Hirdetés

2018. november 13., kedd

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-08-23 08:27:49

PROHARDVER!

CSAK az írjon, akit anyagi kár ért, CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
ami kell: üzletfél nickneve, apróhirdetés linkje, rövid ok (személyes adat nem)
ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor itt már nem kell
a válaszunk a hozzászólásodban lesz (link: "itt szóltam hozzá" doboz ikon)
ha a probléma megoldódott, írd meg az eredeti hsz-re válaszolva
a rendőrségi feljelentés menete 👮
más felhasználóról (kitiltásáról) adatvédelmi okokból nem adunk felvilágosítást

Összefoglaló kinyitása ▼

(#20201) msgt.fubar

msgt.fubar
(senior tag)

Nem a legsúlyosabb kategóriába tartozó csalóról írok most, de mivel az én nevem is szerepel itt kevesebb miatt, ezért úgy gondoltam megér egy misét, hátha mást megkímélek némi fejfájástól.

Frico001 nevű emberkéről van szó, aki hírdette/hirdeti (félóránként visszahozza archiválásból a hirdetést) az alábbi videókártyát.

Kezdődött minden a hagyományos módon, privát üzenetet írtam, hogy érdekel a videókártya. Láttam, hogy jegelve van a kártya, de volt már a világtörténelemben lemondott üzlet, így gondoltam beállok a sorba, hátha sorra jutok. Kisvártatva kaptam választ, hogy elviszik ma este, gondoltam magamban rendben, így jártam.

Nem sokkal, kb 20 perccel később újabb üzenet: mégis üzletelhetnénk. Az időpont egyeztetésnél megragadt a dolog, ugyanis hirtelen kiderült, hogy ma este utazik el és vasárnap jön haza, csak nap közben ér rá. Lévén, mint egy átlagember, nap közben dolgozom, próbáltam köztes megoldást találni, de hirtelen megszakadt a beszélgetés.

Miközben vártam a válaszára, egy újabb üzenetet kaptam, de nem tőle, hanem egy másik tagtól, aki meglátta a korábbi kommentemet a hirdetésnél és figyelmezetett, hogy vigyázzak, mert neki össze-vissza ígérgetett, majd nem lett belőle semmi. Többek közt időpontot megbeszéltek, majd váratlanul családi okokra hivatkozva lemondta minden különösebb ok nélkül. Mint kiderült, ezt pont akkor írta, amikor nekem is válaszolt, hogy mégis üzletelhetünk. Néhány óra szünetet követően újfent megkerestem, majd kiderült, hogy sajnos ma este mégis elviszik a videókártyát, sajnálja, de nem tudunk üzletelni.

Ezután a kisebb érzelmi hullámvasút után számomra az jött le a szóban forgó "úriemberről", hogy következetlenül hazudozik, össze-vissza ígérget és a szavára nem sokat, de leginkább semmit nem érdemes adni.

Közvetlen károm nem származott belőle, közvetett viszont igen: noha láttam egy másik igen kedvező ajánlatot is, aziránt nem érdeklődtem, abban a hiszemben, hogy Frico001-el találkozom ma. Időközben természetesen a másik kártya is elkelt. Lehet, hogy csak fiatal és suta, de épp az ellentéte is elképzelhető, mindenesetre javaslom, hogy kerüljétek el.

⚡ gottagofast ⚡

(#20205) waithEard válasza waithEard (#20188) üzenetére

waithEard
(őstag)

Sziasztok.
Eltelt az egy hét, nem rendezte a tartozását. Hacsak azt nem vesszük történésnek, hogy rendőrséggel és perrel fenyegetett "becsületsértés" miatt. :)
Mehet neki a fekete.

Az értékeléshez jelentsd őt újra.

[ Módosította: Kalandor ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#20207) great66

great66
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Itt is szeretném jelenteni creativehun felhasználót.
Egy processzort vettem tőle utánvéttel. Mikor kibontottam a minősíthetetlen csomagolást láttam, hogy a processzor sarka sérült. Kipróbáltam két alaplapban is, de egyikben sem megy. Jeleztem neki a problémát és ezt válaszolta:
"Sértetlenül adtam fel,előtte tesztelve lett. Feladás előtt fényképeztem...okulva az eddigi tapasztalatokból"
Azóta semmire nem reagál, telefonon sem tudom elérni. Kértem tőle a fényképet is, de azt sem kaptam meg. Ettől függetlenül a csomagolás sem volt megfelelő, így a szállítás során is megsérülhetett, ami szintén az ő hibája. Senkinek sem ajánlom!

Itt tudod értékelni.

(#20208) waithEard válasza waithEard (#20205) üzenetére

waithEard
(őstag)

Komolyan mondom, vicc amit csináltok. :N Miért jelentsem újra? Jelentettem, azt mondod kapott egy hetet.
Lejárt a hét. Nem rendezte a tartozását. Mit jelentsek még ezen? Csináljatok amit akartok.

Mit nem értesz azon, hogy az értékeléshez újra jelentened kell?
Technikailag így működik, értékelési ok/szándék pipa és mehet.

[ Módosította: Speed(R) ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#20209) waithEard válasza waithEard (#20208) üzenetére

waithEard
(őstag)

Nem kötekedésképpen, de hol áll az a szabályban, hogy kétszer kell jelenteni egy ügyet?

"- CSAK HARDVERAPRÓS ÜGYEKBEN! más ügyeket értesítés nélkül törlünk
- amit írj le üzletfeledről: nicknév, linkeld adatlapját + az apróhirdetést, az okot max. 10 sorban, de személyes adatát ne!
- ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor sem itt sem máshol már nem kell!"

és:

"- ha a problémád megoldódott, írd meg a topicban is az eredeti hsz-re válaszolva"
(nem világos, de gondolom a fordított esetben is ugyanez a protokol)

Jelentettem --- Jeleztem hogy nem oldódott meg --- Azóta megy az értetlenkedés. Eddig 3 ügyet szerettem volna itt rendezni, és soha nem jött össze, kb hasonló okok miatt. :)

(#20210) Speed(R) válasza waithEard (#20209) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Nem kötekedésképpen, de nem csodálom. Szépen le lett írva, mi a tennivaló, te értetlenkedsz jelenleg.

Raktársöprés, mindenféle ritka jóság! => tinyurl.com/aprohirdeteseim

(#20211) waithEard válasza Speed(R) (#20210) üzenetére

waithEard
(őstag)

A másik kettő más okból bukott meg. Azokat szimplán lesz@rtátok. :R Egyébként linkelnéd, hogy hol van leírva, hogy kétszer kell jelenteni egy ügyet, ha már ilyen láma vagyok?

(#20212) Kalandor válasza waithEard (#20211) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

vicc amit csináltok.
Csináljatok amit akartok.

Azokat szimplán lesz@rtátok.
Visszautasítom ezt a fröcsögést.

Egyébként linkelnéd, hogy hol van leírva, hogy kétszer kell jelenteni egy ügyet
Hozzászólás utolsó sora.Ha nem akarsz élni a lehetőséggel, akkor nem értékeled, de ezt innentől hagyd abba, köszönjük!

[ Szerkesztve ]

(#20214) waithEard

waithEard
(őstag)

Köszönöm az előbbi hozzát. Most már értem, hogy mit nem értek, és hogy ti mit értetek "újra jelentés" alatt.
Ahogy ennek a srácnak linkeltétek is. Ezt nem lehetett volna megoldani? Ahelyett, hogy engem "hülyéztek" képletesen, mert nem tudom, hogy nem elég ide leírni a történteket és nem olvasom vissza az egész fórumot? Szerintetem ti vállaltátok, hogy segítséget nyújtotok, nem kényszeríett rá senki... és erről a hozzáállásról beszéltem az előbb, amit már tapasztaltam részetekről. :(

(#20216) adi1234 válasza dekac (#20152) üzenetére

adi1234
(fanatikus tag)

(#20218) kakix

kakix
(tag)

Üdv!
Elég nagy probléma van az eladóval!
xkocsi
Hirdetés
A telefont megvettem tőle,utánvétel.Szerdán kaptam meg,és akkor ért a meglepetés,hogy az előlap egész alja mozog,a home gomb ki-be mozog,el csúszik a előlap alá!A hirdetésben azt írta kijelzőn 1 kisebb karc,helyette a valóságban legalább 7-8db nagyobb karc van.A hangszóró recseg,de ezt csak ki kell pucolni.Most jön a másik fele,fel hívtam és mondtam neki,vegye vissza,mert nem erről volt szó,így nekem nem kell.Egyfolytában azt hajtogatta hogy jó a telefon,de a végén ki bökte,hogy azért mozog az előlap mert,meg bontották a kijelzőt,mert elmondása szerint nem kapcsolt be és a ragasztás el engeded,de vett új aksit és utána jó lett.Igen ám,de az előlapot nem csináltatta meg,inkább fel rakta hirdetni és erről nem is szólt.Vissza venni nem fogja az biztos,mert mondta telefonban,én mondtam neki hogy utaljon vissza 5000ft-ot és meg csináltatom a előlapot,ebből is alkudozott hogy 3000ft-ot utal,de azt sem utalta el,mivel azt mondta szerdán hogy aznap utal,azóta se semmi!
Írjatok neki,hogy a 5000ft-ot utalja el a megadod számlára,vagy vegye vissza a telefont 20.000ft-ért amennyiért én vettem tőle!

Előre is köszönöm

Tisztelt Felhasználó!

Sajnáljuk, ami történt! Kértük, hogy vegye fel a kapcsolatot és egy héten belül közös megegyezéssel oldja meg a helyzetet.

Ha egy héten belül nem veszi fel kapcsolatot, nem törekszik a megoldásra, akkor kérem, hogy ismét jelentse a hardverapró rendszerében (tehát ne privát üzenetben!).

Köszönöm!

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#20219) mandras81

mandras81
(senior tag)

Watchgurm:
"Helo. Van egy cuccom amit keresel, csak emailen beszéljünk, mert a régi fiókomon elfelejtettem a jelszót, megszűnt e-mail cím miatt nem tudom visszaállítani, innen meg valószínű többes regisztráció miatt ki fognak dobni... Ezt miattad regeltem hogy irni tudjak.
Hosszú :)) Lényeg ha érdekel írj egy e-mailt, ott válaszolok gyorsan a munkám miatt, és megbeszéljük: tarponka@hotmail.com"

Ez az idióta legalább vezethetne valami nyilvántartást, hogy kiknek irogat üziket a különböző regjeivel (szerencsére nincs ennyi esze), mert ez már a harmadik, és kezd elegem lenni belőle...

(#20221) dorten

dorten
(tag)

Nalam is jelentkezett tarponka@hotmail.com
SZPkorn
(újonc)

Hirdetés: Keresek: iPhone 5 Silver független
Helo. Van egy telóm amit keresel, csak emailen beszéljünk, mert a régi fiókomon elfelejtettem a jelszót, megszűnt e-mail cím miatt nem tudom visszaállítani, innen meg valószínű többes regisztráció miatt ki fognak dobni... Ezt miattad regeltem hogy irni tudjak.
Hosszú :)) Lényeg ha érdekel írj egy e-mailt, ott válaszolok gyorsan a munkám miatt, és megbeszéljük: tarponka@hotmail.com

[ Szerkesztve ]

(#20222) krisi08 válasza dorten (#20221) üzenetére

krisi08
(lelkes újonc)

Ugyanez itt is!

(#20223) nmianett

nmianett
(újonc)

Nekem is most írt... :W

(#20224) pixeldancer

pixeldancer
(újonc)

Sziasztok.

Alábbi tag tiltható.
Szokásos "e-mailben beszéljük meg duma"

vtrinox

Köszi szépen :R

[ Módosította: koxx ]

Levesek készülnek porból.

(#20225) nobiand

nobiand
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Engem is betalált az "emailben beszéljük meg".
ternipe

https://www.flickr.com/photos/134010122@N02/

(#20226) Stonerice

Stonerice
(őstag)

Sziasztok kaptam egy pü-t egy alig 5 perces regisztrációval rendelkező hardveraprós újonctól. Gondolom felismeritek.
Szoktam itt olvasgatni és ismerős volt az eset.
Üzenet a következő!

Hirdetés: Thermaltake Core V21- KERESEK!
Helo. Van egy házam amit keresel, csak emailen beszéljünk, mert a régi fiókomon elfelejtettem a jelszót, megszűnt e-mail cím miatt nem tudom visszaállítani, innen meg valószínű többes regisztráció miatt ki fognak dobni... Ezt miattad regeltem hogy irni tudjak.
Hosszú :)) Lényeg ha érdekel írj egy e-mailt, ott válaszolok gyorsan a munkám miatt, és megbeszéljük: tarponka@hotmail.com

Felhasználó neve Piccolino ha jól emlékszem.
Emailcím volt itt emlegetve emlékeim szerint. Telefonról vagyok csak ennyit tudok most közzé tenni itt.
Üdv mindenkinek. Sikeres kereskedést.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal!

(#20227) Kalandor

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Jelentkezett nálunk egy személy, akinek a neve hasonlít a jelenlegi legaktívabb csalóéra, még arcra is valamennyire hasonlít, de NEM Ő AZ, viszont rengeteg zaklatást kap emiatt. Nem biztos, hogy a PH népétől, hiszen az az untermensch aktív minden nagyobb oldalon, de mégis szeretném tolmácsolni a kérését, hogy ártatlanokat ne zaklassatok tévedésből. Természetesen senkit se zaklassatok, mert az nem szép dolog, de ártatlanokat végképp ne, köszönjük a nevében is!

(#20228) Bencsizy

Bencsizy
(lelkes újonc)

Engem is betalált, Oszterka néven.
https://hardverapro.hu/tag/oszterka

"Hirdetés: Keresek LG G6 független, garanciális telefont
Helo. Van egy telóm amit keresel, csak emailen beszéljünk, mert a régi fiókomon elfelejtettem a jelszót, megszűnt e-mail cím miatt nem tudom visszaállítani, innen meg valószínű többes regisztráció miatt ki fognak dobni... Ezt miattad regeltem hogy irni tudjak.
Hosszú :)) Lényeg ha érdekel írj egy e-mailt, ott válaszolok gyorsan a munkám miatt, és megbeszéljük: tarponka@hotmail.com"

Jelenthetem és ti tiltjátok is, vagy joga van először átverni valakit, hogy legyen ellene indok is?

(#20229) Lonsi

Lonsi
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Jollerin néven engem is megtalált az előttem többször említett csaló.

Íme az üzenete:

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#20230) Stonerice válasza Lonsi (#20229) üzenetére

Stonerice
(őstag)

Szia. Engem is megtalált ez a kutya :D.

Keves modik! Csak egy ötlet. Nem lehetne korlátozni a frissen regelt tagok privát üzenet küldési lehetőségét?
Mondjuk 3 óránként egy emberrel vehetné fel a kapcsolatot.

Pénz beszél, kutya utal!

(#20231) horppc válasza Stonerice (#20230) üzenetére

horppc
(lelkes újonc)

Hirdetés: KERESEK ! Intel® Core™ i5-2540M Processor 3M Cache, up to 3.30 GHz
Helo. Van egy procim amit keresel, csak emailen beszéljünk, mert a régi fiókomon elfelejtettem a jelszót, megszűnt e-mail cím miatt nem tudom visszaállítani, innen meg valószínű többes regisztráció miatt ki fognak dobni... Ezt miattad regeltem hogy irni tudjak.

jollerin

https://www.youtube.com/watch?v=baq2EfPMRFA

(#20232) Speed(R) válasza Stonerice (#20230) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Sok lehetőség van, de javarészt nagyobb számban szívnának a normális juzerek, az se megoldás. Amit lehet tenni, károsultak oldaláról minél több ügyet csatolva sürgetni a sünöket..amíg nem kapcsolják le, nem fog leállni.

Raktársöprés, mindenféle ritka jóság! => tinyurl.com/aprohirdeteseim

(#20241) Kalandor

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Bocs, de ne adjunk tippeket senkinek sem :(

(#20242) Peet91

Peet91
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Nekem is volt szerencsém hozzá.

https://hardverapro.hu/tag/piccolino

Helo. Van egy ramom amit keresel, csak emailen beszéljünk, mert a régi fiókomon elfelejtettem a jelszót, megszűnt e-mail cím miatt nem tudom visszaállítani, innen meg valószínű többes regisztráció miatt ki fognak dobni... Ezt miattad regeltem hogy irni tudjak.

Elég pro srác, mivel kaptam is képet a ramokról, stb, illetve írt nyilatkozatot, személyi igazolvány képet csatolt, stb...

Ezekről a képeket, illetve a levelezést tudom csatolni. Sajnos én elbuktam rajta 13k-t, ha nem lehet bevasalni, akkor tanulópénz, ha viszont lehet intézni csoportos feljelentést stb, akkor csak örülök.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az! - IGOR [ASUS H87m-Pro, Intel Core i5 4430, 8GB Corsair Vengeance Pro, Gigabyte GeForce GTX770, DELL U2709W], Dell Latitude e5450, Samsung Galaxy S7 Edge

(#20243) Stonerice válasza Peet91 (#20242) üzenetére

Stonerice
(őstag)

Szerintem ez már önmagában is megállja a helyét a rendőrségen!
Regisztráció idejét azért érdemes megnézni! :( Referencia mégis csak fontos a mai vilagban.

Pénz beszél, kutya utal!

(#20244) seniman válasza Stonerice (#20243) üzenetére

seniman
(PH! addikt)

Szabálysértési limit alatt van.Ezért kell betársulni a többi károsulthoz.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#20245) burneey

burneey
(újonc)

Keresek olyat, aki még nem jelentette fel, de károsult személy / feljelentette! fontos lenne, ügyösszecsatolás miatt, engem 40-nel átvert! Kérek mindenkit akit érint keressen meg pm-ben vagy emailben!

(#20246) Williamgrant

Williamgrant
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

radi8tor javaslatára írok ide is.

Adott EZ a hirdetés, Jerrod nevű eladótól.

A laptopot amúgy a Jófogáson is hirdeti, abszolút áron alul van a vételár meghatározva, gondolom hogy minél több jelentkező legyen rá.
Priviben egyeztettünk személyes találkozót, majd intéztem egy fuvart Budapest irányába (a Keleti környékét határozta meg), nekem ez potom 2 x 220 km-es benzinköltséget jelent.
A megadott telefont egyetlenegyszer sem vette fel, azóta sem, gondolom másokkal ettől még üzletel priviben. Azt sem tartom lehetetlennek, hogy egyszerűen azt a telefonszámot a vevő jelöltekkel "spammelteti", mert csak én biztos hívtam 15x, plusz másik számról is próbáltam de nem tudtam elérni, és valószínűleg a Jófogásos hirdetés is sok-sok telefoncsörgést "termel" június óta... :(((
Ezért az árért kb 20 perc alatt találna vevőt a laptopjára. :((

[ Szerkesztve ]

Nyelvében él a nemzet, de a nyelvével még senki sem nemzett.

(#20247) YceBear

YceBear
(kvázi-tag)

Telefonszam egyezesre hivnam fel a figyelmet. Talan erdemes ovatosan kezelni:

ThorMANfa

[PH HIrdetes]

[AVX hirdetes]

[ Szerkesztve ]

(#20248) deci

deci
(kvázi-tag)

Ternippex

Hirdetés: Keresek Intel Xeon E3 1265L v2

Helo. Van egy procim amit keresel, csak emailen beszéljünk, mert a régi fiókomon elfelejtettem a jelszót, megszűnt e-mail cím miatt nem tudom visszaállítani, innen meg valószínű többes regisztráció miatt ki fognak dobni... Ezt miattad regeltem hogy irni tudjak.

(#20249) zsarnok77

zsarnok77
(újonc)

Engem is megtalált az itt már sokat emlegetett emberke :D

https://hardverapro.hu/tag/ternippex

Hirdetés: Keresek DDR4 2133Mhz es ramot 1*8GB vagy 2*4 GB
Helo. Van ramom amit keresel, csak emailen beszéljünk, mert a régi fiókomon elfelejtettem a jelszót, megszűnt e-mail cím miatt nem tudom visszaállítani, innen meg valószínű többes regisztráció miatt ki fognak dobni... Ezt miattad regeltem hogy irni tudjak.

[ Módosította: KEndre ]

(#20250) b_alazs

b_alazs
(tag)

Sziasztok!

Betalált engem is ez a gyökér.

Név: Horabik

"Hirdetés: KERESEK! Playseat Evolution / Revolution
Helo. Van egy székem amit keresel, csak emailen beszéljünk, mert a régi fiókomon elfelejtettem a jelszót, megszűnt e-mail cím miatt nem tudom visszaállítani, innen meg valószínű többes regisztráció miatt ki fognak dobni... Ezt miattad regeltem hogy irni tudjak.

Bele megyek a játékba, kicsit had fáradjon el...: )

Üdv,
Balázs

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.