Hirdetés

2018. augusztus 18., szombat

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-08-08 08:35:13

PROHARDVER!

- CSAK az írjon, akit anyagi kár ért és CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
- CSAK HARDVERAPRÓS ÜGYEKBEN! (egyebeket értesítés nélkül törlünk)
- ami kell: üzletfél nickneve, apróhirdetés linkje, ok röviden (személyes adat nem)
- ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor sem itt sem máshol már nem kell!
- ne írj indulattal, fenyegetőzve, vagy ha még egyeztettek,
- a válaszunk a hozzászólásodban lesz (link: "itt szóltam hozzá" doboz ikon)
- ha a problémád megoldódott, írd meg a topicban is az eredeti hsz-re válaszolva
- a rendőrségi feljelentés menete 👮
más felhasználóról (kitiltásáról) adatvédelmi okokból nem nyújtunk felvilágosítást sem itt, sem privát üzenetben, sem jelentésben

Összefoglaló kinyitása ▼

(#20801) Kalandor válasza MatyiDeLudas (#20800) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Ha csak az volt a megállapodás, hogy ha ő feladja aznap (tehát semmi időgarantált szolgáltatás, stb.), akkor önnek át kellett volna vennie a terméket. Ő feladta, ön pedig nem vette át. A szállítócég átfutási ideje nem a feladó problémája, arra nincs ráhatással.

(#20806) MatyiDeLudas válasza Kalandor (#20801) üzenetére

MatyiDeLudas
(újonc)

Szia!

Megvolt beszélve, ha nem tudja időben eljuttatni hozzám a terméket, akkor ne is kössünk üzletet. És kértem hogy tájékoztasson mert munkaeszköz lenne. Na ez nem sikerült. Hétfőn este itt álltam monitor nélkül. így elmentem a Me**aMa**tba és vettem egy monitort.

Részemről ennyi.

Üdv.

(#20807) Kalandor válasza MatyiDeLudas (#20806) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

A másik fél szerint az volt megbeszélve, hogy melyik nap adja fel.
Az nem ugyanaz, hogy melyik nap tudja eljuttatni.

Ha az első történt, akkor a másik félnek van igaza, ha a második, akkor önnek.

(#20808) lafaty80

lafaty80
(őstag)

Láttam anienaa tiltva lett, szerintem ő ugyanaz lehet wdcwdwa

Eladó cuccaim: http://tinyurl.hu/ianv/

(#20809) tibalc válasza milkabrams (#20796) üzenetére

tibalc
(újonc)

Kellner Zsolttal nagyon vigyázzatok, mindenhol hirdet, 2011 óta tevékenykedik, mint internetes csaló, állítása szerint valami nyomorék, és "csak ebből tud megélni", mert biztosítás nélküli járművel évekkel ezelőtt balesetet okozott, amiben ő is lerokkant. Semmit nem tud behajtani rajta a hatóság, mert semmije sincs, mivel ágyhoz kötött nyomorék, ezért a tárgyalásokon sem tud megjelenni, és elmondása szerint így nem tudnak mit kezdeni vele. Jelentsétek fel minél többen, hoyg legalább azt sikerüljön elérnie az ügyészségnek, hogy eltiltsák az internettől, és nem tudjon továbbra is megkárosítani másokat.
Engem is megkárosított 16 ezer forinttal tavaly augusztusban (Kingston HyperX Fury memóriákat árult itt a hardveraprón ironman79 felhasználónéven). Ott rontottam el, hogy nullásként nem gógliztam be. Két nappal később már ki is volt tiltva.

Többféle felhasználó neve van, nehéz kideríteni, hogy ő e az, akivel éppen üzletelsz, de mikor küldi a számlaszámot az utaláshoz, akkor megadja az igazi nevét. Mindig góglizzátok be, főleg ha 0-ás vagy gyanús a felhasználónév.

https://itcafe.hu/tema/jelentsd_a_csalokat_es_az_uzletrontokat/hsz_6160-6160.html
https://itcafe.hu/tema/jelentsd_a_csalokat_es_az_uzletrontokat/hsz_19251-19300.html

Még volt képe adománygyűjtő oldalt is létrehozni magának (persze a kutya nem küldött neki még egy fillért sem), de itt le tudjátok csekkolni a számlaszámát is:

https://www.gofundme.com/5rt64-lets-get-together

ugyanazt a számlaszámot adta meg a hardveraprós levelezésünkben, ahova átutaltam a ramokra a 16 ezer forintot. Megígérte, hogy postára adja még az utalás napján. Soha nem láttam a memóriamodulokat azóta se...

üdv,
tibalc

(#20810) Lacok válasza lafaty80 (#20808) üzenetére

Lacok
(őstag)

És ő is wswefdefs

(#20813) debberci

debberci
(újonc)

Sziasztok!
Cordy90 nevű (volt) felhasználó majdnem 4 hete küldi. kifizetett tápomat, első hetekben csak húzta az időt, utána viszont arogánsan és bunkón válaszolt minden kérdésemre a csomaggal kapcsolatban, több heti "könyörgés" után ellküldött egy kamu postai kódot, majd ez után kitiltattam. Telefonon próbáltam ez után vele beszélni, viszont az is nagyon nehezen ment, miután végre felvette, és nem küldött el a pi....ba megbeszéltuk, hogy tegnap azaz hetfőn feladja a 20 ezer ft-t postán, ami keddre itt is lesz nálam, amihez elkérte a címem, én banki átutalást akartam, de neki csak ez volt jó.Másnap este felhívtan, mire azt mondta, hogy most fogja feladni, majd kinyomott és sms ben kezdett el bombázni olyan üzenetekkel, hogy ameddig ki van tiltva, szóba se áll velem (először miután jelentettem, az után csinálta ezt majd miután megbeszéltem a moderátorral, hogy vegye le a jelentést, hogy talán így meg tudjam vele beszélni ekkor küldte a kamu kódot) így már nem tudok nagy reményeket fűzni a pénzhez vagy a táphoz, telefont nem veszi fel.

[ Szerkesztve ]

(#20815) hbfj

hbfj
(újonc)

Na csak megérte ...

2 év 4 hónap futkosó ..és vagyon elkobzás.. Megérte vajon ?

(#20816) koxx válasza hbfj (#20815) üzenetére

koxx
(MODERÁTOR)

Ő kicsoda?

ELADÓ EVGA SuperNOVA 1000 P2 1000W Platinum 10év gari

(#20819) zarayg

zarayg
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ő róla tudunk valamit? [link]

Felregisztrált, rá 5 percre írt.

Privát üzenetet megosztani tilos!

[ Módosította: Kalandor ]

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm. || Üzletszabályzatomat itt olvashatod el: https://bit.ly/2Mr3ARe

(#20820) debberci

debberci
(újonc)

Sziasztok!
Szeretném kérdezni, hogy mekkora összegnél tud a rendőrség csinálni valamit az illetővel, ha a csomagot, sem a pénzt nem kaptam meg.
Válaszotok előre is köszönöm

(#20821) VinoRosso válasza hbfj (#20815) üzenetére

VinoRosso
(PH! addikt)

ez melyik delikvens?

(#20822) debberci válasza VinoRosso (#20821) üzenetére

debberci
(újonc)

Cordy90 névre hallgat.

(#20823) hbfj válasza VinoRosso (#20821) üzenetére

hbfj
(újonc)

Több néven is futott , a magnet bank számla volt közös pont :

Kiss Mónika , Kiss Gabor
Magnet Bank
16200175-11533205

Engem Ákos666 néven huzott le 7500 Ft-tal https://hardverapro.hu/tag/akos666_2

[ Szerkesztve ]

(#20824) hbfj válasza debberci (#20820) üzenetére

hbfj
(újonc)

Bármennyinél ! Ne add fel,akár pár ezer forint miatt és tedd meg a feljelentést,mert lehet,hogy nem csak téged huzott be és ha mást is rá tudnak bizonyitani,akkor halmozódik. Aki engem vert át azt 84 rendbeli csalással vádolták meg ( ennyi feljelentés lett ellene ) és most pár évig nem lesz gondja a szállással.

(#20827) KEndre válasza hbfj (#20815) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Nika33, NaTomi77, r_n_a, normander27, Tomika980, Ákos666, emike78, ranor, ranor93, wiskinley, ....

Megérdemelte. :C

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre!

(#20828) debberci válasza KEndre (#20827) üzenetére

debberci
(újonc)

Ezek voltak az előző nevei, vagy őket verte át?
holnap tervezem, hogy bemegyek a rendőrségre, viszont ha több károsult jelentené fel, az hatásosabb lehet.

(#20829) babkukta

babkukta
(senior tag)

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Tudom én voltam a hülye, ezt nem kell mondani, de remélem ez volt az utolsó eset hogy átvágtak. Pontosan nem emlékszem a vásárlás dátumára, de kb. másfél éve vettem itt a HA-n egy Samsung Galaxy S7 Edge típusú telefont. Az eladóra nem emlékszem, az üzeneteim között próbáltam visszakeresni a beszélgetést, de nem találtam, gondolom törölte magát.

Ettől a tagtól utánvéttel megvettem a fenti készüléket.Ő mondta hogy ez Telekomos, de azt mondta hogy ki van fizetve, erről papírt is ad. Egy függetlenített telefonról beszélünk, vagyis biztos hogy az volt ,mert 20-as kártyával használtam végig, és semmi baja nem volt. Az hogy hogyan lett függetlenítve...nem tudom. 170 ezer Forint körül vettem, ez az ár akkoriban nem volt se túl drága, se túl olcsó, tehát nem keltette azt a "feltűnően olcsó" hatást, hogy elijesszen a vásárlástól. A telefont megkaptam, jótállási jegy is volt benne, nem is foglalkoztam se a számlával se semmivel. Örültem hogy van ilyen telefonom.

Másfél évig minden gond nélkül használtam, viszont a mai napon a telefon megadta magát. Közölte velem, hogy "Nincs regisztrálva a hálózaton". Jártam így kb. 3-4 hónapja is, akkor újraindítottam, és jó is volt, így nem ijedtem meg. Megint eljátszottam ezt, de semmi. Kikapcs, restart, gyári visszaállítás stb. de semmi. Itt kezdtem megijedni. Megfordult a fejemben, hogy lehet letiltották a telefont, majd úgy döntöttem bepróbálkozok a szolgáltatónál, hátha mond valami okosságot ezzel kapcsolatban.

Mondott is. A tisztelt előfizető nem fizetett semmit, és a telefont letiltották. Több infót természetesen nem adtak ki, mivel nem, adhatnak.

Hát én köszönöm ezt a remek vásárlást. Igazából van egy gyönyörő S7 Edgem, ami mondjuk már nem ér 170et, valamint a kijelzője is be van törve, így még annyit se, de ettől függően jól működött. Már nem, mert nem működik, mivel semmit nem tudok csinálni vele.

Ilyenkor mit lehet csinálni? Polgári peres eljárás? Rendőrségre feljelentés? Mire számíthatok? Valaki járt már hasonló cipőben?

Köszönöm a segítséget!

Tibi

H M 10 PRO /// Z97 - 4790k - GTX 980

(#20830) KEndre válasza debberci (#20828) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Ezekkel a nevekkel volt itt a csaló.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre!

(#20831) debberci válasza KEndre (#20830) üzenetére

debberci
(újonc)

És akiket átvert, őket hol találom meg?

[ Szerkesztve ]

(#20832) Dealer95

Dealer95
(őstag)

Nikole

"Hello, I am Miss, Nicole Donald, Please contact me through my private email address below for very important issue,
Thanks and have a nice time
( nicoleddona@gmail.com )"

(#20833) Bruce.lee

Bruce.lee
(lelkes újonc)

üdv!

Szeretném jelenteni bodymaker emberkét 03.05-én érkezett meg EZ a VGA kifizettem érte 22.000-ft-ot.
2-napot gépeztem vele munkám miatt nem tudtam tesztelni,de sajna megadta magát még időben,kép kockák fekete háttér és befagy a gép... :((
a lényeg leszereltem róla a hűtést és javított erősen látszik a gpu csúnyán,ezt nem említette nekem,írtam neki,de látom már azóta nem is volt a hírdetésen hívtam telón nem elérhető.

Most mit tegyek??

üdv ferenc!

Tisztelt Felhasználó!

Sajnáljuk, ami történt! Kértük a másik felet, hogy vegye fel a kapcsolatot önnel és egy héten belül közös megegyezéssel oldja meg a helyzetet.

Ha egy héten belül nem veszi fel kapcsolatot, nem törekszik a megoldásra, akkor kérem, hogy ismét jelentse a Hardverapró rendszerében (tehát ne privát üzenetben, ez fontos!).

Köszönöm!

Megy haza a szőke nő az autóvezetői vizsga után. A férje gúnyosan kérdi: - Na, meghúztak? - Ketten is, de legalább megvan a jogsim!

(#20834) Bruce.lee válasza Bruce.lee (#20833) üzenetére

Bruce.lee
(lelkes újonc)

képek a vg-áról...

Megy haza a szőke nő az autóvezetői vizsga után. A férje gúnyosan kérdi: - Na, meghúztak? - Ketten is, de legalább megvan a jogsim!

(#20835) Tomoty

Tomoty
(fanatikus tag)

Üdv mindenkinek.

2 napja vettem egy Asus alaplapot [link]. Itthon vettem észre, hogy az LGA1366-os foglalatban 5-6 láb teljesen meg van sérülve. Tudom, hogy én is hibáztam, mert nem néztem meg átvételkor.
Teljesen normális hangvételben írtam levelet [vadisquo] -nak az eladónak, hogy találjunk bármiféle megoldást, akár osztott "terhet", mert nem akarok bebukni teljesen 33500Ft-ot.
Sajnos az átvételt követően egyszer sem vette fel a telefonját, még a hiba kiderülését megelőzően sem. Sehogy sem tudom elérni.
A pénz is fáj, de inkább az, hogy "bepaliztak".
Sajnos az összes többi alkatrészét is "GARANCIÁT NEM VÁLLALOK" felirattal hirdeti.
Ezúton szeretném kitiltatni, ha lehetséges, hogy mást ne tudjon így rászedni.

Előre is köszönöm!

Privát megosztása a másik fél beleegyezése nélkül tilos.

Tisztelt Felhasználó!

Sajnáljuk, ami történt! Kértük a másik felet, hogy vegye fel a kapcsolatot önnel és egy héten belül közös megegyezéssel oldja meg a helyzetet.

Ha egy héten belül nem veszi fel kapcsolatot, nem törekszik a megoldásra, akkor kérem, hogy jelentse a Hardverapró rendszerében (tehát ne itt / privát üzenetben!).

Köszönöm!

[ Módosította: Speed(R) ]

(#20836) fibix válasza Bruce.lee (#20833) üzenetére

fibix
(újonc)

helo

Már el van minden intézve ugyhogy szeretném a profilom mihamarabbi visszaállitását...!!! :W

(#20837) Kalandor válasza fibix (#20836) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Először megvárjuk a másik fél válaszát, hogy tényleg minden rendben van-e.

[ Szerkesztve ]

(#20838) Bruce.lee válasza Bruce.lee (#20834) üzenetére

Bruce.lee
(lelkes újonc)

azt üzente a kedves kolléga vissza küldöm neki a vg-át és ha vissza engedik a tiltásból vissza utalja az összeget!
Telefonon megkeresett bízom benne hogy így lessz,másként jelentem!

(#20839) Kalandor válasza Bruce.lee (#20838) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

azt üzente a kedves kolléga vissza küldöm neki a vg-át és ha vissza engedik a tiltásbólvissza utalja az összeget!
Ez nem így megy.

[ Szerkesztve ]

(#20840) Bruce.lee válasza Kalandor (#20839) üzenetére

Bruce.lee
(lelkes újonc)

A lényeg keddi nap megérkezik hozzá a kártyája és még az nap kérem az utalást a számlámra!
Szerdá-ig türelmesen várok.

(#20841) fibix válasza Kalandor (#20837) üzenetére

fibix
(újonc)

egyébként nem értem hogyan tilhatsz le bárkit is jogtalanul mert az emberke mondjuk egyszer hivott telefonon és egyböl ide irt... szoval esélyem sem volt a problémáját megoldani... :W

(#20842) fibix válasza Kalandor (#20839) üzenetére

fibix
(újonc)

miért hogyan megy???

(#20844) Kalandor válasza fibix (#20841) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Majd ha rendezve van a probléma, akkor beszélhetünk a folytatásról.

(#20845) robogos10

robogos10
(fanatikus tag)

Sziasztok sajnos én is csalóba botlottam :W :W

sheldon92 elmentem hozzá személyesen MOST este tökölre hogy cserélünk!!
Én adtam neki 1 alaplapot 1 cpu-t 4gb ramot és hangkártyát!
Ő adott nekem 1 Enermax Liberty 400w os tápot és 1 500gb os hdd-t!!
Na már most a táp IDÁIG még jó!!
Viszont az általa hirdetett hdd nem 100/100as ahogy azt ő állította hanem csak 100/44% os
a hirdetéseket törölte is... :W :W
Teló már csak ki sípol
[link]
Alacsony kis dagadt gyerek tököli

Tisztelt Felhasználó!

Sajnáljuk, ami történt, mi már kitiltottuk őt.

Ha nem rendezi a helyzetet, akkor rendőrségi feljelentést lehet tenni ellene a rendőrségen. Ehhez segítséget itt is találhat: https://prohardver.hu/temak/keres.php?type=-&stext=rend%C5%91rs%C3%A9gi+feljelent%C3%A9s&submit=

Viszont fontos elmondanunk, hogy adatokat mi csak a hatóságoknak adhatunk ki, az ön számára semmilyen körülmények között sem!

Köszönjük megértését!

(#20846) Bruce.lee válasza Kalandor (#20844) üzenetére

Bruce.lee
(lelkes újonc)

üdv!

úgy néz ki holnap be kell mennem a Rendőrségre,mert ma délelőtt felhívott és fenyegető megjegyzéseket adott,
és kérdezte mi van ha újra regisztrál az oldalra és nem utalja el a pénzt stb? én nem fogom hagyni fel jelentem!!!

(#20849) robogos10

robogos10
(fanatikus tag)

Kalandor Sajnos ez pad helyzet.... Csak a számát tudtam semmi mást...
Egyszerűen nem lehet előkutatni a gyereket mert a száma 100% hogy feltöltős és azt is lemondta már...
De a táp legalább jó.... :(((

(#20850) wolfman

wolfman
(PH! kedvence)

Megkérdezhetem, hogy Reveng felhasználóval mi volt a probléma? Látom kitiltottátok, pedig majdnem üzleteltem vele. Tudtam, hogy hagyni kell rá legalább egy hetet. :D

[Erről nem adunk ki információt]

[ Módosította: MurdR ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.