Hirdetés

2017. január 20., péntek

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-09-13 13:52:29

PROHARDVER!

- CSAK az írjon, akit anyagi kár ért és CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
- amit írj le üzletfeledről: nicknév, linkeld adatlapját + az apróhirdetést, az okot max. 10 sorban, de személyes adatát ne!
- ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor sem itt sem máshol már nem kell!
- ne írj indulattal, fenyegetőzve, vagy ha még egyeztettek,
- moderátori válasz a bejelentésedben lesz (link: "itt szóltam hozzá" rész ikon)
- ha a problémád megoldódott, írd meg a topicban is az eredeti hsz-re válaszolva
További információk, linkek:
- a rendőrségi feljelentés menete
- partnered adatait csak a rendőrség kérheti ki, ha feljelentetted (mi nem fogjuk)
- ha egy üzlet jól zárult, a hardverapró értékelési rendszerét használd!
- üzletrontókat a Jelentem gombbal jelezheted

- a korábbi "Akikkel jó vigyázni az üzletelés során!" topic

Összefoglaló kinyitása ▼

(#18151) kssvirag

kssvirag
(lelkes újonc)

ÜDV
Egy csalót jelentenék.
(és megköszönném ha valaki nevet és cimet küldene privátba)

Ő lenne - Schurmann [link]
Schurman László néven volt.

Véletlen találtam rá itt a PH-n is.
De a jofogáson hirdetett Samsung Telefonnal vert át.
Hirdetett egy eredeti Samsung A7 teelefont, Győrből tegnap este felmentem érte, majd a Ferenciek terénél találkoztunk, mivel állitása szerint felszolgáló. És ott dolgozott a Central caféba, akkor. (nem találtam..a kávézot)

Kihozta a telefont a hid lábához, odaadta, én meg neki a pénzt, de kértem várjon had nézzem jobban át.
De végig kapkodott mert ő munkába van.., állitotta vissza kell mennie, mert annyian vannak, mindjárt de mindjárt visszajön.
sajna elhittem. nem jött.
A telefonról, közben kiderült, hogy egy kinai szar, már ott, de utánna sehol nem találtam, telefonja kikapcsolva.. .
Ma bevittem egy megnézetni. Egyértelmü egy kinai itt európában használhatatlan szar.
Valamikor feljelentem, adok 1-2 napot hátha valaki tud adni infót róla.. Szeretném aki tudja hol dolgozik, vagy pontosan hol lakik, és PÜ-be megadná)
Többször hivtam, kerestem, ma nagynehezen elértem, de ő azt állitja megnéztem, megvettem, többi őt nem érdekli.
Kopasz kis mitugrász kinézetü.
száma: 70 5547342

Amugy 1 hó garanciával adta, bármikor visszaveszi ha gond van. Nos gond azonnal volt, de eltünt.
károm, 68 ezer + a benzin.

facebook profilja.
[link]

már csak egy cim kellene.

Akkor vettük a dolgot.

[ Módosította: domperke ]

(#18152) salvation válasza hintawr (#18143) üzenetére

salvation
(fanatikus tag)

Engem is [Steve88Ph] vert át [ezzel] a hírdetésemre hogy neki van egy ilyen barátnöjétöl kapta és csak ott porosodik .Megegyztünk az árban --elküldtem a pénzt de 3 nap múlva sem jött a csomag --irtam neki hogy nézzen utána azt irta megnézi hol van --pár nap múlva irta hogy biztos a posta elkeverte és visszautalja a pénzt de látom 2 nap múlva már kitiltották --ennyi azóta semmi -csak egy számlaszám meg név van meg --próbáltam beazonositani OTP banknál de nem sikrült banknál elutasítottak Banki titoktartás miatt--8k van szó nem nagy összeg de ne hogy már jól érezze magát és mást is átverhet --sajnos látom másnál is sikerült :W üdv: Karesz :U :R

Sajnáljuk, ami veled történt, mi már kitiltottuk őt.

Ha nem tudod a pénzedet visszaszerezni tőle, akkor rendőrségi feljelentést tehetsz ellene a lakóhelyed szerinti rendőrségen (tudni fogják a dolgukat, nem sok idő).

Ha _biztosan_ tudod, hogy nem csak téged, hanem másokat is megkárosított, akkor ezt mondd el a rendőrségen, segítheti az ügyet a minél nagyobb elkövetési érték.

Viszont fontos elmondanunk, hogy adatokat mi csak a rendőrségnek adhatunk ki, részedre nem.

Köszönjük megértésedet!

[ Módosította: Kalandor ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#18153) Kloden válasza Kloden (#18137) üzenetére

Kloden
(senior tag)

Szeretném semmissé tenni a korábbi bejelentésemet, ugyanis a mai napon megérkezett a várt videokártya, minden rendben van vele, ezúton is jelzem, hogy köztem és kicsipapucs között semmilyen nézeteltérés nincsen innentől fogva! Kérlek ha lehet töröljétek a korábbi hozzászólásomat, ugyanis korrekt eladó. :R

Rendben köszönjük a visszajelzést. A topikból nincs törlés a bejegyzésed maradni fog.

A nap bölcsessége: "A fáradt nők szexibbek, de ha lehányják a lábam, akkor nem" - K. András, helyettes napkitörés

(#18154) kssvirag válasza kssvirag (#18151) üzenetére

kssvirag
(lelkes újonc)

Köszönöm.
De megoldódott minden.
A telefon eredeti volt, de Kinai belpiacra szánt. Ezáltal semmi nem rakható fel rá rendesen ami nálunk.
És minden kinai rajta amin A szakszerviz szerint se lehet változtatni.. Romot se lehet rá frissiteni, és az angol is félig kinai.

A lényeg, hogy sikerült lezárni a dolgot.. Visszavette a telefont. (igaz nekem 2 Győr-BP utamba került, de ez már mindegy.)
részemről visszavonva minden.
Szerencsére ténleg eljött a megbeszélt helyre.

Ugyhogy kérem figyelmen kivül hagyni a fenti irásom.
köszönöm.

Rendben vettük a dolgot.

(#18157) lafaty80

lafaty80
(őstag)

Sziasztok.

Tudom mi alapján tiltottátok ki jobbani-t, de nem láttam rá konkrét bejelentést itt.

Én fel tudtam vele venni a kapcsolatot 1x eddig, és azt mondta mindenkinek menni fog a cucc, de azóta nem érem el (legalábbis nem válaszol a megadott email címen).

Még mielőtt kikiáltanám "csalónak", mert persze előre utaltam neki (igaz a termék árának a felét csak), kérhetném hogy akik tőle vásároltak és előre utaltak esetleg neki, vegyék fel a kapcsolatot velem, vagy akár itt. Ha valamiért arra kerülne a sor minél több adat legyen a kezünkben egy esetleges feljelentéshez. Én még a mai napot megvárom (2015-10-14), de holnap már jelzem neki is és itt ezt, konkrétan.

Üdv és köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: http://tinyurl.hu/ianv/

(#18158) kexksz válasza kexksz (#18146) üzenetére

kexksz
(PH! addikt)

Részemről semmi akadálya.

Neki is kell írnia.

Popularity is the slutty little cousin of prestige.

(#18159) SieRRa4226

SieRRa4226
(újonc)

Sziasztok egy csalót jelentenék

A neve: hacker2000 Link: http://hardverapro.hu/tag/hacker2000

Hirdetés: http://hardverapro.hu/apro/gigabyte_h55-usb3i5_650cpu_coller

Gerebenes Ferenc néven jött a csomag tel szám: +36307868573

Én csak az alaplapot szerettem volna tőle megvenni. Megadta a telefonszámát megbeszéltük a dolgokat szép állapot nincsen semmi gond ahogy az lenni szokott, az árban is megegyeztünk. Jofogás háztól házig-al küldte el nekem a csomagot eddig minden rendben volt a megbeszélt időben ideért. A gondok itt kezdődtek miután kinyitottam a csomagot. Az alaplap egyik hűtő bordájára fel volt eszkábálva egy hűtő ventillátor ami egy csavarral volt ráfogatva (szerintem előtte ki kellet kicsit fúrni hogy bele tudják hajtani a csavart) már itt megdölt az egész de ahogy jobban szemügyrevettem láttam hogy az alaplap eleme is hiányzik pár tüske el van hajolva az alaplapon, a processzor foglalat tiszta dzsuva és abban is van elhajolt tüske. Ezután írtam neki és a megadott telefonszámon megpróbáltam elérni, nagy nehezen sikerült és amikor ismertettem vele a dolgokat és elmondtam hogy a pénzemet vissza akarom kapni akkor letette és azóta nem tudom elérni többet.

Még próbálkozok hátha utol tudom érni...

Egy hét alatt ha nem rendezi, írj ismét.

(#18162) pengwin

pengwin
(őstag)

Szervusztok!
Egy vele lebonyolított üzlettel sajnos kisebb gond akadt, nevezetesen az, hogy nem adta át a garancia levelet.
A termék 8.28-án az ígérteknek megfelelően érkezett, aznap a rá következő hétre ígérte a papírok postázását, amit azóta sem tett meg. Utoljára 9.28-án írtam neki az ügyben, amire azóta sem reagált.
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv, Dani

(#18163) kvio1

kvio1
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Relaed59
Tel. 0620 2223132
Metzger Zoltán
Számlaszám: 10300002-10609460-49010020
Vettem tőle egy monitort, és már egy hónapja várom. Mondtam neki, h akkor adja vissza a pénzemet ( 25000 ft). Elutalta a pénzt 1 hete, de azóta se jött meg. Tegnap hívtam, nem mondott rá semmit, lerakta a telefont. Tudom, h innen ki lett tiltva. Nekem azt mondta ő kérte a kitiltást. Ez igaz? Nem hiszem. Tudtommal több mindenkit átvert, köztük engemet is. Aki tudna nekem adni egy címet , az illető hol létéről az jó lenne. Holnap jelentem a rendőrségen, csak cím nélkül nem tudom mit érek vele. Köszönöm a segítséget!

(#18166) pcminden

pcminden
(kvázi-tag)

Üdv!
[fronius] tagot jelenteném. Augusztus 18-án meg rendelt tőlem egy Dell laptopot utánvéttel kérte a postázást a mosonmagyaróvári címére. A csomag 2 hét múlva visszajött a címzett nem kereste bélyeggel. Ezt rögtön jeleztem emailben az "embernek" persze elmagyarázta hogy a szálló gondnoka későn adta neki oda a postai értesítőt. Bár szerintem ez a történet több ponton is megbukott, mert a feladás után pár napra rá írta priviben hogy hol lehet a csomag, én pedig meg írtam neki a postai feladás ragszámát és azt is hogy már ott kell hogy legyen a postán, ha nagyon akar volna az "ember" bemegy a postára és rákérdez, úgy gondolom ezt 10 munkanap alatt meg lehet játszani bőven. A postát is fel lehet hívni telefonon és érdeklődni a csomagról, lehet kérni a még egyszeri kézbesítést 300ft ellenében stb....ezek után kértem hogy rendezze a postaköltségek árát, mert úgy gondolom ez nem az én hibám. Erre kérte hogy küldjem el neki a feladásról a bizonylatot hogy tényleg annyit fizettem. Ez is megtörtént szeptember 15-én(egyébként ha bemegy a postára ezt neki is megmondják feketén fehéren), és világosan a tudtára adtam hogy rendezze a 2,500Ft+1,000Ft postaköltséget legkésőbb október 11-ig.
A rendezés nem történt meg, a hetek alatt tegnap tudod felböfögni egy levelet hogy addig nem utal amíg nem lát papírt a feladásról, holott ezt már kb 1 hónapja megkapta. Telefonra, emailre nem reagál stb....
Az anyagi károm 3,500Ft, a bizalmatlanság pedig még nagyobb.

Október 23-ig van ideje rendezni!

(#18167) Appramagyar

Appramagyar
(újonc)

A lényeg:

habfixnek hívják a "kis gézengúzt"
Adatlapja üres, semmit nem rakott fel, tranzakció után nem válaszol semmire
konkrétan a SIM kártyát is kivette a telóból.
Azt az apróságot felejtette el közölni hogy az "Iphone 4 16gb Vodafone FULL ajándék tok **GYÖNYÖRŰ** című projektjében (ahol nyilván ő az eladó volt) nem működik a wifi.

Röviden lényegre törően és CSAK tárgyilagosan

Üdv - sok szerencsét mindenkinek

Egy hete van rendezni.

(#18168) lafaty80 válasza lafaty80 (#18157) üzenetére

lafaty80
(őstag)

Akkor hivatalosan is legyen jelenteném jobbani-t mint csaló.

Tőlem sajnos sikerült kicsalnia 10.000Ft-ot erre, még jó hogy nem akartam előre utalni az egészet.
Regisztrált email címére írtam, ahol még közölte, hogy nem érti miért lett kitiltva és hogy elküldte a csomagot nekem, de utána már nem reagált semmire, hiába kértem csomag azonosítót vagy pénz visszautalást.
Majd tegnap meguntam és próbaképpen írtam egy erősebb hangvételű levelet, kilátásba helyezve 1-2 dolgot, amire érdekes módon reagált, hogy nem szereti ha olyan stílusú leveleket.... (tehát elérhető, olvassa is a leveleket és még neki áll feljebb).

Itteni neve: jobban istvan
email: jobbani@gmail.hu
szálma ahova utalni kellett: 10918001-00000067-55740000 unicredit illes valeria

Mindkét helyre jeleztem a rendőrségi feljelentés kilátásba helyezését, amire eddig nem történt reagálás, változás. Így a héten meg is fogom tenni az értéktől függetlenül.

Akit esetleg még sikerült megrövidítenie, jelezzen itt vagy nekem, hogy együtt többen is tudjunk feljelentést tenni.

És remélem akár más néven is itt már nem fog tudni mást megkárosítani...

Üdv

Sajnáljuk, ami veled történt, mi már kitiltottuk őt.

Ha nem tudod a pénzedet visszaszerezni tőle, akkor rendőrségi feljelentést tehetsz ellene a lakóhelyed szerinti rendőrségen (tudni fogják a dolgukat, nem sok idő).

Ha _biztosan_ tudod, hogy nem csak téged, hanem másokat is megkárosított, akkor ezt mondd el a rendőrségen, segítheti az ügyet a minél nagyobb elkövetési érték.

Viszont fontos elmondanunk, hogy adatokat mi csak a rendőrségnek adhatunk ki, részedre nem.

Köszönjük megértésedet!

Eladó cuccaim: http://tinyurl.hu/ianv/

(#18169) ZooLLeR

ZooLLeR
(tag)

Sziasztok!
Kissé gyanús lett nekem kedves service_bofm fórumtárs.
Nem károsított meg,és nem is fog.
Korábban voltak ilyesmi ügyek errefele,ezért gondoltam jelentem-
Kaptam tőle egy privátot:
"Hello,
Am interested in buying your item on hardverapro and i would like to know the condition and the specifications, kindly send me some photo and the specifications on my email address.. claudejunior5050 @ gmail. com ...Awaiting for your mail.
Regards."
Természetesen az illető 21 perce regisztrált tag.

Kitiltva.

[ Módosította: Retekegér ]

Az élet rövid,de ha elcseszed mégrövidebb. Privátra illik válaszolni.

(#18170) Bird válasza ZooLLeR (#18169) üzenetére

Bird
(őstag)

Engem is megkeresett...

Hirdetés: Olympus E400 + Sigma 18-55mm objektív + Soligor 30DA külső vaku setben ELADÓ

Hello,

Am interested in buying your item on hardverapro and i would like to know the condition and the specifications, kindly send me some photo and the specifications on my email address.. claudejunior5050 @ gmail. com ...Awaiting for your mail.

Regards.

Nigériai jellegű csalásnak tűnik.

[ Módosította: Retekegér ]

__ Btag: Bird#21416 (Diablo III) __ Uplay: Bird_hun (Division)

(#18172) RudiSZT3

RudiSZT3
(lelkes újonc)

Tisztelt Fórumozók!

A korábban vistyan, Teufelh, relaed59 és feltehetően számos más nicknéven futó csaló engem is megkárosított. Feltehetően újabb és újabb felhasználóként folytatja a csaló tevékenységét.

Engem relaed59 néven károsított meg.
Meghirdetett egy processzort, amire balga módon előre elutaltam neki a pénzt. Elmondása szerint feladta postán, de a csomag több nap után sem érkezett meg. Többszöri telefonos és sms-ben történő megkeresésemre egyik alkalommal azzal magyarázta a dolgot, hogy visszaérkezett hozzá a csomag, összefirkálva, nem lehetett beazonosítani, hogy miért ment vissza a csomag.
Azt mondta, feladja futárral. De ilyen módon sem érkezett meg a csomag, 2 hét után sem. Kértem tőle ragszámot, de azt nem adott, csak ígérte. Egy idő után meguntam az ígérgetését, és közöltem vele, hogy ha nem utalja vissza a pénzem, vagy nem kapom meg a csomagot 2 napon belül, akkor feljelentem.
Sajnos ennek ellenére sem kaptam vissza a pénzt, úgyhogy annak érdekében, hogy még is visszakapjam, holnap fel fogom jelenteni.

Idő közben relaed59 felhasználót a hardverapró kitiltotta, de van egy olyan sejtésem, hogy újabb néven most is tevékenykedik.

(#18173) Alpachino

Alpachino
(PH! kedvence)

Sajnos egy korábban megbízható tagról kell csalást jelentenem minorca személyében...ezt a lapot vettem tőle. cpu+2x2gb rammal. Előre utalva el is postázta a kombót, de sajnos hamar kiderült, hogy hibás a lap, ezt jeleztem neki de, csak is saját postaköltségemen volt hajlandó egy csere lapot küldeni. Kifizettem a postát és visszaküldtem a hibás lapot, a hozzá kapott procival meg rammal. Az új lap visszaérkezett hozzám, 4 ramslotos helyett 2 ramslotos ( ami nekem a 4 ramom miatt szinte használhatatlan lett), felemás ramokkal, (ami korábban dual, tök egyforma ramokból állt), és egy szintén hibás, pontosabban alaplapi hanghibás MSI lapból állt. :(

Tehát, több mint 15000Ft anyagi kár ért. Azonnal jeleztem a kollégának priviben de nem válaszolt, pedig azóta már többször is fent volt, telót sem veszi fel vissza sem hívott...azóta szintén több privit küldtem neki, de semmi jelzés 5. napja.

Okt. 30-ig van ideje rendezni.

★"A golyó célt téveszthet, de a cukor biztosan megöl".(Al Pacino-Scent of a Woman)★

(#18174) .:Vision:. válasza Alpachino (#18173) üzenetére

.:Vision:.
(fanatikus tag)

Vele nekem is volt problémám, írtam neki, hogy feljelentem, amit meg is tettem volna, de rendezte. Hibás 1156 os lapot adott el és tudta, hogy rossz utána is hirdette tovább....

(#18175) kexksz válasza kexksz (#18158) üzenetére

kexksz
(PH! addikt)

Gyanítom, hogy nem fog.

Popularity is the slutty little cousin of prestige.

(#18176) Jhonny06

Jhonny06
(PH! addikt)
LOGOUT blog

[link]

schawo

1 hete elutaltam a pénzt, azóta semmi válasz, pedig naponta többször bejelentkezik. Már úgy vagyok vele, hogy ha meg is kapom, legalább itt legyen nyoma és mással ez ne forduljon elő. Más már rég menne a rendőrségre, nekem ez nem célom. Az a baj, hogy ismerősnek kell, nem saját használatra, így nekem kellemetlen a dolog és nem is a saját pénzemmel játszom.

Nem tudom, hogy minek kell történnie, hogy kapjak végre egy választ. Azt mondta futárral küldi, ami a minimális távolság miatt 1 munkanap lenne. Mondjuk ez nem menti fel az alól, hogy 1 privátot megírni 5 másodperc.

Írok neki egy figyelmeztetést.

Niche parfümök szórófejes üvegben, különböző kiszerelésekben! Tom Ford, Creed, stb. http://bit.ly/2fTf9nq

(#18177) laleh

laleh
(PH! addikt)

Bár anyagi kar nem ért, de nem szeretem ha hülyének néznek.
Ettől a felhasznalotol vettem volna egy telefont. [link]
Elment megnézni, majd egy nagy fehér folt volt a kijelzobe. Mivel péntek volt ünnepnap így nem tudtunk senkit megkérdezni hogy mennyi a javítása. Nem vettem meg a készüléket. Szombaton telefonált az eladó hogy megcsináltatta a telefont. Megbeszéltük hogy vasárnap átveszem. Most jött tőle a level hogy eladta másnak mert rám ígért . Azért Krisztusbol bohócot ne csináljunk mar. Ilyen emberek nem valóak erre az oldalra.

[ Szerkesztve ]

" A bizalom nehéz ügy, vagy a megfelelő emberben kell bíznunk vagy abban, hogy a megfelelő ember nem tesz rosszat. Legjobb, ha az egyetlen, akiben megbízol saját magad!”

(#18178) BENEDEK522 válasza hintawr (#18143) üzenetére

BENEDEK522
(újonc)

Üdv! Létrehoztam még korábban egy facebook csoportot ahová csatlakoztak azok a személyek, legalábbis néhány, akiket átvert. Én még nem tettem feljelentést, a hónap végéig hagytam nekik időt.
Természetesen hónap elején is ígérgettek ami valószínűleg annak tudható be, hogy elmentem az egyik volt kollégája által megadott 16. kerületi címére, ahol nem volt otthon senki, a szomszédban azt mondták, hogy Titz István már elköltözött, itt lakott a barátnőjével. Szerencsére a szomszédoknak megvolt a volt barátnőjének a száma, akit megcsörgetett de nem volt elérhető. Megkértem a szomszédot, hogy ha felveszi a hölgy akkor legyen szíves adja meg neki a telefonszámomat, illetve hagytam a postaládájában egy cetlit, rajta a telefonszámommal.
Meg is keresett segítőkészen, és megkért hogy őt ebből hagyjuk ki, mivel már semmi köze nincs Istvánhoz, amit tiszteletben is tartok, ezért se a nevét, se a telefonszámát (a volt barátnőjének) nem adom ki, ugyanakkor azt mondta nekem telefonon, hogy megpróbálja elérni Istvánt és valahogy segít abban hogy kapcsolatba tudjak lépni vele, azóta semmi. Tudtommal külföldön tartózkodik, de az is lehet, hogy a szüleinél, Gyulán, esetleg már egy másik albérletben Pesten.
Itt a facebookos csoport, bárki aki károsult és nincs bent, lépjen be, itt közösen próbálunk meg összeszedni mindent amit tudunk róla, illetve ha valami új információval gazdagodunk megosztjuk a többiekkel: https://www.facebook.com/groups/1483256325304214/
Valószínűleg interneten keresztül meg fogom tenni a napokban a feljelentést, mivel kaptam egy email címet amin keresztül ily módon is feljelenthetem. :)

Remélem elkapjuk végre, mert már nagyon sok volt a hazudozásból, ígérgetésből, menekülésből. Nagyon aljas ember, több embernek egyszerre hazudik, szemrebbenés nélkül.

Üdv.: Bozsik Benedek

(#18179) Maakos

Maakos
(újonc)

Virág87 nickű felhasználótól vettem volna egy i5-öt, megegyeztünk fele előre-fele utánvétben, és jól lelépett az előleggel, de ahoyg nézem nem én vagyok az egyetlen, akivel eljátszotta.

Számlaszám alapján feljelentést fogok tenni a rendőrségen, hátha történik valami, a megadott címe valszeg kamu.

http://hardverapro.hu/tag/virag87

Mi már kitiltottuk :(

(#18180) F_Gergely

F_Gergely
(őstag)

Segítséget szeretnék kérni:
Eladtam a saját tulajdonú készülékem tartozékaival, hirdetés linkje PhaetonV10 forumtársnak.
Az adásvétel személyesen történt meg a készüléket a vevő megtekintette, kipróbálta a fizetés készpénzel történt. Aznap este jelezte a vevő hogy hibát észlel a készüléken, én pedig felajánlottam a készülék vételárának visszatérítését. A vita abból keletkezett hogy a vevő csak 1 hét múlva tudja a készüléket számomra visszajuttatni én pedig 3 napos határidőt kötöttem ki. A készülékhez nem járt garancia. A vevő feljelentést kíván tenni amennyiben 1 hét múlva nem vásárolom vissza a készüléket.
Ebben kérnék segítséget, köteles vagyok-e 1 hét után visszavenni a készüléket?
Köszönöm a segítséget!

(#18181) domperke válasza F_Gergely (#18180) üzenetére

domperke
(HARDVERAPRÓD)

Szia aznap jelezte a hibat de mivel nem otthon van amiről tàjékoztatott is ìgy javaslom a készüléket vedd vissza.Ha 1hét mulva szólt volna akkor màs volna a helyzet.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#18182) F_Gergely válasza domperke (#18181) üzenetére

F_Gergely
(őstag)

PH tiszteletből megteszem, és visszaveszem a készüléket de őszintén szólva hányok az ilyentől.
Ha veszel valamit és másnap lejár a garancia én hiába jelzem hogy majd csak jövőhéten tudom javításra leadni a készüléket nem fog kitolódni a garanciális javítás. A készüléket kipróbálta, megtekintette személyesen, és nem volt a készülékhez garancia... Én nem tartom korrektnek hogy 1 hétig nála van a készülék. De meghajlok a PH szabályai előtt :R

Rendben.

(#18183) hintawr válasza Maakos (#18179) üzenetére

hintawr
(újonc)

Szia.

Egyeztessünk adatokat.
Engem Steve88Ph vert át.
Hátha ugyanaz az illető.

Üdv.

(#18184) SieRRa4226 válasza SieRRa4226 (#18159) üzenetére

SieRRa4226
(újonc)

hacker2000 nevű tag még mai napig nem rendezte a tartozását felém egyetlen egy üzenetre sem válaszolt ha telefonon elértem miután rájött kivel beszél egyből lerakta! Az ilyen aljas embereknek itt nincs helye!!

Ki van tiltva.

(#18186) skeewiff válasza skeewiff (#18116) üzenetére

skeewiff
(újonc)

Üdv!

A feljelentés megtörtént, nem csak az én, hanem egy másik fórumtárs részéről is.

Nála szabálysértés, nálam bűncselekmény az összeg miatt (megtévesztés).

Ha esetleg valakit még szintén megkárosított, kérem, hogy írjon nekem.

Kitiltottam az oldalrol.

(#18187) MegasArchon

MegasArchon
(újonc)

Szeretném jelenteni az alábbi felhasználót:

"Zolyxking23"

Szeptember 24. eladási szándékkal rám írt a Jófogáson egy V8440ultra deluxe kártyával kapcsolatban.
Szeptember 29. hosszas egyezkedés után elküldtem neki a pénzt 4000HUF-ot, ami tartalmazta a postaköltséget
Szeptember 30 és október 20 között többször is számon kértem telefonon, levélben az eseménytelenség kapcsán (nem kaptam semmi). A válasz: nem tudta megoldani a postázást; majd amikor igen, visszaküldték neki a csomagot "sikertelen kézbesítés" címén. Amikor kértem, hogy dokumentummal igazolja (ajánló szelvény, postai értesítés), nem kaptam választ, csak azt, hogy küldi róla a fotót... azóta is küldi.
Október 21. Észrevettem, hogy itt, Hardveraprón elkezdte hirdetni azt a VGA kártyát, amit én már megvásároltam, ugyanazzal a telefonszámmal, ugyanazzal a helyszínnel, keresztnévvel: "Zoli", egyéb más kártyák társaságában, amiket jófogáson is felajánlott (később törölte a hirdetéséből az adatokat és "archiválta". Habár archív változata biztos tartalmazza az adatokat... ezzel a tettével is alátámasztva, hogy sunyít és el kívánja tüntetni a nyomokat)
Október 22. Telefonon kérdőre vontam az eladót az előbbikkel kapcsolatban: csak habogott, félreértésre hivatkozott és azt ígérte, hogy még aznap feladja a kártyát postán (sokadjára beismerve, hogy ezt eddig sem tette meg) és azt követően azonnal elküld nekem az ajánlási szelvényről egy fotót... Nem tette meg.
Október 23. Ismét kérdőre vontam (itt hardveraprón, levélben), majd keményebb hangnemre váltottam. Ekkor bevallotta, hogy egyáltalán nem adta fel... majd felajánlotta, hogy visszautalja a pénzt. Így megadtam neki az adataimat, ahová visszaküldheti.
Október 27. Mai nap: természetesen semmi pénzt nem utalt vissza. De közben vígan kereskedik, ad-vesz ezen a felületen.

A fent jelentett sérelmemre a moderátori közbeavatkozás nem lehetséges, mivel nem itt kezdődött az ügy. Ez érthető.
Mindenesetre az említett személlyel való párbeszédem a bennfentesek számára látható. A szövegkörnyezetből következik, hogy nem megalapozatlanul hoztam hírbe a fentiek főszereplőjét.

Az ügy meglehetősen pitiáner, 4000Ft. De bosszantó, mivel látom a felhasználó aktivitását és emlékszem a hazudozásaira.

Ha másra nem is alkalmas a elbeszélésem, talán valakit megkímélhet egy napon hasonló kellemetlenségektől.

Pár napig még hagyom az agyvizem fortyogni, aztán szerintem feljelentem a rendőrségen.

Várom reakcióját erre a hsz-re.

Régi hardvereket keresek retro gyűjteményembe!

(#18188) gynorbi

gynorbi
(újonc)

Üdv!

Szeretném jelenteni [Benjamin1976] nevű felhasználót, a következő hirdetés miatt: [Tápegység].
Az úriemberre amikor írtam, segítőkész volt, aztán láttam, hogy rengeted a pozitív visszajelzése, ezért úgy voltam vele, hogy ja, miért ne utaljak előre? Hát nem kellett volna...
Október 14 vagy 15-én utaltam, 16-án belépett egyszer és azóta semmi. Sok üzenetet küldtem neki, de egyszer sem lépett be. Egyszer jelentettem az oldal moderátorainál, és akkor azt beszéltük meg, hogy még egy hetet várok.
Szóval Benjaminnak van egy hete, aztán megyek a rendőrségre feljelenteni. Örülnék neki, hogyha megjönne az esze és inkább elküldené a csomagot, mert a franc sem akar rendőrségre járkálni.

További szép napot mindenkinek! :)

Egy hete van rendezni.

(#18189) hintawr válasza BENEDEK522 (#18178) üzenetére

hintawr
(újonc)

Üdv.

Úgy néz ki hogy Steve88Ph nem más mint F1Stat.
A mobilszáma alapján sikerült 1 kollégával közösen kideríteni.
Nagy köszönet neki.
Aki esetleg infóval tud szolgálni F1Stat vagy Steve88Ph ról pü-ben jelezze.
Esetleg egyeztethetünk adatokat.
Köszönöm.

Üdv.

(#18192) MegasArchon válasza MegasArchon (#18187) üzenetére

MegasArchon
(újonc)

Szabad megkérdeznem, mit reagált a megkeresésetekre a szóban forgó alany?
Mert nekem tegnap írásban itt megígérte, hogy végre kármentesít... viszont még most sem tette meg.

[link]

(#18193) MegasArchon válasza MegasArchon (#18192) üzenetére

MegasArchon
(újonc)

Köszönöm a közbenjárást.

Tehát felhasználói bejelentések. Ezek szerint nem én vagyok az egyedüli. Ha mód van rá, megtudhatom, mely felhasználóknak voltak panaszai a szóban forgó személlyel kapcsolatban?
Azért kérdem, mert ha többen vagyunk és sérelmeink együttes mértéke is elér egy bizonyos szintet, akkor sokkal nyomatékosabban tudnánk a hatóságokkal együttműködve fellépni igényeink kapcsán és megelőző céllal is.
Egyéb esetben elsikkadhat az ügy, a kilátástalanság érzete miatt.
A sérelmező pedig nyugodtan megismételheti megerősödött önbizalommal, újabb álnéven, akármilyen felületen gazcselekedeteit.

Nem adhatunk ki ilyen adatokat önnek.

(#18194) MegasArchon válasza MegasArchon (#18193) üzenetére

MegasArchon
(újonc)

Rendben, ezt is megértem.

Akkor csak egyetlen számot szeretnék megtudni. Hány felhasználó jelezte sérelmét az illetővel szemben? (az enyémmel együtt)
Nem személyi adatokat és nem felhasználói nevet kérek. Csak arra vagyok kíváncsi, a szám alapján, van-e értelme foglalkoznom az egésszel.

3.

(#18196) Alpachino válasza Alpachino (#18173) üzenetére

Alpachino
(PH! kedvence)

Sikerült minorca kollégával rendezni a dolgokat( anyagiakat), a mai nap folyamán, köszönöm a közreműködést :R

[ Szerkesztve ]

★"A golyó célt téveszthet, de a cukor biztosan megöl".(Al Pacino-Scent of a Woman)★

(#18197) cut

cut
(senior tag)

Vigyázat, csaló!
Eladta ma nekem ezt.
A csomagolásban nem látszott semmi, ő azt mondta ez egy satas hdd, én megbíztam benne, hisz az antisztatikus tasakon keresztül minden adatot el tudtam róla olvasni. átadtam a pénzt neki és megegyeztünk, hogy vállal rá garanciát. Majd kicsit később kibontottam és akkor láttam, hogy ez egy PATA-ás HDD. :W
2TB os Patás vinyóról még nem hallottam.... :(
Rögtön hívtam, először kicsöngött a telefon, majd kikapcsolta. Egyértelmű, hogy átverés és 20 ezer Ft al rövidített meg. :( Azért írtam ide, hogy legalább már másokat ne csapjon, be. sanzsir !!!!!
Persze az én hibám, hogy nem bontottam ki ott előtte, de a csalás tényén ez ne változtat. :W

Cut

Egy hete van rendezni.

197 piros pötty :)

(#18198) Kocska89 válasza cut (#18197) üzenetére

Kocska89
(tag)

Szia.

Ezt a képet a győri piacon késztetem pár hónapja. Ha megnézed szerintem teljesen azonos lesz a címkéje a hirdetésben szereplővel. Szép nyomtatott átmatricázott ramaty vinyók mint anno az 1tb wd green el... Azt is ragasztották mindenre még PATA vinyóra is.

[link]

(#18199) fa4hu válasza fa4hu (#18121) üzenetére

fa4hu
(őstag)

Sikerült rendezni a fórumtárssal, köszönöm a közreműködést!

(#18200) cut válasza Kocska89 (#18198) üzenetére

cut
(senior tag)

És ilyenkor mit szoktak csinálni? Rendőrség? Hétfőn tervezek menni a Rendőrségre. Van értelme? Ki mit javasol?
Az oldal üzemeltetői nem válaszolhatnak erre, ezt a felvilágosítást kaptam.

[ Szerkesztve ]

197 piros pötty :)

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.