Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.

(#22088) fjudors válasza horppc (#22085) üzenetére

fjudors
(tag)

tehát semmiképp se legyen felelős senki a döntéseiért?

vann két egyszerűbb alternatíva is:

1.
csak moderátori jóváhagyással lehessen üzletet kötni, minden egyes üzletet személyesen hagyjon jóvá egy moderátor.itt lehetne bónusz jutalom, minden tizedik virtuális üzlet után egy fizikai vásárlás-segítség a tescóban/auchanban, kiszűrni a hamis leárazásokat.

2.
középkori példára kinevezni egy udvari bolondot, akit lehet okolni és feljelenteni a hülye döntéseink miatt, esetleg belerúgni. ezt a személytakár két hetente összeülő monetáris tanács keretében lehetne cserélgetni

(#22089) Scorp2011 válasza horppc (#22085) üzenetére

Scorp2011
(őstag)

Levelezések során egyfolytában ott a "Soha ne utalj előre egy termékért, " kezdetű mondat piros háttérrel, egy óriási nagy felkiáltójellel karöltve. Szinte nem tudok már senkivel sem levelet váltani anélkül, hogy ez ne jelenne meg néhány üzenetenként. Na most ha valakinek ez sem elég, akkor onnantól kezdve bármi más szöveg is megjelenthetne, azt is ugyanúgy figyelmen kívül hagyná, mint ezt. Szerintem már ez is bőven túlzás, sehol máshol nincs ilyen egyetlen hirdetési oldalon sem, szinte már zaklató jellegű a dolog. (Bőven elég lenne egy felhasználóval történő levelezgetés során csak 1-szer kiírni.)
Aki meg megtesz mindent annak érdekében, hogy figyelmen kívül hagyja az oldal figyelmeztetéseit, ő vele meg úgysem lehet mit tenni, hiszen gyakorlatilag a beleegyezését adta ahhoz, hogy a csalók áldozatává válhasson.

(#22090) horppc

horppc
(kvázi-tag)

Nár bocs de azt ne várd hogy fogják a kezedet amikor üzletet kötsz.

Az átverések nagy része a keresek" hirdetésekkel van kapcsolatban.
Általános tájékoztatást írtam.
Az ha valaki balfasz, sajnos az is marad, lehet az udvari bolond, akármi, saját egyéni problémája. Mehet vele a rendőrségre vagy ahova akar, Te azt várod el hogy majd a moderátor megköti az üzletet helyette? :)))) istenem.

(#22091) horppc válasza Scorp2011 (#22089) üzenetére

horppc
(kvázi-tag)

És akkor hogyan vásároljon, utazzon érte házhoz? Magával az utalással sosem volt problémám. Gyakorlatilag max pesten vertek át személyesen, várta a srác hogy cseréljem ki a kijelzőt miközben épp dolgoztam, mondom én dolgozok csak este tudom kipróbálni, aztán szuper is volt a kijelző.

Alap problémák:
0-ás eladó
Keresek hirdetés

Ha zavar az utalós beugró menü, azt ki lehetne cserélni általánosabb tájékoztatásra, vagy beleirni hogy mennyivel jobb az utánvét.(mert az nem derül ki)
Meg én nem azt írom, hogy hogyan fog minden átverés megszűnni, csak egy alap tájékoztatás.
Esetleg a csaló topikot az egyéni üzenetek felé betenni, ahol látszik hogy hány hozzászólás érkezett még azóta. És lehet akár egy folyamatban lévő biznisz emiatt pont emiatt nem fog létrejönni, mert látja az user, hogy hú ezzel az emberrel esetlegesen bajok vannak, vagy még időben még fel tudja jelenteni ő is..

[ Szerkesztve ]

(#22092) janeszgol válasza horppc (#22085) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

A vateránál te utalsz a vaterának. Nem két fél közé ékelődik be. És ez szerinted mekkora energiába telik az oldalnak, hogy majd itt ellenőrizgessék, meg kutatgassák és irányítsák az egész utalósdit. Aztán a lapcsalád többi lapján elfogynak a modik, mert mindenki ennél a krva HA-nál van és akkor én is (mi is?) elmegyünk.
Arról nem is beszélve, hogy visszaélésre is okot adhat ez nem csak eladói, hanem vevői oldalról is. Mert ha csalás, akkor mindig az eladóval foglalkozunk, a vevővel sosem.

Egyszerű! Az üzemeltetőknek el kell dönteni, mi mennyit ér meg nekik. Ott a fototrend, azt is lehetne tovább vinni, illetve jobban gondozni a lapcsalád többi lapját. Az üzlet meg menjen vissza a vaterára, illetve max a fórumokra, privátra marad.

(#22093) horppc válasza janeszgol (#22092) üzenetére

horppc
(kvázi-tag)

Utalós dolgon kivűl a többi szerintem nem lenne egy nagy eresztés, de akadékoskodni mindig lehet.
És nem közé kell utalni, hanem mint egy adomány lenne a beküldött pénz, de értem hogy ez már bonyolódna stb.
Utalásból kinézik hogy #3434345 user, majd a nevéhez hozzátevődik a bankszámlaszám. (biztos ezis egetverő, vért izzadó munka lenne) 1 bedolgozó minimálbérest sem tudna eltartani 4 órában az 500ft-os projekt, nemtudom hány hirdetője van az oldalnak)

[ Szerkesztve ]

(#22094) janeszgol válasza horppc (#22093) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

A csalók ravaszabbak, mint az átlagember. Még megvárom azt a véleményt, hogy az oldal anyagi felelősséggel tartozzon itt, és akasszák fel, mint a bankok megjelenésének idején az embereket és akkor zárható a topic...örökre.

Adomány? Korrupció? Csalás? Adózás? Elszámolás? Utalási költségek? Csak néhány fogalom jutott az eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#22095) Boby7777 válasza zsozsóka (#22069) üzenetére

Boby7777
(újonc)

Ha valaki előreutal, vállalja annak felelősségét, hogy átverik! Én is utaltam egyszer előre, egy féloldalas (!!!) figyelmeztető szöveg virított a képernyő közepén, amit (most kapaszkodj meg) EL KELLENE OLVASNI és ÉRTELMEZNI!, hogy a vevő előreutalást kér, vállalod e kockázatot (szerencsémre becsületes volt az eladó). Innentől nem a Ph-s modikat, kollegákat kell basztatni, hogy jajj, átverték, mert előreutalt az illető a figyelmeztetés ellenére. Minden téren vannak csalók: előreutalás-->nem küld semmit, postai csomag-->nem veszi át a csomagot, minimum 2k bukó, sőt olvastam már itt személyes átvétel után felmerült problémákról is, főleg telefonok esetében. Lehet ötletelni, de sehol nem lesz 100% védelem. Gondolkodni és mérlegelni kell mielőtt cselekszik az ember. Bár pár kolléga már előttem is megmondta: hülyeségre nincs orvosság.

[ Szerkesztve ]

(#22096) horppc válasza janeszgol (#22094) üzenetére

horppc
(kvázi-tag)

Lehet már átestetek a ló túloldalára nem? Vagy nem tudom min mehettek keresztül, én egy ideje nézem a csaló topikot, és ez csak egy észrevétel.
De mondom az utalósdi részemről nem fontos, csak a naivabbaknak segítene egy általános tájékoztatás.Aki nem érti miről beszélek, az olvasson már vissza legalább 30 oldalt innen a topikból.Aki erre nem képes és csak negatív kritikát tud arról amit felhoztam, azt úgy hívják átlag magyar.
De látom kár volt ide beírni.

[ Szerkesztve ]

(#22097) janeszgol válasza horppc (#22096) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

Úgy bírom. Ha valaki nem ért egyet veled, akkor begubózól és védekezel. Mi ellen is?
Az oldal üzemeltetését pedig ne távolról mondjuk meg.

[ Szerkesztve ]

(#22098) Scorp2011 válasza horppc (#22091) üzenetére

Scorp2011
(őstag)

Úgy vásárol, ahogy akar. De a felelősséget vállalja is érte, ha egyszer az oldal többszöri figyelmeztetése ellenére sem volt elég körültekintő.

#22096:
Ezt a tájékoztatást már régóta küldözgeti az oldal, pont erről írtam, hogy szerintem már túlzó mértékben is, hiszen ha levelezek valakivel, akkor elég lenne csak 1-szer megjelentetni, és nem néhány levelenként újra. Vagy ez csak nálam van így, hogy néhány levél után (gondolom a levél tartalmától függően) megjelenik az a nagy, 15 soros, piros hátterű figyelmeztetés egy óriás felkiáltójellel egyetemben?

(#22099) janeszgol válasza Scorp2011 (#22098) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

A jófogáson, ha valakinek új üzenetet írsz a hirdetői oldalon, akkor felugrik egy ablak. A vatera pedig tulajdonosi jogokkal kiköltözött Dél-Afrikába vagy hova. Gondolom nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

(#22100) Butcher82

Butcher82
(senior tag)

Én is egyszer át lettem verve itt, mert 3000 forintot akartam spórolni. Ez az én hibám volt és az én tanulópénzem. Több mint 10 éve vagyok tag, a logout és a HA hozzátartozik a mindennapjaimhoz, legyen szó segítség kérésről a fórumokon vagy üzletelésről a HA-n, én hálás vagyok ezért az üzemeltetőknek és emiatt nem csak az sújtana le mélységesen ha esetleg megszűnne (HA), hanem már az is, hogy ők vannak számon kérve más emberek szemétsége illetve felhasználók naívsága miatt. Gondolkodjon már el mindenki - aki érintett - egy kicsit...

[ Szerkesztve ]

Kellemes Húsvéti Ünnepeket!!! :D By Happy! Season 2 ***Go Ahead Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.