Hird​et​és​

2018. április 23., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-11-26 16:56:53

PROHARDVER!

- CSAK az írjon, akit anyagi kár ért és CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
- CSAK HARDVERAPRÓS ÜGYEKBEN! (egyebeket értesítés nélkül törlünk)
- amit írj le üzletfeledről: nicknév, linkeld adatlapját + az apróhirdetést, az okot max. 10 sorban, de személyes adatát ne!
- ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor sem itt sem máshol már nem kell!
- ne írj indulattal, fenyegetőzve, vagy ha még egyeztettek,
- a válaszunk a hozzászólásodban lesz (link: "itt szóltam hozzá" doboz ikon)
- ha a problémád megoldódott, írd meg a topicban is az eredeti hsz-re válaszolva
- a rendőrségi feljelentés menete
- partnered adatait csak a rendőrség kérheti ki, ha feljelentetted (mi nem fogjuk)
- ha egy üzlet jól zárult, a hardverapró értékelési rendszerét használd!
- üzletrontókat a Jelentem gombbal jelezheted

más felhasználó kitiltásáról, felfüggesztéséről adatvédelmi okokból nem nyújtunk felvilágosítást sem itt, sem privát üzenetben, sem jelentésben

Összefoglaló kinyitása ▼

(#20251) Bixel

Bixel
(újonc)

Sziasztok! Ne nézzetek hülyének (bár ezt benyalni azért elég gáz), de sikerült egy bizonyos B. R. Norman nevet használó srácnak átvernie. Mostanra már tudom, hogy csaló és a cikkeket is megtaláltam róla stb. , de inkább kezdem a story elején. Szerettem volna venni egy Thrustmaster T500rs kormányt, amiból itthon sajna nem találtam sokat jó árban igy aztán irtam egy hirdetést hogy ilyet keresek. Rám is irt hardveraprón keresztül ezen a felhasználón az illető: https://hardverapro.hu/tag/jollerin , és ugye jött a (számomra csak később derült ugye ki) sablon szöveggel:

'Helo. Van egy kormányom amit keresel, csak emailen beszéljünk, mert a régi fiókomon elfelejtettem a jelszót, megszűnt e-mail cím miatt nem tudom visszaállítani, innen meg valószínű többes regisztráció miatt ki fognak dobni... Ezt miattad regeltem hogy irni tudjak.
Hosszú :)) Lényeg ha érdekel írj egy e-mailt, ott válaszolok gyorsan a munkám miatt, és megbeszéljük: xxxxxx@hotmail.com'.

Pár e-mail után át is tértünk messengerre és ott folytattuk tovább a dolgokat. Azt mondta hogy messze lakik Pesttől és nincs ideje, emiatt csak posta és az is csak előreutalással, ekkor még biztos voltam, benne, hogy akkor ebbol nem lesz semmi, de kaptam tőle egy szerződést es sz.ig. másolatokat is amik megnézése után sajna belementem a dologba és a pénzt is úgy utaltam, hogy azonnal megjött neki, mert máshogy nem fogadta el, azt mondta, hogy miután ő elpostázza én visszavonhatom a pénz átküldését (ez egy hétvégi nap volt és ugye csak hétfőn kapta volna meg a pénzt).

Annyira nem izgultam, egy rendőr ismerősöm számlájáról ment a pénz, jogász ismerős is látta a szerződést 85ezer forint meg ugye már bűncselekmény, igy ha át is ver gondoltam be vagyok védve. Hát ugye nem is kaptam semmit aznap hogy elküldte volna a csomagot, másnap fel is jelentettem a rendőrségen. Vigyázzatok vele, bár 2 kattintáson múlott kb. az hogy elkerüljem ezt az esetet.

Nem irtam le minden részletet, de még igy is hosszu lett. Azt szeretném kérdezni, hogy bárki másnak volt e valami incidense már vele és az tudna e segiteni nekem bármilyen másik adat kideritésében vele kapcsolatban? Esetleg ip, lakcim(hátha), telefon bár abbol is találtam vagy 5-6 félét amit használt. Lényeg hogy nagyon vigyázzatok vele, szerintem simán benne van hogy a személyi se valódi amit küldött és ha bárki tudna nekem segiteni akkor irjatok kérlek.

E-mailem: bakb99@gmail.com
Előre is köszi!

(#20252) Ispy válasza Bixel (#20251) üzenetére

Ispy
(PH! addikt)

Használd a keresőt, a csalós topik fele vele van tele.

"Semmi sem tesz boldogabbá, mint az, ha az egész napom a számítógépem egy olyan feladat automatikus elvégzésének programozásával tölthetem, amit amúgy kézzel 10 másodperc alatt megcsinálhatnék."

(#20253) Bixel válasza Bixel (#20251) üzenetére

Bixel
(újonc)

Ja még annyit a dolog mellé, hogy a képeket amiket küldött megtaláltam egy ebayes hirdetésben, a telefonszámot amit adott az egyik hozzatartozója vette fel elvileg és serintem nem használ vpn eket se de hátha a sok feljelentés után lesz valami nálam már folyik az ügy...

(#20254) Bixel válasza Ispy (#20252) üzenetére

Bixel
(újonc)

Ja látom most esik le igazán hogy mekkora gyökér voltam. :W Bár érdekelne hogy másoknak is küldött e ilyen személyes adatokat. :F

(#20255) opr válasza Bixel (#20254) üzenetére

opr
(őstag)

Keress ra, mindenkinek hajszalponotsan ugyanez a modszer/tortenet. Ok is akkor nyugodtak meg, mikor megkaptak a fenykepeket/adatokat, szerzodest, stb. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20256) Bixel válasza opr (#20255) üzenetére

Bixel
(újonc)

Igen, látom mostmár. Maga a hardverapro nem tudna kicsit utánanézni ip alapján? Hátha kiderülne legalább annyi hogy honnan küldözgeti a dolgokat, gondolom a szerver látja, hogy milyen ip ről regelt vagy irt másoknak.

(#20257) shteer válasza Bixel (#20256) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

hatóságnak kiadják, ha az bekéri

Corsair HX520 eladó dobozában - 12k

(#20258) blackrulz válasza Bixel (#20256) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

Ipt látnak, azzal viszont semmire se mennél se te se ők. Csak az isp tudja azt kötni bármihez is, viszont se a ph se az isp nem ad neked ki semmit senkiről soha. Nem tehetik, csak hatóságnak.

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#20259) Synaptic

Synaptic
(fanatikus tag)

Engem is megtalált ez a Richárd gyerek, Horabik néven ezen a fórumon. Még jó hogy megtaláltam ezt a topicot , lehet én is bekaptam volna a cumi-t

(#20277) Rhino82

Rhino82
(lelkes újonc)

Sziasztok!
A mai napon engem is megtalált "Bánáti Richárd Norman"!
Egy hirdetésemre reagált, amiben egy iphone 6s típusú készüléket keresek megvételre.

"Kajmano" felhasználónéven írt rám és a következőket írta:

"Helo. Van egy telóm amit keresel, csak emailen beszéljünk, mert a régi fiókomon elfelejtettem a jelszót, megszűnt e-mail cím miatt nem tudom visszaállítani, innen meg valószínű többes regisztráció miatt ki fognak dobni... Ezt miattad regeltem hogy irni tudjak.
Hosszú :)) Lényeg ha érdekel írj egy e-mailt, ott válaszolok gyorsan a munkám miatt, és megbeszéljük: tarponka@hotmail.com"

Nekem is küldött képet a személyi igazolványáról, illetve egy videót is küldött magáról.

[ Szerkesztve ]

(#20279) gyuszo245

gyuszo245
(újonc)

Sziasztok!

Ezt a HDD-t vettem meg tőle ("Kicsikocka67" néven van fent) személyesen, természetes használatbavétel után rögtön kiderült, hogy nem működik:
3TB Toshiba HDD DT01ACA300

Rögtön jeleztem neki a problémát PM-ben, egy ideig profi módon hitegetett, de sajnos a megbeszélt találkozóra nem jött el, telefonja ki volt kapcsolva.

Még jó pár napig aktívan fent volt ez a hirdetés, közben az árát csökkentette, lehet, másokat is megkárosított, ha előre utaltak neki.

Az eredeti hirdetés képét csatoltam.

Egyetlen "adata" az általa megadott telefonszám, amin az adásvétel előtt beszéltünk is:
06306044208

Vigyázzatok vele, csaló.

Miután lebukott, módosította a hirdetés szövegét, és archiválta.

Kérem, akit szintén megkárosított, vegye fel velem a kapcsolatot a rendőrségi feljelentés érdekében (gyuszo245@freemail.hu)

[ Szerkesztve ]

(#20286) korcsi

korcsi
(PH! addikt)

Sziasztok!

Mivel az üzleti vita topik első körben ide irányít itt jelezném a problémámat.

Nem írom ki a tag nevét, lehet csak félreértésről van szó, jelenleg úgy tűnik csak nem tudom vele felvenni a kapcsolatot.

Ezt vásároltam tőle (másképp) a termék nem tökéletes (rögzítő furatok fel vannak fúrva, így nem rögzíthetőek a ventilátorok), de mivel a kolléga nem lépett be hiába írok neki privátot, nem tudom értesíteni, lehet nem is kap róla értesítést. Van esetleg az oldalnak lehetősége egyéb módon értesítenie a tagokat, például a bejelentkezési email címmel?

Előre is köszönöm!

A hardveraprón jelentsd a hirdetését, köszi!

[ Módosította: Kalandor ]

42

(#20287) Kronos3000

Kronos3000
(senior tag)

Szomorúan nevettem egyet amikor a következő privát üzenetet kaptam,egy frissen regisztrált,majd ki is tiltott tagtól.Már a fogalmazás helytelensége és a helyesírás hiánya kizárja hogy egy ilyen megkeresésre válaszoljak.Gondolkodni is tudok még,tehát nem is tudom mit képzel magáról az ilyen alak.
Íme az üzenet,amit jó páran láttak már hasonló formában:

Helo. Van egy procim amit keresel, csak emailen beszéljünk, mert a régi fiókomon elfelejtettem a jelszót, megszűnt e-mail cím miatt nem tudom visszaállítani, innen meg valószínű többes regisztráció miatt ki fognak dobni... Ezt miattad regeltem hogy irni tudjak.
Hosszú :)) Lényeg ha érdekel írj egy e-mailt, ott válaszolok gyorsan a munkám miatt, és megbeszéljük: tarponka@hotmail.com

Wasabi...

(#20288) _CsViktor_

_CsViktor_
(kvázi-tag)

Helo. Van egy gépem amit keresel, csak emailen beszéljünk, mert a régi fiókomon elfelejtettem a jelszót, megszűnt e-mail cím miatt nem tudom visszaállítani, innen meg valószínű többes regisztráció miatt ki fognak dobni... Ezt miattad regeltem hogy irni tudjak.
Hosszú :)) Lényeg ha érdekel írj egy e-mailt, ott válaszolok gyorsan a munkám miatt, és megbeszéljük: tarponka@hotmail.com
Turnaround a becses nickje :D

(#20289) HGabor89

HGabor89
(PH! addikt)

Sziasztok! Olvastam valamikor, hogy valami hulye az alabbi szoveggel veri at az embereket, ma ram is irt.

Tokenna privát üzenete HGabor89 számára ÚjVálasz★ Törlés2017-10-16 16:03:24
Tokenna
(újonc)
Hirdetés: KERESEK Bp-i átvétellel 120as vagy 250es SSD-t
Helo. Van egy ssd-m ami érdekelhet, csak emailen beszéljünk, mert a régi fiókomon elfelejtettem a jelszót, megszűnt e-mail cím miatt nem tudom visszaállítani, innen meg valószínű többes regisztráció miatt ki fognak dobni... Ezt miattad regeltem hogy irni tudjak.
Hosszú :)) Lényeg ha érdekel írj egy e-mailt, ott válaszolok gyorsan a munkám miatt, és megbeszéljük: banaticsalad@freemail.hu

Szerk: hopp, ugy latom az utolso 2 hsz is ilyen szoveg :D

[ Szerkesztve ]

(#20290) Atter030

Atter030
(kvázi-tag)

Engem is megtalált ez izébizétóbiás :DDD

https://hardverapro.hu/tag/torrex

Szöveg:

"Halihó. Van egy telóm, ami érdekelhet téged, viszont itt igen keveset vagyok fönt, nap közben föl sem tudok jönni, az e-mailem viszont meló miatt folyamatosan nézem.

Ha érdekel, írj ott, és mindent megbeszélünk. Ott gyorsabban elérsz: ***********@freemail.hu

Üdv!"

Szóval csak óvatosan. :K

[ Szerkesztve ]

Ügyfél: Halló! Van egy problémám! Az ügyfelük vagyok!

(#20295) SCRHW

SCRHW
(újonc)

Üdv!

Jelentem takats3434 tagot.

10. 13. (péntek)
Írt, hogy megvenne tőlem 2 alkatrészt is. Visszaírtam, hogy nekem leghamarabb hétfőn jó és jegelem neki a cuccokat, ha ráér addig a vásárlás. Válaszolt, hogy mindenképpen igényt tart a hardverekre, menjen a jég, vasárnap felhív, hogy megbeszéljük a hétfői találkozó részleteit.
10. 15. (vasárnap)
Egész nap nem hívott, így megkérdeztem, hogy mikor és hol találkozzunk. Visszaírt, hogy a munkahelye körenyékén munkaidőben egész héten jó neki, még linket is küldött a helyszínről. Kérésre adott egy telefonszámot, abban maradtunk, hogy hétfőn érkezés előtt kb. 1 órával hívom.
10. 16. (tegnap)
Mivel tudtam, hogy egész nap úton leszek, vittem magammal a holmikat és amikor felé indultam, megpróbáltam hívni. Ki volt kapcsolva. Próbálkoztam még párszor, aztán küldtem neki SMS-t és privát üzenetet is. Közben folytattam az utat felé, mert egyrészt nem jelentett nagy kitérőt, másrészt manapság könnyen kölcsönkérhetünk egy töltőt a kollégáktól, ha szükségünk van a telefonunkra. Mire odaértem, még mindig változatlan volt a helyzet. 3 villamosmegállóra elintéztem a teendőimet, ez 1,5 órát vett igénybe. Továbbra is semmi - itt már erősen megingott a bizalmam. Hazaindultam és írtam neki egy újabb SMS-t, hogy nálam átveheti a termékeket este, különben felveszem a kapcsolatot a másik érdeklődővel. Éjfél után kapcsolta vissza a telefonját, mert akkor lettek kézbesítve az SMS-ek, semmilyen formában nem reagált.
10. 17. (ma)
Tegnap este sok dolgom volt, ezért nem foglalkoztam az üzleteléssel, nem kerestem meg a másik érdeklődőt. Hogy végképp semmi okom ne legyen a lelkiismeretfurdalásra, írtam mégegy privátot ill. SMS-t, hogy ha szeretné, ma még megveheti a cuccokat. Nem jelentkezett sehol. Az előbb felhívtam, mert nem akartam már potyára várakozni. Felvette, megkérdezte, milyen alkatrészekről van szó és amikor megmondtam, gyorsan sikerült kinyögnie annyit, hogy "az már nem aktuális, kösz", majd azonnal lerakta. Én az egész történetben 1 pillaatig sem voltam bunkó.

Nem az a gond, hogy nem valósult meg az üzlet, hisz közbejöhet valami, csak tolerálhatatlan ennek az izének a gerinctelensége.

Neve itt marad ezért más intézkedést nem foganatosítunk.

[ Módosította: domperke ]

(#20296) SCRHW válasza SCRHW (#20295) üzenetére

SCRHW
(újonc)

Pedig ez a történet nem sok jóval kecsegteti az üzletelőket, így csodálkozom, hogy van itt helye az illetőnek, de ti tudjátok.

:R

[ Szerkesztve ]

(#20297) Papooo

Papooo
(fanatikus tag)

Üdv!
Jelenteném freestailo tagot.

3-án rám írt emiatt. Megegyeztünk a részletekről, és hogy utánvéttel megy, postán maradóan a cucc, és hogy ő állja a postaköltséget. (1480 ft)
4.-én postáztam, és elküldtem a követési számot.
7.-én jeleztem, hogy átvehető
11.-én rákérdeztem: Van még rá esély, hogy átveszed?
Mire ő: "Neharagudj, láttam hogy ott van, másra kellett a pénz szerintem nem tudom átvenni, jövök egy pk-val!"
Én : "Ha nem biztos hogy át tudod venni, akkor irányítsd vissza, és küldöm a számlaszámot ahova a postaköltségem várom. "
12-én a Posta "Nem kereste" jelzéssel visszaindította a csomagot.
16.-án reggel rám ír egy másik hirdetéssel kapcsolatban, és egyből árkedvezményt szeretne.
Aznap visszakaptam a postán a csomagom, és kifizettem a 970 forintos visszakézbesítési költséget.
Délután válaszoltam neki, hogy első körben a potyára elküldött csomag postaköltségét kérem, ami 1480 ft feladási és 970ft visszapostázási díj, azaz 2450 forint.
Gondoltam, nem okoz problémát az összeget máig átutalni. Tévedtem.
Kérte hogy jelezzem, ha máig nem ér ide, ezt ma megtettem, azzal a kiegészítéssel, hogy ha 18 óráig nem ér ide a potya postázás költsége, akkor jelentem az esetet.
A válasza: "tegnap elfelejtettem bocsi, jelentsd nyugodtan.... igyekszem üdv "

18 óra elmúlt,és én szavatartó ember vagyok

Ahogy elnézem az értékeléseit, azóta már vásárolt, még ha nem is minden probléma nélkül.

1 hete van rendezni, amennyiben nem sikerül neki, jelezd újra.

[ Módosította: Speed(R) ]

(#20298) HGabor89 válasza HGabor89 (#20289) üzenetére

HGabor89
(PH! addikt)

Vicces ez a srac.

Jollere privát üzenete HGabor89 számára ÚjVálasz★ Törlés2017-10-19 10:17:29
Jollere
(újonc)
Hirdetés: KERESEK Bp-i átvétellel 120as vagy 250es SSD-t
Heló. Van egy ssd-m, amilyet vadászol, viszont melóban vagyok, ide nem tudok fölnézni. Az emailemet ellenben nézem folyamatosan a munkám miatt, ott gyorsan válaszolok.
Írj nekem emailen ha érdekel a dolog, és megbeszéljük a részleteket: banaticsalad@freemail.hu
Csao! :R

(#20299) Atter030

Atter030
(kvázi-tag)

Aktív a bánáti gyerek rendesen. Nekem is ezt az emailt adta meg. Nem igaz, hogy nem lehet nyakon csípni. Bocsi a felesleges posztért ha akarjátok töröljétek. Csupán jeleztem, hogy ezt az emailt írta nekem is.

[ Szerkesztve ]

Ügyfél: Halló! Van egy problémám! Az ügyfelük vagyok!

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.