2019. augusztus 18., vasárnap

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-08-15 14:44:12

PROHARDVER!

CSAK az írjon, akit anyagi kár ért, CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
ami kell: üzletfél nickneve, apróhirdetés linkje! Milyen módon és mikor vetted át a terméket? Hogyan és mikor fizetted ki? Mi volt a probléma (nem küldte el, hibás a termék, letiltották, stb.)? Mikor jelezted ezt a másik félnek és mit reagált rá?
ha már jelentetted a Hardveraprón, itt nem kell
a válaszunk a hozzászólásodban lesz (link: "itt szóltam hozzá" doboz ikon)
a rendőrségi feljelentés menete 👮
más felhasználóról (kitiltásáról) adatvédelmi okokból nem adunk felvilágosítást
személyes adatok, privát üzenetek közzététele tilos (utóbbit nem látjuk)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1651) Szten Márs válasza Ndruu (#1649) üzenetére

Szten Márs
(nagyúr)

Igen, ez a 16 pozitív értékelés elég fura, főleg hogy kicsit gyorsan gyűlt fel 8-ról. Meg az is, hogy nincs kirakva, ha tényleg egy kitiltott ember új rege és köztudottan csaló. :F

Nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's gonna die... come watch TV!

(#1652) Ősember válasza Ősember (#1644) üzenetére

Ősember
(őstag)

mai nap kb 12-13-ig tudok az esetleges kérdésekre válaszolni, utána már csak pénteken. telefonon idöközben elértek, ha akartok.

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1653) #00809728

(törölt tag)

Drágaságom

Nos eme úr már a Pécsi ill Fejér megyei kapítányságon is fel van jelentve.
Ha nem lemezeket árul akkor Notikat ill most rammokat árulgat.Amit éppen elcsen valakitől.
Mindig más néven jőn fel és mindig a ph-ra hivatkozik.Lkacimén nem tartozkodik mert bujkál.Kb 10 a haragosainak a száma.

Nem ajánlom senkinek sem. :(((

(#1654) Dashes válasza subaruwrc (#1650) üzenetére

Dashes
(őstag)

Egy nevet, ha kérhetnék(privátban), hátha ismerem, esetleg valaki, rákérdezek, hogy mi a helyzet.

(#1655) Dudu67 válasza Ősember (#1631) üzenetére

Dudu67
(tag)

A lényeget Szten Márs kolléga leírta a (#1636) hozzászólásában.
Egyetértek vele, szerintem sem jár vissza a 15K.

Persze a szavakon lehet lovagolni (foglaló vs.előleg), de összességében Szabi790612 magatartása egyszerűen szánalmas.

Ez persze szigorúan csak a magánvéleményem....

[ Szerkesztve ]

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1656) Dudu67 válasza moddingR (#1645) üzenetére

Dudu67
(tag)

Azért a jellemedről mond valamit, hogy tudtad, hogy milyen állapotban van a füles és megpróbáltad eladni......[hirdetés] Ekkor már jelezted Magi20-nak, hogy szerinted sz@r

Írod, hogy posta megoldható, a vevő állja....no comment :(

[SZERK]:Legalább zárd be a hirdetést, ha már nincs is nálad a füles.

[ Szerkesztve ]

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1657) Szabi790612 válasza Dudu67 (#1655) üzenetére

Szabi790612
(tag)

egy kicsit túl van bonyolítva a dolog...
itt nem a határidőket kell nézni...Egy a lényeg. Ősembertől megrendeltem egy ram-ot, ő előlegként vett át tőlem 15k pénzt. Nekem mint megrendelőnek jogom van visszamondani a rendelést, bármikor elálhatok a szerződéstől..sima polgári jog..
számvitelben is úgy könyvelik le az előleget, hogy követelésként állítják be a mérlegbe XY-al szembe...most ha én időközben mástól rendelek, az még úgyanúgy követelés marad XY-al szemben..
Csak normális ésszel fel kell fogni, hogy foglaló esetében vannak határidők.. Előlegnél nincsenek...
És lehet, hogy lovagolok a két szón, de ez az igazság..előleg volt, ezt Ősember is elismerte.

(#1658) ^Clown válasza Dudu67 (#1656) üzenetére

^Clown
(veterán)

Ezt a fülest szerintem szétmarcangolta egy kutya, vagy nem tudom, de az nem normális, hogy így nézzen ki egy füles, amit az asztalon (!!!) tárolt. Ne haragudj meg, de én nem venném vissza magi20 helyében... Ez volt a tanulópénz, legközelebb jobban vigyázz a dolgaidra, mert ha garis hiba történik vele, akkor sem fogják visszavenni, érthetően (ahogyan most sem).

(#1659) Ősember válasza Szabi790612 (#1657) üzenetére

Ősember
(őstag)

jaaa, most már tul van bonyolitva ez a része a dolognak, mert már tulzottan egyértelmü mi a helyzet? :F
az irásomban (ha elolvastad volna) kiderül, hogy miért irtam elöleget, de tudom, ezt te ugy sem hiszed el, mert van egy saját kis igazad elkönyvelbe abba az okos számviteles fejedben (ugy látszik az okos kis fejet is csak a követelések szekcioban találjuk meg) miért jo az, ha a szavaimon lovagolsz és játszod itt a jog törvényes képviselöjét? akkor mostantol én is ragaszkodom ahhoz, hogy azt mondtad "De most már ne hogy visszautald" és ezt ugye irásban adtad, tehát legalább akkora sulya van, mint annak, hogy azt a szot eltévesztettem, hogy elöleg, ráadásul ez késöbb történt mint az én tévesztésem, magyarán ezzel lezártad az elöleg témát. jo lesz, ha én is igy gondolkozok? jo lesz bizony :K

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1660) ^Clown válasza Szabi790612 (#1657) üzenetére

^Clown
(veterán)

Ősember megbízható eladó, rengeteg pozitív értékeléssel és sok sikeres üzlettel a háta mögött. Ezért sem értem, hogyan hibázhatott ekkorát. Az előleg és foglaló között eltérést tényleg tisztázni kellett volna, már az üzlet megkötésekor. Ugyanakkor Ősember megpróbált a helyzeten javítani később, ez is értékelendő.
Szerintem két dolog lehetséges: Szabi vár, és megkapja a ramját, vagy Ősember visszafizeti a 15K-t. 15K-n ne múljon szvsz a dolog, nem ér annyit, hogy odaadd érte a jó hírneved!

[ Szerkesztve ]

(#1661) Ősember válasza ^Clown (#1660) üzenetére

Ősember
(őstag)

eddig nem vettem fel ilyen rendeléseket (nem volt meg a kellö rutin ilyesmihez, ezért történhetett meg a tévesztés), de most kivételt tettem. odaadtam neki egy ocz árlistát és azon nézelödhetett, aztán kiválasztott egy ramot. de mint irtam, egy korábbi beszélgetés kapcsán leirtam világosan, hogy a pénz biztositékként szolgál. utána meg igen, eltévesztettem a szot, de ki az itt aki szándékos, jol elöre kitervelt átverésnek itéli meg a helyzetet? :F nyugodtan lehet jelentkezni.

[ Szerkesztve ]

(#1662) Dudu67 válasza Szabi790612 (#1657) üzenetére

Dudu67
(tag)

Meg igazság volt a "biztosíték" is, amit az elején letisztáztatok.

(#1663) Dudu67 válasza ^Clown (#1660) üzenetére

Dudu67
(tag)

Én úgy értelmeztem, hogy a RAM megvan, csak szabinak nem kell
(tudott időközben olcsóbban szerezni.....szállítás közben estek az árak )

(#1664) Szabi790612 válasza Ősember (#1661) üzenetére

Szabi790612
(tag)

minden egyes szerződés más és más.... én sem hivatkozhatok egy korábbi szerződésre, hogy ott márpedig az biztosíték volt...nincs az a Bíróság, aki ezt elfogadná...
mindig az adott szerződés, és az abban kikötött feltételek a mérvadóak...
Te és én az adott ram megrendelésénél akkor (és nem máskor) előleget rögzítettünk, és előlegként fizettem be a számládra, elismerted a tévedésedet, vállalni kellene érte a felelősséget...
lehet, hogy korrekt vagy, sok pozítivan megkötött ügylet áll a hátad mögött, de itt tévedtél, és ezt is pozítivan kellene zárnod...

(#1665) dennisjunior

dennisjunior
(tag)

Nem értem, miért nem törlitek az ub3r tag-ot vagy legalább az összes apróhírdetését?
Hisz egy aljas tolvaj.

(#1666) Ősember válasza Szabi790612 (#1664) üzenetére

Ősember
(őstag)

ok, akkor zárjuk rövidre... ezt te irtad:"De most már ne hogy visszautald" és ezt? "Légy boldog a 15k-val.." 2008-07-03-kor?

[ Szerkesztve ]

(#1667) Szabi790612 válasza Ősember (#1666) üzenetére

Szabi790612
(tag)

és akkor mi van?? Meggondoltam magam, és úgy döntöttem, hogy mégis be fogom hajtani rajtad a pénzemet...
És ráadásul abban is érzek egy kis átbaszást, hogy nekem 90-ben akartad adni a ramot, most meg 66-ban árulod....csak azt ne akard nekem bemesélni, hogy egy hónap alatt ennyit esett a ram ára...mert azért én sem most kezdtem..
add inkább 81-be, és az én pénzemet meg igen is utald vissza, mert előleg volt, ahogy te is elismerted.... hol van itt a felelősségérzet...??? Elbújt valahova??

(#1668) Ősember válasza Szabi790612 (#1667) üzenetére

Ősember
(őstag)

ez milyen duma "és akkor mi van?? Meggondoltam magam" - én is meggondoltam magam és az elöleget nem adom vissza, ehhez mit szolsz? ha már te is ragaszkodsz ahhoz amit én leirtam akkor én is ragaszkodok ahhoz amit te leirtál. az nem ugy van hogy azt elfogadod amit jonak látsz és azt nem ami meg ellened szol. álljon már meg a menet.
az árat meg leirtam a másik topikba is, de te basztál rá elolvasni. ennyit rolad, keress utána, én nem fogom ujbol leirni, mert arra sem méltatsz, hogy elolvasd az érvelésem, persze hogy nem értesz semmit és ugyan ott vagy leragadva egy hete :W

mindegy, azért megkerestem, hogy a többiek ne fáradjanak, akiket érdekel is amit irok. 24. hsz: "mit csindálkozol, hogy most 66? az eredeti összegböl levonod a te pénzed és az én károm, már helyben is vagyunk"

[ Szerkesztve ]

(#1669) subaruwrc válasza Szabi790612 (#1667) üzenetére

subaruwrc
(nagyúr)

csak azt ne akard nekem bemesélni, hogy egy hónap alatt ennyit esett a ram ára..
mert azért én sem most kezdtem..
hát pedig ebből úgytűnik.

ryzen 3600 - 3800x - 3900x eladó

(#1670) Dudu67 válasza Szabi790612 (#1667) üzenetére

Dudu67
(tag)

Csak érdeklődnék, mert kíváncsi vagyok:

Elhangzott az hogy biztosítéknak lesza 15K, vagy nem?

(#1671) Ősember válasza Dudu67 (#1670) üzenetére

Ősember
(őstag)

nem,, mert konkrétan ennél az üzletnél elöleget irtam, ezt nem is tagadtam soha, de szabi ugy kezeli, mintha ezzel most jo nagy titkot tárt volna fel :F viszont egy elözö beszélgetésnél elhangzott, de ezt már ebben (3. bekezdés) a topikban is leirtam a lényeget :K

[ Szerkesztve ]

(#1672) Szabi790612 válasza Ősember (#1668) üzenetére

Szabi790612
(tag)

pont ezt magyarázom... de úgy látszik, hogy te kénytelen vagy ezt megérteni... :W
sok pozitív üzlet áll a hátad mögött, elismered a dolgot, hogy tévedtél, elismered, hogy 15k-val olcsóbban adod, szóval ebből már egyértelmű az is, hogy nem esett a ram ára annyit, szóval a valós ára 81k!! Remélem mindenki vette..Ő maga ismerte el most azt is, hogy nem esett a ram ára annyit, hogy most 66-ba árulja...
Ebből látszik, hogy nem korrekt módon jártál el ebben az ügyben... mert elismered, hogy most az egyszer tévedtél, előleget írtál...ennek ellenért te mit csinálsz?? Nem az van, hogy vállalod a felelősséget érte, és azt mondod, hogy ok, visszajár neked,...hanem fogod, és a 15k pénzt, ami már megtérült neked a ramból, levonod, és annyival olcsóbban árulod...
Korrekt dolog ez szerinted?? Mert szerintem nem nagyon... :Y

(#1673) Szabi790612 válasza subaruwrc (#1669) üzenetére

Szabi790612
(tag)

remélem most már egyértelmű neked is, hogy nem esett a ram ára annyit.....
ő maga ismerte most el, hogy a valós árból levonta az én 15k pénzemet..

(#1674) Ősember válasza Szabi790612 (#1672) üzenetére

Ősember
(őstag)

ha te neked szabad meggondolnod magad, akkor nekem miért nem? te miért nem vállalod ugyan ugy a felelösséget? nem veszed észre, hogy megint ugyan azt a szar dumát hajtogatod?
és ha a valos ára 81k? miért ne adhatnám 66-ért? ha meg 81-ért adnám tudod mit mondanál? azt hogy kétszer akarom lehuzni az embereken a 15k-t. ebben 1000% biztos vagyok.

csináltam tegnap este ocz árlistát, nézd meg. 5% eltérés lehet a végleges árban, ez a szállitási költségen és a forint árfolyamon mulik. van még kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#1675) Szabi790612 válasza Dudu67 (#1670) üzenetére

Szabi790612
(tag)

nézd... előlegről volt szó végig, az adott ram megrendelésekor biztosítékról szó sem volt..

(#1676) Szabi790612 válasza Ősember (#1674) üzenetére

Szabi790612
(tag)

nem mondanám azt, hogy kétszer akarod lehúzni az emberekről....ha korrekt módon visszautaltad volna a pénzemet... de ha így vesszük akkor a te hirdetésed is inkorrekt, mert megsem említetted, hogy gyerekek mért is adom ilyen olcsón ezt a ramot???? :Y

(#1677) Ősember válasza Szabi790612 (#1676) üzenetére

Ősember
(őstag)

miért kellene megemlitenem a ram elöéletét, ha vadonat uj? ebben mi nem korrekt?

de erre válaszolj: ha te neked szabad meggondolnod magad, akkor nekem miért nem? te miért nem vállalod ugyan ugy a felelösséget?

(#1678) Dudu67 válasza Szabi790612 (#1676) üzenetére

Dudu67
(tag)

Megelőzött

[ Szerkesztve ]

(#1679) Szabi790612 válasza Ősember (#1674) üzenetére

Szabi790612
(tag)

ilyen ocz árlistát meg minden ember tud szerkeszteni.

Nem értem, hogy mért kell neked ez a vita itt....én egyhamar nem fogom befejezni

(#1680) Szabi790612 válasza Dudu67 (#1678) üzenetére

Szabi790612
(tag)

na ja... És hol?? Az itten hozzászólásában!! Privátban nem említette meg... ennyiből én is tudom mondani itt, hogy nem említette meg..

(#1681) Ősember válasza Szabi790612 (#1679) üzenetére

Ősember
(őstag)

ez a rendeléses lista ki van téve katt nem látod hogy mindenfélét állitasz, de semmi utánajárás nincs a dolgok mögött???

nekem kell a vita? engedd már meg, hogy védjem saját magamat légyszives :F

[ Szerkesztve ]

(#1682) fero02 válasza Szabi790612 (#1679) üzenetére

fero02
(veterán)

"én egyhamar nem fogom befejezni"

Pedig jó lenne. ;) Sem a hely, sem a stílus nem megfelelő.

(#1683) Szabi790612 válasza fero02 (#1682) üzenetére

Szabi790612
(tag)

a stilusról lehetne beszélgetni...igen...nézz csak eggyel feljebb, nem tudom, hogy most ki írja a másikra, hogy majom...
:Y

(#1684) Ősember válasza Szabi790612 (#1683) üzenetére

Ősember
(őstag)

igen irtam, hogy majom, föleg azok után, hogy olyan alapvetö dolgokat vonsz kétségbe amik a lehetö legegyszerübben bizonyithatoak!

még mindig él a felszolitás:
de erre válaszolj: [I]ha te neked szabad meggondolnod magad, akkor nekem miért nem? te miért nem vállalod ugyan ugy a felelösséget?[/I[B]]

deicide [/B]priváton kivül semmi sincs...

[ Szerkesztve ]

(#1685) deicide

deicide
(veterán)

Nem mellékes kérdés, hogy van-e aláírt szerződésed, vagy csak a privát üzenetek, mert nem vagyok benne biztos, hogy bármilyen bíróság foglalkozna vele.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1686) Szabi790612 válasza Ősember (#1681) üzenetére

Szabi790612
(tag)

na igen... félrebeszélés az van, hol itt hol ott...egyszer azt mondok, másszor meg amazt...
egyszer azt állítod, hogy a ram árából levonod az én pénzemet, és annyival olcsóbban adod, most meg jössz az ocz árlistával, ahol 68,5 a ram ára...
Akkor kéretik levonni a 68,5-ből a 15-öt, és annyiért árulni, te majom....elmehetsz te is oda...

(#1687) subaruwrc válasza Szabi790612 (#1673) üzenetére

subaruwrc
(nagyúr)

szerinted a ram árát ki dönti el? az OCZ vagy Ősember? az ocz nek odáig van köze hozzá ameddig Ősember kifizeti érte a pénzt. utána akár 15k-ért is árulhatná. mivel te nem tudod hogy mennyiért szerezte be annyit fogsz fel belőle hogy ennyit csökkent az ára. milyen valós árból levonta a pénzedet? volt egy eredeti ár ~ 90k amiért neki megérte ilyet rendelni. te ebből kifizettél 15k-t. ekkor még 75k volt vissza a ramból. te elálltál az üzlettől. Ősi meg csökkentette az árat hogy ne maradjon a nyakán.

ryzen 3600 - 3800x - 3900x eladó

(#1688) Dudu67 válasza fero02 (#1682) üzenetére

Dudu67
(tag)

Ide kéne menni.

(#1689) Ősember válasza Szabi790612 (#1686) üzenetére

Ősember
(őstag)

talán ha belevennéd azt, hogy amikor azt a másik hsz-t irtam akkor még nem volt ocz lista nem tennél fel megint ilyen vicces megjegyzéseket.

Dudu67: ne tegyél ilyen javaslatot légyszi, mert megint egy ujabb topikban kell leirnom mindent elöröl és már elegem van az egészböl

[ Szerkesztve ]

(#1690) Szabi790612 válasza deicide (#1685) üzenetére

Szabi790612
(tag)

bíróság lehet, hogy nem....de más igen...mondjuk az APEH lehet, hogy kiváncsi lenne arra, hogy ezek a ram eladásokból származó bevételek vajon bevallásra kerülnek-e??

(#1691) Szabi790612 válasza Ősember (#1689) üzenetére

Szabi790612
(tag)

nem hiszem, hogy Ősember-nek tetszene, ha most oda mennénk át....az már rontaná az ő kis pozitív megítélését...

(#1692) Ősember válasza Szabi790612 (#1691) üzenetére

Ősember
(őstag)

a te hülyeséged után megnézném ki adna nekem feketét. :P

elözö hsz: miért lenne jo az neked, ha kiderülne a nagy apehos haveroknál is, hogy csak a szád jár? :) ha ebbe is kicsi belegondolnál, nem lehet nagy tételben észrevétlenül behozni cuccokat... de ezt most ne keverjük már bele, mert van igy is elég gondunk

még mindig él a felszolitás:
de erre válaszolj: [I]ha te neked szabad meggondolnod magad, akkor nekem miért nem? te miért nem vállalod ugyan ugy a felelösséget?[/I[

[ Szerkesztve ]

(#1693) Dudu67 válasza Ősember (#1689) üzenetére

Dudu67
(tag)

OK!

(#1694) fero02 válasza Dudu67 (#1688) üzenetére

fero02
(veterán)

Vagy ide. ;)

Ősember: ez a topik nem a vita helye, ha jól tévedek. Nem kell leírni. Másolj, vagy linkelj. :R

[ Szerkesztve ]

(#1695) Szabi790612 válasza Ősember (#1692) üzenetére

Szabi790612
(tag)

na ja.... ne keverjük ide...lehet, hogy kénytelen leszek, mert mostmár nagyon felhúztad az agyamat
ha te vállaltad volna a felelősséget első körben, akkor az én esetleges felelősségemről szó sem lehetne..

(#1696) Ősember válasza Szabi790612 (#1695) üzenetére

Ősember
(őstag)

szép. ha már nincs igazad akkor legalább megprobálsz valahol fogást találni rajtam. annyi sikered leled majd abban is mint ebben itt :DDD
elsején irtad, hogy kapok haladékot, harmadikán irtad, hogy tartsam meg a pénz, közte nem válaszolhattam privire, mert nem votlam gépközelben és nem hivtál fel, vagyis esélyt sem adtál a tárgyalásra. jol látom, hogy megint hiába probálod rám terelni a felelösséget?

[ Szerkesztve ]

(#1697) Szabi790612 válasza Ősember (#1696) üzenetére

Szabi790612
(tag)

na igen... egy dolgot azért nagyon elfelejtesz említeni...akkor a rendeléskor azért volt egy olyan is, hogy most egy hétig nem leszek elérhető, nem leszek gépközelben...
csak mond azt, hogy nem így volt

(#1698) Ősember válasza Szabi790612 (#1697) üzenetére

Ősember
(őstag)

igy volt, de mi gátol meg abban, hogy felhivj? :))

(#1699) Szabi790612 válasza Ősember (#1698) üzenetére

Szabi790612
(tag)

mert ha jól emlékszem, akkor az volt, hogy telefonon sem voltál elérhető

Na figyelj, én nem akarok itt testamentumokba vitázni, le tudjuk zárni egy korrekt megállapodással??

(#1700) finest válasza Ősember (#1696) üzenetére

finest
(őstag)

Jól elszórakoztatjátok egymást. Deicidenek nincs igaza, a privi, vagy a szóbeli megállapodás, ugyan olyan érvényű mint az írott. Nem éppen egyszerű az eset, én feladtam az értelmezést.
De, ha a Szabi, azt kérte, h rendelj meg egy Ramot 88k-ért, akkor vegye meg, ahogy kérte és ne okozzon anyagi kárt másnak, ezentúl meg legyen meggondoltabb. Az üzlettől meg azért nem állunk el, izé, gondoljuk meg magunkat, mert a szavunkat adtuk. Én így látom.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.