Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-08-15 14:44:12

PROHARDVER!

CSAK az írjon, akit anyagi kár ért, CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
ami kell: üzletfél nickneve, apróhirdetés linkje! Milyen módon és mikor vetted át a terméket? Hogyan és mikor fizetted ki? Mi volt a probléma (nem küldte el, hibás a termék, letiltották, stb.)? Mikor jelezted ezt a másik félnek és mit reagált rá?
ha már jelentetted a Hardveraprón, itt nem kell
a válaszunk a hozzászólásodban lesz (link: "itt szóltam hozzá" doboz ikon)
a rendőrségi feljelentés menete 👮
más felhasználóról (kitiltásáról) adatvédelmi okokból nem adunk felvilágosítást
személyes adatok, privát üzenetek közzététele tilos (utóbbit nem látjuk)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#21251) Kalandor válasza bbendre (#21250) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Szia, olvasd el a topik összefoglalót.

(#21252) Benkovics91 válasza Benkovics91 (#21242) üzenetére

Benkovics91
(csendes tag)

Ma visszautalta az illető a pénzt!

[Köszi!]

[ Módosította: MurdR ]

Üdv: Benkovics91

(#21253) Benkovics91 válasza Benkovics91 (#21252) üzenetére

Benkovics91
(csendes tag)

Köszönöm a segítséget!

[Nincs mit! :)]

Üdv: Benkovics91

(#21257) Papooo

Papooo
(senior tag)

Visszatért egy régi ismerős.

(#21259) KpTm

KpTm
(újonc)

Hello!

Egy csaló próbálkozik nálam a szokásos szöveggel: [link]
A szokásos átverős üzenet:

"Heló.

Van egy VGA-m, ami érdekelhet, csak innen valószínű megint ki fognak dobni többes regisztráció miatt - a régit nem tudom visszaállítani - úgyhogy nem biztos hogy tudok neked írni...

Ha írsz mailen, ott gyorsan reagálok, és megbeszéljük a részleteket, ha aktuális még.
Ide tudsz írni: bvmorzsa@gmail.com

Csao!"

(#21260) Speed(R) válasza KpTm (#21259) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Norman..

Raktársöprés, mindenféle ritka jóság! => tinyurl.com/aprohirdeteseim

(#21263) shift+ő

shift+ő
(senior tag)

Jelentem peje-t.

Megvásároltam tőle ezt a telefont: P9

A készülék érintőpanelja hibás, így viselkedik: [link]

Vélhetően nem gyári a kijelző. A hirdetésben eredeti tartozékokat említett, de az USB kábel sem a készülékhez tartozó gyári.

Hiába kerestem minden csatornán, nem válaszolsz, telefont nem veszi fel. Ez arra utal, hogy tisztában volt a hibával.

Jelenleg még értékelni sem tudom.

Szia!
Sajnáljuk, ami történt! Kértük a másik felet, hogy vegye fel a kapcsolatot Veled, és egy héten belül közös megegyezéssel oldja meg a helyzetet.

Ha egy héten belül nem veszi fel kapcsolatot, nem törekszik a megoldásra, akkor a 8. napon kérlek ismét jelentsd itt.

Ennek ellenére akármikor a rendőrséghez fordulhatsz.

Köszönöm!

(#21264) Weaver

Weaver
(senior tag)

róla van szó: kulikecske [link]
ezt kérte, de E8400 proccal ment 6000ft + feladásért: [link]

előzetes lebeszélés alapján utánvéttel elküldtem neki a lapot 22-én, 6000ft+1600ft, azaz 7600ft-os átvételi összegben állapodtunk meg előzetesen. az volt a kérése, hogy 24én vigyék ki neki házhoz, mert akkor tudja átvenni. még oda sem ért a csomag, máris "beleset" érte és "kórházba" került, mondta hogy sajnálja, de nem tudja átvenni a csomagot. megírtam, hogy ez nem lehet kifogás, mert a postán gyakorlatilag bárki át tudja venni akit megkér, vagy ne vegye át de akkor az oda és visszaposta árát el kell utalnia. erre azt mondta mégis átveszi, ez mind 23-án volt, 24-én kivitték a címre a csomagot, nem vette át, utólag azt kamuzta ki sem vitték a csomagot, mutatom neki a csomagkövetést, hogy ott jártak erre nagy csönd. akkor mondja hogy okés, de nem hagytak értesítőt, és nem tudja hol lehet átvenni. értesítő nélkül is át lehet venni a helyi a postán. 29-én írt utoljára, azóta többször írtam neki, válasz nincs, a csomag a postán dekkol, nem veszi át.

csomagkövetés: PBVF186912958
a feladóvevény megvan, a személyes adatok miatt (egyelőre) nem mellékelem.

hangsúlyoznám, hogy elsősorban nem a összeg miatt írtam ide, hanem utálom a meggondolatlan, hazug embereket. itt a tipukus ellenpéldája a "ne utalj előre" kampánynak.

legyen szíves írjon az illetőnek az oldal részéről, mert velem már nem áll szóba a "vevő". bár így már szerencsétlen a helyzet, mert ezek után ha át is veszi, 100% hogy 1000+1 hibát talál majd az alaplappal kapcsolatban.

(#21266) KonzolKartel

KonzolKartel
(senior tag)

Sziasztok!

A3Feri-től vettem 10db Toshiba 500 gb sata 2 hdd 2.5-t. A 10 dbból 2db teljesen kuka. SMS-re nem válaszol, az oldalra pedig nem jelentkezett be azóta. Nem egy nagy összeg amit buktam, de jobb vigyázni az ilyenekkel, ne hogy mást is meg károsítson.

Szia. Figyelmeztettem, ha nem történik semmi a részéről, akkor jelezd kérlek újra.

(#21267) ben016

ben016
(csendes tag)

Kedves Hardverapró!

Szeretném jelenteni Huawei22 nevű felhasználót!
Volt egy hirdetése Huawei P20 128 GB címmel amit azóta már törölt. Szeretném kérni a segítséget az ügy lebonyolításában. Hosszas üzenetek után telefont cseréltünk postai úton. Mire az övé megérkezett minősíthetetlen állapotban volt a telefon és nincs meg hozzá minden tartozéka. Erre direkt kitért a "kedves" eladó, hogy makulátlan állapotban van és minden gyári tartozéka megvan.

A felhasználó azóta magát véglegesen törölte az oldalról. Volt neki még fent 2 db hirdetése egy monitor és egy videókártya. Megvan a teljes neve, telefonszáma, címe.

Telefonhívásra, SMS-re egyáltalán nem válaszol.

Ha tudnak nekem ebben segíteni azt nagyon megköszönöm.

Adatai
Eladó: Huawei22
Linket nem tudok rakni mert törölte gondosan a hirdetést.
Ok: Anyagi kár ért.

Szia! Az eladót véglegesen kitiltottuk az oldalról.

iPhone X

(#21276) CartmanLand0

CartmanLand0
(aktív tag)

Szeretnem jelenteni Vantage_2 nevezetű eladót ( linkelni sajnos nem tudok mert telefonrol vagyok ). Feladtam egy hirdetést amiben 1155ös alaplapot kerestem. A fent nevezett uriember irt, hogy neki lenne egy garis dobozos Asus alaplapja, ami nekem megfelelne, átvehető Budapesten vagy akár a lakhelyemen is személyesen. Adott egy telefonszámot, fel is hivtam. Megbeszéltük, hogy akkor megveszem az asus alaplapot 15 ezer forintért plusz egy aerocool extreme engine 3 gépházat 3500 forintért. Ezeket egy kollégája fogja személyesen lehozni ide hozzám. Elöre bocsájtanám hogy borzasztoan nehéz volt vele a kommunikácio, hardveraprora be sem jelentkezett a telefonhivás után. Nagyon nehezen kommunikáltunk, elöször azt mondta, sajnos a kollégája nem jár erre mégsem tehát marad az utalás és a posta.Aztán olyasmit hablatyolt ( igen valoban hablatyolt, össze vissza beszélt, nagyon fura a srác) hogy van több alaplap is tehát akár választhatok is. Én mondtam neki hogy nekem mindenkép az eredetileg ajánlott asus lap kell utána néztem es nagyon tetszik. Erre azt a választ hadarta hogy azt a lapot beszerelték egy gépbe, helyette egy gigabyte alaplap lenne ... kértem hogy emailben küldje el a pontos tipusát hogy tudjam ... folyamatosan kitért , nem akarta megadni az email cimét, tartozkodott attol hogy irásban is nyoma legyen a dolognak. Elhadarta az alaplap tipusát, aminek én utána néztem. Az asus mindenképp jobb lett volna, de mivel sürgősen szükségem volt egy alaplapra, ezért belementem. Megbeszéltük hogy utalom a 18500 forintot plusz a postaköltségre 2 ezret ö pedig fel is adja a csomagot. Kértem hogy emailben vagy smsben küldje az utaláshoz szükséges adatokat, természetesen telefonon diktálta le mindenféle kifogásokat kitalálva. Másnap el is utaltam neki a pénzt és egyből hivtam, hogy jelezzem megtörtént az utalás. Mid ad isten, ki volt kapcsolva. Itt Hardveren napok ota nem jott fel. Irtam neki egy smst hogy utaltam, jelezzen hogy mikor tudja feladni. Pár ora mulva hivott, hogy valszeg megérkezett a pénz a kollégája számlájára( nem is a sajátját adta meg) ugyogy holnap feladja. Leokéztam. Másnap hivtam délben, meg sem lepődtem hogy nem vette fel a telefont. Egèsz nap probáltam elérni, sikertelenül. Itt kezdtem kétségbe esni. Eltelt egy ujabb nap, reggel bekapcsoltam a telefonom és láttam hogy este 10 után hivott ... ugyanis ha ki vagyok kapcsolva, smsben kapok értesitést. Visszahivtam, felvette és közölte hogy a kollégái feladták a csomagot. Én egyből csomagszámot kértem tőle, ami elől kitért. Megigérte hogy pár ora mulva küldi. Egèszen este 10 ig vártam, nem küldött semmit. Próbáltam hivni, de nem vette fel.Ujabb nap telt el. Masnap ami egy szombati nap volt, reggel csörgött a telefon, és belekezdett egy keszekusza magyarázkodásba, hogy elirta az irányitoszámlt és a posta nem tudta a somagot elszállitani ... a fene se értette. Viszont azt mondta épp a postán van és adja fel nekem. Eltelt kb 1 ora ujra hivott és küldte a csomaszámot. Picit megnyugodtam. Hètfőn meg is kaptam a csomagot. Miután kibontottam, láttam jogy a gépház eléggé leélt, illetve ah alaplap sem stimmelt. Amit ő eldarált nekem a telefonban, az nem az volt amit küldött, csak hasonlitott rá, de több mindenben eltért. Ezt jeleztem is egyből, felhivtam, és közöltem hogy a ház leélt,de nem baj azt még elfogadom, viszont az alaplap nem stimmel. Az volt válasza, hogy adjam el, mivel ritka, biztos elviszik, és vegyek tőle másikat. Na még mit nem. Beletörödtem a dologba. Összeszereltem a gépet és itt jött a feketeleves. Az alaplap nem müködik megfelelően. Most a hibajelenségeg nem irom le, nem lényeg. Jeleztem neki, hogy mivel nem jo az alaplap, ezèrt jo lenne ha visszaboltolnánk, mert már napok óta gép nélkül vagyok miatta és szükségem lenne rá. Elöször hallani sem akart a visszavásarlásrol. Aztán miután megpenditettük neki, hogy feljelentést teszek, akkor elöször felajánlotta, hogy küldjem vissza a lapot, ő bevizsgálja, hogy abban az állapotban van e amiben ő küldte, aztán utalja a pénzt. Ebbe természetesen nem mentem bele hiszen én is előre utaltam neki, megbiztam benne, ezek után nem fogok. Ezután felajánlotta hogy vigyem le személyesen Budapestre ami tőlem 150 kilométerre van. Mondtam hogy sajnos ezt nem tudom megoldani. Itt hosszabb huzavona következett amit nem szeretnék részletezni, össze vissza beszélt, olyan volt mintha probálna összezavarni. Miután nyomatékositottam hogy rendőrségi feljelentést teszek ha nem oldjuk meg, felajánlotta hogy utánvéttel küldjem neki vissza 14ezer forintért. Ezen rendesen kiakadtam, hogy nehogy már két postaköltséget bukjak ... elküldöm neki, de csak 15 plusz ah utánvét költségének a fejében. Ettöl elhatárolodott. A telefont kinyomta azota nem tudom elérni ki van kapcsolva. Ha nem tudjuk megoldani az ügyet mindenképp feljelentést teszek. Nagyon fura figura, a csomagcimke is ami a csomagon volt megérne egy misét .. két név is szerepel a feladonál stb. Kiemelem hogy folyamatosan kibujt az alol, hogy irásban kommunikáljunk, mintha nem szerette volna hogy nyoma legyen. Én hajlando vagyok már arra is, hogy 15 ezer forontért visszaküldöm neki, es elkárolom ezt a költséget is. Viszont ha nem tudunk megegyezni, hétfőn megteszem a feljelentést. Holnap akartam, de ugy gondolom adok még egy esélyt a dolognak, hátha rendezödik, mindkettőnknek jobb lenne.

Szia!
Sajnáljuk, ami történt! Kértük a másik felet, hogy vegye fel a kapcsolatot Veled, és egy héten belül közös megegyezéssel oldja meg a helyzetet.

Ha egy héten belül nem veszi fel kapcsolatot, nem törekszik a megoldásra, akkor a 8. napon kérlek ismét jelentsd itt.

Ennek ellenére akármikor a rendőrséghez fordulhatsz.

Köszönöm!

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#21277) Postas99

Postas99
(aktív tag)

Sziasztok!

Lenne itt egy régi [mibilszerviz] aki már nem válaszol a leveleimre.

0, Lebeszéltem vele hogy a fenti [Redmi Note 5 4/64 hírdetésben] látott termékhez garancia jegy és ÁFÁ-s számla van-e. Az eladó válasza az volt hogy nem gond.
1, Augusztus 22-én megrendeltem utánvéttel a terméket.
2, Augusztus 23-án felhívtak, hogy jelenleg a számlázással foglalkozó kolléga nem tud bemenni ezért csak csupaszon küldik a megrendelt telefont. A hozzátartozó számlát és garanciajegyet következő héten hétfőn postázzák.
3 Augusztus 24-én megérkezett a csomag ami ki is fizettem de, sem számla sem garancia levél nem volt a csomagban.
4, Augsztus 30-án felhívtam az eladót hogy nem jött sem számla sem garancia jegy a termékhez,amit ígértek a hétre, és szükségem lenne ezekre.
5, Írtam is neki itt a prohardveren ugyanazon a napon mert a telefonos kolléga elhajtott azzal a mondattal hogy írjak szöveges üzenetet.
6, Kaptam egy választ, bár abban nem volt benne hogy küldenének bármit is.
7, Szeptember 5-én jeleztem újra hogy nem érkezett meg sem a számla sem a garancia jegy a telefonhoz.
8, Szeptember 6-án a hirdető fent volt az oldalon de nem reagált a levelemre.
9 A hírdetést ami meg van jelölve a múlthéten már archiválta, így értékelést sem tudok adni a vásárlásra.

Vigyázzon mindenki, mert lehet nem csak én jártam így.

Szia.
Az eladónak jeleztük, hogy megkerestél minket, és hogy 1 héten belül rendezze a hiányosságot. Ha ez megtörténik/nem történik meg, jelezd újra kérlek a 8.napon.

Köszönöm.

(#21278) Archibald85 válasza Archibald85 (#21192) üzenetére

Archibald85
(újonc)

Sziasztok! Megoldódott a probléma, visszakaptam a vételárat, légyszives töröljétek a jelentést, ha lehet.

Köszönöm!

Köszi a visszajelzést.

(#21280) CartmanLand0 válasza CartmanLand0 (#21276) üzenetére

CartmanLand0
(aktív tag)

Most hivott a kolléga, megkért hogy 15500 forintért adjam fel hétfön neki a csomagot csomagautomatába. Ha sikeresen átvette és visszakaptam a pénzem, mindenképp jelzem :R

oké, várjuk a visszajelzést.

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#21285) KpTm válasza Lombucman (#21283) üzenetére

KpTm
(újonc)

Igazság szerint ezek mind csak felfüggesztettet kapnak, ellenben ha megint elkapják csalásért, akkor már sokat ülne...

(#21288) fruzsiciccc válasza Lombucman (#21287) üzenetére

fruzsiciccc
(újonc)

Kint van Norman most éppen, nemrég engedték ki előzetesből, azóta már többektől siketült behúznia jelentős összegeket. Facebookja is újra él, illetve instagramja is, keressetek rá. Facen "BV Morzsa" a beveneve (BV = büntetésvégrehajtás), instagramon pedig egy augusztusi képe szerint "be back".

Ez a Maximus96 is sztem Norman (valszeg még tavaly regisztrálta tartalékba a nicket, biztos van neki egy pár, egy hozzászólása van összvissz, ez amit most írt), általában az szokott lenni, hogy saját magát próbálja szépíteni valaki más nevében itt a fórumon. Most is, azzal, hogy valaki szórakozik helyette, pedig ő aktív megint. Régen rendszeresen írt ide a csalós topikba valamelyik "haverja" nevében azzal, hogy már utalja vissza pénzeket és senki se aggódjon.

Nagyon is aktív újra, közben folyik a nyomozás, addig is meg kell élnie valamiből. Akit megkárosított, keresse a tatabányai rendőrséget, és minden részletet osszon meg.
Ha átírt személyit küldött neked, azt mindenképp mutasd a zsaruknak, mert sokat számíthat, az már nem egyszerű csalás, hanem okirathamisítás, azzal lehet, hogy újra visszaviszik előzetesbe.

(újfent bocs az adminoktól - egyébként engem is megkárosított, szóval joggal írok)

(#21290) Hentes88 válasza Hentes88 (#21261) üzenetére

Hentes88
(újonc)

Mai napig se történt semmi változás. Se pénz se egy üzenet. A héten teszek egy feljelentést és meglátjuk mi lesz.

Köszönöm a visszajelzést, az illetőt kitiltottam az oldalról.

(#21291) idoktrina válasza fruzsiciccc (#21288) üzenetére

idoktrina
(újonc)

Itt van egy kis gond a matekkal.

A hamis magánokirat felhasználása egy 0-1es vétség, a csalások amiket Normanünk elkövet pedig 0-3as bűntett. Nem az átírt személyi miatt vinnék vissza szerintem hanem a bűnismétlés veszélye miatt. Eleve csodálkozom, hogy Normant kiengedték azok alapján amiket itt olvasok.

(#21294) IO.sys válasza Petisan10 (#21293) üzenetére

IO.sys
(senior tag)

A tatabányai kapitányságon jelentsd fel.

凸_(ツ)_/¯

(#21295) MurdR válasza Petisan10 (#21293) üzenetére

MurdR
(HARDVERAPRÓD)

Szia, ebben a cikkben össze van szedve a rendőrségi feljelentés menete: [link]

[Szekerce]

(#21296) Petisan10 válasza MurdR (#21295) üzenetére

Petisan10
(újonc)

A bank ebben az esetben a visszautalás lehetőségét nem tartja fent? Valaki ez ügyben nem próbálkozott még?

(#21297) mghltm válasza Petisan10 (#21296) üzenetére

mghltm
(addikt)

van ra lehetoseg, de a csalonak kellene jovahagynia, amit nem fog megtenni:

"A téves átutalások visszahívására ugyan lesz mód, de ahhoz szükséges a tévesen megjelölt kedvezményezett jóváhagyása is."

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#21298) peet_hun

peet_hun
(csendes tag)

Kedves Admin!
Érdeklődnék jozsefbagi felhasználó felfüggesztésének okáról.
Vásároltam tőle egy videokártyát, persze előre utalással... aztán felfüggesztésére került.
Így jártam...?
Köszönöm
Péter

Ahogy az összefoglalóban szerepel: "más felhasználóról (kitiltásáról) adatvédelmi okokból nem adunk felvilágosítást"
Szomorú, hogy egy néhány órája regisztrált felhasználónak előreutaltál.
Ha nem kapod meg a terméket, akkor a feljelentéshez segítő linket szintén az összefoglalóban találsz.

[ Módosította: Kalandor ]

(#21300) woks19 válasza woks19 (#21299) üzenetére

woks19
(újonc)

Milyen információkat nem adhatnak ki?

Személyes adatokat.

[ Módosította: Kalandor ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.