Hirdetés

2017. szeptember 21., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-09-09 19:36:37

PROHARDVER!

- CSAK az írjon, akit anyagi kár ért és CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
- CSAK HARDVERAPRÓS ÜGYEKBEN! más ügyeket értesítés nélkül törlünk
- amit írj le üzletfeledről: nicknév, linkeld adatlapját + az apróhirdetést, az okot max. 10 sorban, de személyes adatát ne!
- ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor sem itt sem máshol már nem kell!
- ne írj indulattal, fenyegetőzve, vagy ha még egyeztettek,
- moderátori válasz a bejelentésedben lesz (link: "itt szóltam hozzá" rész ikon)
- ha a problémád megoldódott, írd meg a topicban is az eredeti hsz-re válaszolva
További információk, linkek:
- a rendőrségi feljelentés menete
- partnered adatait csak a rendőrség kérheti ki, ha feljelentetted (mi nem fogjuk)
- ha egy üzlet jól zárult, a hardverapró értékelési rendszerét használd!
- üzletrontókat a Jelentem gombbal jelezheted

- a korábbi "Akikkel jó vigyázni az üzletelés során!" topic

Összefoglaló kinyitása ▼

(#18101) joshua7 válasza Ghost4Rider (#18089) üzenetére

joshua7
(PH! nagyúr)

Vele (kovacs.adam9) tényleg jó vigyázni! Én ezt vittem volna LG QuadBeat 2, a negatív értékelései miatt azt ajánlottam föl, hogy amint megérkezett a csomag, utalom is a pénzt, természetesen azóta sem jött semmi...

Nos azért mert valaki a saját cuccát nem küldi el előre neked (miért is tenné?) ettől még lehetne korrekt is.Igaz ez az ő esetében azért látszik hogy vannak gondok.

[ Módosította: domperke ]

Semper Fi

(#18102) lafaty80 válasza eladokeztazt (#18099) üzenetére

lafaty80
(őstag)

Nem szeretném a topikot chatre használni, így ez az utolsó üzenetem a témában, főleg hozzád kedves eladó!
Minden szavam, mondatom amit leírtam itt és neked privátban igaz, és tartom is magam ahhoz.
Nem tudom hogy te ezt élvezed, a folyamatos smiley-s leveleiddel, melyekben burkoltam vádolgatsz?

Hogy mikor készült a te képed senki sem tudja, csak te.

És igen, amint jelezted (1 nappal a kézhezvételtől), megnéztem a képeket (visszaküldés előtt) és az egyiken látható ilyesmi. Ahogy írtam is nálam nem történt semmi a hdd-vel.

Ahogy neked is írtam, már bánom hogy minden mm-ről nem készítettem videót és képet, de megtanultam a leckét tőled és ebből az esetből!

Én úgy akartam visszaküldeni ahogy te küldted, de mégsem tettem, nem a pénz miatt, hanem, mert ilyen dolgokat csomagban kell küldeni (és még le is tagadhatnám hogy volt rajta bármi is nálam. Akkor most kit hibáztatnál? Engem mert úgy küldtem volna vissza, vagy a postát?), nem ajánlott levélben. Történhetett bármi a tőled-tőlem úton vele. Mivel jó erős ragasztószalaggal volt teljesen körbe tekerve, egy "finom" postás rakodás közben történt balesetet is átvészelhetett szerintem anélkül hogy látszódna a külsőn! De ez csak feltételezés persze. (köszönöm Speed(R) válaszát. Én bár sértettnek érzem magam ebben a történetben, védekező állásponton voltam és csak reagáltam rád mindig, kivéve hogy jeleztem a hibát neked és ide a történetet).

A hiba általam való jelzésétől hol burkoltam, hol nyíltan engem próbáltál meg beállítani hibásnak. Első igazi reakciód az volt hogy teljesen elzárkóztál a tényleges megoldástól miután a fejedbe vettél dolgokat. Itt kellett az igazamért "kiáltanom", mert anélkül a mai napig nem álltál volna szóba velem.

Köszönöm mindenki türelmét és elnézést a hosszú hozzászólásért.

Eladó cuccaim: http://tinyurl.hu/ianv/

(#18103) eladokeztazt válasza Speed(R) (#18100) üzenetére

eladokeztazt
(újonc)

Nem bubis borítékba küldtem, nem vagyok hülye... normálisan be volt csomagolva csak egy borítékba lett be csúsztatva... mivel a csomagoláson nem látszik semmilyen sérülésre utaló jel ezért több mint valószínű csomagoláson kívül történt.
De köszönöm hogy ennyivel megúszhatják az ilyen emberek.... kicsit átlátszó a történet amit előadott.
Ha sérülésmentesen jön vissza a hdd egy szavam se lenne, de hogy hülyének próbál nézni... még az általa leírt "hiba" is erre utal.

(#18104) amnezia4900

amnezia4900
(lelkes újonc)

Üdv!
Én mikor várhatom hogy segít valaki?????? :R

Nincs 1 napja hogy beírtál és ráadásul sok konkrétum nincs benne. Tag linkelve a hirdetés linkelve és egy rövid de lényegretörő leírás mi is történt. (az nem lényegretörő hogy átvert és csalót jelentenék...)

(#18105) logitech25

logitech25
(kvázi-tag)

Sziasztok!

olyan tagot keresnék aki tud segiteni abban,hogy vissza állítson nekem egy-két elérhetőséget.
Tud valaki ajánlani?

Moderátor,üzemeltetőt stb???

Milyen elérhetőségre gondolsz?

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#18106) ZooLLeR válasza ZooLLeR (#18072) üzenetére

ZooLLeR
(tag)

Hali!
Elintéztük a dolgot okosba,tehát minden szépen elrendeződött köztünk.
További szép napot.

Rendben vettem.

Az élet rövid,de ha elcseszed mégrövidebb. Privátra illik válaszolni.

(#18107) amnezia4900 válasza amnezia4900 (#18104) üzenetére

amnezia4900
(lelkes újonc)

Linkeltem a profilját és a Nick nevét le írtam.

Cseréltem vele.
Kapott egy Sony Z1-et és egy Fujitsu Simens laptopot.
Kb 80-90 ezer értékben.
Én kaptam egy robogót. Eddig szép és jó. Cssak azt felejtette el közölni hogy vízpumpa hibás a robogó,ezen kívül még van nem egy két hiba amit nem közölt!
Aznap este szóltam neki hogy szar a robogó Közölte hogy őt nem érdekli. Nálam romlott el mikor jöttem haza.
Mikor erősködtem hogy cserélje vissza közölte vigyem vissza hozzá. Csinltassam meg és vissza cseréli.
Bár a telefont el adta s a laptop össze tört!
És fojtathatnám tovább. Szimplán el küldött a sunyiba és meg fenyegetett hogy nehogy meg látogasson itthon!
Erre egyértelműen én sem reagáltam nyugodtan.

A hirdetésében hibátlannak írta le a terméket.
Beszélgetésűnk során többször is el árulta magát hogy milyen hibákkal adta át de arról ő nem tehet.

Ezért szeretném kérni a regisztrációja felfüggesztését!

Mert ez így nem maradhat hogy azt csap be akit akar!

Linkelem a hirsldetését...

http://hardverapro.hu/apro/elado-csere_piaggio_nrg_sport_robogo

Egy hete van rendezni.

[ Módosította: Kalandor ]

(#18109) lsc

lsc
(PH! nagyúr)

Anyagi gond nem ért, de azért maradjon nyoma: csicsus [link] kollégával megbeszéltünk egy üzletet [link], hétvége volt, hétfőn feladja mint írta. Tegnap ráírok mi újság, válasz vasárnap este eladta másnak. Ebben az a szép hogy mikor céloztam a már létező mínuszára roppant önérzetesen írt hogy az nem volt fair.

Az élet kegyetlen .

(#18110) LilProphet90

LilProphet90
(fanatikus tag)

ati1973 hirdető
Elég régi sztori, de csak most találtam a topikra, illetve már említve volt hasonló ügyek miatt, de azért egy posztot talán még megérdemel, ha később még hirdetne az illető. 10.000 Ft-om bánta.

Nagyvonalakban
-2015.01.17-én vásároltam tőle 27e Ft-ért egy Samsung monitort. Ilyenek javításával foglalkozik, volt nála vagy 20db, kipróbálni nem lehetett, kaptam 3 hónap garit. Nem ez volt, de ilyesmi hirdetés.
-Itthon kiderült, hogy pixelhibás. Felhívtam, és cserét kértem, amit először azzal hárított, hogy boltban sem adnak pixelgarit (ami ugye nem helytálló).
-Nagy nehezen, 2 hét múlva hajlandó volt cserére, jóval drágább típusra, mert a maradék 19db monitor hirtelen "elkelt".. ekkor vittem laptopot tesztelésre.
-A felajánlott darab kijelzője sérült lehetett, mert a közepe szörnyen felhős volt, amit először nem akart észrevenni (pedig még rá se volt dugva semmi), aztán persze kiderült, hogy vannak egyszerűbb, olcsóbb típusai is, amiből elhoztam az egyiket 5e Ft ráfizetéssel, mert jónak tűnt.
-Az újonnan elhozott típus is, aktív használat (film, játék) közben pixelhibát generált.. ekkor már untam a dolgot, írtam neki, megígérte hogy amint újakat kap, írni fog, de inkább eladtam hibásként, 10e Ft-tal olcsóbban. Azóta sem jelentkezett.

Érdekesség, hogy a második monitor dobozának oldalán észrevettem, hogy egy zöld, azon egy sárga matrica volt. Valószínűleg a zöld jelentheti a hibátlan monitort, majd, mivel ennél nem derült egyből fény a problémára, kapott sárga pöttyöt. Ebből ő is igen egyszerűen kitudná szűrni a hibátlan modelleket, már ha van ilyen neki.

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#18111) Charlie61 válasza Charlie61 (#17953) üzenetére

Charlie61
(újonc)

Sziasztok!

Mostanra jutott odáig az ügy a rendőrség tájékoztatása szerint, hogy az eladó előzetesben van többrendbeli bűncselekmény vádjában. Az eddigi bejelentett ügyet (10 fölötti) összevontan Debrecenben fogják tárgyalni.
Beismerő vallomást tett, ígérete szerint visszafizeti a károsultaknak a pénzt.
Ha esetleg még van itt olyan tag, akinek szintén anyagi követelése van felé, jelezze a rendőrségen.
Gerely1 néven volt itt az aprón.

(#18112) Autóbontó

Autóbontó
(újonc)

Mikulás74

Vásárlónak nem ajánlom!
1. Kapott egy rossz hdd-t, ok, téved az ember, csere. (hozzáteszem, 5x elmagyaráztam neki, hogy ha eljön cserére, legalább egy órával előtte jelezze. Ez sajnos túl sok infó, mert a kapuból hív hogy ő megjött, és fel van háborodva hogy random nem itthon várom.
Elküldöm a hddt, egy hét múlva visszajön.
2. Közbe bejelent h nem akarom azt az 1000ftot kb elintézni.
3. Írom neki hogy adjon számlaszámot. Válasz:nincs Oké! Benne van
4.Kérem hogy adjon egy ismerősét vagy valami, befizetem oda. Válasz: túl drága
5. Mondom feladom postán, be e megy érte. Válaszra se méltat csak h küldjem el neki utánvétellel...
6. Mondom az nem megy, kifizetem. Nincs válasz...
7. Erre engem tiltanak le... Az korrekt.

EZÚTON HÍVOM FEL A FIGYELMÉT:
ADJON EGY SZÁMLASZÁMOT ÉS KÜLDÖK 2000ftot, hogy ne legyen "drága"
SZÓLJON HOGY BEFÁRAD A POSTÁRA ÉS KÜLDÖK 2000ftot, mert el kell menni érte.
JÖJJÖN EL SZEMÉLYESEN ÉS ADOK 5000 ftot üzemanyag költséggel.

Csak felejtsük már el egymást. :W :(

0670/622-1607

(#18113) Autóbontó válasza #92415744 (#18086) üzenetére

Autóbontó
(újonc)

Főleg hogy te nem válaszolsz. :D vicc vagy. beszélgetés elküldve a moderátoroknak, panaszom megtéve.

0670/622-1607

(#18114) Autóbontó válasza #92415744 (#18059) üzenetére

Autóbontó
(újonc)

számlaszám nincs... ismerősére se jó. ha feladnám postán, nem jelzed hogy megfelel e. hagyjál már

adj számlaszámot és mint írtam máshol is, küldök 2000et csak felejtsük már el egymást.

0670/622-1607

(#18115) #92415744 válasza Autóbontó (#18114) üzenetére

(törölt tag)

Ilyen üzeneteket nem láttam tőled. Mindegy.
Egy számlaszámot elküldtem most privátban. Nem nagyon tudtam net közelben lenni, nem volt wifi, amerre járkáltam.
Csak azt írtam furcsának, hogy még ha a szomszéd településre is ment volna a csomagod, akkor is megkapom, mert rengeteg cuccot rendelek, és a környéken szinte csak én. Nem igazán értem, hogy mehetett vissza a csomag...?
Mindegy, ha utaltál valamennyit, akkor részemről sztornó a dolog.

(#18116) skeewiff

skeewiff
(újonc)

Sziasztok!

moonguru-t szeretném jelenteni itt, mint csalót.

Az alábbi hirdetésére jelentkeztem: KINDLE Paperwhite 2015

- 2015. 07. 08.-án vettem fel vele a kapcsolatot. Megegyeztünk az árban, 48.000 forintban egy Kindle PW 3-ért. Még aznap átutaltam a pénzt, amit ugyanaznap jelzett, hogy megkapott. Akkor azt mondta, hogy következő hét elejére meg is tudja venni.

- 2015. 07. 09.-én megkértem, hogy egy tokot is vegyen nekem 13.000 forintért. Pénzt másnap átutaltam, meg is kapta.

- 2015. 07.15.-én érdeklődtem, mi a helyzet, a rá következő hét elejére ígérte. 22.-én megint rákérdeztem, akkor már egy komolyabb kifogást írt, megkért, nem várt anyagi nehézségei miatt csak a következő fizetésekor tudja beszerezni a kért termékeket, illetve arra kért, hogy ne jelentsem a csaló topikban.

- 2015. 08. 17.-ig türelmesen vártam, újfent rákérdeztem, hogy mi a helyzet, akkor azt a választ kaptam, hogy még pár hét.

- 2015. 09. 01.-ig megint csak türelmesen vártam, rákérdeztem, és akkor azt mondta, hogy már csak 1 megrendelésre vár és pár napon belül visszajelez.

- 2015. 09. 09.-én megkértem, hogy amennyiben nem tudja e hét péntekig (szept. 18.) megvenni az általam kért termékeket, utalja vissza a pénzt. 13 percen belül válaszolt is, hogy megpróbálja megoldani, ha nem sikerül, visszautalja a pénzem.

- Azóta írtam neki 16.-án, 18.-án és 19.-én, utolsó levelemben arra kérve, hogy mindenképpen reagáljon valamit az üzeneteimre, mert 61.000 forintról van szó, és szeretném, ha most már tisztázná helyzetet.

Azt hiszem túlontúl türelmes voltam vele szemben, abban bízva, hogy nem véletlenül van annyi pozitív értékelése a hardveraprón. Nyilván ezt is túlértékeltem.

A hirdetési joga már megvonásra került [link] sajnos másnak is lóg. Jelentsétek fel én azt javaslom.

(#18117) Clemi

Clemi
(PH! kedvence)

Jelentkezett nálam a katrynercoxx nevű felhasználó, természetesen angol nyelven és az ár felől érdeklődött euróban. Már ebből tudtam hogy csaló, de a poén kedvéért megírtam neki emailben az árat.

Jött is azonnal a válasz:

I'm interested in this lens and i decided to purchase it.
I'm from United States and actually purchasing this item for my brother that is doing project in Nigeria.So i will be paying you the total sum of 830Euro (+ 60Euro transport fee) including the shipping fee to Nigeria by EMS Express Post for delivery.
do you have bank account for the payment?

Greetings,
Katrina

Persze elküldtem az anyjába, de csak szólok, nehogy valaki bedőljön ennek az igencsak ősi és átlátszó trükknek. Na meg persze ha még nem törölte magát, el kéne takarítani a prohardverről.

Ki van tiltva.

ASUS Z97-C, Intel I5-4460, Nvidia GTX-760 2GB, 16GB DDR3

(#18118) Peetta14 válasza Clemi (#18117) üzenetére

Peetta14
(tag)

Szia, kb szó szerint ezt az email kaptam meg én is tőle.

I'm interested in this lens and i decided to purchase it.
I'm from United States and actually purchasing this item for my brother that is doing project in Nigeria.So i will be paying you the total sum of 170$ (+ 40$ transport fee) including the shipping fee to Nigeria by Post Office for delivery.
do you have bank account for the payment?

Greetings,
Katrina

Érdekes olvasmány róla:
[link]

(#18119) Clemi válasza Peetta14 (#18118) üzenetére

Clemi
(PH! kedvence)

A nagy számok törvénye alapján és az emberi kapzsiságot összetéve a butasággal, az üzlet ezek szerint virágzik. Elküld 100 ilyen üzenetet biztos lesz 10 aki ugrik a felajánlott magasabb összegre és már bukta is a cuccát. Egyszer egy hasonlóval elkezdtem levelezni, kíváncsi voltam meddig van türelme... na persze pontosan tudtam hogy csaló és hogy mire megy ki a játék. 1 hétig győzködött, hogy milyen jó is lesz nekem, ha elküldöm neki a pénzt. Még bizonylat másolatot is küldött, hogy ő már elhelyezte a nevemre a pénzt abban a Nigériai bankban, csak küldjem el neki az árút és adjam meg a banknak a csomagszámot és máris utalják az összeget.
Jót derültem az egészen, de az a szomorú, hogy sokan mégis beugranak az ilyeneknek. Az ebay-en illetve a Pay-Pal legalább vissza utalja a pénzt, ha nem jön meg az árú. Nekem már 2x volt ilyen, persze onnan csak kis értékű dolgokat rendelek.

ASUS Z97-C, Intel I5-4460, Nvidia GTX-760 2GB, 16GB DDR3

(#18120) #92415744 válasza #92415744 (#18115) üzenetére

(törölt tag)

Megoldódott minden, korrekt módon Autóbontó kollega utalta a pénzt, visszavonok mindent.
Köszönöm!

(#18121) fa4hu

fa4hu
(őstag)

KukkSteve fórumtársat szeretném jelenteni ezen eladás miatt.

A telefon megérkezett, azonban a garanciális időn belül a képernyő elkezdett foltosodni, egyre nagyobb mértékben. Abban maradtunk, ha már elviselhetetlen mértékű lesz a foltosodás, akkor a hirdetésben foglaltaknak megfelelően elküldöm neki, hogy javításra továbbítsa. Amikor eljött ez az idő, akkor júliusban jeleztem felé, de kis türelmet kért, hogy a szerviz éppen bedugult, amint megoldódik, jelentkezik. Hát nem jelentkezett.

Szeptember elején ismét írtam neki, de azóta sem válaszolt az e-mail-ekre, PH-s privát üzenetre, SMS-re, hangpostán hagyott üzenetre.

A képernyő cserére szorul, aminek költségét, úgy látszik, nekem kell viselnem, hiába garanciális a készülék.

Október 12-ig van ideje rendezni!

(#18122) sanchy

sanchy
(fanatikus tag)

Sziasztok!

[vargazsolti] nevű felhasználóról van valami infótok? Hirdetett egy Tabletet [link], át is utaltam a pénzt, majd nem érkezett meg a cucc, írtam neki egy sms-t, hogy mi van, semmi válasz. Megneztem az adatlapját, és láttam hogy ki lett tiltva. Próbáltam hívni, de a telefonja ki van kapcsolva...

Mit lehet ilyenkor tenni?

Üdv

Azért került kitiltásra mert klón regisztráció volt és a másik regjére is hasonló bejelentés érkezett. Ne várj vele jelentsd fel én azt javaslom.

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#18124) DjBogo

DjBogo
(újonc)

Laskai!
Rendeltem tőle egy q6600 procit.
Amíg el nem ment az utalás (ez 15-én volt) addig egész korrektnek tűnt(sűrű üzenetváltás), de az árut azóta sem kaptam meg!
Próbáltam felhívni telefonon, de kinyomta! Írtam neki egy SMS-t is, semmi reakció!
Megpróbálhatom hívogatni még, de nem sok esélyt látok, marad a feljelentés, ha a héten se történik semmi, nem veszi fel a telefont és nem kapom meg az árut, akkor feljelentem, jobbat nem tudok!
Hihetetlen, hogy egy 8000Ft-os cuccról van szó és így "elássa" magát!

http://hardverapro.hu/apro/intel_core_2_quad_6600_4

Eleg egy helyen jelenteni ugyanaz tortenik...

(#18125) #75863168 válasza KEndre (#17180) üzenetére

(törölt tag)

Szia
Kérek egy tel számot tőled schilling istván ügyben

(#18128) Millerchris

Millerchris
(kvázi-tag)

[lt.mark] megbízhatatlan link eladó.
Az egyik hozzátartozóm jelentkezett a hirdetésére, a mailba beleírta a telefon típusát azt is hogy iphone 5s 32 megadta a számát, majd sms-ben egyeztettek. A kedves eladó délután telefonált hogy eladta másnak a telefont. mondván sokan jelentkeztek rá és nem tudta melyik 5s-ről van szó...
Ha vásárolni akarsz tőle számíts rá hogy másé lesz a telefon, mert link!

Telefonon mindig hamarabb elérsz: 0620-544-6192

(#18129) kexksz

kexksz
(PH! addikt)

Üdvözletem!

A szóbanforgó személy gottfroa lenne, aki egy Moto 360 smartwatchot adott el nekem a tegnapi nap folyamán. Az óra kijelzőjén beégések vannak, ami főleg hegyesszögből látszik. Ez első használatra nem volt látható, tüzetesebb átvizsgálás után vált egyértelművé, illetve ahogy nő a screen on-time egyre mélyebbé. Ez ebben a formában már nem felel meg a hirdetésben szereplő leírásnak, sem annak, amit megbeszéltünk. Ezenfelül próbagaranciát is vállalt a helyszínen. Miután szembesítettem a tényekkel szimplán letagadott mindent. Az átvételre van ezenfelül egy tanúm is, aki a fentieket igazolni tudja. Előre is köszönöm a segítséget!

Itt egy kép a hibáról, Espana alatt jobb oldalt fakó folt, tőle jobb szélen narancs folt.

Itt pedig a hirdetés, ha időközben átszerkesztené.

Október 12-ig van ideje rendezni.

Popularity is the slutty little cousin of prestige.

(#18134) sheep válasza tothn (#18133) üzenetére

sheep
(PH! addikt)

Az ügy a rendőrségen van, majd ott találkozunk...

Privátra illik válaszolni...

(#18135) gottfroa válasza kexksz (#18129) üzenetére

gottfroa
(újonc)

A terméket személyesen adtam át,hibát én előtte nem tapasztaltam.Előre jelztem,hogy nem tudok garanciát vállalni(külföldi import).A "kedves" vevő ezután, a személyes találkozó során,miután megfelelőnek találta a z órát,még alkudott(!) a garancia hiányára hivatkozva,majd kifizette,és elvitte.A hibát később jelezte,de mivel se én,se ő nem tapasztalt hibát az átvételkor (különben miért is vette volna meg),ezért bőven sántít a sztori. Az egész cset a "gépházban" követhető. Tudta,hogy nincs gari,ráalkudik mégis emiatt,személyesen megvizsgálja a cuccot,semmi gondja nincs,elviszi.Utána hogy mit csinált vele,az már nem az én gondom.És hogy még hazudik is a próbagariról,feketén-fehéren leírtam,hogy nincs garancia,ezt meg is lehet nézni

[ Szerkesztve ]

(#18136) ferenc623

ferenc623
(újonc)

Tisztelt felhasználótársaim, szeretném mindenkivel megosztani a Sch.Szandi95 nevü eladóval kapcsolatos "élményemet" egyúttal panasszal élni az irányába - illetve irányukba, mert ketten vannak, elsőként egy nővel beszéltem, az ő száma facebook-on volt megadva (ott is hirdetik a telefont, más áron, más termék leírással) azt mondta este átvehető a telefon, mondtam hogy átgondolom, ennyiben maradtunk. Ez után itt Hardveraprón találtam egy másik hirdetést, privátban elkértem a számát, felhívtam és egy férfi vette fel, rákérdeztem és kiderült hogy a fb-os hirdetés ugyanez a telefon, csak ott a barátnője telszáma van megadva. Megegyeztünk az árban, csak annyi volt a kikötése hogy ne a nőt hívjam hanem inkább őt. Megbeszéltük hogy ma este találkozunk és hogy 18:30-kor felhívom, miután a postán végeztem hogy indulok. Hívtam is percre pontosan de nem vette fel. Pár perc mulva a barátnője hívott és azt mondta a párja órán van de 8 órára már végez. Azt kérte hogy menjek a Petőfi-híd budai hídfőjéhez 8-ra. Megkérdeztem hogy BIZTOS átvehető lesz-e a telefon, mert ha nem az se gáz, van b-tervem is, csak mondja meg. Ő garantálta hogy igen. Jó. Vártam több mint egy órát, mert hazamenni már nem tudtam ha oda akartam érni a találkozóra. Odamentem a megbeszélt helyre. Természetesen 19:53-kor jött az sms amiben lemondta a találkozót, ezzel a szöveggel: Szia! Ne haragudj de mégsem eladó a telefon!
:D Tudomásul vettem és elindultam haza. A plusz csavar az volt, hogy út közben felhivott a nő, és megkérdezte megkaptam-e az sms-t. Majd előrukkolt vele, hogy mégis eladó a telefon. Csak egy kicsit felment az ára! :D :D :D
Mikor megmondtam hogy annyiért nem kell mert a WestEndben ma láttam gsm üzletben 10.000-rel olcsóbban, nemes egyszerűséggel vonalat bontott, ezzel lezárva tartalmas beszélgetésünket. Szerintem a hirdetett telefon nincs és nem is volt a birtokukban. Nem csak a benzin költséggel kárositottak meg, 2 órám ment el teljesen feleslegesen.

Kérlek ilyen módon jelentsd és pipáld be az értékelni szeretném sort. Akkor tudod jutalmazni.

(#18137) Kloden

Kloden
(senior tag)

kicsipapucs felhasználó igen gyanús, nem ajánlom mint eladót. 15 nappal ezelőtt utaltam neki a pénzt, időt húz, de a várt videokártya a mai napig nem jött meg. Link a hirdetésről. 16500Ft-ról van szó.
Kizárólag privát üzenetekkel tartjuk a kapcsolatot, de azokra is alig, vagy egyáltalán nem reagál, pedig be-belép kb naponta-kétnaponta.

Írok neki egy figyelmeztetést hogy rendezze. 2015.10.14 ig van rá módja.

Rendezte a jelentett fél.

A nap bölcsessége: "A fáradt nők szexibbek, de ha lehányják a lábam, akkor nem" - K. András, helyettes napkitörés

(#18138) BrianSpilner

BrianSpilner
(újonc)

Sziasztok!
Volt egy VGA-eladásom, mely balul sült el sajnálatos módon.
A vga azelőtt való este hibátlanul tette dolgát, másnap jött érte a vevő, aki NEM kért személyes tesztet.
Mivel ez egy igen régi 8600gts volt, garit mint olyat nem írtam a hírdetésbe.
Napokkal később mikor felléptem prohardvere azzal kellett szembesülni hogy az accountom blokkoltatta eme nemes és gerinces ember. Sajnos részben hibás vagyok mert van a telefonomon egy CallBlocker nevezetű progi mely csak az ismerősök hívását engedi át. Ennek oka magánjellegű, egy barátnőm már 1,5 éve zaklat full élhetetlen órákban rejtett számról (hajnal 1-4 közt valamint napközben is) . Mikor a privát üzeneteimbe léptem, ott azzal szembesültem hogy az említett vevő megfenyegetett hogy idézem: "2,5k-t ér csak az egészséged.
Le foglak vadászni."
megfenyegetett, jó csak akk vagyok ph-n ha valami üzletelni valóm van, ritkán 1-2 hetente nézelődök hogy mi mennyibe kerül de ritkán használom. A vevő pl sms ben meg sem keresett ami egy igencsak alap dolog.
Ha nem fenyeget meg úgy, ami a testi épségemre vonatkoztatható, minden további nélkül visszavásároltam volna a terméket, nem 2500ft ból fogok nyugdíjba menni. Egyébként a VGA-ra mint írtam is nem vállaltam garanciát, mint a hirdetésben is szerepel. Az átadás egy antisztatikus zacsiban történt, nem tudhatom hogyan szálította haza , valamint hogy és mit csinált. A másik meg hogy fenyegetőzik, nem nagyon találkoznák egy ilyen személlyel , mert nem beszámítható, úgy fenyegeti meg az embert melynek nyoma is van. Ha még garit kért volna legalább, de azt sem értem akkor miért pont engem blokkoltak. Kérném segítségetek mert szeretném a ph-accom megtartani. Megkérdezte egy rendőr barátomat is azóta az ügyben ő is azt támasztotta alá hogy semmilyen felelősségem nincs a dologban, arra viszont hogy fenyegetett a válasza az volt hogy ha feljelentem 2 év felfüggesztettet is kaphat.
Nem vagyok ilyen ember én csak a PH-accom akarom visszakapni.
Vevő:[link]
Hírdetés:[link]

"megvásároltam a hirdetett kártyát 09.27.-én, vasárnap 10:35-kor a Westendben. Előtte telefonon is egyeztettünk. Hazavittem, gépbe raktam és nem működött. A vásárlást követő 1 óra múlva hívtam, nem vette fel. Ment privát, nem válaszolt. 3 napon keresztül többször is hívtam, de üzenetrögzítőre irányított."

A jelentésből kiollózott részlet. Jogosan tett panaszt, miután nem vagy elérhető, hisz az okát nem tudhatta /nem is kell, alap, hogy figyelni kell a vásárlói visszajelzésre/. Ha nem vállalsz próbagaranciát a cuccaidra, akkor ne értékesítsd őket, kb., nincs probléma. Az értékből fakadóan különösen nem értem, miként fajulhatott idáig az ügy. Meglátásom szerint egyszerű a képlet, megírtam a figyelmeztetésben a megoldást, ill. elmaradása esetén a következményt is.
A többi szót sem érdemel, vagy ha mégis, rátok tartozik, nem publikba, a másik fél engedélye nélkül megosztva..!

[ Módosította: Speed(R) ]

(#18139) Yamdrok

Yamdrok
(lelkes újonc)

Üdvözlet!

Moderátori javaslatra Hegzsa kolléga nevét szeretném ebbe a topic-ba bevésni inkorrekt viselkedése miatt. Ezt a laptopot szerettem volna megvenni , tőle. Eleinte minden oké volt a jegelés is megtörtént. Ami kicsit furcsa volt , hogy én leírtam a telefonszámom amin elér Ő viszont nem. Sorra hárította a személyes átvétel időpontjait olyan dolgokra hivatkozva , hogy "nem volt internetje" , "szülinapozás miatt" és eljutottunk egy olyan szintig , hogy nem reagált semmire. A mai napon leszedte a jegelést és a hirdetése újra aktív. Aki teheti kerülje a vele kapcsolatos üzleteket mert csak az idejét fecsérli el vele. :)

Sajnálatos de ezzel nem tudunk mit kezdeni.A neve itt marad.

http://www.yszerviz.hu | http://www.facebook.com/yszerviz

(#18141) BrianSpilner válasza BrianSpilner (#18138) üzenetére

BrianSpilner
(újonc)

Nincs semmilyen problémám a kártalanítással.
Mint írtam nem vagyok az az ember akinek 2500forintal a fogát húzzák, az tényleg az én saram hogy nem figyelte, ezért elnézést is kérek, de azért nehogymár fenyegetőzhessen minden következmény nélkül, a fiók felfüggesztését ő is megérdemelné legalább úgy mint én mert fordított esetben a vevőt fenyegetné meg!!
Kicsit csak bele kell gondolni. Sajnálom a vga-t , jó kis darab bolt AION fullon ment vele , ezt játszottuk együtt párommal.
Nem volt szándékos és ellene irányuló a dolog, nem akartam átb***ni, de mikor felléptem és leírtam a jogi menetét annak hogy mik a következményei annak ha fenyegetőzik nem hogy bocsánatot kérne hanem tovább pattog.
Ez az én véleményem, ha nem oldjátok fel a bann-t a profilomról akkor így jártam, de az kicsit sem fair-play hogy engem félreértés miatt tiltanak, őt fenyegetőzés miatt aminek tényleges valóság alapja is lehet őt azért nem!

Jó lenne, hogy ha felvennék egymással a kapcsolatot és közösen megoldanák, nem nekünk üzengetnének. Az a két ember, akik ezt meg tudják oldani az ön és ő. Mi nem tudjuk megoldani.

(#18142) ren4to

ren4to
(újonc)

Hello!

zoltanasd felhasználót szeretném jelenteni és érdeklődni felőle.
jelenleg már kitiltott adatlapja:
zoltanasd
hirdetés:
http://hardverapro.hu/apro/steam_games_1

20.000Ft értékű játékot vásárolt tőlem paypal, fizetéssel, melyre máig nem került sor, csak egy "marked as paid" invoice/bill-em van a megbeszélt összegekkel...

Érdekelne, másokat is megkárosított-e azért lett kitiltva. Megpróbálom még behajtani a pénzt, nem tudom paypal adatai mennyire valósak, nem volt még ilyen esetem. Akinek volt ilyesmi, várom a privát üzeneteket, mi ilyenkor a teendő, mik a lehetőségeim.

üdv

Sajnáljuk, ami veled történt, mi már kitiltottuk őt.
Ha nem tudod a pénzedet visszaszerezni tőle, akkor rendőrségi feljelentést tehetsz ellene a lakóhelyed szerinti rendőrségen (tudni fogják a dolgukat, nem sok idő).
Ha _biztosan_ tudod, hogy nem csak téged, hanem másokat is megkárosított, akkor ezt mondd el a rendőrségen, segítheti az ügyet a minél nagyobb elkövetési érték.
Viszont fontos elmondanunk, hogy adatokat mi csak a rendőrségnek adhatunk ki, részedre nem.
Köszönjük megértésedet!

(#18143) hintawr

hintawr
(újonc)

Üdv.

Aki Steve88Ph nevű felhasználóval üzletet kötött és nem kapta meg tőle a terméket, szerintem mindenképpen tegyen feljelentést a rendőrségen, én ma megtettem nemrég.
Sajnos magamon kívül még 3 kollégáról tudok akiket átvet.
Esetleg bárkinek tudok segíteni írjon rám nyugodtan pü-t.
Nekem 9.17.-e óta ígérget mindent, először hogy küldi, utána visszautal, semmi és semmi nem történt.
Jó időhúzó, és szemrebbenés nélkül hazudik folyamatosan.

Üdv.

(#18144) KEndre válasza hintawr (#18143) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

A rendőrség akkor veszi bűncselekménynek az 50 eft alatti csalásokat, ha több eset is van. Steve88Ph ellen akkor van esélyetek, ha mindannyian feljelentitek. A feljelentésnél adjátok meg a többi felhasználó elérhetőségét is, akkor egyesíteni lehet majd az ügyeket. Általánosan meg mindenkinek szól az intelem: néhány napja/hete regisztrált júzer esetében kéretik óvatosnak lenni az előre utalással! + Minél előbb jelentsétek, ha nem érkezett meg a cucc, így legalább a további csalásokat meg tudjuk előzni...
Mi egyébként az azonosításhoz szükséges adatokat csak a rendőrségnek adhatjuk ki.

Üdv:
KEndre
PH

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre!

(#18145) mateasd

mateasd
(lelkes újonc)

veg.peter

Filipovics Attila

1990. 08. 15.

10300002-10629552-49010015
MKB Bank

Raiffeisen Bank
12011911-01518881-00100001

06205943372

Budapest

Átvert több személyt,előre elkérte a pénzt és csomag pedig nem érkezett meg.Feljelentés folyamatban.

Ha nem tudod a pénzedet visszaszerezni tőle, akkor rendőrségi feljelentést tehetsz ellene a lakóhelyed szerinti rendőrségen (tudni fogják a dolgukat, nem sok idő).

Ha _biztosan_ tudod, hogy nem csak téged, hanem másokat is megkárosított, akkor ezt mondd el a rendőrségen, segítheti az ügyet a minél nagyobb elkövetési érték.

Viszont fontos elmondanunk, hogy adatokat mi csak a rendőrségnek adhatunk ki, részedre nem.

Köszönjük megértésedet!

“Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok”

(#18146) kexksz válasza gottfroa (#18135) üzenetére

kexksz
(PH! addikt)

Részemről akár nyilvánosságra is lehetne hozni a privát beszélgetést, ha nem ellenkezne a szabályokkal, miután abszolút semmit nem támaszt alá azokból, amit írtál. És mint már korábban is írtam Neked, a beégés egy olyan hiba, amelyhez több hónap szükséges (bár nyilván ennek te is tudatában vagy) - mivel egyelőre sajnos időgéppel nem rendelkezem, ezért fizikai képtelenség, hogy én gerjesztettem volna a hibát. (Meg amúgy is, miért tettem volna? :F )

Ha mindkét fél beleegyezik, a privátok nyilvánosságra hozhatóak.

Popularity is the slutty little cousin of prestige.

(#18147) eladokeztazt

eladokeztazt
(újonc)

Üdv.

gina2014 felhsználótól vettem egy "laptopot"
mint a hirdetésben is szerepel hogy csak kijelző kell bele, néhány napos csúszás után fel adta, meg is kaptam. A laptop állapotát tekintve karcos, de ez lenne a legkisebb probléma... nem küldte el a töltőt, így nem tudtam kipróbálni. Az alsó wifi nyílás ajtaját sem mellékelte, a kijelző csavarok és a kis fedő műanyagok is elmaradtak. Miután jeleztem neki a problémám (2015-10-02) azt mondta pótolja, szó volt róla hogy hétfőn fel adja szavait idézve "igyekszik,persze" és hogy a héten nálam lesz. Említettem neki hogy csütörtökig szeretném megkapni, mert sürgős lenne. Ellenségeskedett és a gyerekére hivatkozott.

Lénye a lényeg...laptop megvan, kipróbálni nem tudtam... és egy pár dolgot nem kaptam meg hozzá...

Köszönjük megértésedet!

(#18150) Pityesz 1978

Pityesz 1978
(újonc)

sziasztok nekem eladta a videókártyát postán kobian nevü felhasználó piros csekken feladtam neki a 3000ftot erre a címre Láda Zsolt
Budapest
Victor Hugo u. 2-4 1/8.
1132 http://hardverapro.hu/apro/ati_radeon_3850_agp_elado_teszt_nelkul 2015.09.29.-én adtam fel a pénzt és nem kaptam meg a videókártyát pedig 3 szor is beszéltem vele telefonon de semmi érdemi választ nem adott pedig írtam neki hogy jelenteni fogom ez megengedetlen hogy becsapott !!! :O :o :o kérlek benneteket segítsetek nekem hova tudom bejelenteni az esetet , mert idegesít engem az hogy hátha másokat is becsap !!! szeretném vissza kapni a pénzemet !!!!!! Írjon aki tud segíteni!! :((
Szücs István János

Kapott egy figyelmeztetést 1 hete van rendezni.

Szücs István János

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.