Hirdetés

2018. június 21., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-05-11 17:31:24

PROHARDVER!

- CSAK az írjon, akit anyagi kár ért és CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
- CSAK HARDVERAPRÓS ÜGYEKBEN! (egyebeket értesítés nélkül törlünk)
- amit írj le üzletfeledről: nicknév, linkeld adatlapját + az apróhirdetést, az okot max. 10 sorban, de személyes adatát ne!
- ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor sem itt sem máshol már nem kell!
- ne írj indulattal, fenyegetőzve, vagy ha még egyeztettek,
- a válaszunk a hozzászólásodban lesz (link: "itt szóltam hozzá" doboz ikon)
- ha a problémád megoldódott, írd meg a topicban is az eredeti hsz-re válaszolva
- a rendőrségi feljelentés menete 👮
- partnered adatait csak a rendőrség kérheti ki, ha feljelentetted (mi nem fogjuk)
- ha egy üzlet jól zárult, a hardverapró értékelési rendszerét használd!
- üzletrontókat a Jelentem gombbal jelezheted

más felhasználó kitiltásáról, felfüggesztéséről adatvédelmi okokból nem nyújtunk felvilágosítást sem itt, sem privát üzenetben, sem jelentésben

Összefoglaló kinyitása ▼

(#13303) domperke

domperke
(HARDVERAPRÓD)

Pepe78 és maxxenergie

Nos akkor megkérek mindenkit hogy csak a tárgyra szorítkozva és csak az írjon a topikba akit kár ért...A feleslegesen beírókat jutalmazni fogom...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#13304) Pitbullka001 válasza Kufár81 (#13291) üzenetére

Pitbullka001
(újonc)

Lássuk mi igaz Kufár81 állításaiból!

Azért vártam eddig a hozzászolással, mert vártam hát ha megérkezik vissza a csomagom és tudjam igazolni az állításait.
Idézem :"Rendben. Ha megjött letesztelem h semmi baja nincs e és postázom vissza a cuccaidat. "
Mert állítólag visszaküldte nekem, de eddig nem érkezett meg. Nem írtam ilyet hogy visszaküldtem lást feljebb .Nem is fog szerintem.
Ez egy csere üzlet volt egyébként. Ő adott nekem egy Asus AM2 lapot én pedig küldtem neki 2db SocketA lapot, belevaló processzorral, memóriával és videokártyával. Valahogy a bejelentésből lemaradt volna ez a 3 komponens. Idézem : " Írt is a srác, hogy neki 2 is van hibátlanok ramot is ad szervizkönyvet miegymást. "
Az alaplapokról annyit én leteszteltem feladás előtt semmi bajuk nem volt. Úgy kezdődik h az egyiken ha jól számoltam 7 púpos kondi volt! Ja hátlap 2 helyett egysem volt!!!
De ha mégis lett volna probléma akkor miért nem keresett meg avval normális hangnemben, hogy ezek meg ezek a problémák merültek fel és szeretném ha cserélnéd a lapot egy másikra vagy visszaküldenéd az alaplapomat (ez megtörtént egyébként!) A nem normális hangnem azért volt mert átvertél!!!!!!!!
Normális hangnem nála ilyen SMS-ekbe és Privátokba merült ki :
1. "Küldd vissza az alaplapomat vagy fizesd ki!!!! Szeretném látni vagy az alaplapomat vagy 8000-et!!!"
2. "Közben elfüstölt a lapban egy 7600GS is!!! Mostmár kezdek bepöcceni"
3. " Mi lesz a 2000 ft posta költséggemmel?"
Ha jól értelmezem amit írt, a saját lapjába égette le a 7600GS-ét akkor minek veri rám! nem a saját hanem a te hibás lapodban csak későn vettem észre!!!!
A lapok megfelelően voltak jumperrelve és DIP kapcsolózva. Se a szorzó se az fsb nem stimmelt!!!! Egy Athlon 2000+ XP lettek kiprobálva (amit szintén elküldtem neki), minden gond nélkül müködtek. Talán nem kelett volna újra jumperrelni. 15 éve javítok gépeket nem ez volt az első jumperezésem!!!!
Mindezek ellenére segítettem volna neki problémája van, ha normális hangnembe ír. Mit vársz ha átversz?
A telefont megfelvettem mindig mikor tudtam, csak mint minden halandó ember ezért én is dolgozok és ott nem használhatom a mobilom. Ezt viccnek szántad ugye?
A Postával tényleg voltak komoly gondjaim. Igen ez valóban igaz. Töketlenkedtek. Azt is meséld el hogy kamuztál mivel saját magadat hazudtoltam meg 2x is!!!! Elöször azt mondtad rossz nevet írtál utána már azt h rossz körzetszámra küldték!!! Utána azt mondtad h "tegnap" feladtad a csomagot 1 óra múlva meg kiderüld h 1 órája adtad fel!!!!
Mivel nem kaptam vissza a lapokat, a procit, memóriát, videokártyát ezért nem tudok meggyözödni állításai helyességéről. Idézem :"Rendben. Ha megjött letesztelem h semmi baja nincs e és postázom vissza a cuccaidat. "

Eddig nem ért ide az alaplapom 5 nap telt el ha jól számolom!

Demokrácia: egy rendszer, amelyben két idióta bármikor leszavazhat egy zsenit.

(#13305) emerico2004

emerico2004
(fanatikus tag)

Már megint : [link]

:W

[ Módosította: Oczu ]

(#13306) Attila8006

Attila8006
(senior tag)

tudom nem ebbe a topicba tartozik,de kérnék egy kedves moderátort törölje EZT mielött valaki áldozatúlesne!!!!!!

köszönöm :R

Kitiltva.

[ Módosította: domperke ]

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#13309) bmwdesign válasza Pepe78 (#13289) üzenetére

bmwdesign
(újonc)

Én elküldtem az embernek tegnap a prociért, asus p5b43td alaplapot egy q9400procit meg 4giga black dragont,és nekem is hazudik a MANDRÓ,lehet el kell mennem Nyíregyházára,mert a proci miatt cserélem le az egész gépet. :W Mert ezt én nem hagyom anyiban köszi hogy fel hívtad rá a figyelmemet,nem lép fel az ember 20óta miota privátban küldtem neki egy üzenetet. De ö tudja kicsit rossz helyre nyúlt az ember. Pepe78 köszi az emberöl az infót

(#13310) bmwdesign válasza BAKRO26 (#13296) üzenetére

bmwdesign
(újonc)

Te Mandró szombaton nekem azt mondtad hogy az enyém a proci,hétfőn fel adod,ahhoz képest semmi ,küld vissza a cuccaim,a feladással együtt,az Alutol amit vettem 20ezerért lapot,meg a feladást az 1770ft Mert különben nagyon nézz a hátad mögé

(#13311) mnorbi169

mnorbi169
(újonc)

Tessék erre a hirdetésre ránézni és a beszélgetésre is alúl!
Valami nem stimmel,nehogy bepalizzon valakit
[link]

Figyelünk rá!

(#13312) devilke

devilke
(kvázi-tag)

sajnos nekem is segitséget kell kérnem

egy 15.6 slim led kijelzot vettem mackrisz től, lassan 1 honapja. viszont a kijelzo sajnos nem mukodik. ezt jeleztem is neki, minden héten megigérte hogy visszaadja a pénz, sajnos egyre kevésbé hiszem hogy erre sor kerül.

13000ft om megy igy a kukába....

egy fekete pontot remélem megér a dolog.

Rendezve.

(#13313) fRooStzzZ válasza mnorbi169 (#13311) üzenetére

fRooStzzZ
(senior tag)

Szerk: Nem válasznak ment, csak félrenyomtam ezek szerint.

Egy feketét kérnék Mikespinner fórumtársnak egy NV 8400gs kártya eladása miatt.
Hazaérve, a kártyát pihentetve ~40 percig (kaja, pihi stb) után tettem be a gépbe.
Indításnál nem kapcsolt be a monitor. Először azt hittem, hogy az integrált vga-t kell bios-ban tiltani ahhoz, de mikor az után sem ment kipróbáltam egy másik gépben. (rampage 4 extreme... megfájdult a szívem is, mikor ilyen gépbe kellett tennem) Ott sem kapcsolt monitort a 10. indításra sem.
A hibajelenséget megírtam az eladónak, de lényegében semmi extra nem történt.

Ami a legrosszabb az egészben, hogy bicajjal voltam, és újra be kellett mennem Pestre egy másik kártyáért.
Tehát tekertem ma 130km-t, arról nem is beszélve hogy a második körnél befele menet elkezdett esni az eső.. Mondanom sem kell, hogy az azt követő 40-50km alatt @#&#@#&á áztam..
De a második kártya (amit mástól vettem) már működött, ez vigasztal egy kicsit.
Biztonság kedvéért hoztam egy zsír új HD5450 egy 4 betűs boltból, hogy hátha a másik 8400gs sem működik, ne keljen annyit bejárkálnom.

Most már legalább tudom, hogy miért volt ez olcsóbb mint bármelyik 8400gs.. Mert nem volt jó. :(

Jelezte hogy szeretné rendezni...

(#13317) Romeo619

Romeo619
(senior tag)

Érdemes figyelemmel követni PSPStarz hirdetéseit. 0 napos reggel 200.000-ket akar előre utalással...
Továbbá folyamatosan igen gyanús hirdetéseket tesz fel. Lehet nem ide tartozik lehet, csak ne hogy valakit behúzzon...

Figyeljük mást egyenlőre nem tehetek.

(#13318) Mikespinner válasza fRooStzzZ (#13313) üzenetére

Mikespinner
(újonc)

Az egész tegnap történt...
Ma írtam neki egy komoly reakciót, mivel dolgoztam tegnap és nem tudtam reagálni, azt hittem h még próbálkozik vele mert csak egy "info" pm-et kaptam h nem jó...
Reggel pedig a "adtam egy feketét mert nem volt más választásom" Pm-re keltem... :DDD vicces
Felajánlottam h visszaadom a pénzt mivel "rossz" a kártya.
Érdekes módon nálam még működött (habár fél éve volt utoljára bekapcsolva...)
A vevőtől semmi mást nem hallok csak azt h ennyit utaztam, annyit utaztam...
Ezt ő vállalta, ő a vevő. Még rugalmasan is kezeltem mert bevittem a Nyugatiba...
Ha tudtam volna h rossz a kártya, nem a saját nevemen lévő telefonszámomat használtam volna, nem a Nővérem boltjába hívtalak volna és nem lennék hajlandó a pénzt sem visszaadni...
Kb. ennyi...
A másik:
Nem lennék köteles visszavenni, mivel te nem próbáltad ki a helyszínen...
Pláne h kerékpárral szállítottad haza... stb...
Nem jogos a fekete szerintem.

Ha rendezed természetesen nem jár érte a fekete.

(#13319) fRooStzzZ válasza Mikespinner (#13318) üzenetére

fRooStzzZ
(senior tag)

Ez a *nem volt más választásom* kicsit erős szerintem.
Tegnap írtam, hogy nem tudok életet lehelni bele, válaszoltál is a levére.
Írtam, hogy kicsit pihizek, és utána megyek vissza Pestre. De nem reagáltál rá semmit, hogy esetleg vigyem vissza, nézzük meg, vagy mi történhetett. Semmi.
Pedig az utolsó üzenetem után még voltál fent az oldalon, de nem válaszoltál.

Ha jól tudom, a nyugatihoz sem miattam jöttél ki, csak ott volt dolgod. Szóval azt ne hárítsd rám, hogy rugalmas voltál, és miattam jöttél ki. Te ajánlottad fel a nyugatit, hogy ekkor meg akkor ott leszel. Mivel nekem az közelebb volt, mint a 16. ker, így persze hogy azt választottam.
Bicajjal.. Na aztán teljesen mindegy, hogy az ember miben viszi. Táskában, metrón kézben, egy autó ülésére fektetve.. A kártya ahogy eljöttem a Podmaniczky-ből a nyugatiig ment kézben, utána a felsőm alatti pulcsiban találta meg a helyét hazáig.. Átbújós zseb van rajta, szóval akár egy 6950 is belefér. Nem ültem rá, nem estem el vele, nem csaptam a kormányhoz, mint írtam nem fogdostam össze, nem hideg állapotában került beüzemelésre. Sok hibalehetőséget nem generáltam..
Rampage 4 extreme lapomért is bicajjal voltam bent.. Az működik..
A többi cucc, ami 160k volt még hozzá, szatyorban jött haza, működik.

Én egy szóval sem bántottalak meg, vagy vertem a hisztit, hogy nem jó a kártya, vagy kérem vissza a pénzt stb stb.. Írtam üzenetet, hogy nem megy a kártya, és megyek vissza pestre egy másik kártyáért. Nem írtál rá semmit, hogy esetleg vissza boltoljuk, vagy megnézed stb.. Nem is érdekelt, mert pont le@#&?+m azt a 2500 forintot.. Az zavart egy kicsit, hogy vissza kellett menjek Pestre, és szarrá áztam.. De érdekes, az 2 kártya amit hazahoztam (persze bicajjal) mind2 üzemel.

Rendezni szeretné...Beszéljétek privátban meg a dolgot.

(#13321) centaurium

centaurium
(senior tag)

Csalót szeretnék jelenteni!

Felhasználónevei: Tristen, 1973tristen, avantgard, ati1973 és még ki tudja mennyi van neki!

A lényeg, hogy hibás monitorokat árul, ami a vásárláskor még működik, de rövid idő után tönkremennek, a csaló pedig lelép a pénzzel.

Én még tavaly májusban vettem tőle 2db 305T+ monitort, az egyiket pár napon belül cserélni kellett, a másikat pedig azóta sem cseréli ki. Vagyis egyszer állt nála kb 2 hónapot, aztán visszakaptam talp nélkül ugyanúgy szar állapotban, kamuszöveggel, miszerint vadi új panelt kapott ha-ha.... Ez volt tavaly november elején. Utána szóltam, hogy akkor most mi van, mire elkérte a számlaszámomat és azt igérte, hogy kifizeti a vételárat és majd eljön a hibás monitorért. Azóta kb 2 hetente igéri halálbiztosra, hogy utalja a pénzt :D haha, biztos kenyérre kell neki, csövikémnek nincs pénze, albérletben lakik Budapesten a 13. kerben, a fiastyúk utcában. Szóval a lényeg, hogy se pénz, se működő monitor, a károm 60e ft. Rendőrség szart sem csinál ilyen ügyekkel, úgyhogy mindenkit megkérek nagyon óvatosan a taggal, ahogy olvasom, már másoknak is volt vele problémája. Egy barátomnak is tönkrement az általa eladott monitora még kb másfél éve, csak ő nem foglalkozott vele.

Régebbi negatív értékelései: [link]

[ Szerkesztve ]

нανє α ηι¢є ∂αу

(#13323) Petyb00

Petyb00
(fanatikus tag)

waccamár-nak egy halvány fekete pont

Vásároltam tőle egy One X-hez való tokot és képernyő fóliát. A tok megfelelő volt, de a fólia nem a ONE-X mérete volt. Jeleztem azt mondta hamarosan kap másikat és küld egyet. (leveléből kiderült, tudta hogy nem jó a ONEX-re mert neki is az volt) eltelt elég sok idő. Ismét írtam neki. Amire az volt a válasz, hogy nem kapott még megfelelőt, és hogy nem rendel már többet.

Arról ne is beszéljünk ha lett volna fólia a telefonomon, akkor lehet nem törik össze a kijelzőm. :(

Mehet a fekete mivel nem akarta rendezni....

(#13324) Pítőr válasza Pítőr (#12911) üzenetére

Pítőr
(fanatikus tag)

Lezli25 rendezte a tartozását!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#13325) centaurium válasza centaurium (#13321) üzenetére

centaurium
(senior tag)

Írok telefonszámot is:

+36306675511

Másfél éve még nem a 13. kerületi albérletben lakott, hanem valahol a belvárosban, már nem emlékszem rá pontosan. Akkor is tele volt a lakása szar, leselejtezett monitorokkal, amiket értékesítés céljából tartott magánál.

A házi "bga-master" csak a kontármunkához ért! Ellenben a hazudozásban és a félrevezetésben profi!!! tristan1973 stb....

Kiderült ugyanis hogy a monitorokat már javították jópárszor, ráadásul kontár munkával, nem szakmabeli szakértelemmel, házilag. Egy szó mint száz, az emberünk nagyon jól tudta mit ad ki a kezéből, és azt is tudta, hogy amit 2 hónapig tartott magánál "garancia" címén, sosem kapott új panelt, azt is tudta mikor visszaadta, hogy rossz, és abban is biztos volt, hogy ezek a monitorok nem húzzák sokáig!

[ Szerkesztve ]

нανє α ηι¢є ∂αу

(#13326) Gh0sT válasza brezo89 (#13293) üzenetére

Gh0sT
(PH! addikt)

Nyilvánvalóan az üzlet addig volt fontos számodra, amíg a pénzt a kezedben nem tartottad. Szeretnélek emlékeztetni rá, hogy az üzlet megkötése előtt megkérdeztem tőled, hogy néhány napos garanciát adnál-e a termékre arra az esetre, ha nem tudjuk, vagy esetleg nekem kell kipróbálnom. Arra az apró tényre is felhívnám a figyelmedet, hogy miután átadtad a hangfalakat, azzal váltunk el, hogy nyugodtan hívjalak, ha gond lenne.

A hangfalakat még aznap este kipróbáltam, de mivel - és ez a korábbi beszámolómból kimaradt - egy igen speciális kábelt kihagytál a csomagolásból, így csak egy sima jack - RCA átalakítóval volt alkalmam tesztelni. Elárulom, hogy a hibát már ekkor észleltem, de úgy gondoltam, hogy egy barátommal is megnézetem, akinek ugyanilyen rendszere van és tudja hozzá adni a megfelelő kábelt. Jóhiszeműen abból indultam ki, hogy az én kábelemmel van a gond.

Mivel este 8 óra után kaptam meg tőled a szettet, így nekem is időbe telt, míg kerítettem hozzá megfelelő kiegészítőt, amivel egyáltalán normálisan ki tudtam próbálni. Egyrészt bíztam a szavadban, hogy a termék működik, másrészt kizárólag akkor reklamálok, ha 100%-osan biztos vagyok abban, hogy mindent megtettem azért, hogy működjön. Az átadás és a hívásom között nem telt el 36 óra. Az én olvasatomba ez a néhány napba belefér.

De hogy a történetnek adjak még egy csavart, elárulok még valamit, aminek nem néztem utána vásárlás előtt. Ennél a szettnél, vagy egy szériahiba, amivel itt a fórumon is több kolléga találkozott. Nevezetesen pontosan az, amit én is észlelek. A hangerő szabályozó potméter egy idő után kontakthibás lesz. Nem akarok ebből semmiféle messzemenő következtetést levonni, mert nyilván egy szériahiba bármikor előjöhet, ami a mi esetünkben az általad történt szállítás közben történt meg (merthogy a hangfalakat állításod szerint kipróbáltad, mielőtt nekem elhoztad).

Én is elfoglalt ember vagyok, de ha tiszta a lelkiismeretem, akkor felveszem annak a telefont, aki napjában többször is keresett, vagy ne adj isten még vissza is hívom. Sőt, ha nyomatékosan SMS-ben is megkeres és úgy is jelzi, hogy szeretne velem beszélni, akkor van bennem annyi, hogy megkeressem. Számomra elfogadhatatlan az a fajta arrogáns, nem törődöm hozzáállás, amit veled kapcsolatban volt alkalmam tapasztalni.

Hadd adjak számodra akkor néhány gyakorlati tanácsot a jövőbeni üzletek sikeres lebonyolításához:
1. Ha egy összegben valakivel megállapodsz telefonon (függetlenül attól, hogy az csak egy szállítási költség), akkor ahhoz tarts magad!
2. Üzletet megkötni nem a kis családdal kell menni!
3. Ha a terméket átadod, melyre szóban vállalsz néhány napos kipróbálási garanciát, akkor álld a szavad, vagy ne adj rá garanciát!
4. Vedd fel a telefont, ha keresnek, legalább ennyi legyen benned!

Részemről az ügy lezárva, mivel láthatólag elzárkózol bármilyen együttműködéstől. Tépni a számat nem fogom, mert nem tartalak rá érdemesnek.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#13327) Legendd

Legendd
(senior tag)

Hatalmas FEKETE pontot szeretnék kérni tenzin hirdetőnek a Series 9 laptop kapcsán.
Megbízhatatlan, szavahihetetlen ember. Állandóan ígérhet, aztán nem veszi fel a telefont, majd ír egy smst, hogy nem jó, sorry, és így tovább. Undorító viselkedés!

Fekete nem jár ezért csak ha egy találkára nem megy el amit megbeszéltek...A nevét meghagyjuk az utókornak.

Alea iacta est!

(#13328) bundaas válasza bundaas (#13208) üzenetére

bundaas
(tag)

ZeN973 fórumtárssal rendeződött a nézeteltérésünk,az ügy lezáródott.

Köszönjük a visszajelzést jó ilyent olvasni.

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#13329) ESP

ESP
(őstag)

És már megint írhatok ide :((

nagysandor88

Történet a következő. Találtam egy laptopot. Az eladóval megbeszéltem, hogy elhozza metróval nekem és találkozunk mert sietnem kellett. Így is lett. Találkoztunk rápillantottam kívülről jónak tűnt. Hazaértem kipróbáltam ment is rendesen. Tegnap este benéztem az akksi alá ahol a következő látvány fogadott: [link]
[link]
[link]
Látható hogy pillanatragasztóval vannak a törések/repedések kijavítva. Egy csavar hiányzik is. Csavarok feje elnyírva.

Megírtam az eladónak, az Ő válasza erre az volt, hogy nem tudott a hibáról xy-tól vette majdnem fél éve itt a száma és kész. Meg különben is Ő mondta, hogy miért nem mekiben találkoztunk pl ahol át tudom nézni.
Kérdem én ki gondolt volna arra, hogy az akksi alá benéz :F

Jelenleg itt vagyok egy laptoppal a kezemben amire nehezen összeszedtem a pénzt és bármelyik pillanatban megadhatja magát ugrott a pénzem is mivel garancia így nincs már rá.

Hozzátenném kijelentette, hogy semmilyen kompenzációra nem hajlandó mert így is engedett a gépből.

Hogy is állunk? Vettem elég szép összegért egy összegányolt laptopot ami akármelyik pillanatban tönkremehet.

Privát levelezés és a hirdetés megvan ahol hibátlannak állítja be a gépet. Ez pont elég lesz nekem a későbbiekre...

Megváltunk egymástól.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#13330) B-L-A-C-K

B-L-A-C-K
(Jómunkásember)

Újabb csalóba akadtam, vagyis ugyan abba mint múltkor: link

Csak most itt hirdet, piroska0101!

Néztem a hirdetést, és láttam kicsit érdekesen van megfogalmazva, hasonlóan sürgősen eladó mint a múltkori eset, ezért gondoltam privátban kérdezősködök.

Végül, kiderítettem hogy csak utalás jó, vagy győri átvétel, kérdeztem milyen bankba kellene utalni K&H, na itt már 70% biztos voltam ő lesz az (mivel a múltkori is K&H lett volna, számlaszámot azonban nem kérdeztem akkor), majd elkértem a telefonszámát számát, és felhívtam! Ugyan az az a hang, ugyan azaz az ürge csak álnéven! Mondtam Győrben átvenné egy ismerősöm, mondta már csak utalásos posta lenne a jó, 100% bukó így...:)

Valahogy most már tényleg le kellene csukatni ezt a csalót!

A mostani telefonszáma: +36 70 209 0575

[ Szerkesztve ]

(#13331) DonKatrtel

DonKatrtel
(újonc)

Egy ujjonc kolegát radar711 kérnék kitiltásra mert, átvert azzal hogy kell neki a meghirdetett telefonom [link]
Egyeztetés alapján elkültem neki a megadott címre és nem vette át ! Ezzel engem megröviditett 3000ft al mert a vissza utat is nekem kellett fizetnem !
Felhivom figyelmét mindenkinek hogy ne is üzleteljen vele, de szerintem neki volt már korábban regje, mert kb 1 hónapja regisztrál!

Mehet neki a fekete és irok egy privátot is.

"Üzlet csak földi áron"

(#13332) nagysandor88 válasza ESP (#13329) üzenetére

nagysandor88
(tag)

Üdv!
Mint privátban írtam nem tudtam a laptop hibájáról. Garanciát nem én vállaltam a gépre, gyártói garacia van rá(tudomásom szerint pedig olyan állapotban adtam át a vevőnek, hogy ezen garancia nem veszthette érvényét). Eddig elég sok mindent adtam vettem aprón, többek között notit is adtam már el vagy 4-5 darabot, nem volt velem semmi gond, ahogy a termékekkel sem (pirosakat nem gyűjtöm, de minden üzletemet vissza tudom keresni,/bár szerintem ez a HARDVERAPRÓDoknak gyorsabban menne /. Nem keresném magamnak a bajt, van egyéb dolgom is mint hogy ilyenekkel foglalkozzak/ ilyen problémákat okozzak magamnak.

Most még egyszer leírom amit már egyszer privátban is. Mikor megvettem a gépet csak bekapcsoltam, meg ellenőriztem a garanciát, valamint otthon tettem bele SSD-t. Ez utóbbi nem befolyásolta a termék garanciális állapotát. Az alsó burkoló elem eltávolításakor nem vettem észre rajta semmi árulkodó jelet, hogy valaki beletúrt volna a gépbe, vagy gányolt rajta valamit. Az akkut nem vettem ki a szerelés idejére, nem szoktam. A gép használat során nem nyeklet-nyalott, ropogott vagy ilyesmi, sőt egy ismerősöm meg is jegyezte hogy milyen masszív egy gép.

Ha tudom, hogy gáz van a géppel, akkor nem ennyiért teszem fel, valamint beleírom a hirdetésbe, hogy mi a helyzet, de előtte megszorongattam volna azt akitől vettem. Azt is tudom, hol lakik, szóval nem lenne gond megtalálni.

A vevőnek megadtam a lehetőséget, hogy megtekintse a gépet, bekapcsolja, sőt még én győzködtem, hogy legalább kapcsolja be, de nem. Az a kifogás hogy sietett nem helytálló. Este negyed hetet tűzött ki utolsó időpontnak, hogy addig érjek oda a találka helyére, mivel nagyon szűkös volt az idő, ezért rátelefonáltam, hogy csak óra 10-re tudok odaérni, mire azt mondta, hogy most már ráér, mert későbbi vonattal megy. Erre tanúként ott volt a barátnőm is.

Nagyon sajnálom, hogy kellemetlenséget okoztam a kedves vevő fórumtársnak /annak ellenére hogy én is ugyanúgy elszenvedője vagyok a dolognak/, de/ezért/ irrelevánsnak tartok minden követelést, melyet velem szemben állít.

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#13333) Oczu válasza nagysandor88 (#13332) üzenetére

Oczu
(senior tag)

Ez a tema a rejtett hiba kategoriaba sorolhato, amire ervenyes a garancia. Mivel a vevo eszrevette, jogosan reklamal. az, hogy te kitol vetted, nem lenyeges, te vagy felelos az eladott aruert. Javaslom a bekes megoldast, gondolom, szeretnel meg itt tevekenykedni.

(#13334) ESP válasza nagysandor88 (#13332) üzenetére

ESP
(őstag)

Ez nem mentesít a felelősség alól.
Kérdeztelek, hogy visszaveszed vagy valami kompenzációra hajlandó vagy e esetlegesen de nem voltál.

Szerinted ha veszek egy autót ami törésmentesnek hirdetett az eladó majd 1napra rá kiderül hogy 3darabból lett összelegózva jogosan reklamálnék???

(#13335) nagysandor88 válasza Oczu (#13333) üzenetére

nagysandor88
(tag)

Igen szeretnék itt tevékenykedni. A garancia a hirdetésben a gyártóit jelentette. Nem én vállaltam garanciát a termékre. Az én tudomásom szerint ennek megfelelő állapotban adtam át a laptopot a vevőnek.
Valóban felelős vagyok az eladott áruért, de a vevő is felelős a megvásárolt termékért, hogy az átvétel időpontjában a meghirdetett kondícióban van-e. Nekem annyi a kötelezettségem, hogy ennek ellenőrzésére megadjam a lehetőséget, ennek eleget tettem. Mivel a "hiba" az átvétel helyén ellenőrizhető helyen van /szerszám nélkül eltávolítható az akku/ ezért nem minősül rejtett hibának. Mivel én erről nem tudtam, ezért nem volt lehetőségem tájékoztatni erről a vevőt.

Megváltunk egymástól.

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#13336) ESP válasza nagysandor88 (#13335) üzenetére

ESP
(őstag)

Garancia nincs arra a rohadt laptopra semmi mert szét van baszva meg ragasztgatva. Az eladás pillanatában se volt már.

Talán joggal vagyok egy cseppet ideges.

(#13337) nagysandor88 válasza ESP (#13336) üzenetére

nagysandor88
(tag)

Mint írtam nem tudtam róla. Azt pedig egy szóval sem mondtam, hogy nem jogosan vagy ideges, hidd el én is nagyon meglepődtem amikor rám írtál. Csak azt nem tartom jogosnak, hogy kompenzálnom kellene neked bármit is.

(#13339) Kalandor válasza nagysandor88 (#13337) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Mindegy, hogy tudtál-e róla, azt azzal kell lerendezned, akitől te vetted.

(#13340) nagysandor88 válasza Kalandor (#13339) üzenetére

nagysandor88
(tag)

Nem követtem el semmit, nem tisztázok senkivel semmit. Most komolyan vissza kellene mennem a volt tulajjal egy olyan áruról karatézni, ami úgy ment át rajtam, hogy nem vettem észre rajta hibát, és már nincs is nálam, (nem is lesz). (Az autós példa más eset, mert ott jó eséllyel az eladó /gányolta, "b@szta szét össze-vissza a terméket/ Itt erről nincs szó.)

Én annyit tudok, hogy odaadtam egy kifogástalan állapotú gépet. A vevőnek minden feltételt biztosítottam, ami őt megilleti, a terméket megtekinthette, kipróbálhatta, ha akart volna szerződést írni, akkor belementem volna. Nem volt ilyen igénye.

Mi a biztosíték arra, hogy nem próbálta meg szétszedni a vevő a gépet, és úgy sérült meg?

Adásvételi szerződés nincs, kötelezhető nem vagyok semmire, ha meg innen ezért kitiltás jár, akkor hiányozni fog ez a közösség. :(

Megváltunk egymástól.

(#13344) ESP

ESP
(őstag)

Hiba volt megbíznom benne annak ellenére, hogy nem ma kezdte a pályafutását itt.

Tanulság volt számomra, hogy milyen suttyó emberek vannak sajnos.

(#13345) nagysandor88 válasza B-L-A-C-K (#13343) üzenetére

nagysandor88
(tag)

Nekem mivel diák vagyok nem piti dolog 10k+ forint.
Kompenzációnak meg legyen elég annyi, hogy egy 145k foritra kitett notit amit 135k-ig akartam leengedni lealkudott 130.000 forintra(olyan indokkal hogy nincs még 5000 forintja), csak azért engedtem, mert aznap elvitte és most kellett a pénz. Amúgy meg hiányzik belőle egy csavar a képek alapján, ami nem befolyásolja a működést, se az összeszerelés stabilitását. Ilyen gépet gari nélkül sem kap ennyiért...

(#13344) ESP:
Köszönöm a kedves jelzőt. Nem érzem magam annak. Régen kezdtem itt PH-n (6920G /német bill, beleírtam a hirdetésbe, nem úgy sunyin hirdettem, hogy majd ha eljönnek megnézni kiderül, aztán csak elviszik ha már itt vannak/, 3820TG, 5930G, HP DV6/angol bill, beleírtam a hirdetésbe/, PB easynote) eddig ennyi gép ment át rajtam, kerestem az igazit, mind korrekt üzlet volt, és még a többi mindenféléről nem is tettem említést.

Tényleg nagyon sajnálom, de nem áll módomban semmit tenni. Nem érzem, hogy hibás lennék... :(

Megváltunk egymástól.

(#13347) an0ny

an0ny
(kvázi-tag)

feketét kérnék kUNTA-kINTE kollégának. nem jött el a találkozóra a megbeszélt időben és helyen. Nem is keresett. Nem ajánlom!

Mehet a fekete

[ Módosította: Oczu ]

hardverapro.hu/tag/an0ny#aprohirdetesei

(#13349) ESP válasza nagysandor88 (#13345) üzenetére

ESP
(őstag)

Most akkor azzal takarózol, hogy engedtél az árból?

Ha tudom, hogy gányolt szar 50-t se adok érte.

Ennyi vége. Mehet a kitiltás. De hogy nem tegnap láttál engem utoljára abban biztos lehetsz.

Megváltunk tőle.

(#13350) dodopek

dodopek
(PH! addikt)

Sziasztok!
Bocsánat, ha nem szabályosan csinálom, még sosem volt szükségem ilyesmire.
Vettem egy Samsung Galaxy Mini-t gift4u fórumtárstól. Amikor átvettem nem néztem a töltőjét a telónak.Otthon derült ki, hogy a kábele törött, nem lehet akárhogy tölteni. Privátban válaszolt 2013-02-11 15:54:07kor, hogy biztos valami kis baleset, és szívesen kicseréli másikra. Ez volt az utolsó üzenet, amit tőle kaptam, pedig minden nap bejelentkezett, amikor írtam neki.(Az utolsó válasza óta 4x írtam privátban). Szeretnék kérni neki fekete pontot, és/vagy figyelmeztetést.
Köszönöm!

Vége a történetnek.Kitiltottam.

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.