Hirdetés

2017. június 29., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-04-28 12:56:21

PROHARDVER!

- CSAK az írjon, akit anyagi kár ért és CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
- amit írj le üzletfeledről: nicknév, linkeld adatlapját + az apróhirdetést, az okot max. 10 sorban, de személyes adatát ne!
- ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor sem itt sem máshol már nem kell!
- ne írj indulattal, fenyegetőzve, vagy ha még egyeztettek,
- moderátori válasz a bejelentésedben lesz (link: "itt szóltam hozzá" rész ikon)
- ha a problémád megoldódott, írd meg a topicban is az eredeti hsz-re válaszolva
További információk, linkek:
- a rendőrségi feljelentés menete
- partnered adatait csak a rendőrség kérheti ki, ha feljelentetted (mi nem fogjuk)
- ha egy üzlet jól zárult, a hardverapró értékelési rendszerét használd!
- üzletrontókat a Jelentem gombbal jelezheted

- a korábbi "Akikkel jó vigyázni az üzletelés során!" topic

Összefoglaló kinyitása ▼

(#2001) Savanya válasza PHM (#2000) üzenetére

Savanya
(PH! addikt)

Volt telefonszám ,cím , rendes név és bankszámlaszám is , de nem találtam Nagykanizsán olyan nevűt egy telefonkönyvben se .

Mobilszámom : 06-70-516-8068 .

(#2002) Dolby válasza Savanya (#1996) üzenetére

Dolby
(senior tag)

Már csak az is gyanúsnak kellett volna hogy legyen h nekem más címet adott meg mint neked nem? :-) Amúgy más néven már nem csak a próbálkozásnál járt, ha minden igaz volt aki át is utalta neki a pénzt egy laptop ügyben ha jól tudom...
Szerencséd hogy tv-t keresek különben nem tűnt volna fel hogy megint visszafurakodott.. :-S

- Nyugalom, a hosszú élet ritka! -

(#2003) Savanya válasza Dolby (#2002) üzenetére

Savanya
(PH! addikt)

Laptopnál is majdnem sikerült becsapnia , de ott is felébredt bennem a gyanu és már másodszor mentett meg ez az érzés .... :K

Mobilszámom : 06-70-516-8068 .

(#2004) stepi

stepi
(kvázi-tag)

Kérném, a Depression felhasználóval, valami szankció használatát !
CSAK kötetszik, és folyamatosan rontja az üzletet, nem csak nálam, mint látható reng. embernél !

Mindennek annyi az ára, amennyiért megveszik !!! Ezért mellőzd, az ilyen jellegű hozzászólásokat! Veszprém-Notebook...Beszámitás, CSAK piaci ár alatt !!!...

(#2005) Bordoi válasza stepi (#2004) üzenetére

Bordoi
(őstag)

Sokat segítenél, ha adnál egy linket. :U

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#2006) Janoska26 válasza Bordoi (#2005) üzenetére

Janoska26
(PH! addikt)

Pl itt szégyen gyalázat amit műveltek szerencsétlen jámbor kereszténnyel :(

(#2007) sun4 válasza kisscsaba (#256) üzenetére

sun4
(újonc)

akkor tod a cimét...elmész hozzá és kivered belőle a szart is...;)

Bármi kell nagykerből, szólj!

(#2008) nygma válasza sun4 (#2007) üzenetére

nygma
(PH! kedvence)

Kicsit régi hozzászólásra válaszoltál... :U

(#2009) Bordoi válasza sun4 (#2007) üzenetére

Bordoi
(őstag)

Ezt a kivered belőle a ...... is vonalat ne erőltesd a fórumon légyszíves.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#2010) Bordoi válasza Janoska26 (#2006) üzenetére

Bordoi
(őstag)

Igazad van, viszont ilyet beírni egy hirdetés szövegébe, szerintem nem szerencsés.
"Minden Kötekedő,Beszólongató, fikázó,Okoskodó emberkét tiltatok !!! És kíméljenek !!!"
[link]

(#2012) kovy79 válasza Janoska26 (#2006) üzenetére

kovy79
(őstag)

Szó szerint: szerencsétlen...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#2013) Draut_HeV

Draut_HeV
(tag)

Sziasztok,

Megosztanám a legújabb sztorimat. Kb 1 hónapja volt szerencsém üzletelni nygma -val, aki az alábbi ajánlatot tette nekem:
Elcseréljük az én notimat az ő asztali gépére.
Rendben, mindent megbeszéltünk, stb, stb, lezajlott az üzlet, én hülye nem szedtem szét darabokra a gépet, csak belenéztem, és ránézésre minden megvolt.
Monitorom nem volt, csak a napokban érkezett meg, így csak most, egy hónap után tudtam kipróbálni a gépet. És mikor Everest-el elkezdtem nézelődni, nagy meglepetések értek:
- A 1TB HDD helyett csak 500 GB HDD,
- VGA memóriája DDR3-nak volt írva a hirdetésben, ehhez képest csak DDR2-es
- A rendszermemória szintén nem 1066 MHz-es, csak 800-as
- A beígért "3GHz-es proci tuning" szintén csak álom marad, teljesen esélytelen
Nagyjából az egész hirdetése kamu volt, közel sem azt kaptam, mint ami oda volt írva.
A vicc az ebben, hogy drága barátom ezzel tisztában volt, és igyekezett is megszabadulni a notimtól mihamarabb, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy az üzletelésünk napján már újból értékesíteni akarta. Nagyjából itt tartunk most, kérdés, hogy mi lesz a vége, minden esetre legyetek nagyon óvatosak és nézzétek át minden porcikáját annak, amit tőle vesztek!

Üdv:
Gajdács András

"Magyar ütőérre magyar vámpírt."

(#2014) nygma válasza Draut_HeV (#2013) üzenetére

nygma
(PH! kedvence)

Üdv.

Nem írok sorokat ez az első és remélem utolsó HSZ-em...

Itt kezdem:

"A vicc az ebben, hogy drága barátom ezzel tisztában volt, és igyekezett is megszabadulni a notimtól mihamarabb, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy az üzletelésünk napján már"

Az üzletelésünk napja után kb. egy héttel tettem fel a hirdetést,szóval ez messze van a rögtöntől...

Priátban felajánlottam,rögtön,hogy még így 1 hónap után is hajlandó vagyok visszacserélni a gépet,de Te nem! :U

Ez nem korrekt?

Mellesleg megkérem a kedves kollégát,hogy mellőzze a csúnya beszédet és a fenyegetést privát üzenetben.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2015) Draut_HeV válasza nygma (#2014) üzenetére

Draut_HeV
(tag)

Ha valaki akarja, majd megnézi a privát beszélgetéseinket, fenyegetés nem hangzott el, tessék csak, meg lehet tekinteni. A trágár kifejezések használatáért elnézést kértem, sajnálom, ha ezzel megsértettem tisztalelkű üzletpartneremet.

És akkor most jön egy kis bizonyítás:
Privát üzeneteimben:

"2008-09-18 14:49:12 : Üdv. 6 Óra körül egy-két perc eltérésel ott leszek a Margit Hídnál..."

nygma hirdetése feladva: "2008-09-18"

Ennyi.

És kérlek itt ne vitatkozzunk, mert csak teleszemeteljük a topikot.

"Magyar ütőérre magyar vámpírt."

(#2016) ngabor2 válasza nygma (#2014) üzenetére

ngabor2
(MODERÁTOR)

Ez nem korrekt?

nem, ez nem korrekt. ha én el akarok adni egy 500-as vinyót, akkor azt nem nevezem ki 1TB-ra. az üzletfeled nem a gyengébb, hanem azt a gépet cserélte el, amit hirdettél. ha leírod, hogy valóban mi van benne, nem cserélte volna el. igenis, meg lett károsítva érzésem szerint.

13. PH!-tábor: https://prohardver.hu/tema/13_prohardver_tabor/friss.html

(#2017) kovy79 válasza nygma (#2014) üzenetére

kovy79
(őstag)

Ugyebár azt írtad, h még egy hónap múlva is visszacserélted volna a cuccokat?
Tehát beismerted, h nem egyezett a hirdetésed a hirdetett termékkel!
Magyarul nem korrekt (és még szépen is fogalmaztam)!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#2018) kopi120

kopi120
(lelkes újonc)

Szerbusztok!

Nekem igazság szerint kérdésem lenne apróhirdetés kapcsán.
Nem találtam megfelelőbb helyet a kérdésemnek ezért írom ide, ha rosszul tettem szánom bánom :B

Mint bolt, megtehetjük-e, hogy egy termékünket itt apróhirdessük és akit érdekel, egy linkre kattintva adhatja le megrendelését honlapunkon?

(#2019) philoxenia válasza kopi120 (#2018) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Boltoknak. :)

'65-ben születtem...

(#2020) zizoka73

zizoka73
(újonc)

sziasztok segitsetek mit tudok tenni?? szerintem átvertek engem de rendesen utaltam a pénzt szépen meg is kapta /7500ft/ ot . ,ő állitja hogy feladta a csomagot már egy hete .viszont még hozzám nem ért a csomag !! kértem dobja már fel a csomagkisérö nálla maradt papirját azota semmmi reagálása nincs .most mondjak bucsut a pénzemnek?? csak a nevét és számlaszámát tudom . mit tudok most csinálni???? sos !!sürgős :Y

A munka nem szégyen csak kellemetlen

(#2021) zizoka73

zizoka73
(újonc)

sziasztok ismét én vagyok ismerös valakinek ez a név??MileStone5 !!! mert szerintem átvágott a palánkon engem de rendesen!!! :F

[ Szerkesztve ]

(#2022) Szkipi

Szkipi
(tag)

Sziasztok.
Szeretnék én is bejelenteni egy srácot az oldalról, nevezetesen [sun4] nevű kollégát, [ezeket] árulja jelenleg.
Szóval a csákóval kapcsolatba az volna, hogy a hirdetése szerint "nagykerből bármit" be tud szerezni, olcsón.
Na írtam neki, hogy engem érdekelne 754-es prockó, ha még tud ilyet beszerezni. Válaszba megkaptam az igen választ és az MSN címét.
Ott le is tárgyaltuk hogy én utaljak neki 7000FT-ot és ő küldi a megbeszélt 3200 AMD procit.
Én a pénzt elutaltam 10 hó 09.-én Csütörtökön az OTP-ből mert OTP-s volt a számlaszám (így max. 2 óra elteltével már nála van).
Pénteken tudtam csak elérni már, azt mondta hogy a pénzt ő nem kapta meg de a csomagot feladta.
Eljött a Hétfő, Kedd, Szerda, de a csomag nem. Csütörtökön sikerült reggel elérnem MSN-en azt mondta hogy most kapta meg a lóvét és a csomagot Kedden adta fel, tehát vagy ma vagy holnap kapom meg.
Na ma van az a holnapi nap....ma se jött meg, sikerült elérnem ma délelőtt és kérdőre vontam. Elsőre a postai bizonylatot kértem tőle, hogy vagy scannerelje vagy fényképezze és küldje el....természetesen scanner nincs a telója meg épp szar és nem tud fényképezni....na erre ideges lettem és írtam neki, hogy akkor küldje a postai számot ami alapján követni lehet azt a "gecis" csomagot. Na ez volt az utolsó beszélgetésünk mert válaszként kilépet MSN-ről és azóta semmi.
Közben megtudtam egy szintén prohardveres kollégától, hogy őt is átverte egyszer és sajnos azzal kecsegtetett, hogy ez a sun4 gyerek egy átverős fajta, úgyhogy búcsút mondhatok a pénzemnek.....na én pedig nem fogok!!!!!
Állítólag más is van aki így járt a sun4 nevű taggal, csak azt nem értem akkor miért nem pötyögték le ide mert én általában nyomon követem ezt a topikot pont az ilyen esetek elkerülése miatt, de róla nem láttam semmit.
Intézkedéseteket előre is köszönöm!

"Nincs elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#2023) Szkipi válasza Szkipi (#2022) üzenetére

Szkipi
(tag)

A sun4 nevű kollégáról sikerült megtudnom pár dolgot....pl. eddigi tartozása az oldalon vele üzletelő tagok felé 48.000Ft !!!

(#2024) Foglalt név válasza Szkipi (#2023) üzenetére

Foglalt név
(őstag)

Tegnap már jeleztem neki, hogy reagáljon. Eddig nem élt a lehetőséggel. Kérlek jelezd akár privátban, kik a további károsítottak :R

(#2025) Oconnor

Oconnor
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Az én helyzetem az, hogy: Elvileg vettem egy 1GB Nokia MMC-t, legalábbis én utaltam a pénzt, de a kártya nem jött meg. Az illető meg nem hajlandó azóta válaszolni, hogy elkértem a csomag azonosító számát, gondolom azért mert fel sem adta. Ráadásul még mindig hirdeti a cuccot, ma UP-polt. Az illető: Coolness
Na ilyenkor mi van? Nézzem végig, ahogy árulja tovább azt a terméket, amit elvileg én megvettem :F

"Ha fegyelmezett vagy, az elméd fegyver lehet"

(#2026) Bordoi válasza Oconnor (#2025) üzenetére

Bordoi
(őstag)

Esetleg lehet neki több is belőle.

(#2027) Oconnor válasza Bordoi (#2026) üzenetére

Oconnor
(lelkes újonc)

Erre gondoltam én is, de a hirdetésben nem említi, hogy több lenne és nekem azt írta, hogy: "Nekem van egy 1 Gbos MMC kártyám. Gyári Nokia termék!" Persze ez még nem bizonyíték, csak azt nem tudom, hogy miért nem válaszol. Már 3 üzenetet is küldtem neki. Persze egy kamu mailcímmel érdeklődtem egy másik hirdetésére, arra válaszolt rögtön.

(#2028) ADi986

ADi986
(újonc)

zoa nevű user szar laptopot adott el, azóta is visszaveszi, szerencsére a laptop valakinek ért annyit mint amennyiért ideadta az a ...... innen is üzenem neki hogy a .......

Itt nem divat ez a stílus.

[ Módosította: Bordoi ]

(#2029) z0d1AK válasza PiciKenny (#1476) üzenetére

z0d1AK
(PH! nagyúr)

még most látom, h picikenny nevű üzletfelem mennyire kiakadt, h nem vettem át annak idején a csomagot,amit drágábban postázott utánvéttel, "messze vagyok, így drágább"címszóval :DD
de legalább látom, h itt rendesek a tagok, és felvilágosították, h is megy ez

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2030) zizoka73

zizoka73
(újonc)

:F :F szeretném jelenteni MileStone5 tagot . vettem tőlle egy merevlemezt ,szépen elutaltam számára a pénzt amit igazolni is tudok .7 napig vártam vártam a nagy semmit ,erre közölte hogy a csomag elveszett , kértem utalja vissza a pénzemet ,több privát beszélgetés lezajlott itt a ph én , erre ma közölte szépen lelettünk rántva . segitsenek !! amugy nem csak én vagyok,van egy másik kárvalott is rajtam kivül :((

(#2031) Hunty

Hunty
(újonc)

SZiasztok

Nekem is jelenteni valóm akadt, névszerint : v3ctor .Wow acc lett volna a téma, 6000-ft értékben. MSN en beszéltünk, pénz utalása után eltűnt.

szerk: Topikját már nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

Core 2 duo E8400, Galaxy GeForce 8800GTX, 4Gb A-DATA 800mhz, Gigabyte GA-P35-DS3L, 550W BlueStrom

(#2032) z0d1AK válasza Hunty (#2031) üzenetére

z0d1AK
(PH! nagyúr)

szerintem közöld vele, h vagy jelentkezik záros határidőn belül, vagy feljelented, és nem is félj megtenni azt!
Lehet h nem kapod vissza így sem, a pénzed, nemtudom, de azért ha feljelented, annak csak van valamekkora súlya

(#2033) Szkipi válasza Foglalt név (#2024) üzenetére

Szkipi
(tag)

A mai nap közöltem pm-ben a sun4 nevű taggal, hogy repül a feljelentés, úgyhogy az utolsó lehetőség, hogy vissza küldje a pénzünket, mivel semmi levélre és felszólításra nem reagált napokig pedig olvasta őket.
Közben utána nézettem a rendőr cimborákkal....18 éves roma gyerek és ami valahogy meg se lep, eléggé ismerik bizonyos körök, dolgok miatt a rendőrségen. :W

(#2034) z0d1AK válasza Szkipi (#2033) üzenetére

z0d1AK
(PH! nagyúr)

sztem fogjatok össze a többi taggal, és csoportosan jelentsétek fel őt, annak már lesz súlya rendesen sztem

(#2035) lulu09

lulu09
(lelkes újonc)

Üdv. Emberek!

Zizoka73 Kollegínával sajnos egy mocskos csalóba ütköztünk..MILESTONE 5 néven futtatja magát itt engem 28, míg sorstársamat 8e forintal rövidített meg..a vezetőség tud ez ellen tenni valamit? vagy egyből a rendőrségre kell mennünk? címét, telefonszámát, mindenét tudom..a rohadék a barátnője anyjáék címére küldtette a telefont, de bal*asz volt és kideritettünk rólla mindent..kérlek titeket segítsetek. :F :R :R

6 éve újonc...

(#2036) 7 válasza lulu09 (#2035) üzenetére

7
(PH! addikt)

Ennél az értéknél (pláne, ha együtt jelentitek fel) már a rendőrség is foglalkozik vele. Sajnos nekünk csak arra van lehetőségünk, hogy a fórum berkein belül szankcionáljuk ezeket az embereket (az ő esetében már intézkedett is valaki), a valós életbeli intézkedés már nem a mi hatáskörünk.

[ Szerkesztve ]

(#2037) lulu09

lulu09
(lelkes újonc)

köszönöm szépen! valószinű, hogy megyünk a rendőrségre..!:R

6 éve újonc...

(#2038) Grnch

Grnch
(újonc)

Sziasztok. Engem pár héttel ezelőtt szedtek rá itt a prohardveren. Egy szép napon MSN-re felvett egy Zala megyi úriember akiről csak annyit tudok hogy "gyula" ph-n nem regisztrált tag csak böngészni szokta. A keresett hardvare kritériumaimnak megfelelő ajánlatot tudott tenni. És balszerencsémre, mivel annyira hihető és annyira valóségosnak tűnt az ajánlata 10ezer forintot rátöltöttem egy megadott bankszámlára aminek tudom a számlaszámát a hozzátartozó nevet és megvan a kivonatis amit a bankban kaptam. A csomag természetesen 1 honapja jön és nemfog megjönni. Msn-en nem jelentkezik, mailre nemválaszol. (msn loggok megvannak) Mit tegyek? Ha a hatóságokhoz fordulok mennyi idő még nyomra kerül? Foglalkoznának az én kis 10 ezer forintommal? Sokat jelentene, nagyon mély sebet ejtett bennem ez az ember, a bizalmamba férkőzött és csúnyán átvert. Nem hagyhatom annyiban. Köszi. Grnch

I tell you this. For when my days have come to an end. YOU SHALL BE KING!

(#2039) Foglalt név válasza Grnch (#2038) üzenetére

Foglalt név
(őstag)

Egy próbát mindenképpen megér a rendőrség szerintem. Ilyen esetekben, mint előtted is írták több károsított is van és együtt már tetemes a kár így komoly erőkkel indulhat a nyomozás :R

(#2040) lulu09 válasza Grnch (#2038) üzenetére

lulu09
(lelkes újonc)

szia! a pénzel biztosan foglalkoznak, főleg ha vannak rólla bizonylataid is, hogy lehúztak..sajnos mást nem tudok én se, mivel szerdán lesz az első feljelentésem..de mivel mást nem tudsz tenni, próbáld meg feljelenteni! üdv.!:R

6 éve újonc...

(#2041) Grnch válasza lulu09 (#2040) üzenetére

Grnch
(újonc)

Kösz srácok. Elég erőt vettem magamon. A héten elmegyek és feljelentem. Még annyit, hogy ez a feljelentősdi fog nekem pénzbe kerülni? (nemérdekel a pénz csak kiváncsi vagyok) Azt akarom, hogy találják meg és bűntessék meg.

(#2042) csabinka válasza Grnch (#2041) üzenetére

csabinka
(kvázi-tag)

Kedves Grnch nekem volt egy 45.000-es telefonos ügyem az volt a szerencsém hogy a csávó bűntett előéletű volt mert különben nem kapott volna semmit!Ha nincs munkája vagy számlára folyó pénz akkor nincs miből levonni és nem foglalkoznak vele!Ja és még annyiba is szerencsém volt hogy több embert vert át és többen tettünk feljelentést!Nem hiszem hogy foglalkozni fogna a 10.000-es összeggel de egy próbát megért próbálj meg több embert is megtalálni akiket még átvert!Sok szerencsét!

gyula0528@hotmail.com ezzel a mocskossal is vigyázzatok engem is át akart verni de ez a csávó már másokat is átvert!

(#2043) Oconnor

Oconnor
(lelkes újonc)

Hello!
Sikerült Coolness-t elérnem és rendeztük a félreértéseket!

(#2044) z0d1AK válasza csabinka (#2042) üzenetére

z0d1AK
(PH! nagyúr)

most nézem, h ez a "gyula" engem is felvett msnen, bár tőlem venni akart, de volt annyi eszem, h előre nem adtam fel a cuccot, mikor mondta, h utalta a pénzt...
Ha valakinek kell a rendőrségi ügyhöz, vagy bármihez, nekem megadta a nevét, címét...

(#2045) Grnch

Grnch
(újonc)

z0d1AK, ment neked a privi!
Csabinka ERRŐL AZ EMBERRŐL beszélek! pont ővolt az aki felvett ez a gyula 0528@hotmail.com! Jajj szavakba nem tudom önteni, örülök, legalább van valami nyom! Remélem hogy zodiakkal egy emberről beszélünk:)

[ Szerkesztve ]

(#2046) Grnch

Grnch
(újonc)

Akit eddig ez a "gyula" nevű ember megkárosított kérem írjon privit. Sokat segítene, mert lépek a ügyben.

(#2047) Szkipi

Szkipi
(tag)

Kérhetném hogy a sun4 nevű tagot tiltsátok le vagy tegyetek a neve mellé valami figyelmeztetést vagy valamit mert ő az ügy folyása közben is aktív tagja az oldalnak, továbbra is üzletel és már így is volt akinek szólnom kellett, mert épp üzletet akart vele kötni. Vagyunk már elegen károsultak hála neki, ne legyünk már többen az ő neve alatt.

Köszi!

(#2048) z0d1AK válasza Grnch (#2046) üzenetére

z0d1AK
(PH! nagyúr)

sztem vagy írj más fórumon is ez ügyben, vagy apróhirdetésben,mertott többen látják

(#2049) Foglalt név válasza Szkipi (#2047) üzenetére

Foglalt név
(őstag)

sun4 róla van szó?

(#2050) Szkipi válasza Foglalt név (#2049) üzenetére

Szkipi
(tag)

Igen ő az, nagyon szépen köszönöm! :R

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.